Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (719. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
327
Favori
600.429
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mesela alvent gibi çift telli ya da teli bu şekilde iyi olan bir maskeyi takarak burun kısmına flaster tıbbi bant ile sabitleme yapabilirsiniz bu şekilde buğuyu engeller

• tarabdi T kullanıcısına yanıt

öyle mi oldu?

• darkblue2828 D kullanıcısına yanıt
    Biri öyle yazmis da ondan sordum Mart ayi demiş gerçi de sebebini merak ettim

era maske ile karıştırıyor olabilir misiniz?

• Era dedim zaten
  • Kendi imkanlarım ile basit yöntemler ile evde maskeye 3 test uyguladım.

En azından size fikir verecektir. Yoksa en iyi maske şudur diye bir iddiam yok. Ama kalitesiz maskeler hangileri anlarsınız

Hocam are yazmışsınız, düzeltin isterseniz.

• yusuf07. Y kullanıcısına yanıt
    Evet sildim
    Düzeltseydiniz keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oppenheimer

Ben kafama prezervatif geciriyorum. hic hava mava gecirmiyor. kesin korumali.

Çok iyi yapıyorsun. Bu kafadaki insanların memleketteki oksijeni tuketmemesi en doğrusu. Aynen devam 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzü en iyi saran yani konuşurken yukarı aşağı oynamayan, gün boyu sabit şekilde yüzü tam saran, burun teli tam tutan ve oturan ve ipi de başka markalarda görmediğim en iyi yassı ip olan marka BSM. Özellikle BSM Relax çok iyi. Ancak %98 filtrasyon, Type II R vs vs gibi sertifikaları olmasına rağmen Meltblown filtresi olmayan ve çakmak testini geçmeyen maske maalesef. Meltblown olsa hiçbir maskeyi takmam o derece kaliteli diğer unsurları.

Şuan kullandığım filtrasyon kalitesine güvendiğim ARE. Ama ARE de birkaç renkte incelik ve yüze ufak gelme sorunu var. Beyazını tercih edin derim.

MediGuard maskede iyi. Meltblown yazanların aslında hepsi güvenmek zorunda olduğumuz maskeler. Yüze uyumu da deneyerek olur maalesef. Hepimizin yüz şekli ve rahatlık anlayışı farklı.

İllet hastalık inşallah tez zamanda biter. Artık tik oldu maske. Maskesiz çıplak gibi hissediyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar merhaba. Gözlük kullanan birisiyim. Ve sorun şu ki tek kullanımlık 3 katlı maskelerden nefes alış verişte gözlük camında buğu yapması konusunda çok çektim, çekiyorum. Bilimum marka maske denedim, marketlerden adını yeni duyduğum modeller dahil. Telli olanları üst üste iki adet takıp denedim iyice şekil alıp burun ve üst yanağı sarıp yukarı gözlük camına hava kaçırmasın diye, sonuç nafile.

Benim gibi gözlük kullanıp buğu kabusunu yaşayan veya çözüm bulan var mı? Maske önerisi varsa sipariş vereceğim.

Selamlar.

KF94 tipi maskeleri deneyebilirsiniz. Biraz pahalıdır ama kullanan arkadaşlarım memnunlar.

https://www.3nnn.com.tr/kf94-ozel-tip-full-ultrasonic-beyaz-maske-

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Valla hocam dediğiniz gibi %100 hava akışını kesen bir maske bulamadım. Herkesin yüzü farklı formda, eyvallah ama en azından tel büküldüğünde burnun ve yüzün şeklini boşluk bırakmadan tam olarak alıp surata yapışmalı ama hiçbiri bunu tam kusursuzlukta yapmıyor. Resmen kabus. Yolda önümü göremiyorum, ve hele böyle soğuk havalarda iyice buğu oluyor 2 camda. Dediğiniz gibi lastik vs. ek bir aksesuar kullanmak lazım. Onu da tam keşfedemedim henüz.

Alıntıları Göster

Hocam, sizin icin tek cozum maskenin üst kismindan hava cikisini engellemek.

Bende gözlük kullaniyorum ve bu sorunu bu 2 maske ile yasamiyorum, calisirken 3M 9152 ffp2 kullaniyorum, hicbir tarafindan hava cikmiyor. (Burun teli oldukca kalin) Cek ve banka kampanyalari ile tanesi 4,75TL - 5,25TL arasina geliyordu.

Gunluk hayatta insanlarla cok yakin temasta bulunmadigim veya yakindan konusmadigim zamanda ise Are maskeyi kullanmaya basladim, 2 kez kullandim gözlükte buhulanma sorunu olmadi. Hatta dün 1 saatlik yürüyüs yaptim yokus falan ciktim indim hava soguk olmasina rahmen gözlükte bazen cok az bir buhulanma yapti kimi zaman, nu durumu da burun teline kücük müdahale ederek önledim.

Yarin cift telli Alvent maske gelecek onunla da deneme yapacagim.

• Oppenheimer kullanıcısına yanıt
    Kafana prezervatif geçiriyorsan sıkıntı yok da prezervatif takacağın yere maske takıyorsan sıkıntı.
  • Herkese selamlar,

Are maske kullanıyorum, genel olarak çok beğeniyorum ama burun teli iyi değil. Bu sefer de Alvent almayı düşünüyorum. Alvent'in burun teli nasıl?

• ravn R kullanıcısına yanıt

Ben de are nin telini beğenmedim. Kesinlikle kotu maske degil ama mevcut piyasada daha uyguna satılması gereken bir maske olduğunu düşünüyorum. Yarin alvent gelecek onu merak ediyorum. Hak ettiğinden daha fazla övülen bir maske gibi geldi bana are.

• Alvent ve TT medical tel bakımından Are'den daha başarılı geldi bana. Artık riskli yerlerde TT Medical ve Alvent kullanıyorum. Uzun süre takmam gerekirse Are kullanmıyorum. Çünkü bir müddet sonra aşağı kaymaya başlıyor. Özellikle hanım için b-good 6.ay maskeden sonra en iyi olan en son getirttiğim Alvent oldu. Tabi ters takmak şartıyla..

Yani herkesin önce az miktarda alıp, yüz şekline göre deneyip ona göre karar vermesi gerekiyor.

• alpceren A kullanıcısına yanıt
    Zaten deneye deneye bu zamana geldik :) en son TT denedim güzeldi kampanyayla ordan aldım, bitince yine kampanya olurda ordan alırım, olmazsa Alvent deneyeceğim. TT medin tel burun üzerindeyi şekil almıyor ama takmadan önce şekil verirsem çok iyi oturuyor.
    Bir ara UTT vardı, artık pek konuşulmuyor, merak ettim nasıl acaba? En son aldığımda teli çok kötüydü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysf87 -- 20 Ocak 2021; 21:11:12 >
  • ysf87 Y kullanıcısına yanıt

Utt den uzak durun. Teli çok kötü ve ipleri daha elinize aldığınızda kopuyor.

• Gözlükle maske gerçekten berbat, işim gereği dışarı çok az çıkıyorum ama gerçekten felaket, araba kullanmak durumundayız felaketin boyutu bir kat daha artıyor. Gözlükle kullanılabilecek bir maske bulursanız beni de etiketleyin lütfen. @programmer_onur

• 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.