Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canop

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Arkadaşlar merhaba...Demirdöküm nitromix kombimi yeni taktırdım daha önceden şofben vardı...Kombi herşeyi ile harika çalışıyor ısıtma ve sicak suyu gayet başarılı...Ancak evde diyelimki kombi beklemede iken soguk su muslugunu tuvalet yada banydan açılınca su akınca yani kombide çalışma sesine yakın bir ses oluyor.Ancak alev yani ateşleme olmuyor tabi ..sanki sicak usu istemi gibi bunu anlayamadım bununla ilgili neler yapabilirim.Soguk su muslukları ile kombi arasındaki alaka sizce nedir neler yapmam gerekir saygılar...

bazı bina ev evlerdeki basınç sorunu tesisatınıza basınç düşürücü taktırın bu çalışma cihazın akış şalterindeki basınç değişikliği ile start stop yapmasına neden olur (KOÇ VURUŞUŞU) halk dilinde çözüm basınç düşürücü
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Cevabınız için çok teşekkür ederim peki bu şekilde çalışmasında her hangi bir sorun yaratırmı birde basıç düşürücüyü Kombi soguk su girişinemi taktırmam gerekir...

Arkadaşlar Basınç düşürücüyü daire girişine uygun olarak taktırmama ragmen evet stabil bir su basıncı eldettim fakat kombim hala başka muslukları özellikle yogun kan tuvalet bası gibi açınca çalışır gibi oluyor.Bununla ilgili nasıl bir çözüm yolu aramalıyım.Acaba kombi soguk su girişine uygun bir çekvalfmi taktırayım ne dersiniz saygılar..Acil yardımlarınız bekliyorum

birde bundan çek valf tak sorun düzelir
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• bakım yapınca o ses düzeltilir bakımla
  • merhaba.
    Falke marka kombim var. 2 hafta önce yıllık bakımını yaptırdım. bugün sıcak su akmadığını farkettim.
    basınç 1,5 seviyesinde, açınca petekler de ısınıyor.
    petek ısıtma sistemini açınca su kısmı da ısınıyor fakat petekleri kapatınca çeşmeden akan su da soğuyor.
    acaba hava tankına hava basmak mı gerekiyor?
  • NTC VEYA AKIŞ TÜRBÜNÜ ARIZALI
  • quote:

genleşme tankı ile alakası yok NTC VEYA AKIŞ TÜRBÜNÜ ARIZALI
  • quote:

quote:

genleşme tankı ile alakası yok NTC VEYA AKIŞ TÜRBÜNÜ ARIZALI

maliyeti ne kadar olabilir bu dediğiniz aksamların tahmini?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba...Demirdöküm nitromix kombimi yeni taktırdım daha önceden şofben vardı...Kombi herşeyi ile harika çalışıyor ısıtma ve sicak suyu gayet başarılı...Ancak evde diyelimki kombi beklemede iken soguk su muslugunu tuvalet yada banydan açılınca su akınca yani kombide çalışma sesine yakın bir ses oluyor.Ancak alev yani ateşleme olmuyor tabi ..sanki sicak usu istemi gibi bunu anlayamadım bununla ilgili neler yapabilirim.Soguk su muslukları ile kombi arasındaki alaka sizce nedir neler yapmam gerekir saygılar...

bazı bina ev evlerdeki basınç sorunu tesisatınıza basınç düşürücü taktırın bu çalışma cihazın akış şalterindeki basınç değişikliği ile start stop yapmasına neden olur (KOÇ VURUŞUŞU) halk dilinde çözüm basınç düşürücü
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Cevabınız için çok teşekkür ederim peki bu şekilde çalışmasında her hangi bir sorun yaratırmı birde basıç düşürücüyü Kombi soguk su girişinemi taktırmam gerekir...

Arkadaşlar Basınç düşürücüyü daire girişine uygun olarak taktırmama ragmen evet stabil bir su basıncı eldettim fakat kombim hala başka muslukları özellikle yogun kan tuvalet bası gibi açınca çalışır gibi oluyor.Bununla ilgili nasıl bir çözüm yolu aramalıyım.Acaba kombi soguk su girişine uygun bir çekvalfmi taktırayım ne dersiniz saygılar..Acil yardımlarınız bekliyorum

birde bundan çek valf tak sorun düzelir
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Başka çarem yok zaten basınç düşürücünün işe yaramdıgını görünce bunu düşünmüştüm...sagolun

• Merhaba yenı aldıgım evdkı kombım evın uzak kosesındekı ebeveyn banyosuna sıcak suyu kesık kesık gonderıyor. Yanı bı sıcak oluyor daha sonra soguyor sonrada yıne sıcaklıyor...Bunun nedenı ne olabılır?
  • merhaba.
    DD nitromix'in ön panelini nasıl açabilirim.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerilla100

Merhaba yenı aldıgım evdkı kombım evın uzak kosesındekı ebeveyn banyosuna sıcak suyu kesık kesık gonderıyor. Yanı bı sıcak oluyor daha sonra soguyor sonrada yıne sıcaklıyor...Bunun nedenı ne olabılır?

kombi eski ise conta ,üç yollu vana ntc ,yeni ise ntc sensörü arızalı veya limit ayarı yapılacak
  • Selamlar,

Protherm Leopard BA model bir kombimiz var. 3 sene kadar sorunsuz kullandık, ama dünden beri sıkıntı yaşıyoruz. Kombi ateşleme yapıp yanıyor, peşine hemen sönüyor. Sonra tekrar yanıyor, tekrar sönüyor. (2 saniye aralıklarla tekrar ediyor bu durum) Doğal olarak da su ısısı sürekli dalgalanma halinde. Led'lerde de su basıncı değeri yanıp sönüyordu 1,5 bar şeklinde. (Su da bastık, hatta 2,5bar'a yaklaştı. Bu sefer de su basıncı 2,5 bar şeklinde yanıp sönmeye devam ediyor.)

Kombi sıfır alındı, ama hiç bakım yapılmadı sanırım. Bize birşey anlatmaya çalışıyor, ama ne?
  • önceliklik kombinin sıcak su giriş vanasını kapat ve su doldurma musluğunu aç sıcak suyu aç fazla suyu musluktan tahliye et arızaya gelince kombi yeni ise modülasyon ayarı yaptır servise
  • Gaz ayarı bozulmaz ntc veya gaz armatoru veya kart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplar için tek tek teşekkürler.

@kombiustası'nın dediği gibi yapıp basıncı düşürünce hiçbirşey olmamış gibi çalışmaya başladı. Artık bakım için servisi çağırırım bir ara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkan123456

Gaz ayarı bozulmaz ntc veya gaz armatoru veya kart

salla tutarsa böyle ustalıkmı olur ilginç ......
  • quote:

quote:

Prothermde 7 yıl yetkılı servıs olarak calıştım burada ilk kim cozer veya kim once cozer oyunu oynnmiyor..ben ariza siralamasini soyluyorum ..cihazi gorunce nokta atisi zaten yaparsin asil cihazi gormeden nokta bolgeler soylemek sallama olur ..YA CIHAZIN MODULASYON BOBINI BOZULSAYDI ON OFF GIBI CALISYAYDI sen sallamis olmuyacakmiydin eline bir acik agizli anahtar alip dalan usta tavirlari ..mevkidasini kucuk dusurmek ..insanlar bunu yemez ..sende bu forumda bir arizada o kombi salak hersey olabilir dedin..o zaman bu ne ..az bilgiyle toto loto oynar gibi ariza cozuyorsun..ben vaillant genel mudurlugunde taylanli teknisyenlere egitim vermis gazetede cikmis biriyim ..insallah boyle teknik elamanlardan kurtuluruz..usta kavramiyla herseyden anlayan..agabi..abla tavirlariyla..musteriye giren..hayatinda gaz armatorune gaz kopuk spreyi kullanmayan..ben bilirim edasiyla dolasan ayni binada karsilassak selam vermeyen kesinlikle kendisinden once servise geleni kotuleyip musteriye sirin gorunen...allahim insallah beni boyle insanlarla karsilastirma...senin mesajlarina kac kere alinti yapacagim bilmiyorum..bu kacinci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ysf87

merhaba.
    DD nitromix'in ön panelini nasıl açabilirim.?
  • quote:

quote:

quote:

Prothermde 7 yıl yetkılı servıs olarak calıştım burada ilk kim cozer veya kim once cozer oyunu oynnmiyor..ben ariza siralamasini soyluyorum ..cihazi gorunce nokta atisi zaten yaparsin asil cihazi gormeden nokta bolgeler soylemek sallama olur ..YA CIHAZIN MODULASYON BOBINI BOZULSAYDI ON OFF GIBI CALISYAYDI sen sallamis olmuyacakmiydin eline bir acik agizli anahtar alip dalan usta tavirlari ..mevkidasini kucuk dusurmek ..insanlar bunu yemez ..sende bu forumda bir arizada o kombi salak hersey olabilir dedin..o zaman bu ne ..az bilgiyle toto loto oynar gibi ariza cozuyorsun..ben vaillant genel mudurlugunde taylanli teknisyenlere egitim vermis gazetede cikmis biriyim ..insallah boyle teknik elamanlardan kurtuluruz..usta kavramiyla herseyden anlayan..agabi..abla tavirlariyla..musteriye giren..hayatinda gaz armatorune gaz kopuk spreyi kullanmayan..ben bilirim edasiyla dolasan ayni binada karsilassak selam vermeyen kesinlikle kendisinden once servise geleni kotuleyip musteriye sirin gorunen...allahim insallah beni boyle insanlarla karsilastirma...senin mesajlarina kac kere alinti yapacagim bilmiyorum..bu kacinci

vaillantta çalışmış olman usta olduğun anlamına gelmez firma işe girmek isteyen eli takım tutanı 1 ay eğitime yollayıp servise çıkartıyor zaten ayrıca servis müdürü aykut babila da bizi tanır referansa gerek yok uzatmayada

• quote:

quote:

quote:

quote:

vaillantta çalışmış olman usta olduğun anlamına gelmez firma işe girmek isteyen eli takım tutanı 1 ay eğitime yollayıp servise çıkartıyor zaten ayrıca servis müdürü aykut babila da bizi tanır referansa gerek yok uzatmayada

vaillant bir elamanı 3 ay eğitmeden servise cıkarmıyor..senin bildiğin gibi degil işler..ayrıca servis muduru..hasan kardesler

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.