Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasil yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: igsseg

Nasil yapabilirim?

go to service
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: igsseg

Nasil yapabilirim?

go to service

arkadaş haklı..
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Son soru :) Tahminen ne kadar tutar?
  • Lambert LX 24 Fi model kombi var yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.Sürekli ses yapıyor çalışıyor bu normal midir ?
    Birde genelde düşük ayarda olmasına rağmen 40m2 lik bir alanı ayda tüketilen enerji miktarı (kwh) 788,68
    sayaçtan ölçülen hacim (m3) 70
    ort.fiili üst ısıl değer (kwh/m3) 10.813266
    çok anlamadığımdan birkaç değeride yazdım

ayda 1 kere de sıcaklığı gösteren panelde bir harf ( U yada R benzeri) ve 0 rakamı yanıp sönüyor o ara evi ısıtmıyor peteklerde ısı olmuyor resetleme yaptığımda düzeliyor
    bu değerler normal midir bu sorun küçük bir sorun mudur ?
    Şimdiden teşekkürler
  • eviniz yalıtımsız 1 2 cihaz kapasitesiz yetmiyor kalorisi
  • ustam ben evde baymak kombi kullaniyorum sorunum su ki oda termostati error veriyor ve uzerine kucuk bir ev icinde damla isareti cikiyor bu isaret ne anlama geliyor yardimci olursaniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saqopa.47 -- 31 Ocak 2014; 18:41:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bekmez B kullanıcısına yanıt
    merhaba ; cihazınızın arızası ilgili 246 00 75 eskişehir kombi servisine ulaşabilirsiniz.
  • quote:

eviniz yalıtımsız 1 2 cihaz kapasitesiz yetmiyor kalorisi

Hocam kombinin genleşme kazanı bozulmuş dedi servis. Değiştirmemiz gerek 200 lira fiyat çektiler. Ferroli marka

• quote:

Orijinalden alıntı: saqopa.47

ustam ben evde baymak kombi kullaniyorum sorunum su ki oda termostati error veriyor ve uzerine kucuk bir ev icinde damla isareti cikiyor bu isaret ne anlama geliyor yardimci olursaniz sevinirim.

o alev yanma işaretidir cihazın parametrelerini kontol etmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

quote:

eviniz yalıtımsız 1 2 cihaz kapasitesiz yetmiyor kalorisi

Hocam kombinin genleşme kazanı bozulmuş dedi servis. Değiştirmemiz gerek 200 lira fiyat çektiler. Ferroli marka

fiyat normal fakat dikkat et yerli tank takmasınlar orjinalı zilmet italyan malı olacak orjinali bu
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Valliant Kombimden 6senedir memnun değilim!!!

Öncelikle Kombi Vaiilant Turbo tech plus Vuw Tr-202/3-5 her sene bakımını yaptırırım.Peteklerin havasını alır temizlerim.Evim çatı katında çatıda yatılım yok ama kiremitle kapalı çatı , duvarlarda ısı yalıtımı var Xps olanlardan ve 100m2 ev.
    Salonda 2tane orta boy ,mutfakta 1 , koridorda 1, yatak odasında büyük boy , küçük odada orta boy olmak üzerede toplamda 7 tane petek var.

Her sene ısınamıyorum çözüm arıyoruz derken kış bitiyor unutulup gidiyor ama bu sene iyice sinirlendim..Artık bu konuya çözüm getirmek istiyorum.
    Kombiyi değiştirmeyi düşüngüyorum Çözüm olurmu?
    Bide petekleri en büyügünden taktırsam bir nebse faydası olur mu ne olur yardım edin kafayı yicem...Komşulara 130tl 160tl fatura geliyor evlerine gittgimde hamam gibi hiç kapatmıyoruz diyorlar.Ben az yaktıgım geceleri kapattıgım halde en düşük 170-180tl geliyor...

mrb ,

tesisatta bir sorun yoksa yani tesisat doğru yapılmış seçilen boru çapları doğru ise ve tesisatta herhangi tıkanıklık yoksa öncelikle radyatörlerin hepsine otomatik prüjör takın bununla beraber radyatörlerin sıcak su giriş tarafına termostatik vana takın bütün ısınma probleminiz çözülecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: turgay_lermi

quote:

Orijinalden alıntı: dh mania

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iyi günler
    bizdede ferroli kombi var 1 haftadır su damlatıyor. bar seviyesi 1,5 olması lazımmış ama bizimki 3 e yakın birşey. acaba bar seviyesini nasıl düşüreceğim?

peteğin hava alma yerinden su alın düşecektir. ancak radyatörleri çalıştırdıktan sonra yavaş yavaş yükselip 3 e geliyorsa ve radyatörleri kapattığınızda tekrar basınç düşüyorsa (bunu gözlemleyin) genleşme tankınızda hava bitmiştir yada bi ihtimal deliktir. bir servisten periyodik bakım için randevu alırsanız sıkıntınızı çözecektir. eğer durum böyleyse..

peki hangi radyatörden hava alıcaz? bide hava alırken radyatörler açık mı olacak kapalı mı?

herhangi bir radyatörden alabilirsin. su aldığın radyatör açık olsun. diğerleri açık yada kapalı farketmez. 1 su bardağı su aldığında kombide yaklaşık 0,5 bar düşme oloduğunu gözlemle ve 1,5-2,00 bar arasında bir yere gelince bırak. sonrada yukarıda söylediklerimi gözlemle. kolay gelsin..

hocam dediğiniz gibi yaptım. oldu sanırım. ama ne kadar su aldım bilemicem. bar seviyesi 2.8 ten 0.7 falan oldu şimdi baktım tam 1 olmuş. acaba böyle sürekli artacak mı?

kombinin radyatör kısmını ısıtmak için çalışıp ateşleme yaptıktan sonra 5-10 dk içinde basıncının 0,3 ila 0,5 bar yükselmesi sıkıntı olmaz. ancak: 10 dk çalıştırın ve mesela 1 bardan 2 bara çıkmışsa (yani gereğinden fazla basınç artışı olmuşsa) genleşme tankında hava kalmamıştır (çok büyük ihtimalle) bu durum sizin kombinize periyodik bakım yaptırmadığınızı gösterir. bu durum hem kullanım konforunu etkiler hem ısınma konforunu etkiler hemde gaz sarfiyatını artırır. kombinize periyodik bakım yaptırırsanız bakım kapsamında genleşme tankına hava basılacaktır. ayrıca basıncı 0,7 ye indirmeyin yukarıda dediğim gibi max 2,00 bar min 1,5 bar bu aralıkta bir yerde ayar yapabilirsin.

valla suyu boşaltırken barın ne kadar düştüğünü göremiyorum. oyüzden artık kaça kadar düşerse bide hocam bugün 2 kere peteğin suyunu boşalttım tekrar 3e çıkıyor hatta geçiyor bile. acaba arıza mı var? tamirci mi çağırsak?

işte bende bundan bahsediyorum çalıştıkça tekrar 3 e çıkıyorsa servis çağırıp bakım yaptırman gerek. uygun bir servis çağır bakımını yaptır. büyük ihtimalle genleşme tankı havası bitti. diğer ihtimaller genleşme tankı delik yada doldurma musluğu arızalı. sonucunu bekliycem.

hocam kusura bakma mesajını yeni gördüm. dediğin gibi kombi
    arızalı galiba. bizimkilere söylimde tamirci çağırsınlar. yardımın içinde teşekkür ederim saolasın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ariston igs marka kombi baca uyarı ledi sürekli yanıyor sorun nedir acaba ? atık gaz tahliye hatası gbi bi açıklama var kullanım klavuzunda
    servis maliyeti kaça patlar bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enternet -- 1 Şubat 2014; 15:22:44 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iyi günler
    bizdede ferroli kombi var 1 haftadır su damlatıyor. bar seviyesi 1,5 olması lazımmış ama bizimki 3 e yakın birşey. acaba bar seviyesini nasıl düşüreceğim?

peteğin hava alma yerinden su alın düşecektir. ancak radyatörleri çalıştırdıktan sonra yavaş yavaş yükselip 3 e geliyorsa ve radyatörleri kapattığınızda tekrar basınç düşüyorsa (bunu gözlemleyin) genleşme tankınızda hava bitmiştir yada bi ihtimal deliktir. bir servisten periyodik bakım için randevu alırsanız sıkıntınızı çözecektir. eğer durum böyleyse..

peki hangi radyatörden hava alıcaz? bide hava alırken radyatörler açık mı olacak kapalı mı?

herhangi bir radyatörden alabilirsin. su aldığın radyatör açık olsun. diğerleri açık yada kapalı farketmez. 1 su bardağı su aldığında kombide yaklaşık 0,5 bar düşme oloduğunu gözlemle ve 1,5-2,00 bar arasında bir yere gelince bırak. sonrada yukarıda söylediklerimi gözlemle. kolay gelsin..

hocam dediğiniz gibi yaptım. oldu sanırım. ama ne kadar su aldım bilemicem. bar seviyesi 2.8 ten 0.7 falan oldu şimdi baktım tam 1 olmuş. acaba böyle sürekli artacak mı?

kombinin radyatör kısmını ısıtmak için çalışıp ateşleme yaptıktan sonra 5-10 dk içinde basıncının 0,3 ila 0,5 bar yükselmesi sıkıntı olmaz. ancak: 10 dk çalıştırın ve mesela 1 bardan 2 bara çıkmışsa (yani gereğinden fazla basınç artışı olmuşsa) genleşme tankında hava kalmamıştır (çok büyük ihtimalle) bu durum sizin kombinize periyodik bakım yaptırmadığınızı gösterir. bu durum hem kullanım konforunu etkiler hem ısınma konforunu etkiler hemde gaz sarfiyatını artırır. kombinize periyodik bakım yaptırırsanız bakım kapsamında genleşme tankına hava basılacaktır. ayrıca basıncı 0,7 ye indirmeyin yukarıda dediğim gibi max 2,00 bar min 1,5 bar bu aralıkta bir yerde ayar yapabilirsin.

valla suyu boşaltırken barın ne kadar düştüğünü göremiyorum. oyüzden artık kaça kadar düşerse bide hocam bugün 2 kere peteğin suyunu boşalttım tekrar 3e çıkıyor hatta geçiyor bile. acaba arıza mı var? tamirci mi çağırsak?

işte bende bundan bahsediyorum çalıştıkça tekrar 3 e çıkıyorsa servis çağırıp bakım yaptırman gerek. uygun bir servis çağır bakımını yaptır. büyük ihtimalle genleşme tankı havası bitti. diğer ihtimaller genleşme tankı delik yada doldurma musluğu arızalı. sonucunu bekliycem.

hocam kusura bakma mesajını yeni gördüm. dediğin gibi kombi
    arızalı galiba. bizimkilere söylimde tamirci çağırsınlar. yardımın içinde teşekkür ederim saolasın

• quote:

Orijinalden alıntı: enternet

ariston igs marka kombi baca uyarı ledi sürekli yanıyor sorun nedir acaba ? atık gaz tahliye hatası gbi bi açıklama var kullanım klavuzunda

Elk kart fan veya prosestat arızalı

• quote:

quote:

ariston igs marka kombi baca uyarı ledi sürekli yanıyor sorun nedir acaba ? atık gaz tahliye hatası gbi bi açıklama var kullanım klavuzunda

cevap için teşekkürler combinin ana kart gitmiş 160tl kaydı bize yine 3 yılda 2ni ana kart bıktım bea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enternet -- 1 Şubat 2014; 23:28:32 >

• quote:

quote:

quote:

cevap için teşekkürler combinin ana kart gitmiş 160tl kaydı bize yine 3 yılda 2ni ana kart bıktım bea

cihazınının fanının kanatları tozdan dolmuş buda elk kartdaki roleyi fazla kım çektiği için bozmuşş
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Hocam merhaba model olarak bilmiyorum ama marka valliant. Uzun zamandır sürekli olarak en düşük ayarda hiç kesintisi olmadan çalıştı. Geçenlerde hava soğuduğu için ayarı yükselttim. Su basıncı 1,5 civarındayken 3 e doğru çıkmaya başladı. Bu normal değil dye biliyorum ve kombiyi kapattım. Tahliye vafinden bir kere daha suyu bu nedenle boşaltmıştım. Yarın yine aynısını yapıcam. Bu sürekli tekrar eden bir problem yardımlarınızı rica ederim.

• 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.