Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
13.488
Cevap
270
Favori
1.154.807
Tıklama
Giriş
    370 Mesaj

Merhaba @Riquelme1907 İlgili cihazda kronik bobin arızası mevcut olup elektronik kart üzerindeki bobin bir süre sonra arızalanmaktadır ve kart tamiricileri bu ilgili parçayı değiştirmektedirler sorununuz devam ediyorsa sizi yönlendirebileceğim Ihlamurkuyu da bir tamir noktası mevcut.
    |
    |
    Riquelme1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ariston class premium 2011 model. İlk çalışmada 5 6 saniye kadar böyle bir uğultu yapıyor. Servisi bir sefer geldi bi yerlere bant yapıştırdı gitti,sorun çözülmedi. Bir daha da aramadım çünkü kombi temizlemeden başka bir şeyden anladıkları yok.Bu arada bu ses sonradan olmadı sıfır takıldığından beri böyle çalışıyor. Bu ses ne olabilir arkadaşlar? https://www.youtube.com/watch?v=4hNrHFQyK4c

Yeşil ışık stand by ışığıdır, Yaz ve Kış konumunda sürekli yanar. Eğer yanıp sönüyorsa herhangibir arıza göstergesi anlamı yoktur, elektrik beslemesini bozan bişeyler var gibi, cihazın sensör vs bakılmalı yaz kış konum şalterinden veya karttan kaynaklı olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kemal2934 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sesi çıkaran parça tespit edilmedi mi

|
    |
    morgece kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Sesi çıkaran parça tespit edilmedi mi
    yok hocam söktüler baktılar bir şey anlamadılar. Sonra sanıyorum hava girişinin olduğu bir yere koli bandı yapıştırdılar yani borunun yarısını kapattılar gibi hava alım ağzını daralttılar gibi. Ses sanki daha önce 25 saniye sürüyorsa süre 12 15 saniyeye düştü gibi oldu.Sonra siz böyle bir deneyin düzelmezse tekrar bakarız falan dediler. Geldiler aynı terane sonra öylece kaldı.
    |
    |

Merhaba @morgece Böyle bir arıza ile daha önce karşılaşmıştım ve genleşme tankı yüzünden bu ses oluşuyordu. Sizin ki tabiri caizse kamyon freni sesi gibi çıkıyor tam kontrol sağlamadan net bir şey söyleyemiyorum.
    |
    |
    morgece kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba @ShaNexxx banyo da sıcak su kullanımı sağlarken ılıştırma işlemi yapıyor musunuz? duş başlığınız çok delikli mi mutfak ya da lavabo sıcak su kullanımında aynı sorunu yaşıyor musunuz?
    |
    |
    ShaNexxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Merhaba @morgece Böyle bir arıza ile daha önce karşılaşmıştım ve genleşme tankı yüzünden bu ses oluşuyordu. Sizin ki tabiri caizse kamyon freni sesi gibi çıkıyor tam kontrol sağlamadan net bir şey söyleyemiyorum.
    evet hocam fren sesi ile ıslık sesi arası bir ses çıkıyor. Frekansı kulağı tırmalıyor rahatsız ediyor. Nasıl çözülecek bilmiyorum inanın artık ustalara da güvenip çağırmıyoruz.
    |
    |

kart veya sensör arızalı
    |
    |
    kemal2934 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba. eca kombimiz arizalandi. Atesleme yapıyor. 5-6 saniye ateşi görüyorum. Sonra sönüyor. Tekrar ateşleme yapıyor yine sönüyor. Sonra tekrar. Sebebi ne olabilir

MODEL NEDİR
    |
    |
    Reus88MC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

MODEL NEDİR
    Calora

kart arızalı olabilir alev görmüyor senin anlatımınla
    |
    |

Merhaba @Reus88MC arızaya girdiği zaman sol abştan başlarsanoz hangi ışıklar yanıyor ya da yanıp sönüyor?
    |
    |

Merhaba,
    Radyatörlerdeki hava alma purjoru ölçüsü standartta kaç oluyordu?
    Evdeki tesisatta pompa üzerindeki purjor havayı verimli atamıyor, geçen gün söküp temizleyim dedim ama yerinden çıkaramadım. Pompaya göre aşağıda kalacak ama radyatörün birine otomatik hava purjoru takayım diyorum.
    Havlupan yok evde.

Sisteme su basarken radyatörlerden sürekli hava alıyorum.
    İlk çalışmada 10-15dk tüm petekler gayet güzel ısınıyor.
    Sonra ısınma performansı düşüyor.

Bir de alev seviyesi bende çok mu yüksek anlamadım.

45 dereceye ayarlıyorum.
    Su 35e düşünce kombi çalışmaya başlıyor.
    ~15-20saniye içinde 50ye ulaşıp ateşi kesiyor.
    50den sonra geri 30 derecelere çok hızlı düşüyor.
    2-3dk da bir devreye giriyor.

Bu kadar hızlı ısıtması normal midir? Akşam video çekip göndermeye çalışayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 7 Mart 2019; 9:44:15 >
    |
    |
    Bahsedilenler: kombiustası
  • Yüzbaşı
    594 Mesaj

Yalnızca soldan ikinci sabit şekilde yanıyor. Yanıp sönmüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ecaservisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    370 Mesaj

Merhaba @Reus88MC Alev yok kilitlenmesi hatası veriyor cihazınız aşağıda yapmanız gerekenleri sayacağım bunları uyguladıysan servis hizmeti almanız gerekiyor.

1)Doğalgaz vananız açık mı?
    2)Doğalgaz sayacınızın üzerinde selenoid bobin var mı varsa ve aktifse resetleme işlemi yaptınız mı?
    3)Reset tuşuna 5 sn parmağınızı basıp çektiniz mi?
    |
    |

Merhaba @Mechatronik standart olarak 1/2 purjörler kullanılıyor ama ben 3/8 olana da bir kere denk geldim.

Teisatınız yeni mi öncelikle bundan yola çıkarak sorgulamak lazım kombilerde standart diferansiyel aralıkları mevcuttur örneğin 31 dereceye ayarladığınız kombinin diferansiyeli 9 olsun ateşlemeyi 31 de yapar otomatiği ise 40 ta yapar daha sonra alevi keser taki 31 dereceye düşene kadar.

Alev boyunu servislerin bakımlarda kontrol etmesi gerekiyor kısmi durumlarda gaz valfine alev boyu ayarı gerekebilir özellikle kombiniz eski ise bu işlem şart video atın bunun üstünden devam edelim açıklamalara daha sağlıklı bilgi vermiş olurum size.
    |
    |
    Mechatronik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ariston genus yoğuşmalı kombi sürekli olarak alev kopması ilk ateşlemede alev eksikliği veriyordu. Komple iç dış baca temizledim. Bağlantıları kontrol ettim... Ve alev algılayan elektrot bozuk diye düşğndüm... Lakin burada okuduğum ve ustaların dediği doğru çıktı... İyonizer denilen bu elektrod kolay kolay bozulmaz dediler. Malatyada işin ehli bir anakart tamircisi var. Katı söküp götürdüm, 10 dk da tamir etti verdi. 150 lira civarı para aldı. Bu modelde çok yapıyormuş bu arızayı.... Buraya yazayım, arayan bulsun.

|
    |
    Kombim 2 haftada bir su bitiriyordu. Kombide bir sorun bulunamadı, tesisat kaçağı olabilir denildi. Tesisat kaçağı için ekip çağırdım. Bir kimyasal döktüler tesisata ve gerçekten 1 aydır su azalması sorunu geçti.

Bugün elektrikler kesilmiş evde. Akşam sıcak su kullanmaya çalışırken farkettik ki su basıncı 0'a düşmüş. Elektrik kesintisinden dolayı basıncın düşmesi normal midir yoksa başka bir sorun var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KyLeGs -- 11 Mart 2019; 22:14:40 >
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
seo paketleri
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.