Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kombim baymak yoğuşmalı kombi. (üstünde baxi de yazıyor)

Şimdi dün gayet her şey yolundaydı. Sabah uyandım kaloriferlerim yanmıyordu. Kombimde herhangi bir arıza işareti yok.

Su gayet güzel ısınıyor. Sıcak su var. Ama kaloriferlerim hiç ısınmıyor. Sabahtan beri buz gibi. Ne oldu bir gece içinde anlamadım. Ayarları ile falanda oynamadık. Ne olur yardım edin donduk resmen.

Bu arada sadece musluğu açınca kombi çalışıyor. musluğu kapatınca duruyor 10 sn içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkandy -- 1 Ocak 2013; 21:06:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: galaksi

demirdöküm nitromix kombi,
    kalorifer sıcaklığı 45 dereceye ayarlı. ama ateş boyu göstergesi hiç sönmüyor. derece ekranda 48 hatta 49 dereceye kadar yükseldiği halde alev hep yanıyor. aynı kombiyi kullanan bir arkadaşıma gittiğmde onunki bazen sönüyor. hatta bi saat kadar izledim iki üç kez söndü. benimki ise hiç sönmüyor bacadan sürekli duman çıkıyor. kombim arızalı mı acaba ?

bu bir arıza değil 45 derecede şu an ne kadar rad.konmuşsa buna denk bir ısı kaybın var ve kombi dur kalk yapmadan çalışıyor, sönmemesi senin kazancın da olabilir,ama şu da aynı kapıya çıkar, mesela petekleri 20 şer cm arttırsan bu sefer kombiyi 40 a çekersin 40 dereceye göre sönmeden yanabilir, bu iyi bir durumdur, dur kalklar sıksa zaten plastik vana ve filitreden dolayı oluyor, yani filitre geçişleri dar ve tıkanıklık varsa kombi içinde suyu kaynatıyor, çaresi metal ve tam geçişli kombi alt vanalarıdır.

kombiniz iyi bir seçim, tebrikler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 1 Ocak 2013; 22:36:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkandy

Merhabalar.

Şimdi dün gayet her şey yolundaydı. Sabah uyandım kaloriferlerim yanmıyordu. Kombimde herhangi bir arıza işareti yok.

Su gayet güzel ısınıyor. Sıcak su var. Ama kaloriferlerim hiç ısınmıyor. Sabahtan beri buz gibi. Ne oldu bir gece içinde anlamadım. Ayarları ile falanda oynamadık. Ne olur yardım edin donduk resmen.

Bu arada sadece musluğu açınca kombi çalışıyor. musluğu kapatınca duruyor 10 sn içinde.

sigortayı aç kapa olmazsa teknik destek lazım
  • denedik olmadı zaten. Bugün bir usta çağıracağız, çok değişik bir sorun bu. Hiç bir yerde benzeri bir problem bulamadım.
  • Selam,

Demirdokum aden kombi kullaniyoruz,peteklerde sicaklik var ama sicak su gelmiyor.Gelsede sadece kombiye en yakın yer mutfaga geliyor o da 10sn ya geliyor ya gelmiyor.

Servis cagirdik geldiler baktilar yok fanda ugultu var dediler anakartta sıkıntı var dediler.Bir dünya seyde ariza varmis bi o kadarda fiyat cikardilar.

Sorun neden olabilir?
  • Arkadaşlar benim Demirdöküm kalisto kombimde su basıncı yükselmesi sorunu var. Kombi su basma vanasını sıkıca kapatıyorum. Bir gün içerisinde yaklaşık 0.2 bar yükseliyor. 2 barı geçince petek üzerinden suyu tahliye ederek 1.5 bara getiriyordum ve bu döngü devam ediyordu.

Kombiye şebeke suyu giriş vanasını kapattım. Kapattıktan sonra su basıncında bir yükselme olmadı.
    Bu durumdan su basma vanasında arıza olduğunu mu çıkarmalıyım.
    Sorun vanadan ise; bu vananın contası mı değişir yoksa kendisi mi değişir. Sadece yetkili servislerden mi temin edebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alituzcu

Selam,

Demirdokum aden kombi kullaniyoruz,peteklerde sicaklik var ama sicak su gelmiyor.Gelsede sadece kombiye en yakın yer mutfaga geliyor o da 10sn ya geliyor ya gelmiyor.

Servis cagirdik geldiler baktilar yok fanda ugultu var dediler anakartta sıkıntı var dediler.Bir dünya seyde ariza varmis bi o kadarda fiyat cikardilar.

Sorun neden olabilir?

bu arızanın 3 sebebi olur ntc sensörü ,türbin ,zor ihtimal kart fanla bu arızanın alakası yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Arkadaşlar benim Demirdöküm kalisto kombimde su basıncı yükselmesi sorunu var. Kombi su basma vanasını sıkıca kapatıyorum. Bir gün içerisinde yaklaşık 0.2 bar yükseliyor. 2 barı geçince petek üzerinden suyu tahliye ederek 1.5 bara getiriyordum ve bu döngü devam ediyordu.

Kombiye şebeke suyu giriş vanasını kapattım. Kapattıktan sonra su basıncında bir yükselme olmadı.
    Bu durumdan su basma vanasında arıza olduğunu mu çıkarmalıyım.
    Sorun vanadan ise; bu vananın contası mı değişir yoksa kendisi mi değişir. Sadece yetkili servislerden mi temin edebiliriz.

plakalı eşanjör veya doldurma musluğu arızalı yan sanayi musluk piyasada bol bakmak lazım sisteme
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Selam,

Sorun neden olabilir?

bu arızanın 3 sebebi olur ntc sensörü ,türbin ,zor ihtimal kart fanla bu arızanın alakası yoktur

usta nedir bunun maliyeti bu ntc sensorunun? Kendimiz sokup takabilirmiyiz?
  • bir sorum olacak yanıtlayabilirseniz memnun olurum.
    Bosch Classic Condense kombimi TR21RF oda termostatı ile kullanıyorum. Bu kombi modülasyonlumudur? eğer öyle ise petek suyu sıcaklık ayarı devre dışı kalması gerekir ve tüm işlemlerimi oda termostatı ile yapmam gerekir diye biliyorum. Diyelim ki termostattan sıcaklığı 22 dereceye ayarladınız. kombi bunu algılayarak ısıtmaya başlar alev boyunu kendi ayarlar. Kombinin üzerindeki petek suyu sıcaklık ayarları ile hiç işimiz olmaz. Benmi yanlış biliyorum yoksa gerçekten böyle mi oluyor.
  • merhabalar,
    ewet cihaz üzerindeki petek sıcaklık düğmesiyle artık hiçbir işiniz yoktur, düğmeyi maximum a almanız gerekir,cihazınızı artık oda termostadı yönetiyo, ayarlamış olduğunuz oda sıcaklığını bulduğunda cihaza .çalış, dur komutu verir,
  • 40 numaralı arıza kodu : düşük su basıncı uyarısıdır, su seviye düğmesine basıldığında 0,8 bardan düşük olduğunda görülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prf.kombi

merhabalar,
    ewet cihaz üzerindeki petek sıcaklık düğmesiyle artık hiçbir işiniz yoktur, düğmeyi maximum a almanız gerekir,cihazınızı artık oda termostadı yönetiyo, ayarlamış olduğunuz oda sıcaklığını bulduğunda cihaza .çalış, dur komutu verir,

ben şu an petek suyu sıcaklığını 55 derecede kullanıyorum. tam izlememekle beraber oda sıcaklığına ulaşmasa bile 55 dereceye ulaşınca kombi duruyor. sonra tekrar çalışmaya başlıyor. sizin dediğiniz gibi yaparsam yani maximuma alırsam diyelimki termostatı 22 dereceye ayarladım. oda da 20 derece olsun.kombi devreye girdiğinde maximum sıcaklıkta çalışmaya başlayacak istenilen sıcaklığa yaklaştıkça alev boyu düşecek. bu durumda daha az mı yakar, yoksa benim kullandığım uygunmudur
  • cihazınızın görevi sadece 80 derece de suyu ısıtmak olur, oda sıcaklığı ayarlamış olduğunuz sıcaklığa ulaştığında cihazınızda duracaktır. şu an sizin 55 derecede cihazınız çalışıyor oda temostadınızın bir fonksiyonu kalmıyor, kombiler dönüş suyu sıcaklığana göre çalışıp dururlar sirkilasyon halindeki su daima çabuk soğuyacak ve cihaz in 3 dk da bir devreye girip çıkacaktır,
    oda termostadı bağlı bir cihaz ise termostat yaptığında mekandaki ısı düşünceye kadar çalışmayacak ve cihazınız en az yarım saat en çok 3 saat arası devre dışı kalacak, muhafazası iyi bir dairede ısı kaybı olmayacağından bu süreler uzayacak ve tasrruf yapmış olacak,
    onun için dairenizin yapısını ve kayıplarını siz bildiğiniz için seçim size kalmış, modülasyona gelince termostadınız bilmiyorum ama modülasyonlu ve modülasyonsuz oda temostatları diye 2 tip termostat var, muhtemelen siznki on off oda termostadı yani aç, kapa şeklinde, modülasyon yaptırmaz cihaza ( alev boyunu)sadece dur, çalış şekline.
    diyelimki oda sıcaklığını 28 dereceye ayarladınız kombinizde 80 dercede oda sıcaklığını 28 derece getirbilmek için cihazınız tam güçte, maksimumda çalışır,,,eğer cihaz 80 derceye yaklaşınca cihaz mecbur termostat yapacak ve aşırı sıcaklık sensörü( limit termostadı) uyarı verecek ,bu esnada cihaz sirkülasyona devam edecek ve sistemdeki su 60 lara düşünce tekrar devreye girip tamgza ısıtmaya devam edecektir.

umarım yardımcı olmuşumdur.

• İyi günler. Eylül aynında Baymak-Falke kombi aldık. Yaklaşık 1 aydır şöyle bir sorunumuz var: Kombi 50 derecede falan yanarken (kalorifer ayarında) bir sorun yok basınç 1,5 ta. Fakat gece yatarken 20 dereceye indiriyoruz ve sabah kalktığımızda basınç 0 a düşmüş ve petekler buz gibi olmuş halde buluyoruz. Geçen hafta servis çağırdım ve kombide sorun olmadığını söyledi. Fakat tesisatta sorun olsa peteklerin hiç ısınmaması gerekmez mi? Sorun nedir anlamadım? Basınç neden düşer ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snmkty

İyi günler. Eylül aynında Baymak-Falke kombi aldık. Yaklaşık 1 aydır şöyle bir sorunumuz var: Kombi 50 derecede falan yanarken (kalorifer ayarında) bir sorun yok basınç 1,5 ta. Fakat gece yatarken 20 dereceye indiriyoruz ve sabah kalktığımızda basınç 0 a düşmüş ve petekler buz gibi olmuş halde buluyoruz. Geçen hafta servis çağırdım ve kombide sorun olmadığını söyledi. Fakat tesisatta sorun olsa peteklerin hiç ısınmaması gerekmez mi? Sorun nedir anlamadım? Basınç neden düşer ki?

Muhtemelen tesisatında kaçak var vana altlarını falan kontrol et peçeteyle..
  • Merhabalar,
    Kombime dijital termostat bağladım. Termostat ekranında görüntü var ancak kombiye kumanda etmiyor. Kombiye termostatı tanıtmak için ne yapmam lazım? Atladığım birşey mi var?
    İlgili konu:
    http://forum.donanimhaber.com/m_69510515/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69842563
  • MERHABALAR SAYIN ARKADAŞLAR
    BEMİN KOMBİ BEKO MİLENİUMPLUS KOMBİ :
    PETEKTE DE SICAK SUDA DA BİR DAKİKA YANIYOR 30 SANİYE SÖNÜYOR BUNDAN 6 AY ÖNCE AYNI SORUN VARDI BİR ARKADAŞ EŞANJÖRÜ TEMİZLEDİ SORUN GİDERİLDİ ŞİMDİ YİNE AYNI SORUN TAVSİYESİ OLAN VAR MI ACABA YET BURSA TEŞEKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkandy

Merhabalar.

Sorun bu otomatik ayarlama cihazı varya, saatleri giriyoruz günlere göre sıcaklık derecesini falan ayarladığımız dijital kumanda, onun pili bitmiş :) kombiden kaynaklanan bir şey değilmiş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Selam,

Sorun neden olabilir?

usta nedir bunun maliyeti bu ntc sensorunun? Kendimiz sokup takabilirmiyiz?

Merhaba bende demirdöküm kalisto kombi var.Yeni ev aldım evde bu kombi var di hiç çalışmadan servisi çağırdım bir sorun varsa baksın olle acayim diye geldi basıncı ayarladı filtresini temizledi baska bir sey yok dedi 30 tl aldi gitti. Kombi çalışırken sorun yoktu ama aksam suyu actim ısınmıyor. Aradım servisi yarına randevu verdi sizce tekrar para vermelimiyim ve de sizin sorun sorun çözüldü mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.