Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (536. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 534535536537538
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kombiustası

illaki insaflı birileri bulunur marka model nedir

wiessmann
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Al kaçırma iyidir dediniz bizde ustamızı dinledik hayırlısıyla aldık.Şöyle bir içini açtım genel görüntüsüne baktım alev odasının durumunu inceledim görünürde bir sorun yok gazı açtırdıktan sonra gerçeklerle yüzleşeceğiz hayırlısıyla (sanırım bu hafta gaz açılır)

Üstadım ben cihazı incelerken kombi içerisinde boşta bir kablo gördüm oraya baktım buraya baktım takılma ihtimali olan bir soket-yer göremedim.Sizden rica birde siz bakıp değerlendirir misiniz usta gözüyle? Teşekkürler

• canturkkara kullanıcısına yanıt
    extra sıcak su sensörü soketi boştadır o bu cihazın doldurma vanası ve aqua tamir kiti deyişsin 10 sene daha kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

extra sıcak su sensörü soketi boştadır o bu cihazın doldurma vanası ve aqua tamir kiti deyişsin 10 sene daha kullan

Bilgilendirme için teşekkürler üstad.
    Fotoğraflarda cihazım parçalarında bir sorunmu gördün yoksa sık genel arıza yapan ve değişmesi gereken parçalarmı doldurma vanası ve aqua tamir kiti.
    Belirtiğiniz bu iki parça arıza yapınca hangi sorunla karşı karşıya kalacağız ayrıca bunları nereden temin edebilirim acaba.
  • canturkkara kullanıcısına yanıt
    şimdilik kullan
  • Selamlar 10 gün tatile gittik kombi çalışmadı geldiğimde suyu ısıtmamaya başladı doğalgaz ateşi yanmıyordu sonra biraz kurcaladım şimdi bazen yanıyor bazen yanmıyor kiravcıyım masraf muhtemelen bana yüklenecek uygun fiyata yaparlarmı bilmiyorum ortalık sahtekar dolu
    MARKA MODEL
  • kombinin gazı bitmiş, gaz basmak riskli mi
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Üstadım birşey soracaktım.
    Kombi Genleşme Tankındaki basınç düşüklüğü, yakıt artışına sebebiyet verirmi?
  • forgot F kullanıcısına yanıt
    Kombi gazı değilde genleşme tankında zamanla basınç düşüyor burada 1 bar yani 14 psi hava olması gerekiyormuş.
    Bu sorun şu an benim 2012 yılından beridir kullandığım nitromix kombimde var kısmetse 1-2 içerisinde ölçüm yapıp hava basmayı deneyeceğim.
  • forgot F kullanıcısına yanıt
    Kombime her yıl bakım yaptırıyor olsaydım ilk göz atılan ve ölçülen yerlerden birisi olacaktı genleşme tankı basınç değeri ama ben hiç bakım yaptırmadım o açıdan 2012 senesinden bu yana belirli bir miktar düşmüş olması çok normal.
  • Evet tahmin ettiğim gibi kombimin genleşme tankında hiç hava kalmamış kayınpederin kombininkini ölçtüm 20 psi hava vardı bende gerekli talimatları uygulayarak 18 psi civarı hava bastım 5 sene olmuş gayet normal düzenli bakımda her sene kontrol edilmesi gereken bir yer hallettim çok şükür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • demirdokum nepto, kullanim suyu 35 dereceye ayarli ama 60 dereceye kadar isitiyor, sicak suyun tazyigi arttikca gostergedeki derece de dusuyor ama yine de dus alinacak kadar degil 45-50 arasi. ilistirmak icin soguk su vereyim diyorsun bu sefer gostergedeki sicaklik yukseliyor.

kaynagi ne olabilir bu sorunun?
  • Yuuko Ichihara kullanıcısına yanıt
    gaz ayarı gerekiyor modulasyon
  • Arkadaşlar eca confeo plus kombimde banyo sıcak suyunun tazyiği çok az. Eskiden böyle bir problem yoktu. Son kaç gündür var.

• ado102 kullanıcısına yanıt
    kombi ile ilgisi yok vanaları kontrol et
  • Vaillant kombi var. Kalorifer yanıyor fakat sıcak su akmıyor, ateşlemiyor kombi.

Sorun nedir sizce?
  • eski vck modeli ise diyafram kiti yeni model ise aqua kit arızalı
  • Değerli Hocam kombinin potansiyometre ayarları karıştırılmış galiba bana yardımcı olur musun?

Demirdöküm Solaris kombim var. (HK A224) Bu kombinin potansiyometre ayarları ne olmalı.(evin büyüklüğüne,ısı kaybına göre değişik ayarlamalar yapıldığını biliyorum.) Ben fabrika ayarları nedir onu soruyorum. p7=? p5=? p2=? p4=? bu değerlerin fabrika çıkışı nedir? Teşekkürler.

• P7=8 P5=8 P2=8 P4=5 çizgide görünüyor. @kombiustası

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 534535536537538
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.