Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (528. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle yeni bir kombi öneririm, suyu ısıtmaması neye bağlayarak bu fiyatı vermiş olabilir acaba? Vaillant parçaları pahalıdır ancak bir sensör hatasına da 1200 tl istenmez değil mi :)

Ancak dediğim gibi neye bağlı su ısıtmıyor bu önemli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKNİSYENo -- 26 Nisan 2017; 18:13:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kombi 20 yıllıkmış net olarak öğrendim. Düzenli bakım yapılmadı hiç, bozuldukça, arıza verdikçe ufak masraflarla tamir görmüştü. İrtibata geçeceğim sizinle.
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    vck serisidir servis yapmamak için yüksek fiyat çıkarmış özelde 300 tl
  • İlginize teşekkür ederim bir şey daha sormak istiyorum ama zahmet olmazsa. Şimdi ben bu kombideki musluk olayını bir şekilde manuel olarak hallettim, basıncı da 1.5 bara kadar getirdim. Ancak bu sefer de kombiden sıcak su alamıyorum. Kalorifere verdiğim zaman sorunsuz çalışıyor, ancak musluğu açtığımda sıcak suya geçiş yapmıyor. Sorun yine sağ bloktamıdır yoksa kombi musluğunun patlaması esnasında yüksek bir basınç oluşmuştu, bu durum başka parçalara da zarar vermiş midir? Kombiyi kalorifer moduna aldığımda üç yollu vana motorunun sesini duyuyorum. Ancak kaloriferi ısıtırken sıcak suyu açtığımda herhangi bir ses gelmiyor.

(Bu sorunu çözdüm. Suyun kombiye girdiği bölümde bir kart gibi bişey varmış onu tam yerine oturtmadığımızdan suyun akışını anlayamıyormuş kombi. Belki birisinin işine yarar.)

Ancak bu seferde kombiyi sıcak suda çalıştırırken basınç git gide yükseliyor. Bakalım bunun için ne yapacağız :)

Bu arada servis sağ blok için 190tl, işçilik için 100tl para istedi ama bu sıcak su problemi de çıkınca masraf daha da büyüyecek diye korktum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solman -- 27 Nisan 2017; 1:8:26 >

• Genleşme tankının havası var mı ona bakın eğer varsa birde tahlıyeden durduk yere su taşması varmı onada bir bakın yoksa en güçlü ihtimal sağ blok -su doldurma vanasında sorun vardır. Ayrıca ben servis fiyatını makul buldum( parça sıfır ise ) pazarlıkla biraz daha indirdim isteyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKNİSYENo -- 27 Nisan 2017; 12:32:28 >
  • Öncelikle merhabalar,

Şöyle bir sorum olacak. "BAYMAK FALKE FX 24 Fİ" marka kombimiz kalorifer (petekler) açıkken sıcak suyu kullanmamıza olanak sağlıyor ancak kalorifer( petekler) kapalıyken sıcak suyu vermiyor. malum bahar geldi, kombiyi kapatayım dedim ancak kombinin suyu ısıtmaması büyük sorun.. kombi ekranında "- -" tarzında bir sembol görünüyor musluktan sıcak suyu kısmını açtığımda. bir dakika boyunca musluğu açık bırakıyorum ancak kombide hiçbir çalışma sinyali görünmüyor. bir akdenizli olarak birkaç senedir kombi kullanıyoruz. bilgisiziz bu konuda.

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba,
    Vaillant marka kombi kullanıyoruz ve bir süredir çok gürültülü çalışıyor.
    Sanırım devir daim kısmında bir problem var, devir daim ilk başlayıp durana kadar aşırı bir gürültü yapıyor, sanki içinde su motoru çalışıyor harıl hurul bağırıyor, çalışmasında bir sorun yok ısıtmasında yani ancak gel gelelim aşırı bir gürültü yapıyor. İçinde ki pompa sanırım sorunlu..
    Farklı birşey olabilir mi?
    Birde bu pompa ne kadardır acaba blgisi olan varmı ?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: camouflage13

Öncelikle merhabalar,

Şöyle bir sorum olacak. "BAYMAK FALKE FX 24 Fİ" marka kombimiz kalorifer (petekler) açıkken sıcak suyu kullanmamıza olanak sağlıyor ancak kalorifer( petekler) kapalıyken sıcak suyu vermiyor. malum bahar geldi, kombiyi kapatayım dedim ancak kombinin suyu ısıtmaması büyük sorun.. kombi ekranında "- -" tarzında bir sembol görünüyor musluktan sıcak suyu kısmını açtığımda. bir dakika boyunca musluğu açık bırakıyorum ancak kombide hiçbir çalışma sinyali görünmüyor. bir akdenizli olarak birkaç senedir kombi kullanıyoruz. bilgisiziz bu konuda.

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sıcak su sensörü arızalı, suyun açıldığını algılamıyor, 100-150 tl masrafı olur.

Avometre ile ölçüm yapılırsa daha net bilgi alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: TeNNiSeR

Merhaba,
    Vaillant marka kombi kullanıyoruz ve bir süredir çok gürültülü çalışıyor.
    Sanırım devir daim kısmında bir problem var, devir daim ilk başlayıp durana kadar aşırı bir gürültü yapıyor, sanki içinde su motoru çalışıyor harıl hurul bağırıyor, çalışmasında bir sorun yok ısıtmasında yani ancak gel gelelim aşırı bir gürültü yapıyor. İçinde ki pompa sanırım sorunlu..
    Farklı birşey olabilir mi?
    Birde bu pompa ne kadardır acaba blgisi olan varmı ?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Pompa hava yapınca da ses yapar, fan da wd40 istiyor olabilir. bunların dışında kalan nedenler parça değişikliğine neden olabilir.

• herkese selam

kombimde 3 yollu vana su akıtıyordu tamir kitiyle içindeki parçalar değiştikten sonra uzun süre sorun yoktu, bugün yaz konumunda sıcak su açtım kombiden yüksek sesli sürtme sesi geldi ve yaz konumunda olmasına rağmen ısı göstergesi 60'a fırladı kombiyi kapatıp gazı kestim gösterge yavaş yavaş iniyor sorun nedir?

en son buraya sorduğumda tamir kiti iş görür dediler servisi değiştirdim bana 700tl masraf çıkartmışlardı, başka servis çağırdım ben talep etmeden kit iş görür dedi, şimdi o servis kapanmış anlamıyorum diye yok yere parça değiştirmeye çalışıyorlar.
  • Merhaba,

EK'teki resimde işaretlediğim boru ek yerlerinden su sızdırıyor.Sızan su elektronik kartın olduğu yerlere kadar giriyor.Bu ek yerlerinde conta veya O ring varmıdır.Varsa değişimini kendimiz yapabilirmiyiz yoksa servismi çağırmalı?Servis çağırırsak bunun maliyeti ne olur. Kombi Demirdöküm ADEN

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • rimedor kullanıcısına yanıt
    eşanjör kol oringleri takım halinde deyişecek fiyat maks 100
  • Arkadaşlar Merhaba

Baymak energy 320 fi kombimiyi actigim zaman 30derece (pilot alevi) ve 50 derecedeki(fan isareti) kirmizi isiklar yanip sönüyor, fan calismiyor, reset atip tekrar denedigimde de durum ayni. Reset atip fan elektrigine kontrol kalemiyle baktim, elektrik 1 sn gelip kesiliyor, fan baslamiyor. Sizce sorun kartta mi yoksa fan motorunda mi ya da baska bir yerdemi, bilgisi olan arklar yardim ederse cok makbule gecer,

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Ustam Teşekkür ederim.
  • nuwanda20001 N kullanıcısına yanıt
    Dostum Sorun Elektronik Kartında Fan Rolesinin Kontak Uçlarının Takılı kalmasından kaynaklı elektrik elektronik bilgin var ise Fan Rolesini değiştirebilirsen Sorun Çözülür Yalnız Bilgin Yok İse İnternette Kombi Kart Tamiri Yapan Firmalar Mevcut Dilersen Onlar İle Görüşmeyi Dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: rimedor

Merhaba,

EK'teki resimde işaretlediğim boru ek yerlerinden su sızdırıyor.Sızan su elektronik kartın olduğu yerlere kadar giriyor.Bu ek yerlerinde conta veya O ring varmıdır.Varsa değişimini kendimiz yapabilirmiyiz yoksa servismi çağırmalı?Servis çağırırsak bunun maliyeti ne olur. Kombi Demirdöküm ADEN

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Dostum Merhaba Ekteki Resimdeki Demirdöküm Aden Kombilerin Sekman Bağlantı yerlerinde Oringler Zamanla yıpranın ve su akıtır oringleri degiştirisen sorun cozülür taikibi sekmanlar baslanmış ise onlarıda değiştirmen gerekir....

• supersekiz S kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim dostum, fani bosa sokmusum elektrikcide denedim bi sorun yokmus. Bi röle temin edip degistiriyim

• supersekiz S kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkür ederim.Sizinde dediğiniz gibi kollardaki 2'şer adet O ringleri değiştirdim sorun çözüldü.
  • Herkese merhabalar. Bizim evde Ferrolli kombi var. Modelini tam bilmemekle beraber şu anda sıcak su gelmiyor. Suyu açınca ateşleme yapmıyor. Daha önceden de başımıza gelmişti. Su tribünü değiştirilmişti sanırsam. Bugün gaza gelip kombiyi açtım. Ancak tribünün nerede olduğunu bulamadım. İstanbul'un köylük yerinde yaşadığımız için sular bazen çamurlu oluyor. O yüzden de tribünün kirlendiğini ya da bozulduğunu düşünüyorum. Parçayı da aslında buldum gibi ama nasıl sökeceğim konusunda bir fikrim yoktu. Özetle, Ferrolli kombide bu kadar sık sıcak su arızası meydana gelmesi bizi bıktırdı. Bu su tribünün nasıl sökebileceğim konusunda yol gösterebilecek var mı acaba? KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem2602 -- 8 Mayıs 2017; 11:10:17 >

• Erdem2602 kullanıcısına yanıt
    Erdem bey merhaba Ferroli Kombinizde türbin ekte gorunen resimde mevcuttur Üzerinden Muhtelemeln eltek yazar
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    Ferroli Kombi Yedek Parça Temin Etmek İstersenizhttp://www.kombiyedekparca.istanbulde...

• 
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.