Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (578. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 576577578579580
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim sıkıntım biraz farklı arkadaşlar,5 yıldır buderus gb012 kullanmaktayım,sıcak su (banyo suyu) tanziki çok az,neredeyse bir parmak akıyor,geçen hafta kart arızası verdi genel servise bu durumu söylediğimde kombi de bakır esanjör olduğunu ve sorunun oradan kaynaklı olamayacağını suların çok kireçli olmasından dolayı tesisat içerisinde tıkanıklık olabileceğini belirtti.Tesisat için ne önerirsiniz,böyle bir su tesisatı temizliği var mı?
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    bu modelde kireçlenme olması mümkün lakin temizliği yok ama sen bak soğuk su tazyikli akıyorsa kireçlenmiştir oda az akıyorsa kombi sağlam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bu modelde kireçlenme olması mümkün lakin temizliği yok ama sen bak soğuk su tazyikli akıyorsa kireçlenmiştir oda az akıyorsa kombi sağlam

Sıcak su ile soğuk su arasında bariz fark var,ancak dün banyo armatürünü söküp porçöz ile iyice temizleyince yaşanası bir noktaya geldi su akışı.
    Cevabınız için de ayrıca teşekkür ederim.
  • Uslalarim merhaba

Babamlarin evinde baymak baxi luna 3 modeli bulunmaktadır. Yeni kombi değil 2011 yılında alınma fakat 5 sefer baca sensörü arızası verdi. Her sene tekrarlıyor ve özellikle de 1 sene 1 hafta geçince ariza olduğu için garanti de karşılamıyor 150 TL ücret alıyorlar. Servise sorunca çok uzun süreç olacağı 1 ay bizde kalır 1 kaç ay baymak ta kalır uğraşmaya değmez diyorlar. Tamam da her sene bu ücreti ödüyoruz. Nasıl yol izleriz öneriniz var mı

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar 3 katlı binamızda 3 adet bosch marka kombi bulunmakta, bugün tüm kobiler EA hatası vermekte ve çalışmamakta, ocaklar çalışıyor gaz var, elektrik sular vs kesik değil ama kombiler çalışmıyor ne tür bir arıza olabilir, yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djangobjk

Uslalarim merhaba

Babamlarin evinde baymak baxi luna 3 modeli bulunmaktadır. Yeni kombi değil 2011 yılında alınma fakat 5 sefer baca sensörü arızası verdi. Her sene tekrarlıyor ve özellikle de 1 sene 1 hafta geçince ariza olduğu için garanti de karşılamıyor 150 TL ücret alıyorlar. Servise sorunca çok uzun süreç olacağı 1 ay bizde kalır 1 kaç ay baymak ta kalır uğraşmaya değmez diyorlar. Tamam da her sene bu ücreti ödüyoruz. Nasıl yol izleriz öneriniz var mı

Teşekkürler

fan yüksek amper çekiyorsa kirli ise yan sanayi parça kullanılmışsa mümkündür yoksa luna3 sağlam cihazdır kolay kolay arıza yapmaz
  • gaz kesik değilse cihazları üçgen ünlem işaretli tuşla resetleyin düzelir düzelmezse kart arızalı tümünün
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • Resetledik düzelmedi, aynı gün 3 dairenin kartının aynı anda arızalanması mümkünmudür. Gaz kesik olsa ocaklarda yanmazdı sanırım. Binaya gelen gazın basıncı düşük falan olabilir mi arızaya yol açarmı sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: soulflyy

Resetledik düzelmedi, aynı gün 3 dairenin kartının aynı anda arızalanması mümkünmudür. Gaz kesik olsa ocaklarda yanmazdı sanırım. Binaya gelen gazın basıncı düşük falan olabilir mi arızaya yol açarmı sizce

ocağın 4 gözünü yakın sonra kombiyi resetleyin alev boylarında oynama varsa basınç yetersizdir

• cihazlar dışardan faz notr şoklaması yaşadıysa kartları bozulmuş olabilir
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Pelin üstadım bunu nasıl ispat edeceğiz eğer bir ihmal varsa sürekli ariza yapıyor yani biz atalım mı kombiyi seneye yine masraf yapacak. Firma ürünle ilgili ne gibi destek verebilir nasıl yol izleriz öneriniz var mı. Garantisi yok diye sanırım destek te alamayız bilemedim. Teşekkürler

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, arızayı aradık hallettiler, bugün binadaki doğalgaz borusunu boyatmistik borular sarsildigi icin deprem sensörü devreye girip devre dışı bırakmış dedi gelen görevli, sensörü çekip bırakınca düzeldi, ocaklarda sıkıntı yoktu, borularda kalan gazı kullandık sanırım, kombileri beslemedi gaz az olunca.

• Merhaba arkadaşlar

Benim de kombiyle başım dertte maalesef.

Ariston uno kombi var. Kendi kendine kapanma vs sorunları baş gösterince servisi aradım kartı değişti bir süre çalıştı ama yine ara ara kendi kendine kapanıyordu.

Şimdi de üzerindeki sarı lamba yanıyor (atık gaz tahliye sorunuymuş). Küçük şeffaf boruların bağlı olduğu bir oarça değişti 2 gün çalıştı tekrar gitti. Servis geldi aynı parçayı ve kartı tekrar değiştirdi şimdi yine çalışmıyor.

Ne sıcak su var ne de petek. Servis yenisini alın diyor. Ev sahibi yanaşmıyor. Ne yapmalıyım sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extra34 -- 23 Mart 2018; 13:5:15 >
  • Merhabalar,

Alarko serena kombi kullanıyorum kombinin sıcak suda sorun yok fakat petek hiç ısıtmıyor kombiden tık tık tık ses geliyor ateşleme yapmıyor herhangi bir hata koduda vermiyor su basıncı 1.5 -2 arası bu sorun bir anda oldu lojmanda oturuyorum hafta sonuna geldiği için kimsenin ilgileneceğini de sanmıyorum 3 yaşında çocuğum var evde benim yapabileceğim bir şey varmıdır ustalar sorun ne olabilir acil destek lütfen...

• Gc142 G kullanıcısına yanıt
    tahminen 3 yollu mili takılı kalmış durum servislik
  • 20 yıllık vaillant hermetik kombim var bu gun bir arızası oldu
    fan devamlı calısıyor ama atesleme ve yanma yok
    kapatıryorum soguyor acınca ateşliyor yanıyorda ama ısınıp kapanında fan devam ediyor hiç durmuyor ve birdahada tesleme olmuyor nedendir acaba
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Ustam, benim sorunuma bir çözüm var mı ?
    viessmann vitopend 100 kullanıyorum, 2 gündür su seviyesi devamlı yükseliyor, suyu boşaltıyorum yine yükseliyor, 1,5 a getiriyorum, bu defa kombiyi kapatınca yani su soğuyunca birinde altına düşüyor, bunun çaresi yok mu ?
    Saygılarımla...
  • DJ ICEMAN D kullanıcısına yanıt
    fark basınç anahtarı arızalı gözüküyor yada ventüri arızalı
  • refikilhan kullanıcısına yanıt
    doldurma musluğun kontrol edilecek sağlamsa plakalı eşanjör deyişecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

doldurma musluğun kontrol edilecek sağlamsa plakalı eşanjör deyişecek

Teşekkürler ustam, keşke İstanbul'da ikamet etseydim de bu sorunum senin gibi güvenilir, işinin ehli, iyi niyetli ve yardım seven bir dost tarafından yapılsa, param sana nasip olsa idi ama Eskişehir'de yaşıyorum, tekrar teşekkürler ustam,
  • 
Sayfa: önceki 576577578579580
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.