Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (875. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.522
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 873874875876877
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yüze tam oturacak, burnu rahatsız etmeyecek ve de en önemlisi gözlükte buharlaşma yapmayacak maske öneriniz var mı? Bu konu çok önemli. Lütfen yardımcı olunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KingOfShadows kullanıcısına yanıt
    Pandemi başındsn beri 3m kullanıyoruz. İstediğiniz kritere uyan en iyi maske 3m 9152 dir ama biçimsiz tabiki şekli, 3m inde biraz kendini aslında güncellemesi gerekir çünkü pazar görüntüye de kaymaya başladı. 9162 si ventilli birazcık daha rahat (ben çok farkı anlamıyorum bayadır ikisinide kullanıyorum ama) ama siz hastaysanız evdekileri hasta eder maskeyle görüşüyorsanız ve onlar maskesizse çünkü ventil var 9162 de. 9152 yada 9320 3m in şu an mantıklı maskeleri. 3m 8810 felan almayın çok rahatsız onlar kask gibi olanlar yani.

Gerçekten korusun kafam rahat olsun diosanız 3m ve drager markaların ffp2 dışında kullanmayın maske derim ki işin içindeyim meslek icabıda maskeleri çok araştırdım denedim test ettim.
    Ve ayrıca ben ffp2 olan bu musk, ipos, nefes , famex vsvs hepsinden aldım bakmak ve test etmek istedim.
    Musk diğerlerine göre yüze oturmada daha iyi( ama kore tipi olanı). Hepsindeki en büyük sorun burun kenarlarından hava kaçırma , doğal olarak da nefes alırken ordan girecek olan hava ki bu musk da da var. Yani çift kat melt li cerrahiden çok farkı yok aslında bunların. Cerrahide happy nin 5 katlısı yüzünüze uyarsa gerçekten iyi ve çift kat melt li bir cerrahi maske ve yani bu üstteki markaların ürnlerinden farksız korumada ,belkide daha iyidir bile yüze ii oturursa çünkü diğerlerş burun kenarından çok kaçırıyor, telleri kalitesiz çünkü. Ayrıca Tavsiyesi olan varsa şu marka dene hocam burun kenarından fln hiç kaçırmıyor diorsanız , marka yazarsanız deneyim o ürünleride.
    Zaten belirttiğim Bu markaların( musk vs..) katmanları iyi evet korur o konuda rahat olunabilir , CE sertifikalı iso belgeli bu markalar ama bakanlık onayı hiçbirinde yok, başvurları yok galiba bakanlığa çünkü çünkü red alan ürünlerde de bu markalar yok. Ama Era çok mimli bir marka, bakanlıktan güvenirsizlik alan maske modelleri var ama hastanelerde tercih ediliyor.
    İlla cerrahi diosanız 3m in de cerrahi maskesi var ama ben Türkiye de satan bi yer görmedim daha yurtdışında var kullanmışlığım var yüzü iyi sarıp kaliteli gerçekten o , tabi bulabilirseniz.
    İşin özü korusun kafa rahat olsun diyorsanız, tipi şekli önemsizse 3m dışında kullanmayın derim. Drager 1920 de iyi maske rahat 3m gibi oda olabilri .
    Ve son olarak, İnsanlarda bi algı oluşmuş ki yorumlara bakıyorum maskelerin hep aynı yönde , takıyor bu üstteki maskeleri ve diyorlarki bunda daha rahat nefes alıyorum vs yazıyorlar, yani bu bir kriter değil ve yanlış yorum. Ffp2 standart bir üründür, ventil yoksa rahat nefes alıyorsanız maskede , o maskeye çok güvenmeyin derim. 3m takın dediğimi daha iyi anlayacaksınız çünkü rahat nefes almamanız gerekiyor iyi maskede

Bir şey dah ekleyim, DSÖ nün son açıklamasına göre cerrahi maskeyi 2 kat takmak öneriliyor omicron da artık. Yani tek cerrahi koruyuculuğu yetersiz, yani tek kat melt yetersiz. Cerrahi takıyorsanız da ya 2 adet üst üate takın ki ben önermiyorun çünkü 2 kat olunca kenarlar ii kapanmıyor 2.katın. Onun yerine illa cerrahi ise 5 katlı cerrahilere yani ( içinde 2 kat melt katman olan) maskelere yönelni arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imax1 -- 3 Şubat 2022; 18:50:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• imax1 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz maskeler Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği kapsamında ürünlerdir. Bu nedenle piyasaya arz edilirken herhangi bir Bakanlık onayı, izin vb. prosedür ya da ÜTS kaydı gerekmemektedir.

Üretici, ürününü onaylanmış kuruluşa basvurarak belgelendirir. Sonrasında ürün üzerine CE işareti basarak Türkçe kullanım kılavuzu ile birlikte ürününü piyasaya arz eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf07. -- 3 Şubat 2022; 3:29:13 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yusuf07. Y kullanıcısına yanıt
    Yazdığım şeylerle alakası nedir yazdıklarınızın anlamadım? Aksini söyleyen olmadı da. Satış yapılması için ben bakanlık onayı gerekiyor demedim zaten. Ya da satış yapılamazda demedim. CE belgesi o şekilde de alınmıyor ürünün gerekli mercilere başvururak ce iso gibi belgeler alması gerekiyor ve o belgenin şartlarına göre test ediliyor. O belgelerin anlamı: evet ürün belirtildiği gibi ffp2 dir , ffp2 standartını sağlıyor demek istiyor. Zaten ffp2 deyip Onu sağlayamasa , alamaz o belgeleri. Yani o belgeler evet ffp2 diye veriyor onay ama hava kaçırıyor vs ye bakmıyorlar tabiki. İkinci şey koruyucu malzemeker bunlar doğru ama Örnek: 3m 9320 de sağlık maskesi değil , toz maskesi normalde ama güven verdiği çok aşikar ben bunları belirttim. Neyse zaten kısaca sizin aksiniz bişey yazmadım onu belirtmek istedim.

Bu arada Üts kayıtlı saytec kore tipi maske ffp2 aldım , gelince onu deneyip yazarım foruma yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imax1 -- 3 Şubat 2022; 18:54:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imax1

Pandemi başındsn beri 3m kullanıyoruz. İstediğiniz kritere uyan en iyi maske 3m 9152 dir ama biçimsiz tabiki şekli, 3m inde biraz kendini aslında güncellemesi gerekir çünkü pazar görüntüye de kaymaya başladı. 9162 si ventilli birazcık daha rahat (ben çok farkı anlamıyorum bayadır ikisinide kullanıyorum ama) ama siz hastaysanız evdekileri hasta eder maskeyle görüşüyorsanız ve onlar maskesizse çünkü ventil var 9162 de. 9152 yada 9320 3m in şu an mantıklı maskeleri. 3m 8810 felan almayın çok rahatsız onlar kask gibi olanlar yani.

Gerçekten korusun kafam rahat olsun diosanız 3m ve drager markaların ffp2 dışında kullanmayın maske derim ki işin içindeyim meslek icabıda maskeleri çok araştırdım denedim test ettim.
    Ve ayrıca ben ffp2 olan bu musk, ipos, nefes , famex vsvs hepsinden aldım bakmak ve test etmek istedim.
    Musk diğerlerine göre yüze oturmada daha iyi( ama kore tipi olanı). Hepsindeki en büyük sorun burun kenarlarından hava kaçırma , doğal olarak da nefes alırken ordan girecek olan hava ki bu musk da da var. Yani çift kat melt li cerrahiden çok farkı yok aslında bunların. Cerrahide happy nin 5 katlısı yüzünüze uyarsa gerçekten iyi ve çift kat melt li bir cerrahi maske ve yani bu üstteki markaların ürnlerinden farksız korumada ,belkide daha iyidir bile yüze ii oturursa çünkü diğerlerş burun kenarından çok kaçırıyor, telleri kalitesiz çünkü. Ayrıca Tavsiyesi olan varsa şu marka dene hocam burun kenarından fln hiç kaçırmıyor diorsanız , marka yazarsanız deneyim o ürünleride.
    Zaten belirttiğim Bu markaların( musk vs..) katmanları iyi evet korur o konuda rahat olunabilir , CE sertifikalı iso belgeli bu markalar ama bakanlık onayı hiçbirinde yok, başvurları yok galiba bakanlığa çünkü çünkü red alan ürünlerde de bu markalar yok. Ama Era çok mimli bir marka, bakanlıktan güvenirsizlik alan maske modelleri var ama hastanelerde tercih ediliyor.
    İlla cerrahi diosanız 3m in de cerrahi maskesi var ama ben Türkiye de satan bi yer görmedim daha yurtdışında var kullanmışlığım var yüzü iyi sarıp kaliteli gerçekten o , tabi bulabilirseniz.
    İşin özü korusun kafa rahat olsun diyorsanız, tipi şekli önemsizse 3m dışında kullanmayın derim. Drager 1920 de iyi maske rahat 3m gibi oda olabilri .
    Ve son olarak, İnsanlarda bi algı oluşmuş ki yorumlara bakıyorum maskelerin hep aynı yönde , takıyor bu üstteki maskeleri ve diyorlarki bunda daha rahat nefes alıyorum vs yazıyorlar, yani bu bir kriter değil ve yanlış yorum. Ffp2 standart bir üründür, ventil yoksa rahat nefes alıyorsanız maskede , o maskeye çok güvenmeyin derim. 3m takın dediğimi daha iyi anlayacaksınız çünkü rahat nefes almamanız gerekiyor iyi maskede

Bir şey dah ekleyim, DSÖ nün son açıklamasına göre cerrahi maskeyi 2 kat takmak öneriliyor omicron da artık. Yani tek cerrahi koruyuculuğu yetersiz, yani tek kat melt yetersiz. Cerrahi takıyorsanız da ya 2 adet üst üate takın ki ben önermiyorun çünkü 2 kat olunca kenarlar ii kapanmıyor 2.katın. Onun yerine illa cerrahi ise 5 katlı cerrahilere yani ( içinde 2 kat melt katman olan) maskelere yönelni arkadaşlar
    Hocam ben uzun süredir MFA P367 kullanıyorum. Hava kaçışı ciddi anlamda az. Ancak biraz pahalı. Şu 3M 9152 yi hiç denemedim. Bunu alabileceğimiz güvenli bir satıcı var mıdır?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• golgebir kullanıcısına yanıt
    Hepsiburdada n11 de fln satanlar var hocam. 3m distribütörü satıcılar çoğu bakarsınız satıcılara. Mfa yerine 3m kullanöak tabi daha mantıklı

• Arkadaşlar Şubat 2022 itibariyle hangi cerrahi maskeyi önerebilirsiniz? Şu ana kadar Evony kullanıyordum ama devam etme konusunda emin değilim. Are hiç kullanmadım. Kulak ipi rahatsız edebilir diye şüpheliyim. Bir de ekim-kasım aylarında Are maskelerde incelme şikayetleri vardı, bu sorun halen devam ediyor mu bilmiyorum. Alvent’i daha almıştım ama lastikleri daha açarken bile kopuyordu. Tekrar almayı düşünmüyorum.

• https://www.evyapshop.com/p-duru-limon-cicegi-kolonya-5-litre-80-derece-ve-huni-hediye-510056

5 lt duru kolonya 120 tl.
    10 tl lik sabun ekleyip kargo bedava yapılabilir

Ya da direk şunda kargo bedava
    https://www.evyapshop.com/p-duru-limon-cicegi-kolonya-5lt-200ml-dk5200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tirabzonli -- 6 Şubat 2022; 0:4:19 >

• umisan kullanıcısına yanıt

Alventin kulaklarını acarken biraz yavaş nazik davranmak lazım. Onun dışında kendimi en güvende hissettiğim yüzümü saran burnunu tutan maskelerden biridir.

• maligezgin kullanıcısına yanıt

Merhaba. Nazik açmayı da denedim aslında ama takarken 2-3 maskeden birisi kesin kopuyordu. Belki de benim aldığım partide hata vardı bilemiyorum  

• suan kullanılabilecek en iyi maske hangisi arkadaşlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • umisan kullanıcısına yanıt

Olabilir. Bu arada alventin normal ipli maskesi çok kötü

Kesinlikle yüzüme uymuyor

İpli maske alınacaksa are alın daha iyi

Bantlı maskede alvent iyi

• Ohol Oula kullanıcısına yanıt

tekli paketlenmiş maske buldunuz mu. Saytek yanları iyi kapatmıyor sanki, yüze oturması için yeterince esnek değil gibime geldi. 5 kutu 20 lik tekli paket almıştım yakında bitecek. Bende araştırma evresindeyim.

• Cem kullanıcısına yanıt

B-Good'un tekli paketlenmiş maskeleri vardı ama yorumların bazıları olumlu bazıları olumsuzdu. Onun haricinde maalesef bulup alamadım. Stoktaki Saytekmed maskelerle idare ediyorum halen. Saytek eskisi kadar kaliteli değil.

• Yüzü büyük olanlar için büyük maske varmıdır ?

• 1,5 yıldır Evony kullanıyordum, geniş lastikli maskeye alışmama rağmen ARE aldım. Şahane bir maske. Üfleme testinde Evony’yi ezdi geçti. Nefes almak da gayet rahat. Kokusuz ve lastikleri de iyi, kulakları da ağrıtmıyor. Ben memnun kaldım.

• Musk ffp2 ayarında ne önerirsiniz?
    Uzun süredir musk kullanıyorduk değiştireceğim

• Gecen sene are maskeler kimi marketlerde de satılıyordu hatırlarsınız, mesela cagdas markette vardi ama artık satılmıyor orada, üstelik bu marketlerde internetten daha ucuz satılıyordu. Şu an istanbulda ankarada hangi marketlerde are maske var biliyor musunuz ?

• ahmdd A kullanıcısına yanıt
    Hocam GittiGidiyor kuponuyla 3 paket 80.5 liraya alabilirsiniz, saat 24.00 e kadar geçerli haberiniz olsun.
    https://forum.donanimhaber.com/gittigidiyor-100-25-indirim-kuponlari-son-saatler--151991755

• ahmdd A kullanıcısına yanıt

Altunbilekler de vardı en son. Geçen ay almıştım.

• 
Sayfa: önceki 873874875876877
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.