Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ECA Confeo kombi kullanıyorum. Sıcak suda problem yaşıyordum bir süredir. Servis Elektronik Kartı değiştirdi ve 350 tl aldı. Bu fiyat çok değilmi?
  • İyi günler. Benim evde demirdöküm kombi var. Ev yaklaşık 120 metrekare. Küçük oda ve çocuk odasının petekleri kapalı. Salonda da 2 petek var. Kombi boruları en son salonun peteklerine geliyor. Kombi suyu sıcaklığı 70 dereceye ayarlıyorum oda sıcaklığını ise 25 dereceye ayarlıyorum ama salonun son 2 peteğine bir türlü sıcak su gelmiyor. Yani buz gibi petekler. Kombiye en yakın petekleri de en asgari şekilde açıyorum iyice kısıyorum ama yine de ulaşmıyor. Hatta tüm petekleri kapatıp denedim bu seferde eli yakmayacak şekilde bir ısı geliyor yani ılık bir şekilde yanıyor. Bu arada diğer yanan peteklerinde üst kısmı sıcak alt kısmı ılık oluyor. Yani su sıcaklığı 70 derece ev sıcaklığı 25 derece olmasına rağmen ev sıcaklığım termostatta maksimum 17-18 derece. Bu ay yaklaşık 180 lira para gelecek. İzmirde havalar güzel gidiyordu farkına varmadık. Havalar 3 gündür soğuyunca resmen donuyoruz evde.

Not: Bu arada hava kontrolü de yaptım. Peteklerin hepsinden su geldi. Yani hava sorunu yok.

Birde kombinin resimde verdiğim kısmı ne işe yarıyor? Bende 20'de gözüküyor da.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reneli -- 8 Ocak 2013; 13:32:28 >

• arkadaşlar öncelikle herkese merhaba
    afyonda kiracı olduğum evde olmaz olası bir kombi var
    kombi yeni ve ilk defa ben kullanıyorum

kombi de şöyle bir sorun var : banyo suyu normal ısınıyor hiçbir sorun yok, kalorifer ise ayarladığım sıcaklığa kadar yanıyor sonra duruyor, suyun sıcaklığı düşüyor, petekler soğuyor ve birdaha ateşleme yapmıyor. Ancak musluğu açıp kapatınca tekrar yanıyor aynı şekilde istenen sıcaklığa geliyor ve aynı şekilde soğuyordu. örneğin 50 dereceye ayarlıyorum sabah bi bakıyorum petekler buz gibi su 20 derece olmuş hala kombi ateşleme yapmamış .

servisi baktı önce arza yok falan dedi bir sürü olaylar sonra tekrar geldi kombinin içinden gazı kıstı gitti...
    ama sorun düzelmedi gaz kısılınca ayarladığım sıcaklığa çıkması daha uzun sürüyo tamam daha uzun süre kombi yanık kalıyo ama o sıcaklığa gelince kombi yine sönüyor ve su soğusa da tekrar ateşlemiyor ,bu dondurucu soğuklarda sabah bakıyorum kombiye 8 derecede su var . Allah tan donmamış.

tamam işin ustası değilim ustalara saygım sonsuz ama nette yazılanlara bakarak petek suyu nTC sensör arzası mı olabilir diye düşünüyorum . çözüm bulamıyorum arkadaşlar sizce arıza ne olabilir kombi daha garanti de ama ben ümidi kestim sorunun çözüleceğine yönelik . Kombinin sıfırdan ısıtmalarla yaptığı ekstra gaz sarfiyatı ile gelen kabarık fatura bir yana donuyorum ...

birde aslında şu var eğer arıza sensörde ise neden kullanım suyunu açınca petek suyu soğuduğunu farkedip yanmaya başlıyor bunun açıklamasını yapamıyorum. yani petek suyu sensörü diyelimki arızalı, petek suyunun soğuduğunu algılamıyo ve tekrar ateşleme yapmıyor tamam ama ben kullanım suyunu açıp kapatınca ne değişiyor sensör arızası hala mevcut yine algılama yapmaması ve yanmaması gerekmez mi ??? bu da bana acaba sorun başka bir yerde mi diye düşündürüyor ?. 3 yollu vana da gerçekleşen bir arıza bu duruma neden olabilirmi ?bilmiyorum. yorumlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denas -- 8 Ocak 2013; 14:54:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuty85

ECA Confeo kombi kullanıyorum. Sıcak suda problem yaşıyordum bir süredir. Servis Elektronik Kartı değiştirdi ve 350 tl aldı. Bu fiyat çok değilmi?

servis mantığı böyledir arızalara bayılırızz fiyat normal de sıcak su arızasının kartla ilgisi az
  • quote:

Orijinalden alıntı: midgardxxx

İyi günler. Benim evde demirdöküm kombi var. Ev yaklaşık 120 metrekare. Küçük oda ve çocuk odasının petekleri kapalı. Salonda da 2 petek var. Kombi boruları en son salonun peteklerine geliyor. Kombi suyu sıcaklığı 70 dereceye ayarlıyorum oda sıcaklığını ise 25 dereceye ayarlıyorum ama salonun son 2 peteğine bir türlü sıcak su gelmiyor. Yani buz gibi petekler. Kombiye en yakın petekleri de en asgari şekilde açıyorum iyice kısıyorum ama yine de ulaşmıyor. Hatta tüm petekleri kapatıp denedim bu seferde eli yakmayacak şekilde bir ısı geliyor yani ılık bir şekilde yanıyor. Bu arada diğer yanan peteklerinde üst kısmı sıcak alt kısmı ılık oluyor. Yani su sıcaklığı 70 derece ev sıcaklığı 25 derece olmasına rağmen ev sıcaklığım termostatta maksimum 17-18 derece. Bu ay yaklaşık 180 lira para gelecek. İzmirde havalar güzel gidiyordu farkına varmadık. Havalar 3 gündür soğuyunca resmen donuyoruz evde.

Not: Bu arada hava kontrolü de yaptım. Peteklerin hepsinden su geldi. Yani hava sorunu yok.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

genleşme tankının havası bitmiş veya filtre tıkalı resime gelince o program saati yani (timer) zamanlayıcı

• quote:

Orijinalden alıntı: denas
    Kombi yeni ise servisi merkeze şikayet edin ve gerekirse başka servisine yönelin. Bu arada cihazın marka modelini belirtirseniz ustalar belki yardımcı olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: midgardxxx

İyi günler. Benim evde demirdöküm kombi var. Ev yaklaşık 120 metrekare. Küçük oda ve çocuk odasının petekleri kapalı. Salonda da 2 petek var. Kombi boruları en son salonun peteklerine geliyor. Kombi suyu sıcaklığı 70 dereceye ayarlıyorum oda sıcaklığını ise 25 dereceye ayarlıyorum ama salonun son 2 peteğine bir türlü sıcak su gelmiyor. Yani buz gibi petekler. Kombiye en yakın petekleri de en asgari şekilde açıyorum iyice kısıyorum ama yine de ulaşmıyor. Hatta tüm petekleri kapatıp denedim bu seferde eli yakmayacak şekilde bir ısı geliyor yani ılık bir şekilde yanıyor. Bu arada diğer yanan peteklerinde üst kısmı sıcak alt kısmı ılık oluyor. Yani su sıcaklığı 70 derece ev sıcaklığı 25 derece olmasına rağmen ev sıcaklığım termostatta maksimum 17-18 derece. Bu ay yaklaşık 180 lira para gelecek. İzmirde havalar güzel gidiyordu farkına varmadık. Havalar 3 gündür soğuyunca resmen donuyoruz evde.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

genleşme tankının havası bitmiş veya filtre tıkalı resime gelince o program saati yani (timer) zamanlayıcı

Teşekkür ederim hocam yarın servisi çağırdım bakalım onlar ne diyecekler...

• selamlar,ariston genus modeli kombimiz var..5 yıldır kullanıyoruz..dün gece alttaki su tahliye yerinde su fışkırması sesi ile uyandım..kombi balkonda hemen şarteli kapattım...2 dk bekledim sonra şarteli açtım kombi çalıştı...bu tür sorun neden kaynaklanır....bugun öğlen sattine kadar çalıştı ama öğlen kombi durmuş ısıtma yapmıyordu ekrada su ilave işareti birde anahtar işareti mevcuttu su ilave ettim kombi çalışmaya başladıı..sorunlar nerden kaynaklamış olabilir ve ne yapmalıyım...
  • cihazda pompa sıkışmış ve hararet yapmış ve sıkışınca suyu tahliye etmiş cihaza acil bakım yaptırın pompayı söküp temizlesinler
  • merhaba arkadaşlar bir sorum olacak ben eca confeo premix kullanıyorum bu sene ilk kez kullanıyorum yalnız brülorün yandığını belirten mavi ışık ibaresi sürekli yanıyor servisi cağırdım dedilerki bu modeller alevi azaltıp çoğaltarak çalısır ondan dolayıda ısık yanması normal dediler aklıma takıldı bu modeli kullanan arkaslar varsa veya bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim malumunuz bazen servis elemanları işine geleyice başından savabiliyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: marakam

merhaba arkadaşlar bir sorum olacak ben eca confeo premix kullanıyorum bu sene ilk kez kullanıyorum yalnız brülorün yandığını belirten mavi ışık ibaresi sürekli yanıyor servisi cağırdım dedilerki bu modeller alevi azaltıp çoğaltarak çalısır ondan dolayıda ısık yanması normal dediler aklıma takıldı bu modeli kullanan arkaslar varsa veya bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim malumunuz bazen servis elemanları işine geleyice başından savabiliyorlar

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 8 Ocak 2013; 22:12:40 >

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar bir sorum olacak ben eca confeo premix kullanıyorum bu sene ilk kez kullanıyorum yalnız brülorün yandığını belirten mavi ışık ibaresi sürekli yanıyor servisi cağırdım dedilerki bu modeller alevi azaltıp çoğaltarak çalısır ondan dolayıda ısık yanması normal dediler aklıma takıldı bu modeli kullanan arkaslar varsa veya bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim malumunuz bazen servis elemanları işine geleyice başından savabiliyorlar

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

bir paylaşım yapmıssınız ancak tam sorumun cevabı olmadı bu gönderdiginiz ekdeki klavuzda yazılı olan bir sey daha acıklayıcı olursanız sevinirim

• quote:

quote:

quote:

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

bir paylaşım yapmıssınız ancak tam sorumun cevabı olmadı bu gönderdiginiz ekdeki klavuzda yazılı olan bir sey daha acıklayıcı olursanız sevinirim

daha doğrusunu acıklamak gerekirse bu brülör ışıgı diğer kombilerdeki gibi dönüş suyu normale gelince sönmesi gerekmiyormu ama bizimki sürekli yanıyor

• yani sorun yok gözüküyor
  • Sayın arkadaşlar, bende petek boyu uzun olduğundan kombinin pompa gücü sanırım az geliyor ki uzak peteklerin altı ılık. ev dublex. kombinin tesisat suyunu gönderdiği boruya ilave pompa taksam olur mu? elimde daha kömürlü kaliriferde kullandığım bir pompa var. ısıya duyarlı çalışmakta, ayrıca kademeli bir pompa. kombi hata verir mi?
    saygılarımla...
  • Merhaba. Benim Kombim ECA Calora 2 gündür hiç çalışmıyor.
    Arıza lambalarından Kırmızı olan sürekli yanıyor ve sondaki yeşil hızlı yanıp sönüyor.
    El kitabından karşılaştırtıgımda DİFERANSİYEL HAVA BASINCI UYARISI / BACA GAZI UYARISI olduğu yazıyor.
    Resetliyorum düzelmiyor. Gaz vanası açık durumda. Su basıncı 1.7 BAR.
    Baca 2 derece aşağıya doğru eğimli.
    Problem nedir teknik servis çağırayım mı kendim halledebilirmiyim ?
    Soğuklardan mı kaynaklanıyor.
    Bacayı mı sökeyim ?
    Acil Bilgilendirirseniz sevinirim DONUYORUM..
    Teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraysoydal -- 9 Ocak 2013; 2:45:28 >
  • Birde bacayı sökmem çok zor.
    Fotorafını yayınladım, bacanın geçtiği plastik duvara derz gibi bir maddeyle sabitlenmiş.
    O maddede soguktan iyice sertleşmiş Çekiçle demirle bile kırılmıyor.
    Balkondan dışarı sarkacak açıda yok...
    Kafayı üşütmek üzereyim :)

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • merhaba kombici usta,kardeşimin bir kombisi var,bunun daha once aynı sorundan 3 yollu vanası degişmiş,şimdi tekrar aynı arızayı vermiş,3 yollu vanayı kardeşim almış,bunu takdırmamız lazım,yer bakırköyde yardımcı olabilirmisiniz.resimini ekliyecem kombinin.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

Sayın arkadaşlar, bende petek boyu uzun olduğundan kombinin pompa gücü sanırım az geliyor ki uzak peteklerin altı ılık. ev dublex. kombinin tesisat suyunu gönderdiği boruya ilave pompa taksam olur mu? elimde daha kömürlü kaliriferde kullandığım bir pompa var. ısıya duyarlı çalışmakta, ayrıca kademeli bir pompa. kombi hata verir mi?
    saygılarımla...

tesisatın ortasında dönüş borusuna tak sorun kalmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: koraysoydal

Merhaba. Benim Kombim ECA Calora 2 gündür hiç çalışmıyor.
    Arıza lambalarından Kırmızı olan sürekli yanıyor ve sondaki yeşil hızlı yanıp sönüyor.
    El kitabından karşılaştırtıgımda DİFERANSİYEL HAVA BASINCI UYARISI / BACA GAZI UYARISI olduğu yazıyor.
    Resetliyorum düzelmiyor. Gaz vanası açık durumda. Su basıncı 1.7 BAR.
    Baca 2 derece aşağıya doğru eğimli.
    Problem nedir teknik servis çağırayım mı kendim halledebilirmiyim ?
    Soğuklardan mı kaynaklanıyor.
    Bacayı mı sökeyim ?
    Acil Bilgilendirirseniz sevinirim DONUYORUM..
    Teşekkür ederim şimdiden.

size maalesef teknik destek lazım cihaz detaylı konntrol edilecek
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.