Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Buderus U42 marka kombi kullanıyorum. Son 2 gündür sürekli basınç yükselmesi yaşıyorum. Her seferinde tahliye deliğinden 5-10 lt su alıyorum fakat bir türlü sorunu tam olarak çözemiyorum. Daha önceleri de ara sıra bu sorunu yaşıyordum fakat boşaltma deliğinden biraz su boşlatığımda basınç normale dönüyordu. Sorun tam olarak ne olabilir ve nasıl çözüme kavışturabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum..
    (tesisat yerden ısıtmalı)

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErenPaşa -- 23 Nisan 2013; 7:52:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErenPaşa

Günaydın Arkadaşlar;

Buderus U42 marka kombi kullanıyorum. Son 2 gündür sürekli basınç yükselmesi yaşıyorum. Her seferinde tahliye deliğinden 5-10 lt su alıyorum fakat bir türlü sorunu tam olarak çözemiyorum. Daha önceleri de ara sıra bu sorunu yaşıyordum fakat boşaltma deliğinden biraz su boşlatığımda basınç normale dönüyordu. Sorun tam olarak ne olabilir ve nasıl çözüme kavışturabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum..

Teşekkürler..

sisteme kendiliğinden su doluyorsa 2 parçadan biri arızalıdır 1.doldurma musluğu kaçırıyor 2.ana eşanjör delinmiş 400 tl fiyatı var
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: ErenPaşa

Günaydın Arkadaşlar;

Teşekkürler..

sisteme kendiliğinden su doluyorsa 2 parçadan biri arızalıdır 1.doldurma musluğu kaçırıyor 2.ana eşanjör delinmiş 400 tl fiyatı var
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

cevabınız için teşekkürler..
    en kısa sürede servis çağırmam gerekiyor anlaşılan..

• Öncelikle herkese merhaba. Ben Demirdöküm Aden kombi kullanıyorum. bir kaç gün önce doğalgaz borcundan dolayı gazımı kestiler ve ben 450 tl borcum olan miktarı gidip yatırdım sonra açtılar. Açmasına açtılar ama ondan sonra 90 numaralı ateş resmi olan vananın ışığı yanıp sönmeye başladı ve sıcak su vermez oldu artık. duş alamiyoruz bulaşık yıkıyamiyoruz. bütün paramızı faturaya verdik ev arkadaşımla birlikte. Malüm o kadar para gitti cebimizde bir kuruş kalmadı ve öğrenciyiz. Bu nedenle servis çağırmaya hiç paramız kalmadı. Lütfen eğer mümkünse çaresi varsa yardımcı olun nasıl eski haline getirebiliriz ne yapmamız gerekiyor. Şimdiden teşekkürler !!!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kakashi hatake

arkadaslar vaillant atmoTEC/turboTEC Pro kombim f28 hatası veriyor 3 gün oncede aynı hatayı vermıstı manual olarak atesledım düzeldü ama bu gunde aynı hatayı verıyor gene denedım olmadı hep aynı hatayı alıyorum bide bu hatadan bu hatadan once kombıden sıcak su alırken arada soguk suda gelıyordu yanı soyle 5 10 dk sıcak su alıyordum arada 30 45 sanıye soguk su gelıyoydu tekrardan sıcak suya devam edıyordu bu durumu nedenı nedır ayrıca servıs sadece bakmak ıcın 65 tl ıstıyor parca ve materyal arızalarıda bu fiyata dail degil sızce nasıl bır arıza var

vailllant f28 hatası Vaillant vuw ve serisi kombilerde çok sık görülen bu arıza kombinin yanma esnasında alevi sönmesi ve 3 ateşleme denemsinde tekrar alevin oluşmadığı anlamına gelir. ÇÖZÜM iyon cubuğu kontrolü sağlamsa elk kart tamir edilecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

kombinin gaz valf motoru bozulmus yenisiyle degistirdiler 260 tl tuttu 40 tl işcilik 220 tl gaz valfi

• quote:

Orijinalden alıntı: zahriddin

Öncelikle herkese merhaba. Ben Demirdöküm Aden kombi kullanıyorum. bir kaç gün önce doğalgaz borcundan dolayı gazımı kestiler ve ben 450 tl borcum olan miktarı gidip yatırdım sonra açtılar. Açmasına açtılar ama ondan sonra 90 numaralı ateş resmi olan vananın ışığı yanıp sönmeye başladı ve sıcak su vermez oldu artık. duş alamiyoruz bulaşık yıkıyamiyoruz. bütün paramızı faturaya verdik ev arkadaşımla birlikte. Malüm o kadar para gitti cebimizde bir kuruş kalmadı ve öğrenciyiz. Bu nedenle servis çağırmaya hiç paramız kalmadı. Lütfen eğer mümkünse çaresi varsa yardımcı olun nasıl eski haline getirebiliriz ne yapmamız gerekiyor. Şimdiden teşekkürler !!!

cihaza gaz gelmiyor veya gaz valfi arızalı cihazı aç kapat düzelmesi lazım

• hocam nerden kapatıp açmam lazım? yani aç kapat tuşu bulamadım yani kendi sigortasınımı açıp kapatmam gerekiyor? birde acaba gaz gelmemesinin sebebi ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zahriddin

hocam nerden kapatıp açmam lazım? yani aç kapat tuşu bulamadım yani kendi sigortasınımı açıp kapatmam gerekiyor? birde acaba gaz gelmemesinin sebebi ne olabilir?

sigortayı aç kapat
  • açıp kapattım ama hala sorun geçmedi :(
  • Arkadaslar benim sorunum su sekilde
    6-7 ay önce taktirdik sistemi 2 ay önce basınç düşmesi sorunu yasadım sonrasında söyle bir çözüm yaptık sistem sap altı oldugundan dolayı sürekli kombiye su basarak bir yerden suyu vermesini bekledik ve sonunda verdi sonra kırılıp bir t borunun kaynak yerinden damları gördük bu arada tesisata 50 cm lik bir petek daha ekledik sonra basıncı gözlemledim önce 1.5 den 2-3 milim kadar düştü sonra 2 bara çıkarttım ve bekledim aksam 2 ye bastığım basınç sabaha 1.5 a düşmüştü akşamına da 2-3 milim düşük durumda (durum söyle gece kombi çalıştı ve hafif basınç arttığını gözlemledim ) gündüz çalışmadı . Geri dönüş kısmında Vana yok yani kombi kaçırıp kaçırmadigini farkedemiyorum hani tesisattan devam olasılığı var ama hafif basınç yükseldiğini gördüm 2.2 ye kadar çıktı 2 den sabaha 1.5 e akşamında 2-3 milim daha düştü sizce nedendir acaba yaptırmam gereken ne var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

Arkadaslar benim sorunum su sekilde
    6-7 ay önce taktirdik sistemi 2 ay önce basınç düşmesi sorunu yasadım sonrasında söyle bir çözüm yaptık sistem sap altı oldugundan dolayı sürekli kombiye su basarak bir yerden suyu vermesini bekledik ve sonunda verdi sonra kırılıp bir t borunun kaynak yerinden damları gördük bu arada tesisata 50 cm lik bir petek daha ekledik sonra basıncı gözlemledim önce 1.5 den 2-3 milim kadar düştü sonra 2 bara çıkarttım ve bekledim aksam 2 ye bastığım basınç sabaha 1.5 a düşmüştü akşamına da 2-3 milim düşük durumda (durum söyle gece kombi çalıştı ve hafif basınç arttığını gözlemledim ) gündüz çalışmadı . Geri dönüş kısmında Vana yok yani kombi kaçırıp kaçırmadigini farkedemiyorum hani tesisattan devam olasılığı var ama hafif basınç yükseldiğini gördüm 2.2 ye kadar çıktı 2 den sabaha 1.5 e akşamında 2-3 milim daha düştü sizce nedendir acaba yaptırmam gereken ne var?

tank arızalı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

Arkadaslar benim sorunum su sekilde

tank arızalı

İsisan servisi kifayetsiz oldugundan benim sistemde sıcak su dönüşünde Vana yok diye kombide hata olduğunu kabul etmiyorlar malum yeni malzeme oldugundan dolayı olabilir kombi Condense 2000w kalorifer dönüş suyuna Vana bağlatayim bari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

Orijinalden alıntı: adm155

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

Orijinalden alıntı: adm155

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler, iyi forumlar. Yaklaşık bir yıl önce eve baymak-brotje-heizung-star-bridge marka yogusmali kombi taktırdım. Kombi ısıtma suyunun sıcaklığını dijital göstergeden 35 dereceye getirmeme rağmen su musluktan daha sıcak şekilde geliyor. Bazen su çok ısınıyor ve banyo yapılamayacak hale geliyor. Kışın suların zaten soğuk olmasından ötürü bir problem yaşamadım ama yazın maalesef su çok ısınıyor. Bu durum kombi ilk takıldığında da vardı ve teknik servis su tazyikinin az olması nedeniyle olacağını söyledi. Evet suyun tazyikli geldiği bazı durumlarda gece mesela suda problem yok ama diğer türlü gündüz vakitlerinde bazen sıkıntı oluyor, bu sefer musluğun soğuk tarafını açmak zorunda kalıyorum ve daha az gelen sıcak su bu sefer kaynar dereceye ulaşıyor. Bu kombilerde kullanım suyu akış sensörü (NTC) denen sensör bu işe yaramıyor mu? Yani tazyiğin az olduğu durumlarda suyu geldiği kadar ısıtması lazım değil mi? Bu bir arıza mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Not: Forumda bu sorunla alakalı biraz araştırma yaptım benzer sorunlar var ama böyle bir probleme denk gelmedim ya da ben bulamadım. Şimdiden tşk.

öncelikle kombiniz mühendislik parametrelerine müdahaleye imkan sağlayan bir kombi. parametreleri kontrol etmenizi tavsiye ederim. cihaz suyun debisine göre otomatik olarak min ayara geçebilecek şekilde tasarlanmıştır yani debi ölçümü yapmaktadir çoğu kombide bu özellik yoktur.

İP tuşuna 3sn basılı tutun çıkan "info" değerlerini ev işareti olan + ve - tuşlarıyla dolaşarak burda paylaşabilirseniz servis parametreleriyle sizin için karşılaştırabilirim. info modundan çıkmak için ip tuşuna tekrar basın.

İlginiz için teşekkürler info değerlerinden okuduğum neticeler şöyle:

Kullanım Suyu Devresi Bilgileri:
    • “HW O>” 32 derece
    • “HW S^” 35 derece
    • “HW MX” 60 derece
    • “HW MN” 35 derece

Sıcak suyu kullanmadığım durumda anlık kullanım suyu sıcaklığını “HW O>” 32 derece olarak gösterdi. Gidip suyu açıp bir müddet bekledim tekrar ölçünce aynı değer “HW O>” 65 dereceye çıktı. Buna bir anlam veremedim. Olması gereken maksimum kullanım suyu sıcaklığı “HW MX” 60 derece iken su sıcaklığı 65 dereceye çıkıyor. Aşırı ısıtma yapıyor. Tamam suyun tazyiki az ama dediğiniz gibi cihaz suyun debisine göre otomatik olarak ayarlama yapması gerekmez mi?

Diğer parametreler şöyle
    • “PWR %” 0
    • “P BAR” --
    • “F L/M” 0

“K REG” 3
    BUİLD 5
    Y SELF 1
    AMBON 1
    MODUL 0

bu şekilde f24 parametresine girip 35 olan değeri 30 a çekip sonra kullanım suyu ayarını 30 a indirebilecekseniz. deneyip sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Aynı sorunu Falke FX 24 Fİ modeli (Yine Baymak) kombide yaşıyoruz. Teknik servisi arayan babama debi düşerse 90 dereceye kadar çıkabilir şeklinde kabul edilemeyecek kadar saçma bir cevap vermişler. ŞikayetVar'a konuyu yazdım. Pazartesi günü Baymak müşteri hizmetlerinden bir bayan aradı. Normal başlayan görüşmemiz giderek hararetlenerek kendilerini tüketici mahkemesine vereceğim sözümle sonu erdi. Israrla tüm kombilerde bunun böyle olduğunu iddia ederek ürünlerinde bir sorun olmadığını savundu. Ayrıca kontrol için gelecek teknik servisin teknik bir arıza yoksa ücret alacağını söyledi. Kontrol etmeden teknik bir arıza olup olmadığını nerden bileceğiz deyince Mühendis olduğunuza göre arıza olup olmadığını anlayabilirsiniz şeklin ukalaca cevap verdi. Bana göre ürün temel işlevini tutarlı bir şekilde yerine getiremediğinden dolayı sorunlu ama onların dediğine göre sorunsuz. Daha önceki Demirdöküm kombimizde böyle bir sorun da yoktu. Suyu kısarsak normal şekilde davranarak ısıtmayı kesiyordu ama asla aşırı ısıttığını görmedim. Başka kimseden de böyle saçma bir durum duymadım ve görmedim. Kombinin ekranını takip ettim. Çeşme suyunu sıcak konumda gayet güçlü şekilde açmama rağmen 75 dereceyi gözlemledim.

Şunu demek istiyorum. Bir kombi en temel işlevlerinden olan kullanım suyunu ayarlanan derecede tutamayıp sıcaklık aşıldığında termostat sistemini devreye sokarak ateşlemesini kesmiyorsa ne işe yarar? En basit termostat bile ayarlanan sıcaklığın 3-5 derece üzerine çıktığında atar ve soğuyana kadar bekler. Bu cihaz eğer bunu yapmıyorsa tek nedeni cihazın yazılımına NTC/PTC'den gelen ısı verisini okuyarak gerekli tepkiyi vermesini sağlayan 5-10 satırlık döngünün konulmamış olmasıdır.

Ben ŞikayetVar'daki şikayetimin üzerine gideceğim. Fotoğrafları var, video da çekip internette paylaşacağım. Makul bir cevap ve hareket olmazsa da Baymak firmasını Tüketici Mahkemesine vereceğim.

ŞikayetVar:
    1755280 No’lu, Falke FX 24 Fİ Model Kombide Suyu Aşırı Isıtma Sorunu

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1755280/baymak-kombide-suyu-asiri-isitma-sorunu/0vimz

• merhaba leopard kombimiz var.doğalgaz kesildi.daha sonra açtırdık.f0 hatası verdi.vanayı açtım. 0.5 bardı.dolmadı :(
    en son musluğu açtım 0.0 ındırdım.kapattım dün geceden açık bıraktım.hala dolmadı :S
    bunla ilgili yardımcı olabilecek uzman ve ustaya ihtiyacım var. yer fındıkzade.teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_of_lovers

merhaba leopard kombimiz var.doğalgaz kesildi.daha sonra açtırdık.f0 hatası verdi.vanayı açtım. 0.5 bardı.dolmadı :(
    en son musluğu açtım 0.0 ındırdım.kapattım dün geceden açık bıraktım.hala dolmadı :S
    bunla ilgili yardımcı olabilecek uzman ve ustaya ihtiyacım var. yer fındıkzade.teşekkürler.

doldurma musluğunun contası yapışmış veya kombiye giren su basıncı yetersiz
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Merhaba
    benim 6-7 yıllık Baymak 240fi kombim var. Birkaç gündür yaz konumunda sıcak suyu açtığımda sıcaklığı gösteren led ler 80c ye kadar ısınıyor. Ama gelen su o kadar sıcak değil ve kombinin altındaki borulardan peteklere giden borunun daha sıcak olduğunu fark ettim. Ancak bu esnada sıcak su açık olduğundan devirdaim pompası çalışmıyor. suyun basıncı 1 bardan 1,4 bara çıkıyor. sonra kombi kendini kapatıyor. bir süre sonra kendiliğinden tekrar yanıyor. bu böyle devam ediyor. Şimdi yazarken aklıma geldi bu dalgalanma sanki kombi kış konumundayken peteklerde de oluyordu. sorun nedir acaba. Şimdiden teşekkür ederim umarım çok masraf çıkarmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tylna

Merhaba
    benim 6-7 yıllık Baymak 240fi kombim var. Birkaç gündür yaz konumunda sıcak suyu açtığımda sıcaklığı gösteren led ler 80c ye kadar ısınıyor. Ama gelen su o kadar sıcak değil ve kombinin altındaki borulardan peteklere giden borunun daha sıcak olduğunu fark ettim. Ancak bu esnada sıcak su açık olduğundan devirdaim pompası çalışmıyor. suyun basıncı 1 bardan 1,4 bara çıkıyor. sonra kombi kendini kapatıyor. bir süre sonra kendiliğinden tekrar yanıyor. bu böyle devam ediyor. Şimdi yazarken aklıma geldi bu dalgalanma sanki kombi kış konumundayken peteklerde de oluyordu. sorun nedir acaba. Şimdiden teşekkür ederim umarım çok masraf çıkarmaz

üç yollu vana kitlemiş kaçırıyor veya ntc arızalı gibi bakılması lazım cihaza
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• tşkler. basınçtanmış
  • Orijinalden alıntı: K_U_Z_E_Y

Orijinalden alıntı: DisHekimi1986

Orijinalden alıntı: K_U_Z_E_Y

1. sorunun cevabını görmeden vermek çok zor kartta röle takılı kalmış olabilir kartın potans ısı düğmeleri arızalı olabilir 3 yollu vanada bi problem olabilir (limit dediğimiz alet kesmediği zaman tehlikeli işler oluşma ihtimali var allah korusun)

2.cevap bataryanın musluğundaki conta da problem olabilir su basıncı yüksek iken ısınmıyorsa NTC de problem olabilir gene üstteki sorunda belirttiğimiz 3.yollu vana da kaçırma olabilir

yani senin yapamayacağın işler var komşum

kombin modeli kaç yıllık olduğunu yazarsan daha bi açıklayıcı şeylere indirgeriz boylerinde aşırı kireçlenme bile mevcut olabilir uzak mesafede suyu iyi ısıtmıyorsa allah yardımcın olsun gelen ustanın vicdanına hürmet :S

hocam cevaplar için teşekkür ederim.Kombi Yeni 2 aylık daha Baymak Falke Fx 24 Fi 7 yıl garantili.o aşırı ısınma sorunu sık olmuyorda haftada bi bazen 2 haftada bi :S
    musluk contasındada sorun olacağını sanmıyorum.çünkü soguk su normal akıyordu soguk su ile sıcak su musluklarınıda yer değiştirdim contaları yeni ve sıkı.acaba diyorumki geçen sene elektrikli şohben kullanıyorduk onun hortumu ve başlıgını direk bataryaa bağladım ondanmıdır ki?kombi için dışı metal burgulu hortummu lazım ve başlığı geniş olan metal var.bizdeki şohbenlerde kullanılan beyaz hortum başlıgıda beyaz küçük birşey.banyo o kadar önemli değilde ya kafama şu kombinin aşırı ısıtması takıldı :S daha ayrıntılı anlatıyım hocam

şimdi diyelim sigortayı açtım petek derecesini 42 ye ayarladım derken kombiden ses gelir ve ekranda alev işareti var o yanıp sönüyor normalde.petekler ısınmaya başlıyo.ekrandaki derece 48 filan olunca o ateş işareti kayboluyo.ama 73-74 dereceye geldiği zaman ateş işareti var ve yanıp sönmüyor.ateşleme sistemi tutuklulukmu yapıyor acaba.ondanmı 70 lere kadar çıkıyo ısısı :S ya kombide yeni sinir oldum :_(

çağır yetkili servisi garantili baksınlar çemkir birazda burdan bildiklerini soyle ama musluktan sıcak suyun kısılması bataryanın problemi kardeş

Falke FX 24 Fİ kombide aynı sorunu biz de yaşıyoruz. Öneriniz nedir? Yetkili servis utanmadan bunun normal bir durum olduğunu, 90 dereceye kadar çıkabileceğini söylüyor. Ben de doğal olarak o zaman o sıcaklık ayarının ne işe yaradığını soruyorum. Müşteri Hizmetleri yetkilisi bayanla hararetli bir tartışma yaptık ve kendilerini tüketici mahkemesine vereceğim diyerek telefonu kapattım. Böyle bir durumu normal diye kimseye yutturamazlar. Musluğu sonuna kadar sıcak konuma açıyorum, harıl harıl su akıyor, 42 derece ayarlı suya dokunamıyorsunuz. Müşteri hizmetleri temsilcisi teknik servis gönderebileceğini ama teknik bir arıza yoksa ücret alacaklarını söyleyerek aba altından sopa gösterdi. Ben de teknik servis gelmeden arıza olup olmadığını nasıl bileceğimizi söyledim. Mühendis olduğunuza göre arıza olup olmadığı anlayabilirsiniz şeklinde ukalaca bir söz sarfetti. Bana göre arızalı, sorunlu ama size göre normal dedim. Servis istemediğimi, tğketici mahkemesine vereceğimi söyleyip telefonu kapattım.

Saygı değer ustalar bir tavsiye verirlerse ona göre hareket edeceğim. Sorunun çözülmesinde düzgün bir adım atmazlarsa dediğimi yaparak Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.

• Orijinalden alıntı: selcuk20

Orijinalden alıntı: DisHekimi1986

1. sorunun cevabını görmeden vermek çok zor kartta röle takılı kalmış olabilir kartın potans ısı düğmeleri arızalı olabilir 3 yollu vanada bi problem olabilir (limit dediğimiz alet kesmediği zaman tehlikeli işler oluşma ihtimali var allah korusun)

2.cevap bataryanın musluğundaki conta da problem olabilir su basıncı yüksek iken ısınmıyorsa NTC de problem olabilir gene üstteki sorunda belirttiğimiz 3.yollu vana da kaçırma olabilir

yani senin yapamayacağın işler var komşum

kombin modeli kaç yıllık olduğunu yazarsan daha bi açıklayıcı şeylere indirgeriz boylerinde aşırı kireçlenme bile mevcut olabilir uzak mesafede suyu iyi ısıtmıyorsa allah yardımcın olsun gelen ustanın vicdanına hürmet :S

hocam cevaplar için teşekkür ederim.Kombi Yeni 2 aylık daha Baymak Falke Fx 24 Fi 7 yıl garantili.o aşırı ısınma sorunu sık olmuyorda haftada bi bazen 2 haftada bi :S
    musluk contasındada sorun olacağını sanmıyorum.çünkü soguk su normal akıyordu soguk su ile sıcak su musluklarınıda yer değiştirdim contaları yeni ve sıkı.acaba diyorumki geçen sene elektrikli şohben kullanıyorduk onun hortumu ve başlıgını direk bataryaa bağladım ondanmıdır ki?kombi için dışı metal burgulu hortummu lazım ve başlığı geniş olan metal var.bizdeki şohbenlerde kullanılan beyaz hortum başlıgıda beyaz küçük birşey.banyo o kadar önemli değilde ya kafama şu kombinin aşırı ısıtması takıldı :S daha ayrıntılı anlatıyım hocam

şimdi diyelim sigortayı açtım petek derecesini 42 ye ayarladım derken kombiden ses gelir ve ekranda alev işareti var o yanıp sönüyor normalde.petekler ısınmaya başlıyo.ekrandaki derece 48 filan olunca o ateş işareti kayboluyo.ama 73-74 dereceye geldiği zaman ateş işareti var ve yanıp sönmüyor.ateşleme sistemi tutuklulukmu yapıyor acaba.ondanmı 70 lere kadar çıkıyo ısısı :S ya kombide yeni sinir oldum :_(

çağır yetkili servisi garantili baksınlar çemkir birazda burdan bildiklerini soyle ama musluktan sıcak suyun kısılması bataryanın problemi kardeş

Falke FX 24 Fİ kombide aynı sorunu biz de yaşıyoruz. Öneriniz nedir? Yetkili servis utanmadan bunun normal bir durum olduğunu, 90 dereceye kadar çıkabileceğini söylüyor. Ben de doğal olarak o zaman o sıcaklık ayarının ne işe yaradığını soruyorum. Müşteri Hizmetleri yetkilisi bayanla hararetli bir tartışma yaptık ve kendilerini tüketici mahkemesine vereceğim diyerek telefonu kapattım. Böyle bir durumu normal diye kimseye yutturamazlar. Musluğu sonuna kadar sıcak konuma açıyorum, harıl harıl su akıyor, 42 derece ayarlı suya dokunamıyorsunuz. Müşteri hizmetleri temsilcisi teknik servis gönderebileceğini ama teknik bir arıza yoksa ücret alacaklarını söyleyerek aba altından sopa gösterdi. Ben de teknik servis gelmeden arıza olup olmadığını nasıl bileceğimizi söyledim. Mühendis olduğunuza göre arıza olup olmadığı anlayabilirsiniz şeklinde ukalaca bir söz sarfetti. Bana göre arızalı, sorunlu ama size göre normal dedim. Servis istemediğimi, tğketici mahkemesine vereceğimi söyleyip telefonu kapattım.

Saygı değer ustalar bir tavsiye verirlerse ona göre hareket edeceğim. Sorunun çözülmesinde düzgün bir adım atmazlarsa dediğimi yaparak Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.

tavsiye GO TO SERVİCE

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.