Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (546. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.243
Cevap
313
Favori
1.444.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kombinin uzerinde olan idare edici panel.ayralanan duymeler .ekran ve ss
  • 2008 yılından beri viessman vitopend 100 kulllanıyorum illalah ettirdi.Petekleri ısıtmıyordu farklı zamanlarda 2 kez adım motoru değiştirildi en son 2014 te 250 tl verimişim (fatura dahil her türlü servis bakım fişini saklıyorum).Şuan yine nazlı zamanı benim kombinin musluktan sıçak su vermiyor.Sıcak suyu açıyorum kombiden çıt çıt ses geliyor kazanı tam ısıtmaya başlayacak paneldeki ışık yanıyor,sönüyor tekrar çıt çıt ses geliyor yine aynı.Eğer petekleri ısıtırsam daha sonra musluğum sıcak suyunu açarsam sıcak su alabiliyorum.Sadece yetkili servisini çağırıyorum.Bezdim servisi çağırıp para bayılmaktan tanıdıklarım arasında en çok sorun yaşayan benim.
    Bu arada youtube ta fatihbank kanalını takip etmenizi öneririm izleyerek petek suyu temizlemeyi,su filtresi temizlemeyi öğrendim.Bakım için çağırdığım yetkili servis bunca zaman ne petek suyu değiştirdi nede en basit şekilde su filtresi temizlemeyi gösterdi.Bakım için çağırdığımda yalandan kombinin kapağını açıp toz silip gitti.

Musluktan sıcak alamama sorunu çözümü nedir önerilerinizi alıyım kendim onarmaya çalışacağım son çare yetkili servisi çağırırım.
  • lose_yourself kullanıcısına yanıt
    bakılması lazım akış şalteri sensör 3 yollu vana motoru vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bakılması lazım akış şalteri sensör 3 yollu vana motoru vs

cvp için sağolun viessmann ı kaliteli derler bence değil yine servise para bayılacaz
  • Arkadaşlar eca confeo premix kombiyi 40 ta 44 de vb derecelerde deniyorum birtürlü +9 olmuyor 40 yaparsam 45 de kalıyor 44 yaparsam 48de kalıyor ve öylece yanmaya devam ediyor kapatmasam sürekli yanacak. 11 petek ve 3 adet uzun havlupan var dubleks daire. karşı komşumda aynı kombiyi kullanıyor onda bu sorun yok. ancak şöyle bir durum var bina biteli 2 yıl oldu ve ben yeni taşındım daha önce oturan olmamış. Bunu şu sebeple belirttim servisi aradığımda daha gelmeden bakmadan direk hatta kirlilik vardır su gerekli şekilde devir daim olamıyordur tesisatı temizletmeniz gerek dedi. tesisattaki suyu üç defa boşaltım ve havasını alarak tekrar çalıştırdım. her defasında sarı bazen siyah su aktı. Servisin teşhisi doğrumudur? petekler ısınıyor ama dediğim gibi sönmüyor. petek sayıları uzunluğu 60 cm olan 6 adet, 100 cm olan 5 adet, 50*110 cm 3 adet havlupan.
  • Günaydın.

Baymk 240Fi kombi kullanıyorum.

Sorunum şu;

Banyo için su ısıtmak istiyorum fakat musluk suyunu ısıtma problemi var.Kombiyi kullanım suyu tarafına çevirerek açıyorum, gaz ışığı aniden yanıp sönüyor, gaz alamıyor.

Fakat petek kısmında hiç bir problem yok, petekler ısınıyor ve gaz alabiliyor.

Daha önce başına bu tarz problem gelen aradaşlar yardım ederse sevinirim.

Eğer kendim halledemezsem sizlerden Istanbul Anadolu yakasında işini düzgün yapan dürüst bir servis önerisi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hceb -- 18 Ekim 2017; 9:14:18 >
  • şu konu o kadar yardımcı olduki bende birşeyler paylaşmak istiyorum.

Demirdöküm aden kombi petekleri ısıtıyordu banyoya ve mutfaga sıcak su vermiyordu. Sırasıyla yaptıklarım

Ntc Sensörü değiştirdim. Sonra su tribünü almıştım değiştirmeme gerek kalmadı su tribününe giden swich ve kablosunu değiştirdim.Şuan sorunsuz çalışıyor.
  • merhaba arkadaşlar buderusgb072 kombi kullanıyorum, oda termostatlı.
    manual konumunda çalıştırdığım zaman 45 deceye ayarlıyorum. kombi çalışıyor fakat hiç durmuyor saatlerce aynı şekilde çalışıyor.
    46-47 derece oluyor arada bir sonra tekrar 45 dereceye düşüyor.
    manual çalışma presibi böylemi yoksa herhengi bir sıkıntımı var anlayamadım.
    konuyla bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum
  • tigu2014 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba

saatlerce aynı şekilde çalışıyor yazdığın için soruyorum; oda ısındığı halde mi kombi durmuyor?

46-47 derece olup tekrar 45 e düşmesi, gaz açması,
    alev boyu - ısı üretimi ile ilgili bir konu,
    milim milim ayarladığın sıcaklıkta kalmaması doğal,
    +-6 santigrat dereceye kadar dalgalanma yapması bile çok normal.
  • iyigun kullanıcısına yanıt
    evet oda ısındığı halde devamlı çalışıyor ama manual durumda çalışıyor, oda termostatından çalıştırmıyorum.
    hiç durmak yok :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: hceb

Günaydın.

Baymk 240Fi kombi kullanıyorum.

Sorunum şu;

Banyo için su ısıtmak istiyorum fakat musluk suyunu ısıtma problemi var.Kombiyi kullanım suyu tarafına çevirerek açıyorum, gaz ışığı aniden yanıp sönüyor, gaz alamıyor.

Fakat petek kısmında hiç bir problem yok, petekler ısınıyor ve gaz alabiliyor.

Daha önce başına bu tarz problem gelen aradaşlar yardım ederse sevinirim.

Eğer kendim halledemezsem sizlerden Istanbul Anadolu yakasında işini düzgün yapan dürüst bir servis önerisi bekliyorum.

eski baymak kombilerde verdiği arızaya göre 5-10 sn geçmeden arıza veriorsa sensördeki kısa devre veya kart arızasından kaynaklanır. 30 dereçedeki arıza hemen veriorsa iyon veya alev yokluğu değildir. 30 dereçe arızası bu arıza ortak arızadır kaloriferdede aynısını yapsa alev yokluğudur
  • akafrt A kullanıcısına yanıt
    tigu2014 T kullanıcısına yanıt
    kombileriniz gayet normal. yüksek modülasyondan dolayı böyle. fazla geliyorsa sıçaklık dereçenizi düşürünüz
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç sönmeden bildiğimiz kombiler gibi atıyorum 10—15 dk yanıp 6—7 dk dinlenmeye geçmesi gerekmiyormu? 24 saat boyunda 45—46 derecede devamlı gaz yakması normalmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akafrt

Hocam hiç sönmeden bildiğimiz kombiler gibi atıyorum 10—15 dk yanıp 6—7 dk dinlenmeye geçmesi gerekmiyormu? 24 saat boyunda 45—46 derecede devamlı gaz yakması normalmi?

eski kombileri unut yoğuşma elde edebilmek en önemli etkenlerden birisi yüksek modülasyondur. yani ne kadar kısık yanarsa o kadar yoğuşma verimi alınır ve sessiz olur. petek metrejına göre gayet normal çalışıor. bu havalarda 45-46 dereçede sürekli yandığını sanmıom. ısı yalıtımına göre daha kısa sürede ulaşması lazım set değerine.
    Anladım hocam ozaman 1 haftalık kullanım yapıp ortalama aylık gaz tüketimini takip edeyim artık abartı bir durum sözkonusu olursa ozaman servise danışırız durumu teşekkürler tekrar

hiç durmadan 24 saat çalışan kombide arıza çıkarmazmı, bompa devamlı çalışıyor mesela
    bu durum pek normal gibi gelmiyor bana.
    oda termostatı ayarlayıp çalıştırınca sıcaklık değere gelince duruyor kombi.
    ama manualde hiç durmuyor
  • eagle58 kullanıcısına yanıt
    slm biraz gec olacak ama sorun çözüldümü bilmem genleşme tankın havasına bakınız hava yoksa yada patlamışssa peteklerin en uzağı ısınmaz artı petekler ilaçla temizlenmesi gerekli
  • kontakte06 K kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim hocam ama sorun ne çözüldü ne çözülmedi.

Bir gün oluyor kombi düzgün çalışıyor(yanıyor modda sıcaklık hızlı yükselmeden yavaş yavaş yükseliyor ve bu durumda uzak petekler de ısınıyor)

Gündüz kombiyi kapatıyorum. Ertesi akşam tekrar çalıştırıyorum.

Bi bakıyorum ısıtma modunda sıcaklık çok hızlı yükseliyor. Bu durumda kombi de hızlı bir şekilde tekrar devre dışı kaldığı için o kısa sürede ısıttığı su uzak peteklere gitmeden soğuyor.

Anlam veremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tigu2014

hiç durmadan 24 saat çalışan kombide arıza çıkarmazmı, bompa devamlı çalışıyor mesela
    bu durum pek normal gibi gelmiyor bana.
    oda termostatı ayarlayıp çalıştırınca sıcaklık değere gelince duruyor kombi.
    ama manualde hiç durmuyor

özellikle ayarlamadıysan nerdeyse bütün kombilerin pompaları kalorifer konumunda 24 saat çalışır zaten. pompalar temiz tesisatta (bakır tesisat, tamamı folyolu boru tesisat, temiz su pompası olarak kullanım vb) 25-30 yıla kadar durmadan çalışabilirler. demekki senin kombin; minumum gazla yanma set değerine gelip minumun gazla yanmaya geçtiğinde alevi durması gereken set değerine ulaşamıyor. bunun sebebi kombinin kalorisine göre petek metrajı olabilir.
  • Vaillant kombimin su basma bolumundekı vana yalama oldugu ıcın plastık parcayı kullanamıyordum bende tornavida ile acıp kapayıp su basıyordum kombıye.Zamanla yalama oldu o vidada şimdi su basamıyorum cihaza ve F22 hatası verdi.İnternette bu parça 30 tl oldugunu gordum bende sevındım.Ama servısı aradıgımda 180 tl ye su basma vanasını degıstırırız dedıler şok oldum.Sizce bu fiyat normal mi servisin verdiği ? İstanbul beylikduzu/Esenyurt civarında bildiğiniz özel vaillant servisi varmıdır ? Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.