Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: madgkhn Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir (6 Mobil) - 9 Masaüstü6 Mobil4 Android
5 sn
14.936
Cevap
408
Favori
196.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 17 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1784
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 35 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 408
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • edgar1899 (691 mesaj) RANCH SOS (278 mesaj) kumdan kale (214 mesaj) abrooke139 (179 mesaj) cruze_can (175 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6797 mesaj) Mobil (4546 mesaj) Mini (1371 mesaj) Uygulama (2222 mesaj)
  • @
47 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    17920 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Gözlükle maske gerçekten berbat, işim gereği dışarı çok az çıkıyorum ama gerçekten felaket, araba kullanmak durumundayız felaketin boyutu bir kat daha artıyor. Gözlükle kullanılabilecek bir maske bulursanız beni de etiketleyin lütfen. @programmer_onur

Bende üstte cevap yazan kıymetli arkadaşların tavsiyelerini değerlendireceğim. Şu an için ventilli N95 tipi FFP2 maskeler bu konuda en iyisi ama hem fiyatı hemde kullanım kolaylığı konusunda standart 3 katlı cerrahi maske modeli arıyorum bende, henüz bulamadım.

Adeta bir kâbus, yolda yürürken (özellikle karlı ve soğuk havada) gözlüğümü çıkarmak zorunda kalıyorum, o da görüşü etkiliyor tabi. Büyük eziyet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Ocak 2021; 23:22:40 >

• Binbaşı
    1436 Mesaj

Aylar önce bir kutu almıştım, hala duruyor birazı. Teli çok kötü olduğundan dışarda takıyorum sadece ama ipleri kopmadı hiç.
    |
    |
    maligezgin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1321 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    rambo34_orijinali

gözlükte buharı yapan verdiğiniz hava. nefesi verirken ağzınızı aşağı doğru bükerek verin . bir nebze iyi olur. teli iyice oturtun. boşluğu minimuma indirin. asıl sorun, soğuktan sıcak bir yere girince olur ama. çaresi yok onun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 21 Ocak 2021; 0:49:19 >
    |
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17920 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

gözlükte buharı yapan verdiğiniz hava. nefesi verirken ağzınızı aşağı doğru bükerek verin . bir nebze iyi olur. teli iyice oturtun. boşluğu minimuma indirin. asıl sorun, soğuktan sıcak bir yere girince olur ama. çaresi yok onun.
    Evet hocam, tabiki öyle. Hatta maskenin üst kısmına elle bastırıp kapatınca kaçak olmadığı için buğu da olmuyor ama dediğim gibi soğuk havada minicik bir sıcak nefes dahi camla buluşsa sonuç buğu, görüş kaybı. Pastırma yazı veya nispeten ılık havalarda bu sorun fazla oluşmuyor ya da minimal düzeyde kalıyor. Teli tam oturtuyorum ama demek ki minicik boşlukta bile buğu oluşuyor. Elle bastırmak lazım devamlı maskenin gözlük ile yakınlaştığı burun hizasındaki üst yatay kısmına (ön yanak), o da devamlı olarak tabiki mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Ocak 2021; 0:7:36 >
    |
    |

• Er
    0 Mesaj

Merhabalar,

acaba otomobil camları için kullanılan Buğu Önleyici Spreyleri, gözlük camı için kullansanız bir çözüm olabilir mi? Ben gözlük kullanmadığım için bu konuda çok cahilim, belki saçma bir fikirdir, belki gözlük camına zararı olur, işe yarar mı bilemiyorum. Sadece bir öneri olarak hatırlatmak istedim. İyi günler.

|
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17920 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: engmech

Merhabalar,

acaba otomobil camları için kullanılan Buğu Önleyici Spreyleri, gözlük camı için kullansanız bir çözüm olabilir mi? Ben gözlük kullanmadığım için bu konuda çok cahilim, belki saçma bir fikirdir, belki gözlük camına zararı olur, işe yarar mı bilemiyorum. Sadece bir öneri olarak hatırlatmak istedim. İyi günler.

Merhaba hocam, hiç denemedim. Ama mantıken işe yarayabilir, sonuçta cam, bir tanıdık sabun ile yıkayıp fazla durulamadan silmeyi önermişti :) Camdan ziyade, bu tür kimyasalları cama sürdükten sonra yaydıkları gaz nedeniyle göze yakın olmasından dolayı olumsuz etki eder mi etmez mi, o kısmı muamma. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Ocak 2021; 0:20:49 >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Amet markasının ürünlerini incelerken antifoglu maskelerinde buharlaşmayı önleyen antifog bant yazıyordu. Gözlük kullananlar için belki yaşadığınız soruna çözüm olabilir. Daha önceden amet marka maske kullanıp lastik boyutlarından memnun kalan var mı ? Ürün yorumlarında genelde herkes çok memnun olduğu için denemek için sipariş verdim ama lastikleri normal maskelere göre çok bol geldi. Önceden kullananlar yorum yapabilirse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    619 Mesaj

Merhaba,

Araba camı buğu önleyici değil aslına bakarsan buğu önleyici diye geçiyor ve cam tüm yüzeylerde kullanılabiliyor. Ben kullandım etkili ama etkisi sınırlı gibi geldi bana 3 4 saate geçiyor.

|
    |
    engmech kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    21 Mesaj

Merhabalar, n95 maske almak istiyorum. Hepsiburada en çok satılan ve en yüksek puan alan Musk maskeyi gördüm. Kullanan var mı, nasıldır?

• Yarbay
    3064 Mesaj

Eldivenler korkunç pahalılanmış. Vinyl eldiven fırsatı gören bilen var mı?

• Yüzbaşı
    356 Mesaj

Elon Musk tasarımı bir maske o
    |
    |
    ravn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2798 Mesaj
    Geçen a101den litrelik kolonya aldım. Sözde limon kolonyası ama kokunun limonla alakası yok. Bildiğin dandik mandalina kabuğu kokuyor. Eskidende alırdım harikalar yaratmazdı ama bu seferki apayrı. Bitsinde green worlde devam. Skt 12.23 olana bulaşmayın.

|
    |
  • Binbaşı
    1065 Mesaj

Eldiven maskeyi solladı fiyat artışında, akıl mantık alacak yanı kalmadı. Ben de yaz sonuna kadar kullanıyordum ama bıraktım sonra, genel kanı eldiven kullanımının faydadan çok zararı olabileceği (üzerinde çıplak eldekinden daha çok virüs,mikrop tutabileceği için) ki ben de makul bulduğum için bıraktım. Hala fiyatlara bakarım denk geldiğinde son gördüğümde içimden kallavi bi saydırmıştım. İnan artık o düz plastik parçasına o paralar verilmez. Karar ve tercih sizin tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    yusuf24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3064 Mesaj

Eldiven almaktaki amacım hijyenden ziyade ev de kullanım. Dışarıda eldiven takmıyorum zaten. Cepte kolonya ile geziyorum 

|
    |
    Marjinal01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    Alvent markasının yeni ffp2 maskeleri trendyolda satışta gözüküyor.20 adet 70 tl. Daha önceden firmadan numune olarak alabilen,deneyen varsa ürün hakkında yorumlarını yazabilir mi ?

• Yarbay
    6435 Mesaj
    Alvent ma-356 kullandım.lastiklerin yeri yüzünden maskeyi ters kullandım iki kutu bitti.burun teli iyiydi.ama.lastik yerleri yüzünden bir daha almam.
    Ma-250 ve ma-356 kullanan varmı.ma-250 lastikleri haricinde 356 ile ayniysa 250 alacağım burun teli gerçekten iyiydi.
    Edit= kendi cevabımı kendim vereyim.
    Ma-250 - burun teli
    Ma-356 - çift çekirdek burun teli
    Bu durumda başka maske bakayım.
    Are maskede güzeldi ama burun teli hala yetersiz ve bunu anlatamıyoruz bu maske ureticilerine.ben bütün gün elim yüzümde burun teli düzeltmekle uğraşamam ki zaten gayette sağlıksız bir durum.
    Burun teli kalın maske önerecek varmı mediguard nasıldır onu denemedim.zaten denek tahtası olduk burda.bir tane üretici gelipde okumazmı buraları yoksa işlerinemi gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 22 Ocak 2021; 7:22:0 >
  • Yarbay
    2908 Mesaj
  • Teğmen
    214 Mesaj

3M 9152e'nin maske başına 7,5-8₺ civarı fiyatındansa alvent 3,5₺ çok iyi. Testleri de geçmiş gibi görünüyor. @m.altinisik gelip bir şeyler söylerse ben almayı düşünüyorum.

Edit: Şimdi resimleri iyice inceledim, tel olarak kalın alüminyum şerit değil de çift çekirdekli burun teli kullanılıyor yazmışlar. MA-356'daki teli mi kullandılar acaba? O da fena değil ama 3M maskelerdeki metal şerit kadar iyi değil. Bilemedim şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kef -- 22 Ocak 2021; 12:34:42 >
    |
    |
    Bahsedilenler: 07mercan07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör m.altinisik
  • Teğmen
    214 Mesaj

Ben alvent'in forumdaki temsilcisine sordum bu konuyu, özetlemek gerekirse elimizden gelen budur dedi. alvent ma-356 benim denediklerim içinde en iyisi ama illa üst taraf tam kapansın diyorsanız boydan boya medikal bantla suratınıza yapıştırabilirsiniz. Uzun süre maskeyi çıkarmayacağımı bildiğim günlerde eski b-good maskeleri bu şekilde kullanıyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kef -- 22 Ocak 2021; 12:23:27 >
    |
    |
    sharpie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2083 Mesaj

@ecayirli hocam konudaki ilk sayfadaki istanbuldaki okulları arayıp fiyat sordum, beylikdüzündeki okul alkollü dezenfektan içi 18tl + kdv dedi. Klorlu dezenfektan ise 5tl + kdv dedi. Konu başlaığına eklersen sevinirim ayrıca şişlideki okuldan fiyat bilgisi ise şu şekilde:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/39/e0/ba/39e0ba1e8267dd6ec2a4dace9e43817f.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    Bahsedilenler: ecayirli
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,985
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.