Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (635. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sigma848 gaz valfi arızalandı, usta bobinleri sağlam gövde arızalı gövdenin tamiri olmaz dedi.
    tamiri yapılabilir mi?
    İstanbul içi yapabilecek varsa yaptırmak isterim. KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • master3426 kullanıcısına yanıt
    tamiri yok
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ustam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vaillant vuw serisi eski tip cihaz su akış turbinini nasil degistirebiliriz bilgisi olan varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

tamiri yok
    Merhaba ustam ferroli domiproject f24 kombim var cihazın ekran bazen gidiyor kapanıyor yani kurcaladım kartda bi jak mı cıktı diye yok , biraz araştırdım bu kartlarda kronik bir arızaymış bu durum besleme kısmında bir entegre arıza yapıyormus genelde evde bebğimizde var kapanıp duruyor kombi nasıl yardımcı olursunuz ümraniyede ikahmet edıyorum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riquelme1907 -- 27 Şubat 2019; 16:35:3 >
  • Riquelme1907 R kullanıcısına yanıt
    ekranın led ışıklarının bazen gitmesi kart arızası değildir başka bir sorun olabilir sensör vs
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar. Benim cihazda da bir arıza var ne yapsam diye düşünüyorum.
    Cihazım Alarko Harmony-D. Sürekli F4 hatası veriyor(yanında anahtar simgesi çıkmıyor). Resetlememe rağmen düzelmiyor, biraz çalışıp aynı hatayı tekrar veriyor. Daireye gelen gazda vs. hiçbir sorun yok. Bu arada cihaz ateşleme yaparken o esnada paneldeki led ışıklar sürekli gidip geliyor, titreme yapar gibi. Eskiden öyle bir şey olmuyordu.

Gel gelelim cihaz henüz 2,5 yıllık ve garantisinin dolmasına daha var. Fakat garantiyi başlatmayı unutmuşuz. Servisi aradığımızda cihazın garantisi başlatılmamış o yüzden ücretli servis olacak deniyor.

Ne yapsam bilemedim şu yok zamanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 3 Mart 2019; 9:36:35 >
  • ydn06 kullanıcısına yanıt
    Faturanız varsa böyle saçma bir bahane göstermemeleri lazım.

Alarko müşteri hizmetleri ile görüşün derim.

Servis mantığına sinir oluyorum. Gerçi insanı tamirci yapmaya sevk ediyor :)

Pompa fiyatı verebilir misiniz diyorum, teknik servis gelsin baksın, fiyatı öyle verelim diyorlar. Fiyat almak için kafadan 50 TL servis ücreti vereceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Faturanız varsa böyle saçma bir bahane göstermemeleri lazım.

Alarko müşteri hizmetleri ile görüşün derim.

Servis mantığına sinir oluyorum. Gerçi insanı tamirci yapmaya sevk ediyor :)

Pompa fiyatı verebilir misiniz diyorum, teknik servis gelsin baksın, fiyatı öyle verelim diyorlar. Fiyat almak için kafadan 50 TL servis ücreti vereceğim.
    Fatura ev sahibindeydi sanırım haftaya alacağım. Umarım faturayı ibraz edince sorun çözülür. Yoksa epey masraf çıkacak gibi.
  • Arkadaşlar merhabalar. Baymak marka kombim var yaklaşık 10 senedir. Yeşil ışık devamlı yanıp sönüyor sarı ışık hiç yanmıyor sebebi ne olabilir sizce
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Arkadaşlar merhabalar. Baymak marka kombim var yaklaşık 10 senedir. Yeşil ışık devamlı yanıp sönüyor sarı ışık hiç yanmıyor sebebi ne olabilir sizce
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• kemal2934 K kullanıcısına yanıt
    merhaba @kemal2934 cihazı resetlediniz mi?
  • Riquelme1907 R kullanıcısına yanıt
    Merhaba @Riquelme1907 İlgili cihazda kronik bobin arızası mevcut olup elektronik kart üzerindeki bobin bir süre sonra arızalanmaktadır ve kart tamiricileri bu ilgili parçayı değiştirmektedirler sorununuz devam ediyorsa sizi yönlendirebileceğim Ihlamurkuyu da bir tamir noktası mevcut.
  • Ariston class premium 2011 model. İlk çalışmada 5 6 saniye kadar böyle bir uğultu yapıyor. Servisi bir sefer geldi bi yerlere bant yapıştırdı gitti,sorun çözülmedi. Bir daha da aramadım çünkü kombi temizlemeden başka bir şeyden anladıkları yok.Bu arada bu ses sonradan olmadı sıfır takıldığından beri böyle çalışıyor. Bu ses ne olabilir arkadaşlar? https://www.youtube.com/watch?v=4hNrHFQyK4c
  • kemal2934 K kullanıcısına yanıt
    Yeşil ışık stand by ışığıdır, Yaz ve Kış konumunda sürekli yanar. Eğer yanıp sönüyorsa herhangibir arıza göstergesi anlamı yoktur, elektrik beslemesini bozan bişeyler var gibi, cihazın sensör vs bakılmalı yaz kış konum şalterinden veya karttan kaynaklı olabilir

• morgece M kullanıcısına yanıt
    Sesi çıkaran parça tespit edilmedi mi

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Sesi çıkaran parça tespit edilmedi mi
    yok hocam söktüler baktılar bir şey anlamadılar. Sonra sanıyorum hava girişinin olduğu bir yere koli bandı yapıştırdılar yani borunun yarısını kapattılar gibi hava alım ağzını daralttılar gibi. Ses sanki daha önce 25 saniye sürüyorsa süre 12 15 saniyeye düştü gibi oldu.Sonra siz böyle bir deneyin düzelmezse tekrar bakarız falan dediler. Geldiler aynı terane sonra öylece kaldı.
  • morgece M kullanıcısına yanıt
    Merhaba @morgece Böyle bir arıza ile daha önce karşılaşmıştım ve genleşme tankı yüzünden bu ses oluşuyordu. Sizin ki tabiri caizse kamyon freni sesi gibi çıkıyor tam kontrol sağlamadan net bir şey söyleyemiyorum.
  • ShaNexxx kullanıcısına yanıt
    Merhaba @ShaNexxx banyo da sıcak su kullanımı sağlarken ılıştırma işlemi yapıyor musunuz? duş başlığınız çok delikli mi mutfak ya da lavabo sıcak su kullanımında aynı sorunu yaşıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Merhaba @morgece Böyle bir arıza ile daha önce karşılaşmıştım ve genleşme tankı yüzünden bu ses oluşuyordu. Sizin ki tabiri caizse kamyon freni sesi gibi çıkıyor tam kontrol sağlamadan net bir şey söyleyemiyorum.
    evet hocam fren sesi ile ıslık sesi arası bir ses çıkıyor. Frekansı kulağı tırmalıyor rahatsız ediyor. Nasıl çözülecek bilmiyorum inanın artık ustalara da güvenip çağırmıyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.