Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (626. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.531
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 624625626627628
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: toran_aga

3M ve Mfa

Alıntıları Göster
    Tşk ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • leonart16 L kullanıcısına yanıt

Bugün denemek için 1 kutu aldım. Özellikle virüs vaka sayıları bu kadar yükselmişken kaliteli de olsa cerrahi maskelerin yetmeyeceğini düşünüyorum. Burada da sıkça denildiği gibi cerrahi maskeler takanı değil daha çok yayılımı engellemek için. En azından ekstra koruma sağlayan ve ventilsiz N95/ffp2-3 maskelere yöneldim. 3m 9152e aldım şimdiye kadar hep ama maalesef çıkarıp takarken büyüklerimiz zorlanıyor, özellikle de babam. Bu tarz standart cerrahi maske gibi basit kullanımı olan, herhalde KN95 diye geçiyor, maske denemek istiyordum.

Sadece denemek için yüzüme taktım. Uzun süre deneme fırsatım olmadı. Pakette her biri ayrı poşette 10 adet var. Kesip inceleyemedim fakat maske kalınlığı 9152e'ye göre biraz daha ince. İpleri maskeyi yüze iyi bastıracak gerginlikte, beğendim açıkçası. Teli de kalın ve sert. Standart kullandığımız cerrahi maskelerden çok çok daha iyi. Maske yüzümde iken yanlardan hava kaçağı olmadığı için filtreleme işlevini yerine getirdiğini söyleyebilirim. Ama kulaktan bağlantı sağladığı için kafa büyüklüğüne göre verim değişebilir. 3m 9152 de lastikler biri enseye diğeri de kafanın tepe kısmına geldiği için küçük yüzlerde bile verim aldık. Diğer N95 maske fiyatlarına göre daha ekonomik,(adeti 5TL'ye geliyor) denenebilir.

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU]

• Ben de baktım şimdi Are siyah maskeye. Delik denilen şey baskı. O iğne testi yapan arkadaş aynı güçle hangi maskeye o iğneyi batırsa deler geçer diye düşünüyorum. Su testi de yaptım kullandığım birine ve geçirmedi o delik var denilen bölgeden. Çok dikkatli bakıldığında anlaşılıyor aslında baskı olduğu.

Maskede eksik bulduğum tek şey teli diyebilirim. İyileştirilmiş olmasına rağmen hala biraz yumuşak geldi bana. Kesip bakmadım henüz ama bir arkadaş telin yassı olduğunu söylemişti. Yani yarım daire.. Biraz daha sert olsa daha iyi olur. Bendeki saytek ve mardenim maskeyle karşılaştırdığımda en yumuşağı are görünüyor. Saytek biraz daha sert ama onda da sms katman yok gibi dış kısımda. Onda da bu eksiklik var. Mardenimdeki tel en sert olanı içlerinde.Kalite olarak mardenim ile aynı diyebilirim. Mardenimin de ipleri kısa geliyor kulak acıtıyor biraz. Arenin ipleri çok iyi ve yassı şekilde güzel düşünülmüş. Evony de var ama değerlendirmeye bile almıyorum. Teli en yumuşak tutmayan bir tel. Maske de karton gibi sert olmuş. Sonuç olarak Are biraz daha sert bir tel kullanırsa bendeki birinciliği alır..

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abrooke139 -- 19 Kasım 2020; 1:47:11 >

• Geçenlerde Alvent maske aldım sitesinden. Yumuşak lastikli
    Normal lastikli ve m beden normal lastikli (eşim için küçük lastik boyu. Adamlar nasıl ayarlamışlarsa lastik boyu aynı ama uzaması farklı. )
    Sonra işyerinde arkadaşlar gördü n11 den sitesinden daha uyguna 4 kutu daha yumuşak lastikli sipariş verdik. 109 tl den üstelik
    Gören beğeniyor.
    En güzeli yüze tam oturuyor kulağı acıtmıyor.Nefes almada sorun yok.

Orta katman için kestim maskeyi ve ortada beyaz yırtılan katman var.

Normal lastikli ve yumuşak lastikli maskeler aynı üründen imal ediliyor fiyat farkı var.

Ayrıca firma ucuz 3 katmanı aynı olan maskedende üretiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• abrooke139 kullanıcısına yanıt

Hocam ben iğneyi delik olmadığını anlatmak için batırdığımı söyledim zaten. Tabiki de batırınca her maske delinir. Tam anlaşılamamış sanırım. Biraz bastırınca delindi dememin sebebi de delik gibi görünen noktanın içinde saydam bir tabaka olduğunu anlatmaktı amacım.

• Evony are vs maskeler kaliteli olabilir.
    Alvent maskeninde onlar kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum
    Almak isteyen alabilir.
    Ayrıca normal ipli maskeleride kulak acıtmayacak tipte
    Resimler eşimin maskesi benim normal ipliler arabada 😁

• ciho. kullanıcısına yanıt

Hayır ben bu durumu ilk ortaya taştışmaya açan Özgür Yiğit isimli arkadaş için söylemiştim ki zaten o arkadaş da firmadan cevap almış. Ben de delik olmadığına dair fikrimi belirttim. Teli dışında kalitesine söyleyecek birşeyim yok.

• gozleri kullanıcısına yanıt

MA-250 modelindeki burun teli nasıl peki ? kendim için L (Büyük) beden düşünüyorum erkek için büyük olur mu sizce ?

ve MA-356 modelini alan arkadaşlarda yüzü tam kapatıyor mu yanlardan ? bu konuda net bilgi yok henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interiordesign35 -- 19 Kasım 2020; 2:14:42 >
  • abrooke139 kullanıcısına yanıt

Pardon hocam o zaman. Ben yanlış anlamışım. Kusura bakmayın.

Teli konusunda bende belki biraz daha kalın tel kullanılabilirdi dedim ama beni öyle ciddi rahatsız etmedi gibi. Tabi yüz ve burun yapısı önemli bu noktada.

• gozleri kullanıcısına yanıt
    Kutu içinde maskeler paketli miydi veya kutu paketli miydi?

• hangontight H kullanıcısına yanıt

Cerrahi maskeler gibi tek kullanımlık mı acaba bunlar yoksa 2-3 gün kullanılabilir mi ? Her gün bir tane taksak fiyat tuzlu oluyor

• Ma356 öneriyorum. Yüzü yanlardan tam kapatıyor. Benim kullandığım üç maske. Alvent ma355 , SayMask ve evony. Bu üçü arasından kesinlikle alvent

• Pore kullanıcısına yanıt

Tek tek paketli değil.

50 lik paket jelatin kaplı ilk sen açıyorsun.

• Burun telinde sıkıntı yok. Ayrıca büyük beden dediği maske büyük değil iplerin esnekliği daha fazla.

Yumuşak lastikli ise yüze tam oturuyor.

• dembe7 kullanıcısına yanıt

koku yok hocam, lastikleri evony gibi maskeye yapışık değil direkt açık şekilde. büyüklük olarak evony ile aynı ama evony'nin yeni üretimleri ile aynı. eski üretimleri gibi sıkı değil

• .Eray. kullanıcısına yanıt

aynen

• LCW maskelerden ben de deneme amaçlı 3 kutu sipariş ettim. Gelince deneyimlerimi yazarım.

• Bana gelen Alvent MA-250 kutusunun burun teli hiç iş görmüyor, burun teli olmasa ancak bu kadar kapatırdı öyle söyleyeyim. Sanki sadece plastikmiş gibi, hiç şekil tutmuyor. Üst tarafını boydan boya suratıma bantlayarak kullanıyorum maskeyi.

05 Ekim 2020 tarihli bendeki kutu, sizinkinin tarihi ne? Belki ben aldıktan sonra iyileştirmişlerdir.

@gozleri @madgkhn

• Arkadaşlar rams sağlık ürünlerinden tek tek maske aldım 5 li gelmişti iade ettim sonra onlar bana tek tek paketli maske göndermişler kesinlikle ürününün arkasında bir firma tercih edin derim.

• are aldım bende sonunda. gerçekten kaliteli. ipi çok yumuşak. koku yok. ben çok beğendim. şimdi alvent i deneme sırası geldi. o değil de şu maskeleri görünce ilk zamanlar aldıklarımız tam çöp müş ya onu fark ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 19 Kasım 2020; 12:16:3 >
  • 
Sayfa: önceki 624625626627628
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.