Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (709. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.243
Cevap
313
Favori
1.444.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    maks 250 300
  • Demirdöküm nitron kombi sıcak su vermiyor sebebi ne olabilir ? Sıcak su sensörünü yeni değiştirdim ve doğru okuyor su sıcaklığını ama musluğu açınca ateşleme başlamıyor. Kombi içinde su dolaşıyor ses geliyor . Ama ateşleme veya hiçbir tepki yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • akış kitide arızalı olabilir
  • merhabalar viesmann vitodens 50 kombi var
    kombide atesleme sorunu var, sıcak suyu yada petekleri açtığımda ateşleme (bujilerde çakmada yapmıyor) olmuyor arızaya düşüyor.
    gaz var, su basıncı var, fan çalışıyor, su sıcaklık termiği sağlam çalışıyor.
    arızanın meydana geldiği gün banyodaki petek sökülmüştü petek tesisatında su yoktu, duş almak için sıcak su açıldıgında peteğin borusundan su püskürdü ? sonrasında kombi arızaya düştü.
    servis çağırdım kart arızalı dedi , karşı komdairemizinde kombisi aynı kartları değiştirdim gene bende ateşleme olmadı, benim kartı oraya takınca çalışıyor .
  • selamlar,

yeni taşındığım evde lambert lx 24fi kombi mevcut. ilk olarak kombi çalışırken çok fazla ses çıkarıyor. aspiratörün bile sesini bastırıyor.

ikinci olarak ise, sıcak suyu kaç derece yaparsam yapayım artmaya devam ediyor. en son 70 dereceye kadar çıktı. internette musluğun sonuna kadar açılması tavsiye edilmiş ( ki bu da sürdürülebilir bir yöntem değil ). 35 derecede musluğu sonuna kadar açtığımda ki tazyik baya yüksek yine de 45 dereceye kadar indi.

bu ikin sorun hakkında yardımcı olabilecek biri varsa çok memnun olurum.
  • mafezaku M kullanıcısına yanıt
    bakım yaptır düzeltilir
  • Merhaba,
    Alarko Seredans yoğuşmalı kombi var.
    Musluktan sıcak suyu açınca peteklerde ısınıyor. Kalorifer modunu kapatsamda yapıyor. Bende kalorifer musluğunu kapatarak çözdüm şimdilik.
    Bir de musluğu açınca kombinin içinden bir kez çat diye ses geliyor.
    Nedendir?
  • Arkadaşlar uzun süredir kullandığımız bir Baymak kombi var. Ama son senelerde dahası son bir iki senede bir güncel bir sorunu var. O da özellikle banyoya sıcak su yollamakta sıkıntı gösteriyor, bazen çok geç bazen ara ara bazen hiç yollayamıyor. Daha yakın yerdeki mesela mutfak musluğunda sıcak su açtığımızda ancak banyoya sıcak yollayabiliyor.

Asıl mesele şu. Bunun yerel bir tamirci çağırdığımızda ısı pompası arızalı diye yaklaşık 300 lira civarı ikinci el bir ısı pompası takıp 6 ay garanti verip, her nasılsa eski ısı pompamızı da kaçırıp gidiyorlar.

Sorun şu ki 1 sene sonunda bu ısıtma sorunu tekrar baş gösteriyor. Ve yine başa geri dönüyoruz. Tekrar değiştir bara öde filan falan. Biliyorum ki kombi sağlam, burada başka bir dümen var.

Bir keresinde ısı pompasının garantisi dolmadan sorun olduğunda aynı firmanın ustası gelip yeni ısı kompası takma zorunluluğunu yaşamamak için kombiyi açıp bazı uçlara sprey sıkıp temizleyip gitti. Ve aynı pompa değişmiş gibi güzel çalıştı. Tabii 6 ay kadar. Kafamıza şu soru ilişti, demek ki sorun ısı pompasında değil bakımını ve kablo uçlarını temizlediğinde zaten kombi düzeliyor ısı pompası bahane.

Peki ama onun yaptığı temizliği biz kendimiz yapamaz mıyız, bana kolay bir şey gibi geldi, ve sizce bu kombiciler aslında ısı pompası arızalı diye bizi mi kekliyorlar?
  • sundial kullanıcısına yanıt
    kronik sorun çözüm orj 3 yollu vana deyişimi 600tl tutar
  • Arkadaşlar merhaba 9. katta oturuyorum termodinamik hermetik şofben 11 lt vardı evimde ancak ilk kullanmaya başladığımdan beri e6 arızası alıyodum,baca arızası yazıyo internette.Çağırdığım servisi su debisi düşük dedi.Bu iş 1 yıl sürdü,su sıcaklığını 40'a ayarlıyosun su ısınıyo 51 52 dereceye geliyo sen banyoda yanıyosun ve sonra e6 hatasına geçip kendini kapatıyo.En sonunda kart arızası verdi ve yeni bir hermetik şofben almaya karar verdim. Ancak arkadaşlar yeni alacağım hermetik şofbende su debisinden dolayı yine sorun yaşar mıyım? Su dakikada 6 litre akıyor. ECA Demirdöküm gibi markaları düşünüyorum 2000 lira param çöp olur mu aynı sıkıntı devam eder mi?Yardım edin gözünüzü seveyim
  • Arkadaşlar merhaba 9. katta oturuyorum termodinamik hermetik şofben 11 lt vardı evimde ancak ilk kullanmaya başladığımdan beri e6 arızası alıyodum,baca arızası yazıyo internette.Çağırdığım servisi su debisi düşük dedi.Bu iş 1 yıl sürdü,su sıcaklığını 40'a ayarlıyosun su ısınıyo 51 52 dereceye geliyo sen banyoda yanıyosun ve sonra e6 hatasına geçip kendini kapatıyo.En sonunda kart arızası verdi ve yeni bir hermetik şofben almaya karar verdim. Ancak arkadaşlar yeni alacağım hermetik şofbende su debisinden dolayı yine sorun yaşar mıyım? Su dakikada 6 litre akıyor. ECA Demirdöküm gibi markaları düşünüyorum 2000 lira param çöp olur mu aynı sıkıntı devam eder mi?Yardım edin gözünüzü seveyim
  • KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    kombiustası kullanıcısına yanıt
    Bende de demirdöküm termostar modeli var.

Fan dönmüyor. Sıkışmış değil elimle rahat dönüyor. Sanırım elektrik gelmiyor.

Siz sorunu çözebildiniz mi?

@kombiustası Sıcak suda da kaloriferde de ateşleme yapmıyor.

Fana 220V veremiyorum kablolar arkada kaldığı için. Sökmek de istemedim. Bobine tornavida değdirince mıknatıslama yapıp çekti ve 1 kere çalıştı. Sonra tekrar denediğimde tornavida ile kontrol ettiğimde bobin mıknatıslama yapmadı, çalışmadı. Umarım vücudum ile devreyi tamamlamamışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi design.code -- 14 Ağustos 2020; 15:31:18 >
  • design.code kullanıcısına yanıt
    bende kart değişti düzeldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • design.code kullanıcısına yanıt
    kartın arızalı gözüküyor tamiri mümkün
  • KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    kombiustası kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ne kadar tuttu?

@kombiustası Kartın tamiri mi mümkün? Eğer gözle görülen bir diyot, transistör yanığı ise ben değiştirebilirim. Bir yandan da uğraşmak istemiyorum.
  • Herkese iyi akşamlar kombi den bıktım artık kombi Alarko harmony d olan modeli yaz modunda sıcak su gelmez oldu ateşleme yapmaya çalışıyor ama ateşlemiyor 10 dk su aktı deneme yapıyor olmuyor deneme yapıyor olmuyor
    Kış moduna aldım o zaman ateşledi ankara da Keçiören tarafında veya gelebilecek usta var mı tavsiye edeceğiniz ? Ve sorunu nedir ?

• Merhaba arkadaşlar,

2013 yılında aldığımız bir Baymak Falke Condense 240 yoğuşmalı kombimiz var.

Petekleri ısıtıyor. Bir süre öncesine kadar suyu da normal ısıtıyordu.

Sonrasında su sıcaklığını artırmadan ısıtmaz oldu.

Musluğu açtığımızda kombinin fanı devreye giriyor ve ötmeye başlıyor ancak çakmak yanmıyor. Sanıyorum ki suyun sıcaklığını olduğundan fazla sanıyor olabilir, o yüzden de çakmağı hiç açmıyor. Ancak bu tahmin tabi.

Önceleri suyun sıcaklığını 45'lerden 48-49'lara çıkarttığımda çalışır durumdaydı. Sonra 53-55'lere getirmek durumunda bile kaldık. Ancak şu aşamada maksimum sıcaklık olan 65'e bile ayarlasam su ısınmıyor.

Ekranda 72 yazdığı için yukarıdaki tahmini yaptım aslında. Yani anladığım kadarıyla suyu 72 derece sanıyor ve istediği sıcaklığı zaten geçtiğinden ötürü ısıtmaya geçmiyor diye düşünüyorum.

Bir öneriniz olabilir mi?

Cihazın ön kapağını açtım ama eski baymak kombimizden çok daha kapalı bir yapısı var. Buna sizin de tavsiyelerinizle müdahale edebilirim ama siz tarif etmeden yapabilecek bir şey bulamadım açıkçası.

Yanma odasını açıp çakmağı falan temizleme yapardım eskiden, artık onları pek yapabilecek gibi değilim diye düşünüyorum. Zaten durum çakmak ile ile de ilgili değildir muhtemelen. Çakmakta sorun olsa yakamadığına dair hata verirdi. Öyle bir teşebbüsü olmuyor kombinin.

İsterseniz, istediğiniz bölümden resim çekip ekleyebilirim.
  • Merhaba arkadaşlar bosh kombi ile alakalı problemlerim var yardımcı olursanız sevinirim Benim kombi sıcak su vermiyordu ateşleme yapıyordu servis çağırdım ve servis dijital ekranın kablosunu çıkarttı ekran arızalanmış dedi ve sıcak su akmaya başladı çakmak ateşledi ama sonrasında farkettimki kombi yaz kodunda yani sadece sıcak su modunda ama peteklerde ısınmaya başladı kendiliğinden birde sıcak su bir ısınıyor kaynar oluyor sonra soguyor buz gibi oluyor nedir bunların sebebi yardımcı olursanız çok sevinirim bu su ısınıp soğuma Bayadır var ama diğer sorun yeni oluştu

• SUPERMAN kullanıcısına yanıt
    Fatih bank son 2.3 videosunu izle sorunun orda kaynakli olabilir..

• 
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.