Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.250
Cevap
313
Favori
1.446.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: şükrütunc

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

siviç takılmışi yani, arızalı
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Kombiyi açtım fakat resimdeki parçayı bulamadım. BAYMAK ENERCY 240 Fİ PLUS

cihazın oysa akış şalteri veya kart arızalı
  • quote:

Selam arkadaşlar.Benim 9 sene önce aldığım Baymak 240 fi kombim var. Bunda bir arıza oluştu kombi off durumunda iken yıkama suyunu açınca kendiliğinden çalışıyor bir iki saniye alev işareti çıkıyor ve kayboluyor musluğu kapatınca fanı bir müddet sonra duruyor fakat devirdayım motoru çalışıyor sigortadan kapatmadığım sürecede durmuyor reset konumunda kaptıp açtım fakat nafile.Bu konuda yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.saygılar

senin kombide genelde düğmeyi zorla çevirip içinden kırıyorlar sen off konumunda zannediyorsun ama cihaz eski konumunda takılı kalıyor. kesin birşey söylemek zor.
  • quote:

quote:

quote:

siviç takılmışi yani, arızalı
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Kombiyi açtım fakat resimdeki parçayı bulamadım. BAYMAK ENERCY 240 Fİ PLUS

cihazın oysa akış şalteri veya kart arızalı

Teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

Selam arkadaşlar.Benim 9 sene önce aldığım Baymak 240 fi kombim var. Bunda bir arıza oluştu kombi off durumunda iken yıkama suyunu açınca kendiliğinden çalışıyor bir iki saniye alev işareti çıkıyor ve kayboluyor musluğu kapatınca fanı bir müddet sonra duruyor fakat devirdayım motoru çalışıyor sigortadan kapatmadığım sürecede durmuyor reset konumunda kaptıp açtım fakat nafile.Bu konuda yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.saygılar

senin kombide genelde düğmeyi zorla çevirip içinden kırıyorlar sen off konumunda zannediyorsun ama cihaz eski konumunda takılı kalıyor. kesin birşey söylemek zor.

Teşekkürler..

• Buderus GB022-24K kombim sıcak su vermiyor ama kalorifer suyunu ısıtıyor. Sorun tahmin ettiğim gibi tribün arızası çıktı. Değişmesi gerekiyor dediler ve 200TL fiyat verdiler. Bozulma nedeni olarak uzun süre çalıştırmayınca olabilir dediler ama 4 ay çalışmayan tribünün bozulması hiç mantıklı gelmiyor bana. Mantıklı olsa bile bunu servisin söylemesi lazımdı diye düşünüyorum periyodik bakımlarda.
  • Vaillant wuv serisi kombim var. Yaklaşık 6 yıldır sorunsuz kullandım. Ancak bu sene problemimiz var. Kalorifer ısı ayar düğmesini tam tepeye getirdiğimde led ışıkların tamamı yanıyor ve petekler ısınıyor. Ancak düğmeyi sola çevirdiğimde yani ısıyı düşürmek istediğimde kombi tekrar ateşleme yapmıyor. Bu şekilde bırakırsam petekler soğumaya başlıyor. Acaba kartta mı bir problem var? Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vuw serisinin kronik sorunu cihazın ntc sensörlerinin tepkileri ohm ölçülecek sağlamlarsa kart kontol edilecek
  • Arkadaşlar...ariston 24 ff var...suyunun az olduğunu düşündüm ve soldaki kırmızı,sağdaki mavi işaretli vana ile oynadım..hiç bir şey yok aç kapa reset...yok...gidip iç tesisatta kırmızı ve mavi vana var...onlarla oynadım...bi ara su aktı baya bi..sonra bi baktım 0.5 bar gösteren su da yok olmuş...muhtemelen tahliye ettik suyu...gel gelelim 2 saattir su aldıramıyorum cihaza...4 vana lı kombinasyonların tümünü uyguladım açıp kapayıp resetleyip...yok...bilen gören lütfen...donduk..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Arkadaşlar...ariston 24 ff var...suyunun az olduğunu düşündüm ve soldaki kırmızı,sağdaki mavi işaretli vana ile oynadım..hiç bir şey yok aç kapa reset...yok...gidip iç tesisatta kırmızı ve mavi vana var...onlarla oynadım...bi ara su aktı baya bi..sonra bi baktım 0.5 bar gösteren su da yok olmuş...muhtemelen tahliye ettik suyu...gel gelelim 2 saattir su aldıramıyorum cihaza...4 vana lı kombinasyonların tümünü uyguladım açıp kapayıp resetleyip...yok...bilen gören lütfen...donduk..:)

paneli sök su basınç sondasının kablolarını birbirine değdir ok çalışır
  • Benim sorunum o şekil değil...vanayı bulamamışım...vana girmeli çıkmalı değişik bir şeymiş..neyse ki su aldırdım...şimdi ben bu kombinasyonları yaparken kurcaladığım vanalar var..hangisi nasıl duruyordu hatırlamıyorum...iç tesisatta kırmızı ve mavi, kombinin altında gelen 2 boru ve vana...bunların konumu ne olacak..resimlerde sanırım duvardakiler kapalı ve kombiye girenler açık...bunun standartı nedir?Teşekkürler yanıtlar için..

1. resim içerideki vanalar...konumları ne olacak bunlar ne işe yarar?
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

2.resim kombiye giren vanalar...konumları ne olacak açık mı kapalı mı?
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 24 Ekim 2012; 10:29:58 >

• quote:

Benim sorunum o şekil değil...vanayı bulamamışım...vana girmeli çıkmalı değişik bir şeymiş..neyse ki su aldırdım...şimdi ben bu kombinasyonları yaparken kurcaladığım vanalar var..hangisi nasıl duruyordu hatırlamıyorum...iç tesisatta kırmızı ve mavi, kombinin altında gelen 2 boru ve vana...bunların konumu ne olacak..resimlerde sanırım duvardakiler kapalı ve kombiye girenler açık...bunun standartı nedir?Teşekkürler yanıtlar için..

1. resim içerideki vanalar...konumları ne olacak bunlar ne işe yarar?
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

2.resim kombiye giren vanalar...konumları ne olacak açık mı kapalı mı?
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

1.resimdekiler kapalı konumda onları aç düz konuma getir 2.resimde herşey normal dokunma

• cok tesekkurler..

• 1. resimdekiler aynen göründüğü şekilde duracakmış..ben kendim emin oldum..ariston servisine de gittim bana açmamı söyledi..eca servisi de..hatta bana bunlar ne diyen bile çıktı..1. resimdeki vanaları açık pozisyona getir dediler...kırmızıyı açar açmaz 1.8 bar olan su 1 sn de sıfırlanıyor...tahliye falan sanırım...ikisi de aynı şekil resimdeki gibi yani kapalı duracak.. şimdi biraz ısınmaya başladı...

Arkadaşlar malum havasını alacağız aldık gerçi ama ...kimisinin üst kısmı cayır cayır yanıyor alt kısım buz...gene mi bu hava mevzusu??

Bir de hani kombiyi kapatma diyorlar ya..evdeyken 50 evde yokken 40 derecede yansın sürekli diyorlar...doğru mu?doğrusu nedir?Bir de bu şekil sürekli yakarsak aylık ortalama ne gelir?500 ü geçer mi?Ariston olmasının çok yakmaya etkisi olur mu?

İlk defa doğal gaz kullanacağım..mazur görün saçma gelebilir sorular..oysa kışın yazı yaşardım umarsızca evde gece gündüz cayır cayır yanan kömürlü müşterek kazan varken..

Son olarak unutmuşum kombi şu an 50 de...bir süre önde alev vardı..kısa zaman sonra söndü..o alev ısıya göre yanıp yanıp sönüyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 24 Ekim 2012; 21:50:46 >

• quote:

1. resimdekiler aynen göründüğü şekilde duracakmış..ben kendim emin oldum..ariston servisine de gittim bana açmamı söyledi..eca servisi de..hatta bana bunlar ne diyen bile çıktı..1. resimdeki vanaları açık pozisyona getir dediler...kırmızıyı açar açmaz 1.8 bar olan su 1 sn de sıfırlanıyor...tahliye falan sanırım...ikisi de aynı şekil resimdeki gibi yani kapalı duracak.. şimdi biraz ısınmaya başladı...

Arkadaşlar malum havasını alacağız aldık gerçi ama ...kimisinin üst kısmı cayır cayır yanıyor alt kısım buz...gene mi bu hava mevzusu??

Bir de hani kombiyi kapatma diyorlar ya..evdeyken 50 evde yokken 40 derecede yansın sürekli diyorlar...doğru mu?doğrusu nedir?Bir de bu şekil sürekli yakarsak aylık ortalama ne gelir?500 ü geçer mi?Ariston olmasının çok yakmaya etkisi olur mu?

İlk defa doğal gaz kullanacağım..mazur görün saçma gelebilir sorular..oysa kışın yazı yaşardım umarsızca evde gece gündüz cayır cayır yanan kömürlü müşterek kazan varken..

Son olarak unutmuşum kombi şu an 50 de...bir süre önde alev vardı..kısa zaman sonra söndü..o alev ısıya göre yanıp yanıp sönüyor mu?

1. resimdeki vanalar burdan gördüğüm kadarıyla merkezi sistem vanaları onların pozisyonuyla hiç oynama onlar kapalı kalacak. yada kollektörün öte tarafındakiler kapalı olacak onlar açık olacak burdan hangisi kombiye hangisi merkezi sisteme gidiyor anlayamadım önce onu tespit et. kollektör üzerindeki küçük vanacıklarıda hepsini tek tek sola sonuna kadar çevir.
    2. resimdeki vanaların konumu doğru yani açık.

kombiden sisteme 1.5 bar suyu basın sonra cihazı yakın. kombilerde ideal yanma sıcaklığı 55 tir. evinizi kulllandığınız durumlarda 55 gece yatmadan önce ve evinizde olmadığınız zamanlarda ise 40 derecede tutmanız faydanıza olacaktır.

kombiniz anladığım kadarıyla dışarda ve plastik dolabın içinde. inşaat malzemesi satan dükkanlardan izocam tarzı yalıtım malzemesi ile o açıkta duran boruları ve dolabın iç yüzeylerini olduğu gibi o malzeme ile kaplayın. bu hem cihazı dondan korur hemde tasarruf yapmanızı sağlar.

peteklerin üst kısmı her zaman alt kısmından daha sıcak olur ama asla alt kısım buz gibi olmamalı. kollektör grubuna yakın bir peteğiniz varsa o peteğe reglaj yapmanız lazım yani giriş vanasını baya kısmalısınız kombi çabuk dönüşe geçmesine neden olur buda kombiyi petekler ısınmadan durdurur.

• Arkadaslar selam, gecen hafta demirdokum nepto kombi F04 arizasi verdi. Sicak su calismasina ragmen, petekler calismadi. Garanti kapsaminda oldugu icin anakart degisti, sorun giderildi. Garanti olmasa 300-400 tl arasi maliyeti varmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: mitxen

Arkadaslar selam, gecen hafta demirdokum nepto kombi F04 arizasi verdi. Sicak su calismasina ragmen, petekler calismadi. Garanti kapsaminda oldugu icin anakart degisti, sorun giderildi. Garanti olmasa 300-400 tl arasi maliyeti varmis.

kombinize gelen besleme hattında topraklama olduğuna eminseniz harika birşey yok topraklama yok ise aynı arıza ile karşılaşmanız muhtemel. cihaz iyonizasyon için topraklama hattına ihtiyaç duyar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

Orijinalden alıntı: mitxen

Arkadaslar selam, gecen hafta demirdokum nepto kombi F04 arizasi verdi. Sicak su calismasina ragmen, petekler calismadi. Garanti kapsaminda oldugu icin anakart degisti, sorun giderildi. Garanti olmasa 300-400 tl arasi maliyeti varmis.

kombinize gelen besleme hattında topraklama olduğuna eminseniz harika birşey yok topraklama yok ise aynı arıza ile karşılaşmanız muhtemel. cihaz iyonizasyon için topraklama hattına ihtiyaç duyar.

hocam, kombinin elektrik öncesinde sigorta var, sanırım onda toprak hattıda olması lazım. Kontrol edeceğim, tesekkurler.

• Selamlar, benim Ariston premium genius 35 modeli kombim var.44 derecede ve altında bir süre çalışıyor sonra brulörün hava çektiği yerden çiğ gaz atarak 504 alev kopması hatası veriyor çiğ gaz atıp sönmeden önce derece ayarını 45 46 yaparsam cihaz çalışmaya devam ediyor sonra 44-43 e indirdiğimde bir süre sonra tekrar çiğ gaz atarak alev kopması hatası veriyor.Servs geldi baktı 3 defa 45 üzerinde çalıştırın cihazda birsey yok dedi ama kafama yatmadı.Tesekkürler acaba ayar gerektiren bir parametre mi var
  • cihaza bacadan hava çekme ayarı yapılacak alev kopması yüksek gaz basıncı veya temiz hava çekememe sorununda ortaya çıkar
  • Arkadaşlar merhabalar,

Yeni taşınmış olduğum evde mevcutta Demirdöküm Aden modeli kombi mevcut. İki aydır sorunsuz şekilde çalışmaktaydı. Ancak iki gündür evde yoktum ve bugün şu sorunla kaşılaştım:

Sabah rutin bir şekilde banyoyu kullanacağım zaman suyun ısınmadığını farkedince kombiyi kontrol etmek için çıktım. Gösterge 1'in altına düşmüştü. Basıncı tekrar 1-2 bar arasına yükselttim ve tekrar suyu kontrol ettiğimde ısındı. Ancak her ihtimal karşı kombiye bakmak için döndüğümde göstergenin vana kapalı olmasına rağmen yavaş yavaş yükseldiğini gördüm. Sıcak su açık olduğu sürece basınç sürekli olarak artış gösteriyordu.

Bu sırada kombide ''Kullnım suyu sıcaklığı sensöründe arıza mevcut'' ışığı yanıp söndüğünü farkettim ve kombiyi resetlemek adına şalterini kapatıp 3dk sonra açtım.

Bu sefer de farklı bir hata kodu yanıp sönüyor: ''Dış hava sensöründe arıza mevcut''. Ve sıcak suyu açtığımda ibre yine yavaş yavaş yükselmeye devam ediyor.

Kombiyi açığ kapamayı birkaç sefer denedim ama yine aynı hatayı alıyorum.

Sizce sorun ne olabilir?

İyi çalışmalar dilerim.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.