Şimdi Ara

kombi seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
11.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hayırlısıyla dün yeni bir ev aldım. evim 3. ve en üst kat. kuzey batı cephe. 5 cm mantolama var diyor müteahhit (dediğine göre bakanlık standartlarında. istediğin yeri kır bak dedi). önümüz açık biraz rüzgar esebilir bizim cepheden. ayrıca alt katım da şimdilik boş. daha önce de kuzey batı cephede bayaa üşümüş birisi olarak ısınmak istiyoruz açıkçası. hangi kombiyi tercih etmem gerek bilmiyorum, yardımlarınızı istiyorum.

evim 110 m2 net olarak. yoğuşmalı düşünüyordum ancak hem mantolamadan ötürü hem de peteklerin kısa olacağından dolayı yoğuşmalı önermediler. ben de hermetik kombiye döndüm. hem kalitesinden hem de servis hizmetinden ötürü bosch (veya buderus) düşünüyorum. viessman ve vaillant da olabilir ama vaillan servis yönünden çok şikayet alıyormuş sanırım. o yüzden eledim onu.

bana bosch classic plus önerdiler. ama pek içime sinmedi gibi. aklımda exclusive veya comfort modelleri var. siz deneyimli arkadaşların önerileri nelerdir acaba? bütçem, her şey dahil 2500-3000 arası. bana classic plus+radyatörler (7 veya 8 m3 maksimum gideceği) ve diğer işlemler (montaj + proje v.b.) toplamda 2600 lira fiyat verdiler. bu fiyat uygun mudur? ve classis plus'ı önerir misinz? eğer önermezsenin onun yerine hangi modeli önerirsiniz?

şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla...

• Aşağıdaki konuları okuyun..

http://forum.donanimhaber.com/m_6473040/mpage_430/tm.htm SON 10-15-20 SAYFAYI OKUYUN..

http://forum.donanimhaber.com/m_62805644/tm.htm KONUNUN BAŞINDAN TAMAMINI OKUYUN..

http://forum.donanimhaber.com/m_69324334/tm.htm

Bu konuları okuduktan sonra hala yoğuşmasız almak istiyorsanız. Sıralamadan sondan 1. gelecek 2 kombi clasic plus ile viesman vitopend 100 bunları almayın.

• teşekkür ederim ilginiz için. dediklerinizi yapıp konuları okuyacağım. bir de size bir sorum olacak: yoğuşmasızlar için olan sıralamada bir ilk 5 filan var mıdır? bunları almayın demişsiniz, peki alınacak yoğuşmasız kombiler konusunda sizin önerileriniz nelerdir?
  • Bir sıralama yapabiliriz.

Vaillant
    Ariston clas veya Genus
    Eca Confeo Plus
    Ferroli Domitec
    DD Atron

Bakın eviniz yalıtımlı %20 tasarruf etmek istemezmisiniz. Diyelimki DD Nitromix alsanız ilk maliyetiniz sadece 300-400 veya en fazla 500 TL artacak ama sonradan çok memnun kalırsınız.

Zaten bir kaç yıla yoğuşmasız kombi kalmayacak. Siz ilerde kombiyi yoğuşmalıya değiştirirken ayrıca 300 TL proje masrafınız olacak, eğer şimdi alırsanız proje yoğuşmalı olarak yapılır.

Bir örnek vereyim babamın yeni evine DD nitromix aldık...komşuları da satıcılar meşhur yoğuşmalıya gerek yok lafı ile ikna ederek düz kombi verdiler...ev 24 derecede tamamı ısınıyor, geçen ay gelen fatura 145 TL diğer komşularına en düşük 185 - 200 gibi faturalar geldi... Komşunun biri faturayı alıp kombiciye gidecem diyordu.. Hani gerek yoktu. Tabi bazıları kombiyi balkona koydu burdanda kayıpları oldu.

İyice araştırıp tam fikir sahibi olduktan sonra karar verin.

• sayın intererdem,

sanırım bir yanıt yazmışsınız ancak "onay bekliyor" diyor o yüzden göremiyorum yazdığınızı. yazılanları okuduktan sonra yoğuşmalı kombi almaya karar verdim. buna göre önerileriniz olursa çok sevinirim.
  • Aşağıdaki modeller premix yoğuşmalı genelde memnun olunan kombiler, yerelde hangisini uygun bulursanız onu alın.

DD Nitromix
    Ariston clas premium
    Eca confeo premix

Vaillant 296-5
    Ferroli Econcept
  • peki Bosch Classic Condense hakkında ne düşünüyorsunuz? bir de Buderus Basic Plus GB012, Viessmann Vitodens 100-W ve Vaillant ecoTEC Pro VUW 286/3-3 modelleri var..
  • bu arada onay bekliyor diye gördüğüm mesajınızı artık görebiliyorum. DD için el değiştirdi, çok fena servis sıkıntısı var diyorlar. aslı astarı var mı bilmiyorum.

ben aslında yoğuşmalı bakıyordum ilk başlarda. daha sonra standart "zarar edersin, gerek yok" lafları yüzünden hermetiklere döndüm. ama şimdi bilen insanlar sayesinde yine yoğuşmalı bakıyorum. ilk masraf sorun değil, yeter ki evim iyi ısınsın, alet bana sorun çıkarmasın ve aylık masrafım da kabul edilebilir olsun.

yukarda yazdığım modeller için düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. ona göre kararımı vereceğim.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: AR147

peki Bosch Classic Condense hakkında ne düşünüyorsunuz? bir de Buderus Basic Plus GB012, Viessmann Vitodens 100-W ve Vaillant ecoTEC Pro VUW 286/3-3 modelleri var..

Buderus GB012 condense yoğuşmalı kombidir. Bu 3 tercihte bunu eleyin.
    Viessmann Vitodens 100 ile Vaillant 286/3-3 modelleri premix yoğuşmalı verimli problemsiz kombilerdir. Yalnız Vaillant 286/3-3 yerine 296 modelini alsanız daha iyi olur. Daha geniş ve fonksiyonel lcd ekrana sahiptir. Aralarında en fazla 100 TL fark vardır.
    Vaillant'ın modülasyonlu oda termostatlarıyla çalışabildiği göz önüne alınırsa ilk sıraya bunu koymanızda yarar var. Vaiilant 286/3-3 yada 296 modelini da alsanız Calormatic 370 OT modeli ile pazarlık yapınız. Modülasyonlu ve haftalık programlıdır. 230 yada 240 OT modülasyonlu değildir.

• quote:

Buderus GB012 condense yoğuşmalı kombidir. Bu 3 tercihte bunu eleyin.
    Viessmann Vitodens 100 ile Vaillant 286/3-3 modelleri premix yoğuşmalı verimli problemsiz kombilerdir. Yalnız Vaillant 286/3-3 yerine 296 modelini alsanız daha iyi olur. Daha geniş ve fonksiyonel lcd ekrana sahiptir. Aralarında en fazla 100 TL fark vardır.
    Vaillant'ın modülasyonlu oda termostatlarıyla çalışabildiği göz önüne alınırsa ilk sıraya bunu koymanızda yarar var. Vaiilant 286/3-3 yada 296 modelini da alsanız Calormatic 370 OT modeli ile pazarlık yapınız. Modülasyonlu ve haftalık programlıdır. 230 yada 240 OT modülasyonlu değildir.

bilgiler için teşekkür ederim. peki sayın intererdem'in önerdiği modeller için ne düşünüyorsunuz:

Ferroli Econcept
    Bosch Classic Condense
    ariston clas premium
    DD nitromix

maksimum 1700-1800 liraya alınabilecek en iyi tam yoğuşmalı cihaz hangisi sizce?

• biraz önce kombi satan birisiyle konuştum.

DD nitromix ve bosch CC modellerini sordum. DD 100 lira daha ucuz olmasına rağmen onun daha iyi olduğunu, bosch'un birçok plastik aksamına rağmen DD'nin paslanmaz çelik aksam olduğunu söyledi. ayrıca markanın el değişmesinden sonra servis ağının kötüleşmediğini hatta daha iyi olduğunu belirtti. kullanıcı yorumlarına göre de DD bayaa iyiymiş. sizin bu konuda görüşleriniz nelerdir?

son olarak, vaillant 296'yı sordum. o zaten çok üstün bir cihaz dedi. paranız yeterse onu alın dedi. eşanjörü, ateşleme sistemleri farklı dedi. aralarında 600 lira fark olduğu için tercih etmeyi düşünmüyorum ama eğer o farkı vermeye değer derseniz, onu da listeme alırım.

saygılar
  • quote:

biraz önce kombi satan birisiyle konuştum.

DD nitromix ve bosch CC modellerini sordum. DD 100 lira daha ucuz olmasına rağmen onun daha iyi olduğunu, bosch'un birçok plastik aksamına rağmen DD'nin paslanmaz çelik aksam olduğunu söyledi. ayrıca markanın el değişmesinden sonra servis ağının kötüleşmediğini hatta daha iyi olduğunu belirtti. kullanıcı yorumlarına göre de DD bayaa iyiymiş. sizin bu konuda görüşleriniz nelerdir?

son olarak, vaillant 296'yı sordum. o zaten çok üstün bir cihaz dedi. paranız yeterse onu alın dedi. eşanjörü, ateşleme sistemleri farklı dedi. aralarında 600 lira fark olduğu için tercih etmeyi düşünmüyorum ama eğer o farkı vermeye değer derseniz, onu da listeme alırım.

saygılar

Dd nitromix gercekten guzel kombi hem cevremde kullananlar hem de forumdaki arkadaslarimiz memnun.bosch cc ise fr10 ve fr100 ile iyi sonuclar alan arkadaslarimiz var.(drezin ve anestones gibi)sen de ne var dersen baymak novadens extra var maalesef herkes gibi ben de memnun degilim sorunlari var.ben de nitromix derim tercih sizin tabiki de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

biraz önce kombi satan birisiyle konuştum.

saygılar

Kombi satan ne satıyordu? Bosch CC malzemesi daha mı kalitesizmiş? Ne alaka? Bosch, Buderus'u satın alan ana Firma. Bosch CC, Buderus GB042 ile bire bir aynı özelliklere sahip kombidir. Isı bloğu aynı Buderus GB042 gibi Alüminyum Silisyum Magnezyum alaşımındandır. Metal kullanılan bölümlerde plastik kullanıldığı nerede görülmüş?
    http://www.bosch.com.tr/thermotechnology/tr/html/5305.htm
    http://www.isisan.com/buderus/Urunler.aspx?id=138&kategori_id=3643&urun_id=648368237851
    İnandırırsa sallıyor gitsin. Garanti Vaillant, Demirdöküm satıyordur. Vaillant DD'ü satın aldı zaten. O yüzden 296 ya laf söylemiyor. Bosch CC 1.800 TL, Vaillant 296 2.000 TL. Aralarında sadece 200 TL fark var. Nitromix ile de 550 TL fark var. Çünkü aynı Firma olmasına rağmen kalite farkından bu fiyat oluşuyor. Zaten 2 kombi aynı olsaydı, en fazla 1.500 TL ye satılacak kombiye 2.000 TL fiyat koymazdı Vaillant. Onu alın o zaman.

Bosch CC

Vaillant 296

• quote:

Kombi satan ne satıyordu? Bosch CC malzemesi daha mı kalitesizmiş? Ne alaka? Bosch, Buderus'u satın alan ana Firma. Bosch CC, Buderus GB042 ile bire bir aynı özelliklere sahip kombidir. Isı bloğu aynı Buderus GB042 gibi Alüminyum Silisyum Magnezyum alaşımındandır. Metal kullanılan bölümlerde plastik kullanıldığı nerede görülmüş?
    http://www.isisan.com/buderus/Urunler.aspx?id=138&kategori_id=3643&urun_id=648368237851
    İnandırırsa sallıyor gitsin. Garanti Vaillant, Demirdöküm satıyordur. Vaillant DD'ü satın aldı zaten. O yüzden 296 ya laf söylemiyor. Bosch CC 1.800 TL, Vaillant 296 2.000 TL. Aralarında sadece 200 TL fark var. Nitromix ile de 550 TL fark var. Çünkü aynı Firma olmasına rağmen kalite farkından bu fiyat oluşuyor. Zaten 2 kombi aynı olsaydı, en fazla 1.500 TL ye satılacak kombiye 2.000 TL fiyat koymazdı Vaillant. Onu alın o zaman.

Bosch CC

Vaillant 296

Merhaba,

zaten en büyük sorun satıcılara güvenememek. herkes kendi sattığını bir şekilde ön plana çıkartmaya çalışıyor. sizin de dediğiniz gibi adam her markayı satıyor (bosch, viessman, vaillant, dd..) ama anladığım kadarıyla aslen Vaillant'çı. sanırım bu yüzden DD'yi övdü.

bosch ile ilgili söylediği şey şu: "bosch hyundai'nin yaptığı hatayı yaptı ve kombiyi parça parça gönderip parçaları burada birleştirdi. ayrıca DD'de paslanmaz çelik olarak kullanılan bazı malzemeler, bosch cc'de plastik olarak kullanılmış. ayrıca dd nitromix sattıklarım çok memnunlar." bununla birlikte vaillant 296'yı sorduğumda, "o cihaz zaten bambaşka, şu anda en iyi kombi o" dedi.

bütün bunların aslı astarı var mı bilmiyorum.

ben f/p olarak ya DD nitromix, ya da bosch CC almaya karar verdim. bosch için 1650, DD için 1550 fiyat verdi. ayrıca termostatik vana için en iyisi ECA dedi ve 25 liraya vana var dedi. DD plus radyatörler için de 128 lira dedi.

sizin öneriniz nedir? oda termostatı kullanmayı düşünmüyorum, onun yerine termostatik vana kullanacağım. bu durumda, DD mi yoksa bosch mu tercih etmeliyim?

son olarak, abonelikte sadece ocak diyerek 400 yerine 100 lira, proje de yaptırmayarak 150 lira toplamda 450 lira tasarruf etmeyi planlıyorum. böyle olunca cihazların garantisi olmuyormuş ama ben de çok sallamıyorum bu garanti işini. ne de olsa 2 yılda bir şey çıkma ihtimali düşük. bu konuda önerileriniz var mıdır?

• quote:

Dd nitromix gercekten guzel kombi hem cevremde kullananlar hem de forumdaki arkadaslarimiz memnun.bosch cc ise fr10 ve fr100 ile iyi sonuclar alan arkadaslarimiz var.(drezin ve anestones gibi)sen de ne var dersen baymak novadens extra var maalesef herkes gibi ben de memnun degilim sorunlari var.ben de nitromix derim tercih sizin tabiki de

sayın meddah58,

neden nitromix'i tercih ediyorsunuz sebeplerini öğrenebilir miyim? bosch'a göre ne avantajları var?
  • bir sorum daha olacak sayın sserin'e:

sanırım ankaradasınız. eğer kombi satış/montaj işini yapıyorsanız sizle nasıl görüşebilirim? eğer kombi işinde değilseniz, bana önerebileceğiniz, güvenebileceğim, 3 kuruş fazla kazanmak için saçma şeyler önermeyecek bir kombi bayiisi önerebilir misiniz?

saygılar
  • quote:

quote:

sayın meddah58,

neden nitromix'i tercih ediyorsunuz sebeplerini öğrenebilir miyim? bosch'a göre ne avantajları var?

Dd nitromixi tercih onermemin sebebi sivasta yasiyorum burasi cok soguk bir yer ve herkes memnun modulasyon araligi oldukc genis bir kombi ayricA fiyat acisindan pahali kombilerle ayni isi goruyor nette 1400-1450 lira gibi fiyatlara satiliyor ki oldukca makul bir rakam ayrica bosh cc ye gore min yukte tuketimi daha dusuk gorunuyor.aylardir firumdayim her satirini okudum neredeyse ve hic sikayet gormedim nitromixten.tabi bunlari yazarken asla bocsh cc kotudur demiyorum fiyat ve perfirmans acisindan dd nitromix tercih ederdim diyorum.

• sayın meddah58,

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. eğer sayın sserin bosch'la ilgili ekstra bir şey söylemezse, ben de DD tercih edecekmişim gibi görünüyor. bulduğum en uygun DD 1450, en uygun bosch da 1650. eğer bosch'un aralarındaki 200 liralık farka değer ek bir özelliği yoksa, sanırım ben de DD tercih edeceğim..
  • quote:

quote:

Bosch CC

Vaillant 296

Merhaba,

zaten en büyük sorun satıcılara güvenememek. herkes kendi sattığını bir şekilde ön plana çıkartmaya çalışıyor. sizin de dediğiniz gibi adam her markayı satıyor (bosch, viessman, vaillant, dd..) ama anladığım kadarıyla aslen Vaillant'çı. sanırım bu yüzden DD'yi övdü.

bosch ile ilgili söylediği şey şu: "bosch hyundai'nin yaptığı hatayı yaptı ve kombiyi parça parça gönderip parçaları burada birleştirdi. ayrıca DD'de paslanmaz çelik olarak kullanılan bazı malzemeler, bosch cc'de plastik olarak kullanılmış. ayrıca dd nitromix sattıklarım çok memnunlar." bununla birlikte vaillant 296'yı sorduğumda, "o cihaz zaten bambaşka, şu anda en iyi kombi o" dedi.

bütün bunların aslı astarı var mı bilmiyorum.

ben f/p olarak ya DD nitromix, ya da bosch CC almaya karar verdim. bosch için 1650, DD için 1550 fiyat verdi. ayrıca termostatik vana için en iyisi ECA dedi ve 25 liraya vana var dedi. DD plus radyatörler için de 128 lira dedi.

sizin öneriniz nedir? oda termostatı kullanmayı düşünmüyorum, onun yerine termostatik vana kullanacağım. bu durumda, DD mi yoksa bosch mu tercih etmeliyim?

son olarak, abonelikte sadece ocak diyerek 400 yerine 100 lira, proje de yaptırmayarak 150 lira toplamda 450 lira tasarruf etmeyi planlıyorum. böyle olunca cihazların garantisi olmuyormuş ama ben de çok sallamıyorum bu garanti işini. ne de olsa 2 yılda bir şey çıkma ihtimali düşük. bu konuda önerileriniz var mıdır?

Merhaba, söylediğiniz seyler bir satıcının söyleminden ziyade forum sitelerinde yorum yazan isguzar ergen ifadelerine benziyor :) Paslanmaz Çelik yerine bakır,aluminyum vb olabilirde isitma cihazinda Çelik yerine plastik kullanılması mümkünmüdür? Bu işi biraz olsun biliyor olması gereken birinin bunu söylemesi üzücü bir durum. Bence farklı satıcılara yönelin onla is yapmayın. İyi forumlar

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.