Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (534. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1) Kombinin petek suyunu 1.5 bar ayarlıyoruz fakat 2-3 gün içinde bitiyor, tekrar basıyorum tekrar bitiyor.

2) Sıcak suyu açınca petekler kapalı olmasına rağmen yakın konumdakiler çok fazla ısınıyor.

Şimdi, 1. sorun ile ilgili tesisatta gözle görülür bir nem vs. yok kombinin petek girişlerini kapadım (hem geliş hem gidiş) sadece sıcak su giriş çıkış açık ama basınç yine düştü ve su basmadan sıcak su çalışmadı.

Üç yollu motor arızası var gibi araştırdığım kadarıyla, eğer öyleyse bunun içini açıp kendim temizleyebilirmiyim ? yenisi çok pahalı + servis ücretiyle muhtemelen 600 TL falan tutar gibi geliyor. (Viessmann Vitopend 100)

Şimdiden teşekkürler.
  • Escapetolife kullanıcısına yanıt
    basınç düşmesi sorunu tesisatta kaçak veya genleşme tankından kaynaklanır petek ısınmasına gelince 3 yollu vana arızalı gözüküyor temizlikle düzelmez
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, muhtemelen o zaman genleşme tankında sıkıntı var, diğer 3 yollu motoru da sökmeyi başaramadım ama yenisi için de 350 TL istendi servis ücreti hariç. Kombi de 10 seneye yaklaştı muhtemelen 500 tl lik bir masraf çıkacak onun yerine yenisini alabiliriz, teşekkürler.
  • Merhabalar hocam, bizim evinde elektriği gitti geldi kombi çalışmaz oldu, ( DEMİRDÖKÜM NEVA MODELİ) içerisini açıp kontrol ettiğimde güç kablosunun giriş kısmında bulunan Cam Sigorta patlamış bunu yenisi ile değiştirsem direk sıkıntı olur mu, forumdaki önceki msj'lar da arkadaşın birisi ısrarla cam sigortayı değişmeyin elektronikçiye götürün yazmış kafam karıştı. Servis elemanları direk değiştiriyor ve 50 tl servis ücreti yazıyorlar. Ne yapmam gerekiyor bir yol gösterin.
  • DenizYeşil D kullanıcısına yanıt
    deyiştir sorun varsa atar zaten şansını dene
  • Eca confeo premix kombim var 3 yıl önce sağolsunlar forumdaki arkadaşların önerisiyle almıştım şu sıralar duş alırken sıcak suyu açınca kombiden ıslık sesi gibi bir ses geliyor nedendir Nasıl çözülür acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkntb kullanıcısına yanıt
    akışmetre deyişecek ses seni rahatsız etmiyorsa kullna sıkıntı olmaz
  • şöyle bir sıkıntı var;
    ılık su elde etmek için önce sıcağı açıp suyu kaynatmak sonra soğuğa doğru çevirmek gerekiyor, ama ortayı milim kaçırsak su buz gibi oluyor tekrar ısınması için yine sıcağa çevirip kaynamayı beklemek gerekiyor
  • mrb

demirdokum kalisto kombi var elektrik sikca kesiliyor bulundugum bolgede kombiye elektrik gelmiyor ekran isigi yanmiyor hicbir tepki yok sigorta acik tahminim anakart yandi veya anakartta sigorta bulunuyorsa o patladi esenyurttayim en yakin servisiniz nerde acaba yardimci olabilormisiniz yetkili servis gelecek fazla fiyat cikarmasinlar !

• mrb arkadaslar

demirdokum kalisto kombi sahibiyim bacali bu kombi 2006 model elektrik gitti geldi kombiye bir daha elektrik gelmedi sartere baktim acik yani kronik ariza anakart yanmis demirdokum yetkili servisi aradim bana bir gun sonra donus yaptilar elektrik gelmiyorsa anakarti yanmistir 390 lira +40 lira servis ucreti 430 lira dediler bende sagolum disardan yaptiririm dedim ve youtube araciligiyla fatih bank isimli kombi ustasinin videolarini gordum anakartin nasil sokuldugunu ogrendim cok basit masaustu bilgisayara ram yada ekran karti takip sokmek gibi neyse ama bu usta ankarada oraya kargoyla yollasam uzun sureceginden istanbulda anakart tamiri yapan iki yer buldum biri avcilarda biri gaziosmanpasa da gittim eski kartimi verdim yenisini 80 liraya aldim ustunde dukkanin etiketi var 1 yilda garanti veriyorlar ayni yetkili servis de 1 yil garanti veriyor zaten karti getirdim taktim simdi cok sukur tikir tikir calisiyor

sonuc olarak 350 lira cebimde kaldi bu anlattigim ustalarin hicbirini tanimiyorum bilgileri youtube ve googledan ogrenebilirsiniz bulamazsaniz mesaj atin yardimci olurum herkese hayirli gunler...

• Neva kombim suyu cok ısıtıyor 40 dereceye ayarlı iken yanmaya başladığında hızlıca 48 lere kadar cıkıp birden sönüyor sonrasında 30 lu derecelere geldığınde yeniden yanıyor ve bu boyle devam ediyor nedenini bilen varmi?
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    BACA yerinden çıkmış alev kopuyor veya sensör arızalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

BACA yerinden çıkmış alev kopuyor veya sensör arızalı

hangi sensor acaba? ısımı bacamı?
  • Selamlar 10 gün tatile gittik kombi çalışmadı geldiğimde suyu ısıtmamaya başladı doğalgaz ateşi yanmıyordu sonra biraz kurcaladım şimdi bazen yanıyor bazen yanmıyor kiravcıyım masraf muhtemelen bana yüklenecek uygun fiyata yaparlarmı bilmiyorum ortalık sahtekar dolu

• öztin kullanıcısına yanıt
    illaki insaflı birileri bulunur marka model nedir
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    ısı
  • Arkadaşlar merhaba, demirdöküm kalisto kombim musluk suyunu açınca, derece kaç olursa olsun suyu resmen kaynatıyor, göstergesinden baktığımda da sıcaklık durmadan artıyor, ben musluğu soğuk tarafa çevirerek ayarlamaya çalışıyorum suyun sıcaklığını, bunun çözümü nedir acaba.
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    min max modulasyon gaz ayarı gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

min max modulasyon gaz ayarı gerekiyor

Çok teşekkür ederim, istanbul avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz bir usta var mı acaba, hem bakım yaptırayım, hem de bahsettiğiniz ayarı yapsın.
  • Arkadaşlar selamlar. Buderus u012 kombi sahibiyim petek kısmında sorun yok fakat musluklardan sıcak su acıldıgında kombi devreye girmemekde.petekler için devreye girdigindeyse musluklardan sıcak su alabilmekdeyim. bir arkadaş türbin den olabilicegini manuel olarak tur attırılması durumunda normale dönebilicegini söyledi, nette türbine ait bilgi bulamadım neye benzedigi hakkında da fikir edinemedim konuda yardımcı olabilicek arkadaş varsa şimdiden teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.