Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (533. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

evde garantisi 1 ay önce dolan bir kombim var markası protherm lynx 24 bayo yaparken veya mutfakta su kullanırken bir sıcak akıyor kaynar yapıyor sonra soğuk oluyor sonra gene kaynar yapıyor sonra gene soğuk yapıyor sıcaktan soğuğa soğuktan sıcağa dalga dalga gidip geliyor 1 haftadır böyle sizce ne olabilir şimdi garantisi bitti servis çağırsam dünyanın parasını alır bana bir akıl verebilirmisiniz.

teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

arkadaşlar merhaba,

evde garantisi 1 ay önce dolan bir kombim var markası protherm lynx 24 bayo yaparken veya mutfakta su kullanırken bir sıcak akıyor kaynar yapıyor sonra soğuk oluyor sonra gene kaynar yapıyor sonra gene soğuk yapıyor sıcaktan soğuğa soğuktan sıcağa dalga dalga gidip geliyor 1 haftadır böyle sizce ne olabilir şimdi garantisi bitti servis çağırsam dünyanın parasını alır bana bir akıl verebilirmisiniz.

teşekkürler,

3 yollu tamir kiti veya termistör arızalı maks 200 tl tutar
  • Merhaba,

Kombiyi yaz konumunda çalıştırdığımda sıcak suyu alıyorum fakat bu esnada kombinin hemen altında petek dönüş dirseğide (bakır) ısınıyor.Peteklerde herhangi ısınma yok.Isınan bölge sadece bakır dirsek.Sorunum ne olabilir.Teşekkürler.

Kombi Demirdöküm Aden
  • rimedor kullanıcısına yanıt
    3 yollu vana veya bypass arızalı su ısınıp soğumuyorsa sorun olmaz kullan
  • rimedor kullanıcısına yanıt
    Sorun yok gayet normal
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.Su ısınıp soğuma olayı yok.Acaba 3 yollu vanamı kaçırıyor diye düşünmüştüm.Kış konumunda bir sorunum yok.
  • Arçelik DGK20 h led model kombinin tüm led ışıkları yanıyor. Yaz ayarında, kış ayarında değişen birşey olmuyor. Kullanma suyu sıcaklık potunu kapalıya aldığımda ışıklar sönüyor, kapalıdan biraz yukarıya çevirdiğimde ledler hızlı yanıp sönüyor. sensör uçlarını çıkarttım değişen birşey olmadı, kısadevre yaptım değişen birşey olmadı. Nolur bir yardım edin. KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• metinxx M kullanıcısına yanıt
    termistör veya elk kartın arızalı
  • Termistör tam olarak nerede. Resimde tarif edebilirmisin. Nasıl test edebilirim.
  • Üstad sıkmıyorsam termistörün yeri nerede olabilir bir izah rica etsem, boruya klipsli iki adet sensör var onlarmı acaba. Eğer onlarsa nasıl est edebilirim.
    avometre lazım yukARDA eşanjör üstünde servise yaptır uygundur fiyatı
    sorunun termistor olması zor görünüyor. hem yaz hem kış modunda yanıyorsa ve alev olmadığı halde alev simgeside yanıyor. elektronik kart görünüyor.
  • Vaillant kombi kapalı olduğu halde petekleri bazen ısıtıyor ana kart ve vana arızası dedi dostum ne tutar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtasova kullanıcısına yanıt
    maks 250
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Dostum nerdesin bi gelip baksan ist eyüp de

• abi bizde ariston kombi var error 607 veriyo, sence neresi bozuldu ne kadar masraf tutar?
  • 5Maverick2 kullanıcısına yanıt
    anakartın arızalı tamiri mümkün mAKS 200
  • merhabalar. öncelikle bu sayfayı zaman zaman okuyup faydalandım yazan herkese teşekkürler. ancak şu sıkıntıya bir çözüm bulamadım,

demirdönküm neva marka kombimiz çalıştığı zaman su basıncını arkasından sıcaklığını gösteriyor, bir kere çalışma sesi çıkarıyor 2-3 saniye kadar, sonra 2-3 saniye ses çıkarmıyor, benzer sesi tekrar çıkarmaya başladığında kendi kendine kapanıp tekrar açılıyor. sanki şalter kapanıp açılmış gibi. benim tahminim ilk çalışma sesinde kombi aktif oluyor, sonra ikincide suyu ısıtacağı zaman termostat gibi bir şey akım çekemiyor ve kapanmasına sebep oluyor gibi. basıncı 1.8 iken denedik, sonra 1.4'e düşürdük değişmedi. arıza kodu göstermiyor, direkt kapanıp açılıyor. gaz vanasını kontrol ettik açık, ne yapmak lazım?

kombi şu;https://store.donanimhaber.com/3c/54/50/3c5450efde485129e3f1662d7b766e60.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kordinaryus1 -- 22 Haziran 2017; 12:32:47 >

• kordinaryus1 kullanıcısına yanıt
    Elk kart arızalı besleme çöküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

Elk kart arızalı besleme çöküyor

cevap için çok teşekkürler. peki ne yapmak lazım? bi kaç kondansatör değişimi ile çözülür mü? yoksa yeni kart mı bulmak lazım?
  • 
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.