Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (800. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.519
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 798799800801802
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • maskenin kulaklarda rahatsızlık vermesinden değil, vermemesinden şüphe duyarım. eğer rahatsızlık vermiyorsa, yüze tam oturmuyordur, diye düşünürüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çift maske kullanıldığı zaman, üstteki maskenin alttaki maske üzerine baskı yaptığı ve yüzdeki boşlukları kapatarak ve daha iyi koruma sağladığını söyleniyor.

Ben şahsen çift maskenin faydalı olduğuna düşünüyorum. Riskli yerlere girerken alta are üste sanopak takıyorum. yaklaşık yarım saat sonra sanopakı atıyorum.

Yeni are adeta yüze yapışıyor ve nefes almak zorlaşıyor. Yani saatlerce çift maskeyle dolaşmak çok zor.

Daha önceleri ana maske olarak Tt Med kullanıyordum ama burda sunulan son testlerden sonra Are kullanmaya başladım.

• Olması gereken bu değil mi? Yoksa arkadaşların dediği gibi maske çok rahat ama yanlardan hava girişi var anlamı yok.

https://imgur.com/z5W9ZeE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 18 Nisan 2021; 23:35:6 >
  • Antor kullanıcısına yanıt

Hocam 3M maskelerin sahte olduğunu nasıl anladınız. Ben sürekli 3m kullanıyorum da merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Are maskelerin lastikleri oldukca rahat hatta bazilarina gore bol bile gelebiliyordu. Bana tam geldigi icin gayet rahat ediyordum. Simdi bakiyorum da bircok kisi kulak agrisindan bahsediyor. Yeni tel ile gelen are maskeler deki ip kisaldi mi ?

• are nin lastikleri güzel arkadaşlar. tam ideal kafa yapısına göre. adamlar kulağınızı acıtmasın diye aparat koymuş onu deneyin bir zahmet. mesela o aparat bana büyük geliyor daha küçük bir aparat kullanıyorum.

ayrıyetten are yetkilisiyle de görüştüm, istersem değiştirebileceğini söyledi fakat ilk başta çıkan beyaz ve yeşil yeni telliler ile 1 ay önce aldığım arasında galvanizli olmasına rağmen fark var. kendisine de sorduğum da ısıtılıp soğutma aşaması olduğu için üretici aynı formu yakalamıyor gibi bir şey demişti.

eğer standartı koruyan bir üreticiyle galvanizli tel konusunu aşarlarsa, (2 ay önce ilk çıkardıkları yeşil ve beyazların telleri gibi) daha da söze bir şey kalmaz.

gözünüzü seveyim hala evony demeyin :)

ben de savunuyordum kendilerini ama, şu son meltblownlu filtreleri harici bence diğerleri gerçekten çöp. hem tasarım hatası, hem telleri, hem malzemenin koruyucu olmaması vs.

yeni meltblownlu filtrelerini test etmek lazım. 50 adeti 25 tl ye geliyor tanesi 50 kuruş. ikinci maske olarak kullanılabilir.

ikinci olarak, era c200 ffp2 den memnun değilim. elimde 50 adet filan var kampanyadan aldığım. isteyene verebilirim. musk n95, ya da are n95 i denemek istiyorum ama bakanlar ve çevresindeki kişilerde hep musk var gözlemlediğim kadarıyla. ve buruna oturmaları güzel gözüküyor.

musk ve are n95 deneyen var mı ? burun kaçışı nasıl

• salvador.deli kullanıcısına yanıt

era c200 hiç kullanmıyor sevabına vereceksen bana gönderebilirsin. Öğrenciler seve seve takacaktır.

• Arkadaşlar bir kaç sayfa önce son seri are nin ufak olduğu ve yüzü tam kapatmadığı söylenmiş fakat yukarıda bir arkadaşta olması gerektiği gibi gif atmış maske balon etkisi yapıyor şimdi hangisi doğru gerçekten son seri iyi mi? Çoklu almayı düşünüyorum ondan.

• Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    Bu konu göreceli değil ki,areyi geçen hafta aldım,kesinlikle ebatları küçük..çeneyi zor kapatıyor,o yüzden de yüz dengesi sağlanamıyor.. özellikle 4-5 farklı marka kullanınca çok daha rahat anlıyorsun..maske çeneyi alttan tam kavramayınca burun kısmı da aşağı kayıyor..

• Elimdeki maskelerin yaklaşık ölçüleri şu şekilde. Belki birilerinin işine yarar.

Alvent: 17,0 x 9,0 (Körük 3,5)
    ARE: 17,5 x 9,5 (Körük 3,5)
    B-Good: 17,5 x 9,0 (Körük 3,5)
    CRS: 17,3 x 9,5 (Körük 4)
    Goodcare: 17,3 x 9,5 (Körük 4)
    Saytek: 17,0 x 9,0 (Körük 4)

• -Nautilus- kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. neredeyse hepsi aynı görünüyor. şu büyük bu küçük demenin fazla bir anlamı kalmıyor. sorun maskelerde değil de, surat , kafa büyüklüklerinde o zaman.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt

Kafa yapınızdan dolayı lastik uzunluğunun uygun olmaması normal bir durum, bunu maske özeline indirmeniz doğru değil. Kafa yapısı (genişliği, büyüklüğü) herkeste farklı olduğundan, size küçük/kısa gelen bir başkasına ideal veya büyük gelebilir. Ben 3-4 saat de dolaştım bu maskeyle, kulaklarım mahvolmadı, demek ki benim kafa ebatlarıma göre uygunmuş. Bu durumda benim için gayet konforlu olur.

Eğer bu veya başka marka maskenin lastiklerinden şikayetçiyseniz, lastiklerin takıldığı maske aparatından alıp kendinize göre ayarlayabilir ve konforlu şekilde kullanabilirsiniz. Markaların kişiye özel lastik boyu ayarlamasını beklemek olur sizinki.

Evony ile devam demişsiniz; önceki sayfalarda Ranch Sos nick'li üyenin paylaştığı laboratuar testi sonuçlarını gördünüz mü? Evony, filtreleme anlamında Are'nin yarı performansında neredeyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antor

era c200 hiç kullanmıyor sevabına vereceksen bana gönderebilirsin. Öğrenciler seve seve takacaktır.

Yok artık, öğrenciye de n95 maske lüks değil mi ? Hem adam neden ücretsiz versin. Ögrencilere okullarda falan ucretsiz maske çok

• quote:

Orijinalden alıntı: kumdan kale

Safeguard – 2315 Model Ffp3v Nr

Safeguard – 2313 Model Ffp2v Nr

Safeguard – 2311 Model Ffp1v Nr

Nez Mask

Arızon – Kn 95

Lc Waıkıkı – Lcw Mask Model Ffp3/ Sipariş No: 652002

Dna – 2934 Model Ffp3v

Bozkurt-Bzk44 – (Ventilli- Ffp2-Nr)

Bozkurt-Bzk44 – (Ventilsiz-Ffp2-Nr)

Emr Natural – 1202 V (Ventilli, Ffp2v)

Emr Natural – 1202 (Ventilsiz Ffp2)

Wogi – Ffp2

Kgt – Tk-N95

Aytı – 20532

Temsan – Tm 34 V Ffp1

Grup Helin – 1120 Ffp2

Ert Plus – 400 (Ffp3)

Ert Plus – 300 (Ffp3 V)

Ert Plus – Ert 200 (Ffp2)

Ert Plus – Ert 100 (Ffp2 V)

Wogi – Ffp2 V

Hori – Ffp2 V

Ares – Ares (Ffp2 V)

Mist – Marka Model Yok

Awon – 1200/ Mart 2020 Tarihli Partiler

Awon – 1402 /Mart 2020 Tarihli Partiler

Vip Mask – Ffp2 V

Vip Mask – Ffp2

Vip Mask – Ffp1 V

LC Waikiki şaşırttı beni !

• Bunlar hep N95, bunu saglikcilar ve isi biraz daha ciddiye alan kucuk bir azinlik takiyor. Cerrahi maskeler markalarina dönük arastirma sonuclarini verseler daha iyi. En yogun kullanim cerrahide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amd1985 -- 18 Nisan 2021; 21:7:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FastMember

Safeguard – 2315 Model Ffp3v Nr

Safeguard – 2313 Model Ffp2v Nr

Safeguard – 2311 Model Ffp1v Nr

Nez Mask

Arızon – Kn 95

Lc Waıkıkı – Lcw Mask Model Ffp3/ Sipariş No: 652002

Dna – 2934 Model Ffp3v

Bozkurt-Bzk44 – (Ventilli- Ffp2-Nr)

Bozkurt-Bzk44 – (Ventilsiz-Ffp2-Nr)

Emr Natural – 1202 V (Ventilli, Ffp2v)

Emr Natural – 1202 (Ventilsiz Ffp2)

Wogi – Ffp2

Kgt – Tk-N95

Aytı – 20532

Temsan – Tm 34 V Ffp1

Grup Helin – 1120 Ffp2

Ert Plus – 400 (Ffp3)

Ert Plus – 300 (Ffp3 V)

Ert Plus – Ert 200 (Ffp2)

Ert Plus – Ert 100 (Ffp2 V)

Wogi – Ffp2 V

Hori – Ffp2 V

Ares – Ares (Ffp2 V)

Mist – Marka Model Yok

Awon – 1200/ Mart 2020 Tarihli Partiler

Awon – 1402 /Mart 2020 Tarihli Partiler

Vip Mask – Ffp2 V

Vip Mask – Ffp2

Vip Mask – Ffp1 V

LC Waikiki şaşırttı beni !

Alıntıları Göster

Şaşırılacak bir durum yok. LCW'nin maskelerinin güvensiz olduğu haftalar önce açıklanmıştı zaten. Hatta ben de alanlardan birisiydim, 15 dk'lık telefon ve mail trafiği ardından bütün ücret tarafıma iade edildi...

• 3m maskelerin orjinalliğinden nasıl emin olabilirim

• Arkadaşlar son açıklanan güvensiz maskeler listesinden sonra takılabilecek en iyi maske hangisi?

• 
Sayfa: önceki 798799800801802
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.