Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kiracıyım.. Garibanım yani

1999 model Vaillant marka kombi var evde. Geçen sene yazın sıcak su vermiyordu. İçinden demir kalp gibi bir parça çıkarmıştı tamirci, 200tlye yenisini takmıştı.

Şimdi ne güzel çalışıyor derken yine bozuldu. Kum saati gibi bir ışık var. Kombiyi açınca yanıp sönmeye başlıyor. Önceleri yanıp sönmeye başlayınca kombiyi kapatıp açardım. Düzelirdi. Ancak git gide daha fazla yanıp sönmeye başladı. Ve bugün itibariyle, tam banyodayken yanıp sönmeye başladı ve artık sıcak su vermiyor..

Ev sahibim yaşlı amca bu aralar hasta. İyi olsaydı ona haber verecektim ancak o imkanım da yok. Kombi tamircilerinin bazıları ahlaktan ve şereften muaf yaşıyorlar. Onlardan birini çağırmak istemiyorum.

En azından arıza nedir? Nasıl bir parçadır? Kaç para eder onları öğreneyim de ona göre tamirciyle pazarlık yapayım..

Yardımınıza ihtiyacım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: KUB1LAYHAN

Arkadaşlar, Selamun Aleykum

1999 model Vaillant marka kombi var evde. Geçen sene yazın sıcak su vermiyordu. İçinden demir kalp gibi bir parça çıkarmıştı tamirci, 200tlye yenisini takmıştı.

Şimdi ne güzel çalışıyor derken yine bozuldu. Kum saati gibi bir ışık var. Kombiyi açınca yanıp sönmeye başlıyor. Önceleri yanıp sönmeye başlayınca kombiyi kapatıp açardım. Düzelirdi. Ancak git gide daha fazla yanıp sönmeye başladı. Ve bugün itibariyle, tam banyodayken yanıp sönmeye başladı ve artık sıcak su vermiyor..

Ev sahibim yaşlı amca bu aralar hasta. İyi olsaydı ona haber verecektim ancak o imkanım da yok. Kombi tamircilerinin bazıları ahlaktan ve şereften muaf yaşıyorlar. Onlardan birini çağırmak istemiyorum.

En azından arıza nedir? Nasıl bir parçadır? Kaç para eder onları öğreneyim de ona göre tamirciyle pazarlık yapayım..

hocam şu anlattıklarından teşhis yapmak zor kombi modelini yazar mısın?

• quote:

kombin vck serisi deyişen o kalıp parçada üç yollu vana revizyon yapılmış geri takılmış arızan ise pompa ,pompa sivici prüjör ve son ihtimal elektronik kart arızası
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Arkadaşlar çok teşekkürler öncelikle..

Resimdeki kombiye benziyor. Bir kaç ufak farklılığı var.

En iyisi resmini çekip göndereyim size..
  • quote:

Arkadaşlar çok teşekkürler öncelikle..

Resimdeki kombiye benziyor. Bir kaç ufak farklılığı var.

En iyisi resmini çekip göndereyim size..

gerek yok resim çeksen ne ifade edecek cihazın arızalı işte
  • senin cihazın suyu bitmiş olabilir.bazen manometre takılabiliyor...cihaz hafif sesli çalışıyorsa.suyu bitmiştir.
  • quote:

Arkadaşlar arıza tam olarak nedir?

Ve bozulan parçanın yenisinin maliyeti ne kadardır??

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

quote:

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

hocam kombinin su basıncı tamam mı? ona bir bak. sonra sök kapağını üzerinde vaillant yazan sirkülasyon pompasının ön tarafındaki vidayı sök kombiye reset at bak bakalım pompa dönüyor mu? yani şöyle söyleyeyim sana orda yanan kum saati bir çok durumda yanar o yüzden sana kesinlikle şudur diyemem. birde lamba direk açar açmaz yanıyor mu yoksa bir kaç ateşleme denemesi yapıp sonra mı arızaya geçiyor biraz gözlem yap ki bizde sana birşey diyebilelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

quote:

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

hocam kombinin su basıncı tamam mı? ona bir bak. sonra sök kapağını üzerinde vaillant yazan sirkülasyon pompasının ön tarafındaki vidayı sök kombiye reset at bak bakalım pompa dönüyor mu? yani şöyle söyleyeyim sana orda yanan kum saati bir çok durumda yanar o yüzden sana kesinlikle şudur diyemem. birde lamba direk açar açmaz yanıyor mu yoksa bir kaç ateşleme denemesi yapıp sonra mı arızaya geçiyor biraz gözlem yap ki bizde sana birşey diyebilelim.

Hocam çok sağolasın.

Eve gidince hemen söylediklerine bakıp ona göre yanıt vereceğim.

• Demirdöküm Aden kombide şöyle bir sorun var. Sıcak suyu musluktan açıyorum. Kombi ateşleyip yandıktan sonra su açık olmasına rağmen (tazyikli olarak) kombi sönüyor, sonra tekrar yanıyor. Su sürekli açık ve sabit hızda akmasına rağmen kombi bir yanıp bir sönüyor ve su da doğal olarak bir ısınıp bir soğuyor. Sebebi ne olabilr? Tamiri nasıl yapılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: losen cılıs

Demirdöküm Aden kombide şöyle bir sorun var. Sıcak suyu musluktan açıyorum. Kombi ateşleyip yandıktan sonra su açık olmasına rağmen (tazyikli olarak) kombi sönüyor, sonra tekrar yanıyor. Su sürekli açık ve sabit hızda akmasına rağmen kombi bir yanıp bir sönüyor ve su da doğal olarak bir ısınıp bir soğuyor. Sebebi ne olabilr? Tamiri nasıl yapılır?

ntc deyişecek ve limitasyon ayarı yapılacak
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: losen cılıs

Demirdöküm Aden kombide şöyle bir sorun var. Sıcak suyu musluktan açıyorum. Kombi ateşleyip yandıktan sonra su açık olmasına rağmen (tazyikli olarak) kombi sönüyor, sonra tekrar yanıyor. Su sürekli açık ve sabit hızda akmasına rağmen kombi bir yanıp bir sönüyor ve su da doğal olarak bir ısınıp bir soğuyor. Sebebi ne olabilr? Tamiri nasıl yapılır?

bu arızanın bir çok sebebi olabilir...
    1. Sirkülasyon pompası çalışmıyordur cihaz aşırı ısıdan termik açıyordur.
    2. Hava basınç prosestatı arızalıdır basınç yükselip alçalıyordur.
    3. NTC sensörü arızalıdır.
    4. İyonizasyon hatası veriyordur.
    5. Türbülatör sıkışıyordur.
    ...
    kesin olarak çözüm için iyi bir gözlem gerekir. yanıp sönme arasında geçen süre eşit mi değil mi bu bilgiyi verirsen yukardaki şıklardan bazılarını eleriz.

• selamlar, merhaba Ustalar

baymak luna kombi kullanıyorum. geçen kış, karttan kaynakladığı söylenen bir problem vardı. evdeki radyatörler problemsiz çalışırken sıcak su açıldığında su ısınmıyordu. petekleri kapatıp sadece sıcak suyu açtığımda, ateşelemenin düzgün yapılmadığını gördüm. kombi belli aralıklarda gazı kesiyor, sonra yeniden ateşelemeye başlayıp çalışıyor. sonra yine duruyor .servis geldi, 200 TL pazarlıkla kartı değiştirdiler.

ertesi hafta kombi hiç ateşeleme yapmadı, sıcak su ve petekeleri kullanamadım. Servis geldi, ateşeleme kartından sorun olduğunu söyledi ve bunu da değiştirdi ( 120 TL)

şimdi yine sıcak su problemi var, sıcak su sürekli açık olduğunda bile, kombi belli aralıklarda gazı kesiyor, sonra yeniden ateşelemeye başlayıp çalışıyor. sonra yine duruyor...
    yine kart bozulmuş olabilir (200 TL). Bu kartların tamirini nerede kontrol ettirip yaptırabilirim. Bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi?

servisin teşhisi, evimdeki eletrik akımından kaynaklandığını söyledi. voltaj dalgalanması olduğu için her zaman böyle olacakmış.
    elektrikte problem olmadığını düşünüyorum, elektrikçi çağırıp ölçtürdüm.

kombiden çok memnunum, sessiz ve gayet ekonomik bir tüketimi var.

bu gidişle sanırım kombiyi değiştireceğim, vaillan kombi almayı planlıyorum.

Görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim, problem nasıl çözülür, atladığımız birşey mi var? yoksa yeni kombi almayı pek istemiyorum.

Tesekkurler

• Merhaba Usta Arkadaşlar,

benim evimde 7-8 yıldır kullandığım BAYMAK 240Fİ kombi var. geçenlerde kırmızı ışık yakarak bir arıza yaptı. Sıcak suyu açtığımda 30 sn sonra tak diye suyu kesiyor ve kırmızı ışık yakıyor. Resetledim vs. ama düzelmedi. Servislerle görüşüyorum sadece eve gelip bakmaya 50 TL istiyorlar. Ek parça değişimi için 150-300 tl diyorlar. Sizce bu arıza neden kaynaklanıyordur. Teknik bilgim az biraz var parça bulup yapabileceğimi düşünüyorum. Bu arıza ile ilgili bana bir tavsiye yada onarım hakkında bir yönlendirme yaparsanız sevinirim. şuan maddi nedenlerden dolayı kendim halletmek zorundayım. yardımcı olurmusunuz lütfen. ŞimdidenTeşekkür ediyorum...
  • yüksek bir ihtimalle pompa sıkışıklığı yada ntc arızasıdır ayrıntılı gözlem lazım.
  • Kombimin ön paneli resimdekidir. kırmızı ışık yanan ledi işaretledim.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • quote:

yüksek bir ihtimalle pompa sıkışıklığı yada ntc arızasıdır ayrıntılı gözlem lazım.

kombinin suyu 2 de.
    yaz modunda da kış modundada aynı şeyi yapıyor. resetlesemde birşey farketmiyor. hep aynı hatayı alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tohumluk

quote:

yüksek bir ihtimalle pompa sıkışıklığı yada ntc arızasıdır ayrıntılı gözlem lazım.

kombinin suyu 2 de.
    yaz modunda da kış modundada aynı şeyi yapıyor. resetlesemde birşey farketmiyor. hep aynı hatayı alıyorum.

cihaz hararet yapıp emniyet termiğini atttırıyor bakılması lazım cihaza
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Merhaba arkadaslar,

Kiraci bulundugum evdeki vaillant vuw tr202/2-5 r1 model kombi arizalandi. Arada f28 ariza kodu veriyor. Cakmak sembolune basip resetleyince bazen duzeliyor bazen duzelmiyor. Isi dugmesini saga sola cevirince (dereceyi arttirip azaltinca) bazen calisiyor. Bazen de isi dugmesini sonuna kadar cevirince calisiyor. Su anda sorun yok ancak son bir haftada bu sorunu bir kac kez yaptigi icin iyi bir bakima ihtiyaci var diye dusundum. Sonra neler oluyor oralarda diye kapagini actim ve asagida verdigim linkteki manzara ile karsilastim. Bu resimdeki cihazin bu halde olmasi soruna neden olmus olabilir mi?
    Elim biraz alet tutar, bu parcayip alip degistirsem sorun cozulur mu? Ya da servis + parca tahminen ne kadar tutar?

Resmi ekleyebilir miyim bilmiyorum, telefonumdan yukledim. Link asagida;
    http://imageshack.us/photo/my-images/803/img2012071900082.jpg/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Merhaba arkadaslar,

Kiraci bulundugum evdeki vaillant vuw tr202/2-5 r1 model kombi arizalandi. Arada f28 ariza kodu veriyor. Cakmak sembolune basip resetleyince bazen duzeliyor bazen duzelmiyor. Isi dugmesini saga sola cevirince (dereceyi arttirip azaltinca) bazen calisiyor. Bazen de isi dugmesini sonuna kadar cevirince calisiyor. Su anda sorun yok ancak son bir haftada bu sorunu bir kac kez yaptigi icin iyi bir bakima ihtiyaci var diye dusundum. Sonra neler oluyor oralarda diye kapagini actim ve asagida verdigim linkteki manzara ile karsilastim. Bu resimdeki cihazin bu halde olmasi soruna neden olmus olabilir mi?
    Elim biraz alet tutar, bu parcayip alip degistirsem sorun cozulur mu? Ya da servis + parca tahminen ne kadar tutar?

Resmi ekleyebilir miyim bilmiyorum, telefonumdan yukledim. Link asagida;
    http://imageshack.us/photo/my-images/803/img2012071900082.jpg/

kireç baş düşmanımız iyi bir servise bakım yaptırmanızı öneririm..

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.