Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ebu abdillah, erdemevren Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 10 Misafir Kullanıcı, 11 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
13.407
Cevap
271
Favori
1.149.895
Tıklama
Giriş
    341 Mesaj
    Merhaba evimizde Baymak marka yoğuşmalı kombi kullanıyoruz. Arıza mıdır bilmiyorum ama son zamanlarda cihazdan 2 yan odadan duyulacak şekilde kulak çınlaması gibi 3-4 saniye süren bir ses geliyor sonra 15-20 saniye durup tekrar aynı ses geliyor. Bu ses 5 dakika civarı devam ediyor sonra duruyor ancak gün içinde en az 10 kere bu sekansa giriyor. Kombi mutfakta mutfak dolabının içinde. Su veya petekleri ısıtmada bir problem yok. Cihazda herhangi bir arıza-hata bildirimi yok. Bunu kendimiz çözebilir miyiz yoksa bir profesyonel çağırmalı mıyız eve? Yardım edeceklere şimdiden çok teşekkürler.

Eğer problemi tam anlatamadıysam ses kaydı yapıp buradan paylaşabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HunterInTheNight -- 11 Mart 2019; 22:55:52 >

elektrik kesintisiyle doğrudan alakası yok ama senin o meşhur revizyonlu tankın havası bitikse kombi çalışırken 1,5 olan su basıncının kombi hiç çalışmayınca 0,5 bar falan düşmesi normal. ama eski kaçakta yeniden peydah olması elektrik kaçağına denkgelmiş de olabilir. takipte kal. kombi çalışınca basınç yükseliyor kapatınca düşüyorsa tank, ama sürekli düşmeye devam ediyorsa kaçak olabilir.
    |
    |
    KyLeGs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

baymak yoğuşmalı kombilerin bazı modellerinde plastik fan var diğer fanlara göre biraz daha sesli çalışıyor ve duruş pozisyonu kombinin kasasına milimetrik değecek şekilde takılıyor, fan yüksek devirlerde kasaya değiyor olabilir yada başka bişey, özellikle kullanım suyunun ilk anlarında çok yapar
    |
    |
    HunterInTheNight kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladim peki bu durum uzun vadede bir probleme neden olur mu yada suan bir problem midir? Teknik servis çağırmalıyız bunun icin. Yoksa periyodik bakimda baktirsak yeterli midir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ebu abdillah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    811 Mesaj

uzun veya kısa vadede sorunun ne olacağını bilemeyiz. sesin kaynağını tespit edilmeli, fan kaynaklı bi ses olabilir desemde başka bişeydende olabilir. en azından servis bakıp şundan kaynaklanıyor diyebilir.
    |
    |

O tamircilerle sonra konuştum, revizyonlu demelerinin nedeni 2. el çıkma olduğu için öyle dedik dediler. Yoksa tanka revizyon olmaz tabii dediler. Gerçi yine de serviste sıfır üründen pahalıya takıldı ama uzatıp canım daha da sıkılsın istemedim.
    Şimdi 1.5 su koydum. 1.7'lerde geziyor kalorifer açıkken. Normal bu durum herhalde. Aşırı bir yükselme yok.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

kullanım suyu sensör arızası
    Teşekkür ederim mesajları geç gördüm.Sıcak su sensörünü değiştirdim düzeldi.
    |
    |

Yeni Kayıt.rar

ses kaydını almaya çalıştım bir şey ifade eder mi bilmiyorum. kayıt çok kaliteli değil ama yüksek çıkıyor bu ses baya
    |
    |
    selamun aleykum arkadaşlar bende viessmann vitodens 100 kombi var doldurma musluğum bozuk ama birtürlü sökemedim 17 anahtar girmiyor acaba çekip çıkarmalımı hiç karşılaşan oldumu veya usta varmı aramızda yardımcı olurmusunuz ? servis 12 13 gündür gelmiyor oyüzden iş başa düştü
    |
    |

aleykumusselam çok çeşitli vitodens 100 musluğu var bi tanesi geçmeli/pimli 2 tanesi rakorlu ama anahtarla kolay açılır. sen geçmeli olanı anahtarla sökmeye çalışıyor olabilirsin(uzun plastik çubuklu doldurma musluğu modeli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 12 Mart 2019; 22:17:25 >
    |
    |
    enex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ses kaydını açamıyorum hasarlı dosya diyor. link vermeden direk yükleyebilirsen iyi olur
    |
    |

hocam video olarak değil de ses kaydı olduğundan direkt yükleyemedim. soundcloud'a yükledim burada problem çıkmaması lazım. arkada gelen ikinci bir ses var o saat sesi :))

Ses kaydı
    |
    |

bence sizi rahatsız eden saatin sesi gibi. )))
    sesden net anlaşılmıyor fakat fan susturucusundan kaynaklı gibi geliyor
    |
    |

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

bence sizi rahatsız eden saatin sesi gibi. )))
    sesden net anlaşılmıyor fakat fan susturucusundan kaynaklı gibi geliyor
    hahahahhahah :)

Yok hocam sabah sessiz saatinde kaydettim telefon saate yakın kalmış sonradan anladım. Ama uğultu salondan duyuluyor. Biz o zaman bir teknisyen çağırıp baktıralım. yapacak bir şey yok.
    |
    |
    Kombimde (Demirdöküm Vinto HK24) F2 arıza veriyor. İnternette baktığım kadarıyla ntv sensöründen dolayı bu arızayı veriyormuş. Kendim değiştirebilirmiyim? Değiştirebilirsem kombinin hangi bölümünde bulunur bu ntc sensörü acaba? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Çıkarttığım bu parça olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurttl -- 12 Mart 2019; 23:32:26 >

• Yüzbaşı
    811 Mesaj

vinto f2 ntc arızası değil. fan,prosestat veya kart arızasıdır. fan çalışıyor ama f2 veriyorsa prosestat, fan çalışmıyorsa %95 kart, %5fan
    |
    |
    uurttl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sigortayi indiriyorum 5 dakika sonra aciyorum denk gelirse atesliyor sonra hemen ses gidiyor. Ayrica sicak su alabiliyorum sorunum ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

arıza ışığı veya uyarısı vermiyorsa bakılması şart nedir
    |
    |
    PAUL WALKER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

arıza ışığı veya uyarısı vermiyorsa bakılması şart nedir
    Ariza isigi uyarisi vs vermiyor. Kombiyi kapatiyorum aciyorum atesleme ve fan sesi gelmiyor. Zirildama sesi geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Mobilya Takımları
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.