Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (530. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vaillant dijital vuw modelleri ekranında F32 ve F33 hata kodu ile karşılaşıyor iseniz sorunun baca’nın düzgün işlemediği anlamına gelir. Her iki kod baca ve hava akışı ile ilgilidir. Ekranınızda F32 arıza kodu görülüyor ise bunun birinci temel kaynağı ”FAN” çalışmıyor veya çalışıyor ise devir sayısında sapma vardır. İkinci olarak F32-F33 hata kodları alındığında fanın çalıştığını kontrol eden ”hava basınç şalteri” diğer adı ile ”prosestat” arızalanmıştır. Fan çalışıyor fakat ateşleme bölümünde çakmak sesi duymuyor iseniz prosestatın çalışmadığını anlayabiliriz. Üçüncü olarak dijital vaillant kombinin fan motoruna elektronik ana karttan hiç elektrik voltajı çıkmıyor olabilir. Bu durumda yine hava akış hatası olarak f32 veya f33 arıza kodu ekranda görülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supersekiz -- 16 Mayıs 2017; 14:8:14 >

• Unical Dua Plus kombi kullanıyorum. Şu anda konumu sıcak su konumunda, ancak çeşmelerin herhangi birinden sıcak suyu açtığımız vakit hem su hemde petekler ısınıyor, üstelik petekler el değmeyecek derecede ısınıyor. Aslında kombiyi değiştirecektim ama maddi sebeplerden dolayı vazgeçmek zorundu kaldım. Arıza sanırım üç yollu vanadan çünkü buradan daha önce su akıtıyordu. Usta çağırdım su akışı durdu ama dediğim gibi çeşmeyi açıncı peteklerde ısınmaya başladı.

Sayın Süper sekiz; Arıza bu üç yollu vanadanmıdır eğer tahminim doğru ise değiştirmeden bu vananın tamiri mümkünmüdür. Ayrıca "ARÇELİK DGK 20 HP LCD Hermetik elektronik kombi" kullanan arkadaş varmıdır. Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertur67

Unical Dua Plus kombi kullanıyorum. Şu anda konumu sıcak su konumunda, ancak çeşmelerin herhangi birinden sıcak suyu açtığımız vakit hem su hemde petekler ısınıyor, üstelik petekler el değmeyecek derecede ısınıyor. Aslında kombiyi değiştirecektim ama maddi sebeplerden dolayı vazgeçmek zorundu kaldım. Arıza sanırım üç yollu vanadan çünkü buradan daha önce su akıtıyordu. Usta çağırdım su akışı durdu ama dediğim gibi çeşmeyi açıncı peteklerde ısınmaya başladı.

Sayın Süper sekiz; Arıza bu üç yollu vanadanmıdır eğer tahminim doğru ise değiştirmeden bu vananın tamiri mümkünmüdür. Ayrıca "ARÇELİK DGK 20 HP LCD Hermetik elektronik kombi" kullanan arkadaş varmıdır. Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.
    Sertur67 Arızanı cihaz şeması üzerinden inceledim cihazında motorlu 3 yollu gozukuyor. 3 yollu motorunda bir problem olabilir ve 3 yollu tamir takımında oncelikle tavsıyem eger elinden mekanık ve elektronik işlemler geliyorsa cihazı kendin kontrollerini yapman eger 3 yollu aktivatör motor un Çalışıyorsa Düzgün bu durumda 3 yollu tamir takımında problem olabilir bununda bozulma sebepleri kalorifer devresinde oluşan tortuların tamir takımı mil ve origlerine verdiği zarardır bir ihtimal 3 yollu refize yapılarak dusuk maliyet ile problemin cozulebilir

ARÇELİK DGK 20 HP LCD Cihaz ile ilgilide baymak firmasına yaptırdığı cihaz tasarım ve donanımsal yapı olarak iyi bir cihaz yalnız elektronik kartında voltaja dalgalanmalarına bağlı olarak parametre bozulmaları oluyor beki bu durum biraz can sıkıcı olabilir onun haricinde iyi bir cihaz fiyat olarak kontrol yaptıgımda 2000 tl civarı gozukuyor bana sorarsan biraz fazla bu fiyat bu cihaza baymak firmasında muadil cihazlar biraz daha uygun olabilir veya 2250 Tl civarı vaillant cihazlar düşünülebilir veya 1800 tl civarı eca confeo plus verdigim fiyatlar montaj dahil fiyatları ama cihazlar piyasada biraz daha ucuza temin edilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supersekiz -- 17 Mayıs 2017; 0:23:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: supersekiz

Arkadaşım bahsettiğin gibi kombi servis piyasasında boyle karaktersiz arkadaşlara rastlamak mumkun ama bunu bu sektor için sadece kullanmayalım butun sektorlerde boyle arkadaşlar mevcut
    cihazının yaptıgı problemi anlatırsan yardımcı olmaya çalışalım. sana fikir verelim veya burada servis arkadaşlar var gelmek bakmak isteyen olursa zaten yorum atarlar

ben zaten herkes böyledir demiyorum, hep böyle denk geldiği için tanıdık bir usta varsa tavsiye istedim :) cihaz 3 gündür buz gibi su veriyordu, ısıtmıyordu. Arada 30 saniye ılıklaştırıp yine soğuyordu, duş alamadık kaç gün doğru düzgün.

Sonra ustayı çağırmadan evvel kendi kendine düzeldi, ustayı çağırdık bunda bir sorun yok dedi aldı parasını bastı gitti. Bir parçası demek ki bir çalışıyor bir çalışmıyor, bunun hangi parçası olduğunu söylemek çok mu zor yaw.

Geçen sene de böyle yapmıştı akış devresi mi ne siyah plastik bir parçaya babamdan 250 TL istemiş. Bana yine sorun o parçadan gibi geliyor, o parçayı arattım ve internetten 50-100 TL arası ustaların aldığını okudum geçen yıl. Bir ustayla konuşmuştum ama pendikte adam, çok uzakta gelemez yani o bize. Yoksa onu çağıracaktım

• quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Arkadaşım bahsettiğin gibi kombi servis piyasasında boyle karaktersiz arkadaşlara rastlamak mumkun ama bunu bu sektor için sadece kullanmayalım butun sektorlerde boyle arkadaşlar mevcut
    cihazının yaptıgı problemi anlatırsan yardımcı olmaya çalışalım. sana fikir verelim veya burada servis arkadaşlar var gelmek bakmak isteyen olursa zaten yorum atarlar

ben zaten herkes böyledir demiyorum, hep böyle denk geldiği için tanıdık bir usta varsa tavsiye istedim :) cihaz 3 gündür buz gibi su veriyordu, ısıtmıyordu. Arada 30 saniye ılıklaştırıp yine soğuyordu, duş alamadık kaç gün doğru düzgün.

Sonra ustayı çağırmadan evvel kendi kendine düzeldi, ustayı çağırdık bunda bir sorun yok dedi aldı parasını bastı gitti. Bir parçası demek ki bir çalışıyor bir çalışmıyor, bunun hangi parçası olduğunu söylemek çok mu zor yaw.

Geçen sene de böyle yapmıştı akış devresi mi ne siyah plastik bir parçaya babamdan 250 TL istemiş. Bana yine sorun o parçadan gibi geliyor, o parçayı arattım ve internetten 50-100 TL arası ustaların aldığını okudum geçen yıl. Bir ustayla konuşmuştum ama pendikte adam, çok uzakta gelemez yani o bize. Yoksa onu çağıracaktım

Marka Model Belirtirsen nerelere bakma gerektigini söyleyeyim kendin kontrollerini yap marka modele gorede tahmini parça fiyatlarını sana soyleyebilirim.

• quote:

Sertur67 Arızanı cihaz şeması üzerinden inceledim cihazında motorlu 3 yollu gozukuyor. 3 yollu motorunda bir problem olabilir ve 3 yollu tamir takımında oncelikle tavsıyem eger elinden mekanık ve elektronik işlemler geliyorsa cihazı kendin kontrollerini yapman eger 3 yollu aktivatör motor un Çalışıyorsa Düzgün bu durumda 3 yollu tamir takımında problem olabilir bununda bozulma sebepleri kalorifer devresinde oluşan tortuların tamir takımı mil ve origlerine verdiği zarardır bir ihtimal 3 yollu refize yapılarak dusuk maliyet ile problemin cozulebilir

ARÇELİK DGK 20 HP LCD Cihaz ile ilgilide baymak firmasına yaptırdığı cihaz tasarım ve donanımsal yapı olarak iyi bir cihaz yalnız elektronik kartında voltaja dalgalanmalarına bağlı olarak parametre bozulmaları oluyor beki bu durum biraz can sıkıcı olabilir onun haricinde iyi bir cihaz fiyat olarak kontrol yaptıgımda 2000 tl civarı gozukuyor bana sorarsan biraz fazla bu fiyat bu cihaza baymak firmasında muadil cihazlar biraz daha uygun olabilir veya 2250 Tl civarı vaillant cihazlar düşünülebilir veya 1800 tl civarı eca confeo plus verdigim fiyatlar montaj dahil fiyatları ama cihazlar piyasada biraz daha ucuza temin edilebilir

Sayın supersekiz cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir süre önce dünya para verip petekleri temizlettim çamur ve tortuların temizlenmesi için. Söz konusu arızada ondan sonra meydana geldi zaten. Bir tamirci çağırıp baktırsam iyi olacak, tekrar teşekkür ederim.

• quote:

Sayın supersekiz, cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir süre önce petekleri temizlettim ve söz konusu arıza ondan sonra meydana geldi zaten. üç yollu vanayı çamur tortusu tıkamış olabilirmi acaba. Sanırım bir tamirci çağırıp baktırmam gerekecek. İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

• Sayın supersekiz, birde danfoss marka termostatik vana taktırmak istiyorum. bu marka vananın hangi türünü önerirsiniz acaba. Teşekkür ederim.
  • sertur67 S kullanıcısına yanıt
    Danfoss vanaları inceledigimde sadece birbirlerinden farklı bazılarında gaz sensörü var diger markalar ile fazla bir fark yok tabiki marka kalitesi ortada danfoss un buna baglı olarak ortam ısısını iyi analiz edebilir fiyat olarakta internette türlü türlü fiyat var benim gorusüm hiç internetten almayla uğraşmayım istanbulda ikametkah ediyorsanız karakoyden cok ucuza temin edilebilir.
  • quote:

quote:

quote:

Marka Model Belirtirsen nerelere bakma gerektigini söyleyeyim kendin kontrollerini yap marka modele gorede tahmini parça fiyatlarını sana soyleyebilirim.

Harikasınız markası Ferrolinin yan kuruluşu olan Fer... diye bir şey. Eve gidince bakarım :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Harikasınız markası Ferrolinin yan kuruluşu olan Fer... diye bir şey. Eve gidince bakarım :)

Ferroli Fer Cıhaz Kullanıyorsunuz Öncelikle Kalorifer DEvreniz Çalışıyormu Bunun Kontrollerini Yapınız. Eger Kalorifer Devrenizde Cihz Sorunsuz Ateşliyorsa Bu Durumda Cihazın Sıcakdu devre elemanlarında bir problem olabilir. bunlar Sıcak su NTC Ve Ferroli Kombi Su Akış Şalteri Bu Parçalarında Sorun Olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ferroli Fer Cıhaz Kullanıyorsunuz Öncelikle Kalorifer DEvreniz Çalışıyormu Bunun Kontrollerini Yapınız. Eger Kalorifer Devrenizde Cihz Sorunsuz Ateşliyorsa Bu Durumda Cihazın Sıcakdu devre elemanlarında bir problem olabilir. bunlar Sıcak su NTC Ve Ferroli Kombi Su Akış Şalteri Bu Parçalarında Sorun Olabilir.

kalorifer devresi kontrolü nasıl yapılıyor ? bugün gene suyu ısıtmıyordu. üstünde zaten bir kaç tane ayar tuşu var bir de en soldaki ışık yeşil yanıp sönüyor

• İyi günler. Eca confeo plus kombim var. Evde tadilat işlemleri sırasında kombi olduğu yerde yaklaşık 10 cm yükseltildi buna bağlı olarak baca da yükseldi. Elektrik bağlantısı yenilendi. Bir odaya yeni petek takıldı , diğer peteklerin yer değişikliği yapıldı.

İşlemler bittikten sonra kombi yi çalıştırdım. Gaz açık, vanalar açık, sadece bir peteğin bağlantısında sıkıntı olduğu için vanası kapalı. Kombi su değeri 1.6 ya kadar dolduruldu . Fakat kombi ekranında 4 yanıp sönüyor. Arıza durumunda su an. Ne yapabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolu_83

İyi günler. Eca confeo plus kombim var. Evde tadilat işlemleri sırasında kombi olduğu yerde yaklaşık 10 cm yükseltildi buna bağlı olarak baca da yükseldi. Elektrik bağlantısı yenilendi. Bir odaya yeni petek takıldı , diğer peteklerin yer değişikliği yapıldı.

İşlemler bittikten sonra kombi yi çalıştırdım. Gaz açık, vanalar açık, sadece bir peteğin bağlantısında sıkıntı olduğu için vanası kapalı. Kombi su değeri 1.6 ya kadar dolduruldu . Fakat kombi ekranında 4 yanıp sönüyor. Arıza durumunda su an. Ne yapabilirim ?
    gaz yok diyor cihaz bir kaç kez resetle düzelir düzelmez ise gazda açıksa alev kopuyordur cihazın bacası hatalıdır
  • Baca hatası nasıl olur? Eğim mi, bağlantı gevşek mi ? Tam olarak nasıl? Ne yapabilirim ? İlginiz için teşekkür ederim
  • Arkadaşlar bende de 6 sene önce almış olduğum Buderus Logamax U062-24k kombi var. Bundan yaklaşık 3 sene önce arıza verdi ve servis kartı değiştirdi. O zamanlar 650 tl civarı para ödedim. Kombi 1-2 gündür 3A arızası vermeye başladı. Sürekli ateşleme yapıyor ama suyu ısıtmıyor bir türlü. Servisi çağırdım elektronik kart fan motorunu çaıştırmıyor vb. bir açıklama yaptı ve kartın değişmesi gerekiyor dedi. Kart ücreti 820 tl imiş ve istersem kartı tamir edebilirlermiş. Ben de sinirlendim hiç bişey yaptırmadım kart parası ödeye ödeye bi kombi parası vermiş olacağız. Servis 45 tl para aldı gitti. Bu elektronik kartın 3 senede bir bozulması normal bir durumudur? Başka bir çözüm bulabilir miyiz? Buderus a konu hakkında şikayeti ilettim bakalım dönerlerse nasıl bir açıklama yapacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuzerkurt -- 24 Mayıs 2017; 10:0:35 >
  • Vailant 242 3 kombim f 33 hatasi verdi sicak su muslugunu actigimda bazen devreye girmiyor idi birde bakimini yaptirmak istiyorum kombiustasi fiyat bilgisi ozelden atip bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler.
  • abuzerkurt A kullanıcısına yanıt
    fanın şıkışmışsa veya toz dolmuşsa kartı bozar tamiri mümkündür kalıcı
  • karaca38 kullanıcısına yanıt
    f33 baca arızasıdır resetle düzelmez ise pm attım
  • anadolu_83 kullanıcısına yanıt
    brülör yanarkan fan oksijen çekemez alev kopar cihaz alev görmez arızaya geçer
  • 
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.