Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Fantasticoo , AsTeNnu Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.146
Cevap
338
Favori
1.109.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 5 sa. önce
 • Cevaplayan Üyeler 1549
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
 • Ortalama Mesaj Aralığı 31 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
 • Favoriye Eklediklerim 338
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • edgar1899 (637 mesaj) abrooke139 (155 mesaj) cruze_can (153 mesaj) Bella Ciao (147 mesaj) kumdan kale (146 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (4606 mesaj) Mobil (3580 mesaj) Mini (1108 mesaj) Uygulama (1852 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  2655 Mesaj

  İçeriği aktif klor yani sıvı formda hocl, şu an covid 19 için kullanılıyor.Aşağıda ibb açıklaması mevcut bilgiler toplu olduğu için tek tek yurt dışı örneklerini toparlamadım.

  Aşağıda virüsü önleme planları içerisinde hazırlanan ihale sonucu satın alınan aktif klor, diğer adıyla Hipokloröz asit (HOCl) etken maddeli bir antiseptik ve dezenfektan olan ürünün EL VE ORTAM DEZENFEKTANI OLARAK KULLANIMI ile ilgili ürün bilgileri yer almaktadır.Alınan ürünün diğer El – Yüzey- Hava ve Ortam Dezenfektanlarından ayıran çok önemli avantajlar vardır. Bu avantajları özetlemek gerekirse;

  *Ürün T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nca verilmiş Biyosidal Ürün Ruhsatnamesine sahiptir ve ürünün Sağlık Bakanlığı onaylı prospektüsünde ürünün insanlarda el - cilt hijyeni, tüm ağız boşluğu, diş eti temizleme ve gargara solüsyonu, perine bölgesi temizleme solüsyonu, ameliyat öncesi ve sonrası pansuman solüsyonu olarak; yara çevresinin temizlenmesi, nemlendirilmesi, antisepsi sağlanması için uygulanabileceği; ayrıca medikal, umumi ve kişisel alanlarda; hijyenik ve cerrahi el yıkama ve ovalama dezenfektanı olarak dahi kullanılabileceği yer almaktadır.

  * T.C Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ürün Ruhsatnamesinde hem antiseptik, hem de dezenfektan olduğu yazmaktadır. Bilindiği üzere; antiseptikler; canlı dokuya, dezenfektanlar ise cansız maddeler üzerine uygulanabilir. Dolayısıyla alınan ürün; canlı ve cansız tüm dokular üzerine uygulanabilir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Ruhsatında hem Tip-1; hem Tip-3 kullanımı vardır. Yani hem insan hem de hayvan sağlığında kullanılabilir. Diğer dezenfektanların çoğu ise sadece Tip-2 yani yer-yüzey dezenfektanı olarak ruhsatlıdır ve insan ve hayvan sağlığında canlı dokular için kullanılamaz.

  *Ürün içeriğinde alkol, iyot, antibiyotik, steroid, ağır metal ve herhangi bir bitkisel yağ içermez. Vücut yükü oluşturması halinde karaciğer, böbrek, sinir sitemi toksisitesine yol açabilecek kimyasallar içeriğinde bulunmamaktadır.*Ürünün etken maddesi olan %0,020 oranında aktif klor diğer adıyla Hipokloröz asit (HOCl); fizyolojik bir maddedir. Ürünün diğer antiseptik ve dezenfektanlardan en önemli farkı; etken maddesinin insan vücudunda immün sistemdeki kan hücreleri (nötrofiller) tarafından üretilen Hipokloröz asit (HOCI) olmasıdır. Endojen bir kimyasal olması nedeniyle insan vücudunda maksimum tolerasyon kapasitesine sahiptir.

  *Hipokloröz asit, fizyolojik bir madde olduğundan yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda el, ağız içi, diş eti, boğaz, burun, mediasten, periton, göz kapağı dahil olmak üzere vücuttaki tüm mukozalara ve cilde rahatlıkla uygulanabileceği bildirilmiştir. Bu da özellikle kullanıcı ve uygulayıcı açısından büyük avantaj sağlamaktadır. HOCl seyreltik solüsyonu mukozalara hatta açık yaraya uygulanabilir bir ürün olması nedeniyle diğer dezenfektanlardan tümüyle ayrılmaktadır.

  *Ürün; el, yüzey, hava ve ortam dezenfektanı olarak kullanılabilir. Püskürtme, Dökme, Silme ve Sisleme yöntemi ile uygulanabilir. Bu kapsamda çok geniş bir uygulama alanına sahiptir.

  *Dezenfektan; alkol içermediğinden alkole hassas yüzeylerde de kullanılabilir ve malzemeye zarar vermez. Ayrıca ürün; farklı yüzey ve ortamlara da uygulanabilir. Islanmasında sakınca bulunmayan her türlü yüzeyde (yer, duvar, masa yüzeyleri, her türlü cihaz yüzeyleri vb), toplu ulaşım ve kamusal alanlarda sisleme yöntemiyle el, yüzey, hava ve ortam dezenfeksiyonu amacıyla da kullanıma uygundur.

  *Ürün; medikal, umumi ve kişisel alanlarda; hijyenik ve cerrahi el yıkama, ovalama, el, yüzey, ortam ve hava dezenfektanı olarak 1/1 oranında saf olarak sulandırılmadan kullanılabileceği gibi 1/20 oranına kadar sulandırılarak kullanılabilir. Sıvı içerisinde 6 ppm (%0.0006 )değerinde dahi virüs öldürücü etkiye sahiptir. Aynı zamanda 1/20 oranında sulandırarak (dilüe edilerek) elde edilen ürünün bir litresi ile 800 metrekare alan dezenfekte edilmektedir. Dolayısıyla maliyet hesabının bu bağlamda yapılması durumda ciddi bir maliyet avantajının olduğu görülmektedir. Bu nedenle maliyet-etkinlik anlamında avantajlı bir üründür. Ürünün bu oranlardaki etkinliği; ürünün kendisi ile yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiş ve literatürlerle desteklenmiştir. HOCl bu yapısıyla diğer dezenfektanlardan önemli düzeyde farklılaşır.

  *Bu kapsamda ürün yukarıdaki oranlarla hazırlanmış 1 litresiyle; fogging (sisleme) yöntemiyle yaklaşık 800 metrekarelik bir alana kadar dezenfeksiyon yapılabilir.

  *Ürün; sıvı, berrak ve renksizdir. Boyar madde içermez ve leke yapmaz, uygulandıktan sonra artık ve kalıntı bırakmaz, durulama ve yıkama gerektirmez.

  *Ürünün rahatsız edici kokusu bulunmamaktadır ve hızlı kuruma özelliğine sahiptir.

  *Ürün; hastane yoğun bakım ünitelerinin dezenfeksiyonunda dahi kullanılmaktadır. Yıllardır kamu ihaleleriyle satın alınarak birçok devlet ve üniversite hastanesinin palyatif, yoğun bakım, yara ve yanık merkezlerinde kullanılmaktadır.

  *Seyreltilmiş solüsyonda pH ‘ı= 7,1 ± 0,2 ‘dir. Asidik yada bazik değildir. Deri ve mukoza üzerinde tahriş edici bir etkisi bulunmamaktadır. Dermatolojik olarak test edilmiş olup, irritasyon yapmaz ve hassas ciltlerde kullanıma uygun olduğu kanıtlanmıştır. Ürünün akredite laboratuvarlardan alınmış dermatolojik uygunluk-irritasyon test raporları, mikrobiyolojik aktivite belgeleri ve etkinlik raporları bulunmaktadır.

  *Etken maddesi olan Hipokloröz asit (HOCl); mikroorganizmalara karşı 1 (bir) dakikadan kısa sürede (12 saniyede) etkilidir ve HOCl; FDA onaylı bir antiseptik ve dezenfektandır.

  *Kısa temas süresi (< 1 dakika) ile hızlı dezenfeksiyon gerçekleştirir.

  *Doku ve Çevre Dostu bir Antiseptik ve Dezenfektan olan ürünün çok geniş bir antimikrobiyal etkinliği vardır. Ortamdaki bakteri, virüs (SARS, İnfluenza virüs ailesi dahil), mantarları ve bazı parazitleri (Acanthamoeba - Trichomonas vaginalis gibi) 12 saniye gibi çok kısa bir sürede eradike eder. Dirençli mikroorganizmaların oluşturduğu ve antibiyotik direncinde önemli rol oynayan biyofilm tabakasını yok edip, biyofilm tabakası altındaki mikroorganizmaları da eradike edici özelliği bulunur. Ayrıca; fibroblast ve keratinosit aktivasyonu yaparak her türlü yaranın iyileşmesini hızlandırır ve yaranın hızla kapanmasını sağlar. Ürün doğal içeriği ve formülasyonu sayesinde doku bütünlüğünün bozulduğu enfektif veya non-enfektif tüm doku hasarlarında dahi kullanılabilmektedir. Ürünün bu etkileri; ürünün kendisi ile yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiş ve literatürlerle desteklenmiştir.

  *HOCl uygulanması ve etkili süresinin sonrasında hızla parçalanmakta, çevrede birikimi gerçekleşmemektedir. Özellikle kuarterner amonyum bileşikleri başta olmak üzere surfaktanlar ve ağır metal ve nanopartikül içeren ürünlerde önemli görülen birikimli insan ve çevre zararı oluşmamaktadır.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  cemoli_52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1170 Mesaj

  Eyip Sabri Tuncer’in tekli paketteki kolonyalı mendillerini kullanıyorum, 150 tanesi 35₺ güzel oluyor açıp kullanıp atıyorsunuz diğerleri gibi pakete elinizi sürmeniz gerekmiyor. 65 derece alkollü.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  BlackEagles2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  2655 Mesaj

  İnsan dokuları ile en dost ve zararsız ve aynı zamanda etkili dezenfektandır. Solunması proplem yaratmadığı için ortam dezenfektanı olarakta kullanılır. Pandemi başında çinin sokaklara bastığı o beyaz duman aktif klor dur. Aynı zamanda bugün camiler, fabrikalar, kamu binaları bu şekilde dezenfekte ediliyor.

  Hatta çok daha uç bir örnek vereyim damla şişesine konularak ciddi sekresyona maruz kalan bir insan bununla gözüne damlatarak dezenfeksiyon yapabilir.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  cemoli_52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Onbaşı
  34 Mesaj
  Trendyoldan maske alacam önerisi olan var mi hepsinin yorumlari olumsuz sanki  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Onbaşı
  34 Mesaj

  o zaman şu durumda 1 litrelik konsantre olan ürün hem fiyat olarak hem de sağlık acısından çok mantıklı.kullananlar hiç kokusunun olmadığından bahsetmiş.ben bu ürünü özellikle 15 aylık bebeğimizin ellerine sürmek için almak istiyorum.bu aylarda ellerini kullanarak heryeri keşfetme isteği çok kuvvetli.o yüzden bu ürünü indirimde olduğunda sipariş edeceğim.kullandiktan sonra yorumları burada yazarim.@edgar1899 çok teşekkür ederim bilgiledirmelerin için...  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  edgar1899 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  688 Mesaj
  Merhaba, trendyol dan Vheal Med den meltblown filtreli maske aldım. Çakmak testini geçemedi, ve kenarlardan boşluk kalıyor. Memnun kalmadim.
  Bilgilerinize.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Binbaşı
  1296 Mesaj
  Uzun zamandır arayış içinde olduğum ve bir türlü bir sonuca ulaşamadığım konuda sonunda çözüme ulaştım.

  Burun telinden bahsediyorum.

  Hangi maskeyi denediysem deneyeyim bir türlü tam şekil alan ve şekli kaybetmeyen burun teline rastlamadım.

  Burun teli tam kapanmadığından oradan hava giriş çıkışı oluyor ve özellikle gözlük takanları çok etkiliyordu.

  Maskeye ne yapsam o bölgeden hava giriş çıkışını engellerim derken bir anda aklıma "ataş" geldi

  Evdeki bir ataşı pense ile dümdüz yapıp tel bölmesine soktum.

  İlk aşamada zorda olsa burun şeklini iyice verdim ve maskeyi taktım, artık tüm hava maskenin içinden geçmeye başladı.

  Burun kenarından hava giriş çıkışı olmadığından , maske vakumlama yapmaya başladı ve gözüme sıcak buhar gelmiyor artık, dolayısı ile göz bölgesinde terleme de olmuyor.

  Ataşların kutusu 2-3tl içinde de 100 tane var.

  Sağlıklı bir maske takımı için yapmanızda fayda var, biraz uğraş gerektirecek ama faydasını göreceksiniz.

  |
  |
  _____________________________
  15 Temmuz unutmadık, unutturmayacağız.
 • Yüzbaşı
  538 Mesaj

  Maskenin ultrasonik dikiş yerleri delik mi yoksa çok mu ince. Alttan parmağının rengi görünüyor..
  |
  |
  MaitreSkiLL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  2113 Mesaj

  Delik oralar  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  abrooke139 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  2655 Mesaj
  Uzun zamandır CRS maskeyi ben de denemek istiyordum, konuda görünce getirden 10lu sipariş verdim alışveriş yanında.

  Maskeler ihraç ürünü, zaten firma Almanya ve Polonya da büro açmış direkt satış yapıyor. Tip IIR sertifikalı, meltblown katman mevcut, lastikleri şu ana kadar gördüğüm en yumuşak ve rahat lastikler, teli rahat şekil alıyor yanlardan kapatıcılığı iyi. Ancak yüzü çok küçük olanlar ya da kadınlar için bir miktar gevşek gelebilir belki.
  Ayrıca kafadan geçmeli cerrahi maskesi de var

  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 12 Eylül 2020; 17:46:11 >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  837 Mesaj
  CRS'nin 2 tipi varmış. Gelecek ürünler satıcının insafına kalacak sanırım.  Bir de sözde bu ürünü satan ERS Global adlı satıcı görünümlü şeyden uzak durmak gerektiğini hatırlatmış olayım. Kargodan peçete bile çıkabilir.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Nautilus- -- 12 Eylül 2020; 18:0:15 >
 • Yarbay
  2655 Mesaj

  Ers global muhtemelen başka marka maske gönderir. Getirde iki maske ayrı ayrı satılıyor. Firmanın tip 1 maskesi de var, internette sanırım onu ucuza satanlarda var.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  -Nautilus- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  395 Mesaj

  Ben de 3 hafta önce getirden kafadan geçmeli olanını söylemiştim. Gelen maskenin ipleri dikişliydi baskılı değildi. Sizinki de öyle mi?  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  edgar1899 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  2655 Mesaj

  Ben kafadan geçmeli değil normal olandan aldım, ultrasonik baskılı dikiş yok.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  SeatSide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  117 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: foxryum

  Antibakteriyel bir işe yaramaz. %70 alkol varsa o ayrı husus. Ancak bu yazana göre sudan farklı yok. Bakteri ve virüs farklı şeylerdir.
  bildiğim kadarı ile bunu devlet üretiyor devlet işe yaramayan bir ürün yaparsa tefe koyarlar o yüzden ben virüse karşı etkisiz olabileceğini sanmıyorum
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  538 Mesaj

  Hayret neden delmişler ki. Bende mardenim maske var, oralar sadece baskı, delik falan değil
  |
  |
  MaitreSkiLL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  2113 Mesaj

  Tam delik gibi değil baskıdan dolayı sanırım  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  abrooke139 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1143 Mesaj
  Hayat Kimya 100 lük Evony maskeye zam yapmış. Fiyatı 64,99 TL den 82,29 TL ye çıkmış. 17,3 TL lik bir zam konusu. Sebebi nedir acaba ?
  _____________________________
 • Yarbay
  2655 Mesaj

  Zam yapmadı maskeye hayat kimya, trendyol indirim festivalimiydi neydi adı hatırlayamadım, 7-10 Eylül arası indirimli satıldı sadece. Hayat Kimya fiyatı hep o şekildeydi.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Mihoku kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  775 Mesaj

  hocam almanı tavsiye etmem farklı ürün gönderiyorlar
  |
  |
  DrWool kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_64884755/mpage_1/f_/key_//tm.htm
Reklamlar
Radyo Dinle
SEO
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.