Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (636. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.490
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Koruyucu gözlük tavsiyesi olan var mı, ben hava kapalı bile olsa hala güneş gözlüğü takıyorum, biraz da olsun göz koruyuculuğu olsun diye.

• ALVENT - B GOOD - ARE bu üç markadan hangisini önerirsiniz?

• maicole kullanıcısına yanıt
    Bu ürünü almıştım ben. Çok kalabalık yerlere gitmem gerektiğinde veya sirkülasyonun fazla ama havalandırmanın yetersiz olduğu yerlere giderken kullanıyorum halen. Gerekli mi evet gerekli ama bu kadar pahalısına gerek var mı derseniz; rahat, şık ve görüş bozulmuyor. Ama yine de fazla sayılabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpBörü -- 23 Kasım 2020; 22:13:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • realacc kullanıcısına yanıt
    Bgood ve Are kullandım
    Are öneririm

• Arkadaşlar kumaş ve deri yüzeyler için ( elbise, koltuk vb) bir dezenfektan var mı?

Bu yüzeylere normal dezenfektan sıksak ya da kolonya püskürtsek işe yarar mı:)?

Hâlâ bulamadım öyle ürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .Eray. kullanıcısına yanıt
    Bana pek gerçekçi gelmedi happy maske,meltblown var mı gerçekten acaba..bu arada alvent ya da are hangisini önerirsiniz..alvent bağları ters dikilmiş yazmışlar..areye de firma sorunlu yazılmış yukarıda,bu arada saytek medikal maskeyi de önermiyorum..kutunun içinden lastikleri kopuk çıkıyor bazı maskelerin, ayrıca bazı maskeleri de kötü kokuyor..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FastMember F kullanıcısına yanıt

yüzeyler için binde 5'lik 10/1 oranında çamaşır suyu+ üzerine kalan kısma normal çeşme suyu ekleyerek kendi yüzey dezenfektanınızı yapabilirsiniz boşa fazla para vermeye gerek yok.

ÇAMAŞIR SUYU ÖLÇÜSÜ *

• Genel temizlik için 100 ölçü suya 1 ölçü çamaşır suyu yeterli olur, yani 10 litre suya 100 cc çamaşır suyu eklenerek elde edilecek solüsyonla yerler silinebilir, tuvalet ve lavabolar temizlenebilir. Çamaşır suyu oranının belirtilen orandan fazla olarak hazırlandığı solüsyonlar uygulayıcı açısından başta solunum sistemi olmak üzere sağlık sorunlarına yol açabilir.
    • Zeminler, tuvalet, lavabo gibi özel dikkat isteyen alanlar standart temizlik malzemeleri ile temizlenmelidir. Dezenfektan olarak çamaşır suyu kullanılabilir.

Solüsyon hazırlamak için piyasada bulunabilen ve %5 klor içeren çamaşır suyu kullanılır.

YÜKSEK DÜZEY DEZENFEKSİYON: Bu üründen 1/10 (1 birim %5’lik çamaşır suyu,

9 birim su ya da 10 cc %5’lik çamaşır suyu,90 cc su) ) hesabıyla solüsyon hazırlanır. Yüksek düzey dezenfeksiyon yapılması gereken aletler dezenfektan madde ile işleme girmeden önce mutlaka iyi bir şekilde deterjan + su ile yıkanmalıdır. En önemli aşama bu mekanik temizlik aşamasıdır. Dezenfeksiyon öncesinde su ve deterjanla temizlik işlemi yapılmazsa dezenfeksiyon etkin olmaz. Dezenfeksiyon sonrasında musluk suyu ile iyi bir şekilde durulanma yapılmalıdır. Sonrasında alet kuruduktan sonra kapalı olarak saklanır. Solüsyon günlük olarak hazırlanıp kullanılır.

DÜŞÜK DÜZEY DEZENFEKSİYON: %5’lik klor içeren çamaşır suyu 1/100 oranında sulandırılarak solüsyon hazırlanır. (Bu solüsyon: 1 birim %5’lik çamaşır suyu, 99 birim su ya da standart dezenfeksiyon için hazırlanan çözeltiden 1 birim alınıp 9 birim suya ilave edilerek hazırlanır.) Günlük olarak hazırlanıp kullanılır.

kaynaklar:

https://www.verywellhealth.com/make-your-own-disinfectant-solution-998274

https://kilavuzu.com/rykov/2795/index.html

https://www.formsante.com.tr/camasir-suyu-virusleri-oldurur-mu-coronaya-karsi-temizlikte-sirke-mi-camasir-suyu-mu//

• oozgurel kullanıcısına yanıt

@oozgurel Yukarıda bir yorum okudum. are maske, çeneye kadar kavramıyor diyor. are maske bgood a göre büyüklüğü ve yüzü kavrama durumu nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realacc -- 23 Kasım 2020; 19:57:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FastMember

Arkadaşlar ev eşyalarını temizlemek ( koltuk, halı vb ) kumaş yüzeylerde ve elbiselerde kullanılacak bir dezenfektan var mı?

Bazen pratiklik açısından böyle bir ürüne ihtiyacım oluyor. Normal dezenfektan sıkıyorum ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama vakit açısından yapmam gerekiyor.

Böyle ürün bilen varsa bildirirse memnun olurum. Teşekkürler.

Merhaba,

Hipokloröz asit kullanıyorum, evde yapıyorum... Aşağıdaki linki inceleyiniz... Sizin de işinize yarayabilir.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146399546

• Eski paylaşımlarda var ama kesip fotoğraf atmış çok anlaşılmıyor. Birde test etmemiş ve deneyimlerini yazmamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: ldemirbilek

Merhaba,

Hipokloröz asit kullanıyorum, evde yapıyorum... Aşağıdaki linki inceleyiniz... Sizin de işinize yarayabilir.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146399546

Alıntıları Göster

İnceleyeceğim. Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gizmoo

Merhaba,

Evony kullanmadım. Fakat kullanmış olduğum 3 katlı maske ile karşılaştırdığımda arasında çok fark olduğunu gördüm.

Kullandığım maskeyi kestiğimde üç katıda aynı ince malzeme olduğunu gördüm :(

25 tl Trendyol indirim yapıyor ilk süpermarket siparişinde. Sipariş verdikten 15 dk. sonra elimdeydi. çok hızlılar.

Yanlarda biraz boşluk kalıyor. Bu tür ip kullananlarda oluyor gördüğüm kadarıyla.

Kullanan var mış

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Hocam are maskeye kokuyor yazmışlar yorumlar da siz de farkettiniz mi..alventin de lastikleri kopuyor hemen yazmışlar, nedir durum..

• quote:

Orijinalden alıntı: AlpBörü

Bu ürünü almıştım ben. Çok kalabalık yerlere gitmem gerektiğinde veya sirkülasyonun fazla ama havalandırmanın yetersiz olduğu yerlere giderken kullanıyorum halen. Gerekli mi evet gerekli ama bu kadar pahalısına gerek var mı derseniz; rahat, şık ve görüş bozulmuyor. Ama yine de fazla sayılabilir...

Link hatalı sanki?

• https://www.siveno.com/

bu siteye bakmanızı öneririm.

Tüm temizlik ürünlerinde %50 indirim mevcut.

• Bella Ciao kullanıcısına yanıt

şuan goodcare kullanıyorum evony'e göre kumaşı 1 tık ince lastikleri ve teli iyi 3 kat meltblown karışık kumaş bizimtoptandan 20liraya almıştım

• kullandigim en kotu maskelerden biri GOODCARE. meltblown bile degil . firma diyorsa da kullanici olarak inanmiyorum. aldigima.bin pismanim . takarken cift takiyorum . almayi dusunen kesinlikle almasin . hele ki kapali ortamda sakin takmayin . .burda goodcare oneren arkadaslarin maksadi nedir anlamis degilim.

• realacc kullanıcısına yanıt
    Bgood ile hemen hemen aynı büyüklükte
    Yüz yapısı çok etkili bu işte sonuçta bütün maskeler yaklaşık aynı boyutlarda
    Daha öncede belirttim eşim ve oğluma saytekmed bana Are daha iyi oluyor bu şekilde devam ediyorum

• Bella Ciao kullanıcısına yanıt
    hocam kullanmaya başlayalı 4-5 gün oldu bir gün are bir gün alvent kullandım öyle bir durum olmadı henüz. sonraki maskelerde dediğiniz durum olursa hemen söylerim.

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Tamamdır,teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.