Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tamir edilebilir mi ?

nasıl bir yol önerirsiniz ??

Teşekkürler
  • Merhaba 12 yıllık baymak ocean kullanmaktayım tam olarak bozulmadıkça değiştirmek istemedim.
    Yaklaşık 2-3 haftadır son 2 radyatörün alt kısımları soğuk oluyordu.
    Radyatörlerin sularını boşaltım bir kaç kez su basıp kendimce temizledim fakat değişmedi havasını da almama rağmen son 2 peteğin en üstleri hariç ısınmıyordu.
    Vanaların petek uzaklığına göre ayarı , havalarını alma vs bir çok şey denedim en son eca servisinde çalışan arkadaşım bakacağını söyledi ve kombiye bakarken birden sular fışkırtmaya başladı arızanın pompada olduğunu ve arada takıldığı için devir daim yapmadığını son kademede olmasına rağmen iş görmediğini söyledi.
    Ekteki salmson pompayı bulabilir miyim ya da nerde bulurum (İstanbul Avrupa Yakası) ve ortalama fiyatı ne olur ?
    Çok masraflı olmazsa bir kaç yıl daha kullanmayı düşünüyorum çünkü sıcak su ve ısınma olarak açıkçası bana yetiyor.
    Teşekkürler.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: liveshow

Merhaba 12 yıllık baymak ocean kullanmaktayım tam olarak bozulmadıkça değiştirmek istemedim.
    Radyatörlerin sularını boşaltım bir kaç kez su basıp kendimce temizledim fakat değişmedi havasını da almama rağmen son 2 peteğin en üstleri hariç ısınmıyordu.
    Vanaların petek uzaklığına göre ayarı , havalarını alma vs bir çok şey denedim en son eca servisinde çalışan arkadaşım bakacağını söyledi ve kombiye bakarken birden sular fışkırtmaya başladı arızanın pompada olduğunu ve arada takıldığı için devir daim yapmadığını son kademede olmasına rağmen iş görmediğini söyledi.
    Ekteki salmson pompayı bulabilir miyim ya da nerde bulurum (İstanbul Avrupa Yakası) ve ortalama fiyatı ne olur ?
    Çok masraflı olmazsa bir kaç yıl daha kullanmayı düşünüyorum çünkü sıcak su ve ısınma olarak açıkçası bana yetiyor.
    Teşekkürler.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

bu cihaza tüm üniversal pompalar uyar gövdesiyle beraber deyişecek servis fiyatı 220 250 deyişir
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Merhaba 12 yıllık baymak ocean kullanmaktayım tam olarak bozulmadıkça değiştirmek istemedim.
    Teşekkürler.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

bu cihaza tüm üniversal pompalar uyar gövdesiyle beraber deyişecek servis fiyatı 220 250 deyişir
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Teşekkürler.
    Madem universal pompalar uyuyor en uygunu ya da tavsiye edeceğiniz hangisi olur ?

• hepsi aynı fiyattır vilo, grundfoss
  • quote:

hepsi aynı fiyattır vilo, grundfoss

Teşekkürler
    Karaköy'de bir yer vardı yarın bakmak lazım.
    Montaj hariç pompanın fiyatı mıdır yazdığınız yoksa servis ücreti mi ?
    Arkadaşıma monte ettiricem büyük ihtimal.
  • dahil
  • quote:

dahil

Teşekkürler
  • baymak baxi kombi var.tuvaletteki sifon şiddetli su çektiğinde kombidende o tarz bir ses geliyor bunun nedeni nedir
  • Arkadaşlar evimdeki kombi biraz aski çokta eski deil çakmaklı olanlarından . Bir sorun oldu . Kombi yanıya 1 dk felan bu 1 dk boyunca tık tık diye sesler geliyor ve 20-30 kez bu sönup tekrar yanıyo ama sönüpte tekrar yanması 1 sn felan . Benim yapabilceğim birşey varmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

dahil

Sanırım arkadaş kurbanı oldum :)
    Gülsem de sinir içerisindeyim.
    eca yetkili servisinde çalışan arkadaş aynı pompayı al ben hallederim deyince güvendim ama şimdi de kıç kısmı uymuyor deyince hiç takma dedim yoksa zarar verirsek pompayı iade edemeyebilirim.
    Online olan usta varsa cevap verirse çok sevinirim.
    Tek sorum yeni aldığım wilo
    eski salmson un yerine uyar mı. kıç kısımları farklı olduğu ve göbeği farklı olduğu için uymaz dediler ama baymak ustaları daha iyi bilir sanırım.
    uymazsa sabah gidip değiştirmem gerekecek ya da nasıl takılması gerekiyor.?
    Teşekkürler

fotoğraf ekleri

eski salmson arka görünüşü
    eski salmson ön görünüşü
    eski salmson çıkardıktan sonra pompanın takıldığı yer
    yeni aldığım wilo arka görünüşü
    yeni wilo ön görünüş

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liveshow -- 27 Aralık 2012; 20:04:26 >

• kesinlikle uymaz salmsonun göbeği farklı sana söylemiştim POMPA GÖVDESİ (BLOĞU) İLE BERABER DEYİŞECEK DİYE
  • quote:

kesinlikle uymaz salmsonun göbeği farklı sana söylemiştim POMPA GÖVDESİ (BLOĞU) İLE BERABER DEYİŞECEK DİYE

Eyvallah
    ama satan eleman kombinin modelini pompanın ve kombinin resmini göstermeme rağmen bunu verdi
    bakalım yarın götürücem ya değiştireceğz ya kapışacağız :)

sanırım blok yordu orda gövde bloğu tek satan var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liveshow -- 27 Aralık 2012; 20:50:33 >
  • quote:

quote:

kesinlikle uymaz salmsonun göbeği farklı sana söylemiştim POMPA GÖVDESİ (BLOĞU) İLE BERABER DEYİŞECEK DİYE

Eyvallah
    ama satan eleman kombinin modelini pompanın ve kombinin resmini göstermeme rağmen bunu verdi
    bakalım yarın götürücem ya değiştireceğz ya kapışacağız :)

sana lazım olan pompa bu sendeki vilo pompayı geri vermene gerek yok ona bir gövde alacaksın işlem tamam yakında olsaydın elimde var ayarlardım sana
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 27 Aralık 2012; 20:52:11 >

• eyvallah ustam baktığım yerde gövde yoktu ne kadar gövde fiyatı ?
    ve yeriniz nerde sütten ağzımız yandı bundan sonra usta uzayda da olsa bulacağız artık
  • quote:

eyvallah ustam baktığım yerde gövde yoktu ne kadar gövde fiyatı ?
    ve yeriniz nerde sütten ağzımız yandı bundan sonra usta uzayda da olsa bulacağız artık

70TL OLUR İŞİN GÖRÜLSÜN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 27 Aralık 2012; 21:15:22 >
  • quote:

quote:

eyvallah ustam baktığım yerde gövde yoktu ne kadar gövde fiyatı ?

70TL OLUR İŞİN GÖRÜLSÜN

usta şimdi baktım ümraniyedesin sanırım
    arkadaşın yüzünden dün ve bugün kombi kullanamıyoruz yarına mutlaka halletmem lazım
    sabahtan dükkanı açıcam öğlene doğru duruma bakarım artık
    ben yine de sizden adres ya da telefon alayım gövdeyi alıp kombiyi çalışır hale getirmem lazım
    teşekkürler ilginize
  • baymak baxi kombi var.tuvaletteki sifon şiddetli su çektiğinde kombidende o tarz bir ses geliyor bunun nedeni nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _OzGuR_1903

baymak baxi kombi var.tuvaletteki sifon şiddetli su çektiğinde kombidende o tarz bir ses geliyor bunun nedeni nedir

su bitmiş olabilir ,manometre takılmışdır ,prujör tıkanmıştır hava atamıyordur dönüş filtresi tıkalıdır bunlardan biri
  • Merhaba ferroli domina f24 kombim var arızası ne oldunu bulunamadı
    kombi bazen calısıor herşey normal ama kombi hiç durmuyor beklemeye dinlemeye hiç almıyor
    kapat aç yapıyorum çalışmadım mı çalışmıyor ateşlemiyor öyle bekliyo kombinin insafına kaldık
    Teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih26 -- 28 Aralık 2012; 17:12:56 >
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.