Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ebu abdillah Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 12 Misafir Kullanıcı, 13 Masaüstü Kullanıcı
13.451
Cevap
271
Favori
1.152.678
Tıklama
Giriş
    18 Mesaj
    cihazı görmeden neoldunu bilinmez kart +pompa+ntc+üçyollu motoru herşey olabilir
    |
    |

Merhaba @PAULWALKER Arkadaşların belirttiği gibi her şey olabilir ama kart düşük ihtimal sensör ya da üç yollu valf motoruna bakılması gerekiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    PAUL WALKER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    329 Mesaj
    Arkadaşlar annemlerde ferrolli F24 kombi var. Kombi çalışırken takılıyor sürekli ısıtıyor. Isıtma durmadigi için petekler aşırı ısınıyor. Reset attıktan sonra normale dönüyor fakat yaklaşık yarım saat sonra tekrar aynı şekilde ısıtma atmadan yanmaya devam ediyor. Bu şekilde kullanamıyoruz. Hangi parçası arızalı olabilir? Yardımlarınızı rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Merhaba @Hipersonic daha detaylı bir açıklama yapılması lazım ama bir sorum olacak size cihazı yazlık konuma da aldığınız zaman kendi kendine ateşleme yapıyor mu?

|
    |
    Hipersonic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    329 Mesaj

Hata verdikten sonra sıcaklık ayarını kapatsam bile ısıtma devam ediyor. Ya reset atıyorum yada sigortayı kapatip açmam gerekiyor. Isıtma kapalı konumda iken kombiyi açınca ateşleme olmuyor. Derecesini arttırıp ısıtma başladıktan sonra belli bir süre ısıtma yapıp termostata geçiyor fakat ne oluyorsa birden kirmizi ve sarı ışık yakıyor ve ateşleme sürekli devam ediyor. Termostata geçmiyor.

|
    |
    ecaservisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
  • Yüzbaşı
    994 Mesaj
    Selamlar herkese,

Bir süre önce demirdöküm c 275 şofbenimiz arızalandı. Bir türlü gidipte ilgilenemedim için nedir ne değildir detaylı bakamamıştım.

İlk fark ettiğimde sigortalar açmıştı, varistör sağlamdı. Aradan zaman geçti, anca bugün yeni sigorta takabildim ve tüm bağlantıları yaptım. Suyu açıp şofben devreye girince ekran geldi ama gelip gitmesi bir oldu, tabi sigortalar da açtı. Bende açık alanda yanık bir şey görmediğim için anakart üstünden, kapalı yerden gelen kablo soketini söktüm. Bunu sökünce kısa devre olmadı ve ekranda da F2 arıza kodunu gördüm. F2 arızasının çıkardığım kablo ile mi bir alakası var emin değilim çünkü NTC farklı diye düşünüyorum. Belki de ayrıca NTC sorunu da var.

Sonrasında kapalı yeri açtım ve bir yanık kokusu geldi burnuma. İlk gözüme çarpan fan motoru oldu. Görselde ne halde olduğu paylaşıyorum. Herhalde fan kısa devre yaptırıyor diye düşündüm. Görüntü ve koku normal gelmedi bana. Fanın kablolarını çıkarıp bir deneme yapmadım, önce bir bilgi edineyim dedim.

Durum bu şekilde Fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• Yarbay
    4984 Mesaj

fan yanmış kardeş ona uyan model demirdöküm aden veya kalisto fanı bulacaksın
    |
    |
    Orhun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba @Orhun Fan arızalı ve çıkardığınız kablo NTC sensör kablosu bu arızadan başka her hangi bir sorun varmıydı limit arızası v.b

|
    |
  • Yüzbaşı
    994 Mesaj

Aden ve kalisto fanı birebir oluyor mu peki? Sadece bu ikisi üstünden mi araştırayım? Ben acaba bobini yeniden mi sardırsam diye düşündüm açıkçası? Mantıklı olur mu? Bir de demontaj/montaj işlemleri kolay mıdır?

|
    |
    kombiustası kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba tekrardan. Hayır sadece F2 yanıp söndü ingiliz anahtarı ile beraber. Açıkçası kısa süre baktım. Olur da anakarta zarar vs. gelebilir düşüncesi ile. Size de yukarıdaki soruları sormuş olayım. Ne dersiniz?

|
    |

Bobin sarımı 50 TL revizyonlu fan ise 60 ile 100 TL arası montajı ve demontajı sigorta değişiminden daha kolay gerekli güvenlik önlemleri alındığı sürece sorun olmaz. standart fandır sorun yaşamak istemiyorsanız alım yaparken arızalı fanı yanınızda götürürsünüz uğraşmak istemezseniz ortalama servis ve değişim ücreti 150 TL civarı olmalı piyasada

|
    |
  • Yüzbaşı
    994 Mesaj

İyiymiş o zaman. Ben hangisine daha kolay ulaşabilirsem o şekilde ilerleyeyim madem. 3 aşağı 5 yukarı aynı gibi duruyor.

İlginize teşekkür ediyorum.

|
    |

Rica ederim bulamazsanız beni haberdar edin size alabileceğiniz yer konusunda yardımcı Olurum

|
    |
  • Onbaşı
    15 Mesaj

İlginize tesekkür ederim problemimi çözdüm iyi günler dilerim

|
    |

Merhaba @mavi_des ekranda İngiliz anahtarı simgesi çıkıyor mu f4 verdiğinde? Ve gaz vanaları açık mı sayacın üstünde varsa Selenoid onu çekerek kontrol sağladınız mı?

|
    |
    mavi_des kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    Evet İngiliz anahtarı simgesi var gaz açık kontrollerini yaptım. Aslında merak ettiğim problem anakart mı gaz valfimi ateşleme elektrodumu bunlar olabilir ama tecrübe eden varsa direk oradan başlayayım dedim.

|
    |
    Merhabalar Demir Döküm neva kombi var F05 hatası veriyor. Hava tahliye borusunu söktük içi temiz ucundada tıkanıklık yok açık. Kombi 5 dk çalışıyor sonra tekrardan F05 hatası veriyor resmetme işlemi falan yaptım borudan dışarı hava çıkışı gayet iyi elimi tutunca hava geliyor fanında da sorun yok diye düşünüyorum hava geldiği için sizce sorun nedir? Pazartesi gelecek servis ama ev soğuk yarın banyo da yapılacak nasıl halledebiliriz bu sorunu? 5 dk normal çalışıyor ısıtıyor sonra tekrar hata veriyor?

fanı t20 torx tornavida ile sök salyangozunun kanatlarına yağ çöz sık 5 dk bekle sonra bol su ile yıka fön ile kurut yerine tak düzelir
    |
    |
    Averell Dalton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
seo paketleri
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.