Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (634. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Baymak Eco 4 kombi kullanıyorum.
    Sıcak su filtresi çok kirli olmaya başlayınca hatta su basıp tahliye musluğu ile temizlik yapmaya çalıştım.
    Bir hafta sonra pompadan içine parça kaçmışçasına ses geldi.
    Hemen durdurup pompayı söküp temizledim. Ufak ufak parçalar(kir) çıktı içinden.
    Taktım ses gitmişti,2 hafta da arada yine aynı sesleri çıkararak devam etti.
    Bugün E26 arızası verdi.
    Pompa sıkışmış olabilir yazmışlar, tüm hatta 30dk su basıp ayrı ayrı vanaları aç kapa yaparak temizledim.
    Sonra pompanın havasını aldım, hava alırken pompa milini tornavida ile döndürebildim, parça sıkışmış gibi görünmüyordu.
    Ardından fişi taktım. Pompa vinnnn sesi çıkararak çalışıyor.( Veya çalışmıyor bilemiyorum)
    Kombi ateşleme yapıyor 10 sn içinde sıcaklık 99 dereceye çıkıp E26 arızası veriyor. İlk denerken kombi kapağını kapatmamıştım, pompanın tepesindeki hava verme kısmından beyaz duman attı, korkuttu).
    Herhalde pompa arıza yaptı, hatta sirkülasyon olmadığı için sıcaklık hızlı yükseliyor.
    Ama 10 sn içinde 15 derece suyun hızlı hızlı artıp
    ( Saniyede 1derece artarak ilerledi ve sonra 99 olup arızaya geçti)

Sizce sorun nerede olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 23 Şubat 2019; 0:1:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    sorunun cevabı açık. pompa arızalı kronik WİLO POMPA sorunu.
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler,
    Tornavida ile çevirebildiğime göre mekanik olarak değilde, elektriksel arızası var diyebilir miyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Elektriksel değil. Yatağı bozulunca rotor merkezden saptığından yağağa yapışıp kalıyor, arkadan hareket versen gürültülü şekilde çalışıp bi müddet sonra tekrar durma ihtimali yüksek. Sargı yanma ile karşılaşmadım

Sabah servis çağırdım, ne zaman gelecekleri belki olmadığı için son bir kez daha pompayı sökmek istedim.

İçinden kir çıkmadı diyebilirim. Taktım yerine. Bu sefer tekrar su basarken, çok kısık açtım musluğu. Pompa yavaş yavaş hava tahliyesi yaptı. 1.2barda durdum. En son pompa vidasindan havayı aldım, sonra bir tur çalıştırayım dedim,sorunsuz çalıştı, suyun hatta dağılması 5dk sürmüştür. Kombiden 5dk boyunca lıkır lıkır ses geldi. Sonra durdurdum. Biraz daha su basarak 1.5 bar yaptım. Tekrar pompa vidasından havasını aldım.
    Tekrar çalıştırdım. 30dk takip ettim. Arıza vermeden çalıştı, servisi arayıp talebi iptal ettim.

Bendeki E26 arızasının nedeni pompanın hava yapması olarak görünüyor.

pompanın içine parça kaçmışcasına ses geliyor dediğin için pompa dağılmış dedim. hemde 1 hafta önce filitre temizlemişsin. 1 hafta çalışırken birden bire durduk yere hava yapmaz, ha su boşaltıp doldurduysan başka tabi.
    Su boşaltıp doldurdum, havadan dolayı içine parça kaçmış gibi ses çıkarıyormuş.

• Kombi sıcak suyu açınca bar düşüyor yardımcı olacak varmı

• Merhaba,
    10 yıllık Bosch Zwa-24-3 ap kombim son iki arızada c1 hata kodu veriyor ve kart röleleri değişerek tamir oluyordu

***bu seferki arızasında ; kombi petekleri ısıtmıyor ve sıcak su tesisatına suyu el değmeyecek kadar sıcak veriyor***

Ekranında arıza kodu yazmıyor, reset tuşuna basınca ekranda anahtar işareti çıkıyor sonrasında banyo sıcak su tesisatına sıcak su vermiyor petekler ısınmaya başlıyor,

5-10 dk sonra anahtar işareti ekrandan gidiyor normal görünüme geçiyor petekler soğumaya başlıyor banyoya sıcak su gidiyor

ilginiz için teşekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halluk888 -- 24 Şubat 2019; 12:37:32 >
  • halluk888 H kullanıcısına yanıt
    Tam anlayamadım ama 3 yollu vana motoru arızalı gibi gözüküyor
    Hijyenik sıcak su tesisatından kalorifer tesisatına geçiş yapmıyor, vana sıkışık veya vana kumanda motoru arızalı. Bunlar sağlamsa kontrol kartı kumanda vermiyor veya vana kontrol motoruna kablolama temassız.

3 yollu vana kontrol motorunu (döküm vanaya ekli çocuk avucuna sığacak, kablo giren siyah plastik,
    genelde yuvarlak şekilli) sökerek,
    Çıktığı yerde altında, ittirdigi, vanaya giden pimi pense ile ileri geri hareket ettirmeye çalışın, altında yay var ve kendi geri rahat çıkabilmesi lazım. Sonra vana kontrol motoru sökük elinizdeyken çalıştırıp konum değişimlerini güzel yapabiliyor mu, pime basabilir mi bakılması lazım.

• iyigun kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kontrol edeceğim dediklerinizi
  • izmitlienes41 İ kullanıcısına yanıt
    marka model nedir. basınç ne kadar düşüyor
  • halluk888 H kullanıcısına yanıt
    ekran kartı arızasına benziyor
  • İyi çalışmalar hocam;

Şöyle bir sorunumuz var. Duş esnasında su 15 saniye sıcak 50 saniye soğuk akıyor. Sıcak olmadan öncede kombiden bir ses geliyor, ateşleme sesi gibi o sesten sonra ısınıyor su. Bunun bir çözümü yok mudur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaNexxx -- 25 Şubat 2019; 4:10:54 >
  • ShaNexxx kullanıcısına yanıt
    Marka model nedir. Kullanım suyu sensörü arızasına benziyor

• Baymak E26 arızası sonucu pompayı söküp tekrar takınca kombi çalışmıştı, ancak rotorda balans mevcut. 57w pompa yerine daha güçlü bir pompa taksam bir sorun olur mu?

Sistemden daha fazla su çeker , kombi daha çok devreye girer herhalde. Bu sefer ateşleme sisteminden olmayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Marka model nedir. Kullanım suyu sensörü arızasına benziyor
    BOSCH Classic Plus hocam.
    Problem olmaz aksine daha iyi olur daha az devreye girer. uzak peteklerin altlarıda ısınır

• ShaNexxx kullanıcısına yanıt
    Arıza kodu vermiyorsa ntc olma ihtimali yüksek, kullanım suyu sıcaklığı ve ekrandaki sıcaklığı karşılaştır uyuşuyormu, musluk suyu aktıkça musluk işareti ekranda duruyormu.

Çok sağolun,
    Pompa siparişini verdim, deneyince yorumlarım.

• 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.