Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (747. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 745746747748749
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

marka model nedir

• Merhabalar . Ariston kombi ara ara kırmızı ışık yakıyor resetleyince düzeliyor ama galiba resette atılmıyor daha önce bir parçası değişti 750 TL ödedik servise neden olabilir bu kırmızı ışık yanması? Bir de kombiyi kapattım ışık yanıyor diye suyu düşmeye başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam.demirdöküm vinto model kombiye sahibim bu modelde kronik olan 3 yollu vanada oluşan su sızdırması sorunu bizimkinde de başladı kimi sitelerde bu kombinin mevcut plastik olan 3 yollu vana bloğu yerine metal takılabildiği yazıyor .

değişim konusunda bilgi sahibi arkadaşlar yol gösterirlerse sevinirim.iyi forumlar...

• linkoln2732 L kullanıcısına yanıt

bakılması lazım ariston eski cihazlarda tüm arızalar kırmızı sarı

• ada44mavi kullanıcısına yanıt

evet tamiri yeni tamir takımı ile deyişmesi mümkün fakat teknik iş zor yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 16 Mayıs 2021; 23:44:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bakılması lazım ariston eski cihazlarda tüm arızalar kırmızı sarı

Merhaba. Kombiye reset atmaya çalıştım önce kırmızı düğme sabit yanıyordu sonra yanıp sönmeye başladı daha sonra 2 defa resete bastım şu an ışık söndü ve normal çalışıyor. Şunu demek istiyorum hala arıza olabilir mi söndüğü halde bir de bu ışık olayı su bastıktan sonra oldu servis bulunduğum bölgede su da pek basınç yok demişti.

• quote:

evet tamiri yeni tamir takımı ile deyişmesi mümkün fakat teknik iş zor yani

teşekkürler.ustam bahsettiğim şey tamir takımından ziyade bu blogun tamamı metal olanı başka marka modelde olsa uyumlu blok varmı diye sormuştum...

basınçtan zamanla çatlayıp tamirli bakır boru ile deyişimli olanı mevcut piyasada

• quote:

basınçtan zamanla çatlayıp tamirli bakır boru ile deyişimli olanı mevcut piyasada

hocam tamirli olan blok için link ya da satıcı varmı bildiğiniz?

cömert ısıtma ümraniye

• Arkadaşlar forumdaki disintegration hocamınızın tavsiyeleri doğrultusunda Airfel Digifel Premix 30 kW kombi aldık. Bu hafta taşınmamızla gazı da açtırdık.

Kombiyi açmaya gelen elemanın işi çok kısa sürdü, ben biraz şaşırdım açıkçası. 2-3 dakika falan sürdü herhalde.

Bugün, daha sıcak suyu doğru dürüst kullanmamamıza rağmen kombi HJ 09 hatası verdi. İnternette aratınca mavi doldurma musluğunu sola çevirip basıncı 1.5 bar yapmam gerektiğini öğrendim. Öyle de yaptım.

Burada benim kontrol etmem, düzeltmem gereken, veya yanlış yaptığım bir şey mıdır? Ufak bir şey diye kombiyi taktırdığımız yere sormadım ama buraya daha çok güveniyorum, size sormak istedim.

Ayrıca, bu sık sık olan bir hata mı?

Ve son olarak, diğer kombimiz böyle sesli çalışmıyordu. Mutfak balkonundaki kombiye, mutfakta sıcak suyu denediğimizde çok ses çıkarttı. Acaba ilk çalıştırmamız olduğundan mı?

• Merhaba arkadaşlar, benim tuhaf bir sorunum var. Evimde baymak quasar 24Fi kombi mevcut, kapanma vs.. derken 1 aydır kullanılmıyordu. Eve geldiğimde fark ettim ki sıcak su açık olmasa bile makina sıcak su açık gibi çalışıyor ve 90 dereceyi bulduğunda emliyet devreye girip kapanıyor.

Kış moduna aldığım zaman aynı biçimde pompa devreye girmiyor ve 1dk içerisinde cihaz yine 90 dereceye gelip kapanıyor. Pompadan şüphelenip pompaya kendim elektrik verdim fakat pompa gayet sessiz ve güzel suyu döndürüyor. Pompayı kendim beslediğimde petekler düzgün biçimde ısınıyor, peteklerin geliş ve gidiş borularında tıkanıklık vs.. olmadığını bu sayade anlamış oldum.

Fakat sorunu bir şekilde çözemiyorum, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

NOT: 1-2 defa 80-90 derece ışıkları aynı anda yanarak hata verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Forum1th

Arkadaşlar forumdaki disintegration hocamınızın tavsiyeleri doğrultusunda Airfel Digifel Premix 30 kW kombi aldık. Bu hafta taşınmamızla gazı da açtırdık.

Kombiyi açmaya gelen elemanın işi çok kısa sürdü, ben biraz şaşırdım açıkçası. 2-3 dakika falan sürdü herhalde.

Bugün, daha sıcak suyu doğru dürüst kullanmamamıza rağmen kombi HJ 09 hatası verdi. İnternette aratınca mavi doldurma musluğunu sola çevirip basıncı 1.5 bar yapmam gerektiğini öğrendim. Öyle de yaptım.

Burada benim kontrol etmem, düzeltmem gereken, veya yanlış yaptığım bir şey mıdır? Ufak bir şey diye kombiyi taktırdığımız yere sormadım ama buraya daha çok güveniyorum, size sormak istedim.

Ayrıca, bu sık sık olan bir hata mı?

Ve son olarak, diğer kombimiz böyle sesli çalışmıyordu. Mutfak balkonundaki kombiye, mutfakta sıcak suyu denediğimizde çok ses çıkarttı. Acaba ilk çalıştırmamız olduğundan mı?

Elemanın işinin kısa sürmesi garanti işlemlerinin başlatılıp ayrılmasından ibarettir.

Hj09 hata kodu cihazın su basıncının azalmış ya da bitmiş olduğunu gösterir. Cihaz yeni takıldığı için sistemdeki hava tam olarak boşalana kadar arada bir karşınıza çıkabilir. Sesli çalışması konusu biraz göreceli bir kavram ilgili markanın yetkili servisine kayıt bırakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: clupmania

Elemanın işinin kısa sürmesi garanti işlemlerinin başlatılıp ayrılmasından ibarettir.

Hj09 hata kodu cihazın su basıncının azalmış ya da bitmiş olduğunu gösterir. Cihaz yeni takıldığı için sistemdeki hava tam olarak boşalana kadar arada bir karşınıza çıkabilir. Sesli çalışması konusu biraz göreceli bir kavram ilgili markanın yetkili servisine kayıt bırakabilirsiniz.

Alıntıları Göster

Hocam kaçak vardır dediler. 1-2 hafta oldu herhalde, hâlâ azalıyor. Aslında ilk seferki kadar hızlı azalmıyor, cidden dediğiniz gibi olabilir. Ama bilemedim. Küçük bir kaçak var gibime geliyor yine de.

Edit: 1-2 saat önce su verdim, basınç 1.6-1.7 arası gidip geliyordu. Şimdi 1.5'e düşmüş. Normal olduğunu sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forum1th -- 26 Mayıs 2021; 22:40:56 >

• Forum1th kullanıcısına yanıt

doğal yeni açıldı dediğine göre yeni tesisat mobil sistem galiba. Eğer mobil sistemse plastik boru ve pirinç bağlantı yerlerinde sızdırma çok çıkar. kontrol parmakla yapılır, tam birleşme yerini parmağınla 360 derece çevresini yokla, gözle kontrol olmaz. petekteki bağlantı yerlerinde pek çıkmaz ama yine bakılmalı ama kombi altındaki kollektörde bikaç tane yerde çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

doğal yeni açıldı dediğine göre yeni tesisat mobil sistem galiba. Eğer mobil sistemse plastik boru ve pirinç bağlantı yerlerinde sızdırma çok çıkar. kontrol parmakla yapılır, tam birleşme yerini parmağınla 360 derece çevresini yokla, gözle kontrol olmaz. petekteki bağlantı yerlerinde pek çıkmaz ama yine bakılmalı ama kombi altındaki kollektörde bikaç tane yerde çıkar.

Hocam mobil sistem ne pek bilmiyorum. Nasıl anlaşılır?

Bina 3 senelik ama biz yeni taşındık.

İnternetten bakınca anladım nasıl olduğunu. Demeniz ile kontrol ettim ve durum bu. 2 tane oralarda var sanırım.

Acaba ne yapmalı by durumda?

Ayrıca not: Boruların tekinde su yok. Mutfaktaki kaloriferi iptal ettirdik, söktük. Ondan dolayı, normal o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forum1th -- 26 Mayıs 2021; 22:51:24 >

• Forum1th kullanıcısına yanıt

resimlerini attığını şey mobil sistem, dediğimden fazla bile, resmen anırıyor su kaçakları. montajı yapanı tanıyorsanız çağırın düzeltsin(tekrar sıksın), başka yerledede varsa parmakla kontrol etsin. birde peteklerdeki musluk bağlantılarınıda kontrol edin.

soldan 2. ve 7. çok kaçırdığı belli diğerleri yinede sıkılsa iyi olur. ileriki zamanlarda malzeme yorulmasından kaynaklı oluşacak sızdırmalarında önüne geçmiş olursun. yani peteklerdeki musluklar ve o resimdeki (mobil sistem/kollektör) bağlantı yerleri baştan sona tekrar elden geçmeli(sıkılmalı)

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

resimlerini attığını şey mobil sistem, dediğimden fazla bile, resmen anırıyor su kaçakları. montajı yapanı tanıyorsanız çağırın düzeltsin(tekrar sıksın), başka yerledede varsa parmakla kontrol etsin. birde peteklerdeki musluk bağlantılarınıda kontrol edin.

soldan 2. ve 7. çok kaçırdığı belli diğerleri yinede sıkılsa iyi olur. ileriki zamanlarda malzeme yorulmasından kaynaklı oluşacak sızdırmalarında önüne geçmiş olursun. yani peteklerdeki musluklar ve o resimdeki (mobil sistem/kollektör) bağlantı yerleri baştan sona tekrar elden geçmeli(sıkılmalı)

Anladım hocam çok teşekkür ederim, sağolun.

Biz de bilmediğimizden, hiç aklımıza da gelmedi kontrol etmek.

Montaj yapan yer batmış diyordu müteahhit. Bir tesisatçıyı çağırırız artık.

• merhabalar,

demirdöküm nitron kombimiz var. şu an yaz modunda ancak kullanma suyu kullanılınca yakınındaki 2 3 petek ısınıyor. internetten baktığım kadarıyla kombi yakınındaki petekler ısınıyorsa normal olduğu ancak tüm petekler ısınıyorsa 3 yollu vana arızası demişler. doğru mudur sizce acaba bu bilgi?

teşekkürler.

• Merhabalar,

Protherm kombimin soğuk suyu normal bir şekilde akarken sıcak su az geliyor. Filtrelerini ve ısı eşanjörünü temizledim fakat durum aynı. Gelen hattın suyunu kontrol ettim ve onda da sıkıntı yok. Türbinden olabilir dediler fakat gelen suyun ısınması için sinyal gönderiyor diye biliyorum.Sıcak hattaki suyun sıcaklığında da herhangi bir sorun yok. Neyden kaynaklı olabilir? Bilgi sahibi olan veya bu durumla karşılaşmış olan birisi yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 745746747748749
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.