DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
KOMBİ ARIZALARI BURAYA
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lose_yourself, qafur10 Daha Az
2 Kayıtlı Üye
10.915
Cevap
221
Favori
909.123
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      4412 Mesaj
      02 Haziran 2012 19:58:04
      quote:

Orijinalden alıntı: erakan

merhaba arkadaşlar, Demirdöküm Kalisto marka kombim var. Sabah baktığımda hiç çalışmıyordu, su ısıtması vs. de yapmıyordu, ekranında hiç bir şey (hata kodu, ısı derecesi, vs.) gözükmüyordu. Kendi sigortasını açıp kapattım, kendi anahtarından kapatıp açtım fakat herhangi bir değişiklik omadı. Sigortanın çıkışına baktım, elektrik var. Fakat Kombiyi açmadım. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir, bir fikir verebilir misiniz? Güç katı arızası vs. olabilir mi? Yada bakmak gereken başka noktalar var mı?

not: Ben yaparım şu kadar lira diye mesaj atmayın lütfen.

kart arızalı tamir edilecek tamir 150 sıfır 330 tl piyasa fiyatı ben yaparım dersen gel beraber çalışalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 2 Haziran 2012; 19:59:37 >
      |
      |

KOMBİ TAMİR BAKIM UZMAN TEKNİSYEN YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS İSTANBUL AND. YAKASI ÜMRANİYE -ÜSKÜDAR-KADIKÖY-BEYKOZ FAAL BÖLGESİNDE 1997 YILINDAN BERİ SEKTÖRDEYİZ M.E.B SİCİL NO:648537
    • Teğmen
      147 Mesaj
      02 Haziran 2012 20:33:09
      quote:

merhaba arkadaşlar, Demirdöküm Kalisto marka kombim var. Sabah baktığımda hiç çalışmıyordu, su ısıtması vs. de yapmıyordu, ekranında hiç bir şey (hata kodu, ısı derecesi, vs.) gözükmüyordu. Kendi sigortasını açıp kapattım, kendi anahtarından kapatıp açtım fakat herhangi bir değişiklik omadı. Sigortanın çıkışına baktım, elektrik var. Fakat Kombiyi açmadım. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir, bir fikir verebilir misiniz? Güç katı arızası vs. olabilir mi? Yada bakmak gereken başka noktalar var mı?

not: Ben yaparım şu kadar lira diye mesaj atmayın lütfen.

hocam kartı söküp bakabilirsen cam sigorta ve ptc ye bakacaksın... cam sigorta yanık ise sök kartı her hangi bir elektronikçiye götür güç devresini kontrol ettir. ptc patlak cam sigorta sağlam ise zaten kombi sigorta attırır sürekli bu gibi durumda ptc yi sök çalışmaya devam ama ptc söktüğün için bir dahaki sefere kartı korumaz. yani önce bir sök bak cam sigorta yanıksa yerine yenisi sakın takma hemen bir elektronikçiye götür.

HVAC
    • Teğmen
      147 Mesaj
      04 Haziran 2012 07:46:57
      quote:

Alıntıları Göster

Merhaba Hocam, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, kombinin içine bu gece baktım. Kapağı açtım, karta ulaştım, fakat kartı, yuvasından nasıl çıkarılabileceğini bulamadım. Kartı kombiden sökerken hangi adımları takip etmemiz gerekir?

Elimde fenerle, devre üzerinde göz gezdirdim ve FSD 210 (http://www.datasheetcatalog.org/datasheet2/0/00zed5qlakopwtjweir7lyi0wowy.pdf
      ) entegresinin drain bacağında bir karartı gördüm, bunun dışında başka bir şeye rastlayamadım. Sigorta sağlamdı ve PTC bu açıdan bakınca da sağlam gözüküyordu. Kartın resmini de çektim aşağıdaki gibi. Sizce sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

hocam kartı önce soketlerini söküp sonra üzerinde vidalar var arada öyle sökeceksin kablolarıda söktüğün yere dikkat et sigortayıda kapatmadan yapma bu işi.
      elektronikten çok anlamam tecrübeyle bir kaç birşey öğrendim sadece sen onu televizyon tamircisine götür. bazen yapıyorlar. malzemesi kolay bulunan birşey ise.
      |
      |

HVAC
    • Yarbay
      4412 Mesaj
      05 Haziran 2012 20:14:40
      quote:

Alıntıları Göster

Tamamdır hocam, kombimi tamir ettim Cuma günü aradığım servis, pazartesi günü akşam üstü saat 5'de teşrif etti. Kart için 230 TL, garanti uzatmak için de 280 TL istedi. Peki deyip kapıyı gösterdim. Sonra elektronikçiler çarşısına gidip yanan malzemeyi 4,5 TL'ye aldım, eve geldim, 1 saat içinde montajını yaptım ve geri taktım (lehim sökmek için lehim pompam yok, tellerle lehim sökmek de uzun sürüyor, ama en kısa zamanda alıcam bir tane artık ). Sonra da 1 saatlik iş için niye dört gün servisi beklemişim diye üzüldüm

Aşağıdaki resimde neler yaptığımı anlattım. Belki başkalarının işine yarar diye yayımlıyorum. İlginiz için teşekkür ediyorum, elinize, klavyenize sağlık

@kombiustası: Ne diyorsun ustam, beraber çalışabilecek miyiz? Maaş nasıl yol, yemek dahil mi?

yaptıysan helal olsun
      |
      |

KOMBİ TAMİR BAKIM UZMAN TEKNİSYEN YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS İSTANBUL AND. YAKASI ÜMRANİYE -ÜSKÜDAR-KADIKÖY-BEYKOZ FAAL BÖLGESİNDE 1997 YILINDAN BERİ SEKTÖRDEYİZ M.E.B SİCİL NO:648537
    • Teğmen
      147 Mesaj
      05 Haziran 2012 22:41:15
      quote:

Alıntıları Göster

Tamamdır hocam, kombimi tamir ettim Cuma günü aradığım servis, pazartesi günü akşam üstü saat 5'de teşrif etti. Kart için 230 TL, garanti uzatmak için de 280 TL istedi. Peki deyip kapıyı gösterdim. Sonra elektronikçiler çarşısına gidip yanan malzemeyi 4,5 TL'ye aldım, eve geldim, 1 saat içinde montajını yaptım ve geri taktım (lehim sökmek için lehim pompam yok, tellerle lehim sökmek de uzun sürüyor, ama en kısa zamanda alıcam bir tane artık ). Sonra da 1 saatlik iş için niye dört gün servisi beklemişim diye üzüldüm

Aşağıdaki resimde neler yaptığımı anlattım. Belki başkalarının işine yarar diye yayımlıyorum. İlginiz için teşekkür ediyorum, elinize, klavyenize sağlık

@kombiustası: Ne diyorsun ustam, beraber çalışabilecek miyiz? Maaş nasıl yol, yemek dahil mi?

eline koluna aklına sağlık hocam... bunu paylaşman çok güzel..
      |
      |

HVAC
    • Yüzbaşı
      695 Mesaj
      12 Haziran 2012 00:07:06
      3 sene önce aldığım ECA confeo plus kombimi kışın 15 tatilde 1 hafta tatildeyken soğuk havalarda kapatıp elektrik fişini çekip gittim. Tatil dönüşü kombi sürekli arıza çıkarmaya başladı. Önce seyrek aralıklarla başlayan arıza resetleyince geçiyor birsüre daha idare ediyordu. Ancak zamanla çok sık aralıklarla arıza vermeye başladı. 4 - 5 ve 10 nolu arıza kodları ekranda gözüküyor . En çok 5 nolu kod yanıyor sonra 4 çok nadirde 10 . İstanbul Avcılardaki eski ECA servisi daha yeni bıraktılar yetkili servisi tanıdığımdır aynı zamanda , kartın değişmesi lazım dedi . Ancak imkanım olmadığı için yaptıramadım bayadır. Kart tamiri yapanların olduğunu duydum . Bu işlem sağlıklı mıdır ? ikincisi ise kaç liraya malolur ?

Lütfen yardım.

2005 Honda Accord 2.4 Executive
    • 12 Haziran 2012 21:16:13
      Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Dün apartmanda bakım yapılacak dendi ve doğalgaz komple kesildi. Neyse bugün az önce tekrar açtılar doğalgazı, ocağa gaz gidiyor lakin kombiye gitmiyor. Gaz yok ışığı yanıp sönüyor sürekli. Kombiyle ilgili hiçbir vanayı kapatmadık, acaba ne gibi bir problem olmuş olabilir?

Daha dün sorun yoktu.

• Yarbay
      4412 Mesaj
      12 Haziran 2012 21:23:09
      quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Dün apartmanda bakım yapılacak dendi ve doğalgaz komple kesildi. Neyse bugün az önce tekrar açtılar doğalgazı, ocağa gaz gidiyor lakin kombiye gitmiyor. Gaz yok ışığı yanıp sönüyor sürekli. Kombiyle ilgili hiçbir vanayı kapatmadık, acaba ne gibi bir problem olmuş olabilir?

Daha dün sorun yoktu.

valf hava yamıştır bir kaç kez resetle düzelir

• 12 Haziran 2012 21:41:36
      quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

Alıntıları Göster

valf hava yamıştır bir kaç kez resetle düzelir

Hocam ben Demirdöküm Aden kullanıyorum, reset tuşu nerede acaba göremedim?

• Yüzbaşı
      695 Mesaj
      13 Haziran 2012 00:59:35
      quote:

Orijinalden alıntı: cceylan22

3 sene önce aldığım ECA confeo plus kombimi kışın 15 tatilde 1 hafta tatildeyken soğuk havalarda kapatıp elektrik fişini çekip gittim. Tatil dönüşü kombi sürekli arıza çıkarmaya başladı. Önce seyrek aralıklarla başlayan arıza resetleyince geçiyor birsüre daha idare ediyordu. Ancak zamanla çok sık aralıklarla arıza vermeye başladı. 4 - 5 ve 10 nolu arıza kodları ekranda gözüküyor . En çok 5 nolu kod yanıyor sonra 4 çok nadirde 10 . İstanbul Avcılardaki eski ECA servisi daha yeni bıraktılar yetkili servisi tanıdığımdır aynı zamanda , kartın değişmesi lazım dedi . Ancak imkanım olmadığı için yaptıramadım bayadır. Kart tamiri yapanların olduğunu duydum . Bu işlem sağlıklı mıdır ? ikincisi ise kaç liraya malolur ?

Lütfen yardım.

Sayın Kombi ustası , lütfen benim sıkıntımla ilgili bir fikriniz yada bilginiz varsa yardımcı olunuz .

• Yarbay
      4412 Mesaj
      13 Haziran 2012 10:33:23
      quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

Alıntıları Göster

Hocam ben Demirdöküm Aden kullanıyorum, reset tuşu nerede acaba göremedim?

aç kapa onun reset dir
      |
      |

• Yarbay
      4412 Mesaj
      13 Haziran 2012 10:41:15
      quote:

Alıntıları Göster

Sayın Kombi ustası , lütfen benim sıkıntımla ilgili bir fikriniz yada bilginiz varsa yardımcı olunuz .

bahsetdiğiniz arızalar kart arızası gibi yalnız bu cihazın kart tamiri pek dikiş tutmuyor yenisi 340 tl
      |
      |

• Binbaşı
      1473 Mesaj
      13 Haziran 2012 12:19:51
      quote:

Lütfen yardım.

http://www.kombikarttamircisi.com/Eca-Confeo-Plus-Kombi-Karti-Tamiri-AAsidKT20-ECA

Aynı şehirdesiniz arayın gelsinler.

N-A-S-İ-H-A-T-L-E-R
      Ey Oğul (İmam Gazali)http://www.youtube.com/watch?v=WpR1-_WfiDU

Dinle Ey Ali (Sacit Onan)http://www.ttnetmuzik.com.tr/album/Dinle_Ey_Ali/247543
    • Onbaşı
      15 Mesaj
      14 Haziran 2012 21:22:36
      iyi akşamlar arkadaşlar;
      Benim evimde demirdöküm kalisto marka kombi var, kombi su basınçını 30-40 derecede 1,5 ayarlıyorum kombi derecesini 50-60 dereceye çıkarttığımda su basıçı çok aşırı yükseliyor ısıyı düşürünce basınçta düşüyor bu yakıt sarfiyatınıda arttırıyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler,

• Yarbay
      4412 Mesaj
      14 Haziran 2012 21:27:32
      quote:

Orijinalden alıntı: nisayasin

iyi akşamlar arkadaşlar;
      Benim evimde demirdöküm kalisto marka kombi var, kombi su basınçını 30-40 derecede 1,5 ayarlıyorum kombi derecesini 50-60 dereceye çıkarttığımda su basıçı çok aşırı yükseliyor ısıyı düşürünce basınçta düşüyor bu yakıt sarfiyatınıda arttırıyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler,

genleşme tankınızın havası bitmiş veya delinmiş yakıta gelince etki yapmaz ekimdeki bakıma kadar idare eder sorun olmaz
      |
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      14 Haziran 2012 21:29:44
      servis bakımda genleşme tankına hava basıyormu veya değiştiriyor mu değişiyorsa bana kaça mal olur teşekkürler

• Yarbay
      4412 Mesaj
      14 Haziran 2012 21:32:20
      quote:

servis bakımda genleşme tankına hava basıyormu veya değiştiriyor mu değişiyorsa bana kaça mal olur teşekkürler

isterseniz hava basar fakat havayı tutmazsa 150 tl

• Onbaşı
      15 Mesaj
      14 Haziran 2012 21:35:15
      quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

Alıntıları Göster

isterseniz hava basar fakat havayı tutmazsa 150 tl

siz ne yapmamı tavsiye edersiniz eylülde bakım yaptırmayı düşünüyorum
      |
      |

• Teğmen
      147 Mesaj
      15 Haziran 2012 21:10:27
      quote:

iyi akşamlar arkadaşlar;

hocam kombide tankın nerede olduğunu biliyorsan (çoğu kombide arkasında yukardan bacanın arkasından sibop kapağına ulaşabilirsin) bisiklet lastiği şişirir gibi 21psi hava basacaksın basit bir pompayla basabilirsin.
      öncelikle kombinin sigortasını kapat. alttaki bağlantılardan petek vanaları ve temiz su giriş vanasını kapat. kombinin su basma vanasını sonuna kadar aç. içerdende sıcak suyu aç çeşmeden kombideki su boşalır. çeşme açık konumdayken tanka hava basmaya başla taki çeşmeden hiç su gelmeyene kadar. su bitince hava basmaya devam et 21psi de basıncı bırak iş tamamdır.

bazı arkadaşlar kızıyor anlatmama ama forumun amacı bu
      |
      |

HVAC
    • Yüzbaşı
      695 Mesaj
      16 Haziran 2012 01:56:14
      quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

Alıntıları Göster

http://www.kombikarttamircisi.com/Eca-Confeo-Plus-Kombi-Karti-Tamiri-AAsidKT20-ECA

Aynı şehirdesiniz arayın gelsinler.

Hocam Teşekkürler . Bu verdiğiniz servisle bir görüşeyim bakalım neticesi ne olacak , burada paylaşırım inşaallah.
      |
      |

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
SEO
ses yalıtımı
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,478
1.2.160

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.