Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.519
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

Eczaneye sordum el dezenfektan 1 lt fiyatı 70 TL dedi . Maximum 10 hadi 15 TL lik şeyi 70 TL . Nasıl bir ülke olduk biz böyle Avrupa halıya kiskaniyormu. Sorsan işte önceden yağ kuyruğu vardı diyorlar . Önceden yine kuyruk varmış şimdi kuyruk yok üründe yok . Sözüm ona bitmiş . Marketlerde kolonya yok . Eczanelerde maske yok dezenfektan küçük kalmamış . Vs vs. Nerede bu hükümet kim kimi yakalarsami oldu nedir bu düzen. Cebine üç kuruş para koyup fırsatçılık stokçuluk yapanlar bu millete herşey fahiş fiyatlarla iteliyor . Tarihde bu zamanları çok konuşacak insanlar...
    Ecza depoları stok yapıyor eczanede problem yok hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeçerkenUğradı

Ecza depoları stok yapıyor eczanede problem yok hocam.

Alıntıları Göster
    Benim lafım eczaneye değil zaten bu düzene neden dur denmiyor ona derdim. Eczacı ne yapsın talep var ama alış fiyatı belli

• quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

A101 online mağazaya mendiva kolonyalı mendil gelmiş 50li paket 9,95. Muhtemelen hızla tükenir.

Işyerinden kızlar almıştı. Denedim, fena değil... Kolonya oranı yüksek görünüyor. İşe yarayabilir. Yarın ben de bulursam birkaç paket alabilirim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kolonya bulamayanlar traş losyonu veya traş kolonyalarına yönelebilirler.

• FyKy kullanıcısına yanıt
    Bende perpada çalışıyorum Aydın ticaretten mi aldınız hocam boğaziçi 1 litrelik kolonyayı 30 TL sattı ve geldiği gibi bitti ne diyelim ki..

• Bugün migrosta Duru 80 derece 400 ml 14,75 liraya aldım. Ben gittiğimde kolileri yeni açıyorlardı. 2 koli alıp işyerinde isteyen arkadaşlara verdim.
  • ongunbey kullanıcısına yanıt
    Nesrin kolonya 3 gün önceki siparişleri göndermedi şimdide tüm ürünleri kaldırmışlar. Yüksek ihtimal iptal edecekler.
  • Yukarıda linkini attım tarişin kendi sitesi ve kolonyası 25 liraya dururken güvenilmez yerlerden ya da küçük imalathane tarzı yerlerden almamanızı öneririm. Şu an etil alkol temininde sıkıntı varken kurumsal olmayan yerlerin dezenfektan ve kolonya içerisinde hangi oranda ve hangi türde alkol kullandığı belli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 12 Mart 2020; 23:16:51 >
  • Arkadaşlar bence konuyu sohbet ortamından çıkarıp sadece link paylaşımı yapılırsa daha iyi olur yada sadece link olacak bir konu açılabilir Amazon gibi çünkü herşey karışmış:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tarişten aldık bakalım. İnşallah gönderirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Yukarıda linkini attım tarişin kendi sitesi ve kolonyası 25 liraya dururken güvenilmez yerlerden ya da küçük imalathane tarzı yerlerden almamanızı öneririm. Şu an etil alkol temininde sıkıntı varken kurumsal olmayan yerlerin dezenfektan ve kolonya içerisinde hangi oranda ve hangi türde alkol kullandığı belli olmaz.
    Hocam çalıştığım firmaya dezenfektan almışlar, bir kontrol edelim dedik içerisinden etanol yerine metanol çıktı. Dünden beri 7 farklı marka getirdiler ancak çoğunun içinde metanol var, bazılarının içerisinde sadece %15 alkol çıktı, etiketinde etanol yazıyor, içeriği izopropil alkol çıkıyor vs etiket ile alakası yok ürünlerin. Bir de şişesini 150 lira demişler. Sadece 1 adedi olması gerektiği gibi çıktı, o da revirden blduğumuz medikal kalite bir ürün, onun da devamı yok zaten.

İşin özü tavsiyem bu saatten sonra piyasadan kesinlikle dezenfektan almayın,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 12 Mart 2020; 23:33:4 >

• fezalii kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirdeyim, özellikle kısa sürede ortalık sahte dezenfektan ve uydurma markalar ile dolacak.

• BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Mendiva ürünleri bence belli bir kalite üstünde bununda iyi olacağını düşündüğüm için ben netten aldım.

• Hidrojen peroksit yani oksijenli su da alkol bazlı olanlarla aynı işi görüyor. 1 litresi 19 lira, 10 adet 1 litrelik şişe 67 lira. (Satıcı değilim denemek için kendime 1 litre aldım.)

gittigidiyor.com/oksijenli-su-1-litre

gittigidiyor.com/oksijenli-su-1-litre-10-adet

Hidrojen peroksit virüs, bakteri, maya, bakteri sporlarına karşı geniş yelpazede bir
    etkinlik gösterir.

Avantajlar

• Organizma ve organik maddelerin uzaklaştırılmasını arttırır
    • Koku ve tahriş oluşturmaz
    • Crytosporidium’u inaktive eder

Dezavantajlar

• Temasıyla ciddi göz hasarı

das.org.tr/kitaplar/kitap2005/19-05.pdf

• cohannan kullanıcısına yanıt
    Onedio linkine baktım; normal su gibi yuze de kullanim yapilmis. Deriyle temasta bir zararı olur mu acaba? Bir önceki mesajda göze temas edilmemesi gerektiği bahsedilmis. Hic kullandiniz mi, var mi bu konuda bilginiz. Dezenfekte olacagiz diye kalıcı bir problem kalmasin bu seferde.

N11 linki icin teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: GK Kara Murat

Onedio linkine baktım; normal su gibi yuze de kullanim yapilmis. Deriyle temasta bir zararı olur mu acaba? Bir önceki mesajda göze temas edilmemesi gerektiği bahsedilmis. Hic kullandiniz mi, var mi bu konuda bilginiz. Dezenfekte olacagiz diye kalıcı bir problem kalmasin bu seferde.

N11 linki icin teşekkürler
    Aknelere pamuk yardımıyla sürülebiliyormuş. Göze temas ettirilmemeli. Daha önce kullanmadım ama deneyeceğim.
  • https://www.epttavm.com/item/55767851_fuji-ilgaz-950-ml-bidon-limon-kolonya-

kapida ödemede var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alttaki saticidan daha once ipa almistim. kart temizligi icin kullaniyorum. dune kadar 25tl idi 1lt. bugun 3 katina cikarmis. sikayetlerimizi eksik etmeyelim.

ipa elinizi temizler fakat fazla solunmasi zehirler. cok hizli buharlastigi icin uzun sure ortamda da kalmaz ama. cilde de uzun sureli temasi zararli.

tuzladaki alkol tankerleri avrupayi bile besler. arz yetersizliginden degil bu dupeduz firsatcilik. kaldi ki dezenfektan urunu bile degil, sadece alkol diye fiyat yukseltiliyor.

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/wogens-1-lt-kokusuz-saf-ipa-izo-propil-alkol-izopropil-alkol-temizlik-solventi-99-9-saflik_pdp_531729325

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schtroumpf Grognon -- 13 Mart 2020; 9:6:31 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.