Şimdi Ara

kolinerjik ürtiker hastaları gelsin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
10
Favori
45.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam 29 senedir bu hastalığı çekiyorum. Tüm doktorların söylediği şey tedavisi yok diyordu. Kullanmadığım ilaç, baharat, krem yöntem kalmadı. Mehmet kardeşim internette çare ararken senin verdiğin bu 2 ilacı kullandım. Şimdiye kadar sadece bu 2 ilacı bilmiyordum sanırım. Eczaneye iki ilaç için 14 TL verdim. Akşamları ikisini bir arada günde 1 er tane alarak içtim. Başka hiçbir şey kullanmadım. 1 hafta geçmeden etkisini gördüm ve tamamen geçti. Hayatımından bu kadar zevk almamıştım artık terliyordum. Yan etki olarak bende kabızlık yapmıştı. iştah açtı 6 kilo aldım. Kilo almam sorun değildi onu diyetle çözerdim. Önemli olan hastalığımın geçmesiydi. İlaç bitmeden 1 hafta ara verdim baktım tekrar başlıyor bende hemen ilaça devam ettim. Şu an tamamen geçti ve çok rahatım. Allah senden razı olsun kardeşim. Bu hastalığı çeken tüm kardeşlerime bu 2 ilacı kesinlikle öneririm. İlaçları kullanan başka varsa onlarda yazsınlar ki millete faydamız dokunsun. Bu hastalığı sadece en iyi çeken bilir. Hepimize allah şifa versin. Saygı ve sevgilerimle...

• Manisalı2018 M kullanıcısına yanıt
    mesela yolda yürürken veya terletici bir şey yaparken (iş, yürüme, koşma, vücut ısısını arttıran şeyler) kollarda, sırtta, saç diplerinde, bacaklarda iğne batması gibi batmalar mı oluyordu sizde de? yazın ter attığımız zamanlar geçiyor benim. kışa doğru başlıyor. ilkbaharda en yüksek olduğu zamanlar. ben de deneyecem ilaçları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Choqo -- 20 Aralık 2018; 14:43:0 >
  • Merhaba
    8 senedir bu illet ile uğraşıyorum. Her gün crebros veya xyzal içerek idare etmeye çalışıyorum. Önceki senelerde kan tahlili vs yaptırdım. Alerji bulunamadı. Deriden hiç test yaptırmadım. Denemediğim bitki vs kalmadı.
    Sizlere sorum şu. Tavsiye edebileceğiniz İYİ BİR DOKTOR VAR MI? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Herkese geçmiş olsun
  • Benim yazdan beri böyle bir sorunun mevcut 10 dakika yürüsem, hafif ılık suyla duş alsam, bir vida sıksam veyahut heyacann stres yapsam vucudum bölge bölge kızarıyor ve kaşıntı oluyor heleki ter beni mahveden etken oluyor. Kestine, aureus, bilaxten gibi ilaçları kullandım advantan jelde sürdüm ama bir fayda göremedim bu 8 ayın 8 yıl sürebilicek olduğunu düşündüğümde yaptığım stresle vucudum yine kızarıyor. Gerçekten hayat kalitemiz yerlerde acaba bir çaresi var mı kesin olarak arkadaşlar?
  • öncelikle herkese merhabalar bende bu amansız hastalığa yakalanmıştım 17 yaşımdan 21 yaşıma kadar çektim bu hastalığı.Belirtileri ve başıma gelenler ise ilk önce karın bölgemde iğne batma şeklinde kaşıntılardı daha sonra kollarıma yayıldı en son yüz ve ayaklarıma da sıçradı artık güneşe çıkınca,heyecanlanınca,ani sıcaklık basmasında,acı gıdalar yediğimde,süt ürünleri tükettiğimde,yüzüm başta olmak üzere her yerim kızarıyordu resmen domates rengine dönüyordu her yerim en bu belirtiler sonrasında hastalığı her yerde araştırdım doktora gittim dediği tek şey ürtiker hastalığına yakalanmışsınız türkiye'de tedavisi bulunmamakta dedi bir kaç ilaç yazdı yolladı,bu süre zarfında kendi doktorum oldum ve internetten diğer hastalarında tavsiyesi üzerine bir çok ilaç kullandım fakat bir çoğu kısa süre geçiriyor belirli bir saatten sonra devam ediyordu hastalığım en son 2 tane ilaç ismiyle karşılaştım 1. zyrtec 2.dekort 0.75. bu ilaçları kullandım kullanalı ne bir kaşıntı ne bir batma ne bir kızarma hiç bir şey yaşamadım tek sıkıntısı dekort ilacının iştah açması ve kilo aldırması.evet arkadaşlar söyleyeceklerim bu kadar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana bu hastalıktan çok çektim intihar ettirecek düzeye bile gelmiştim. şimdi yazının sonunda size tavsiyeler vereceğim bunlara uyarsanız ve ilaçları düzenli kullanırsanız kısa sürede inşallah hiç bir şeyiniz kalmayacaktır

1-ılık suyla duş alın
    2-domates,sucuk,salam,sosis vb şarküteri gıdaları kesinlikle yemeyin
    3-en önemlisi süt ve süt ürünleri kesinlikle kullanmamalısınz
    4-çikolota- fast food azaltın
    5-BURASI ÇOK ÖNEMLİ BENİM HASTALIĞI TETİKLEYEN ŞEY --- ÇAY-- bir müddet çay içmeyi bırakın çay da histamin salgılanmasını arttırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkofz -- 13 Mayıs 2019; 16:40:28 >

• berkofz B kullanıcısına yanıt
    Senle aynı durumu yaşıyordum aynı 17 yaşında başladı benimde şu anda 21 yaşındayım 4 senedir gezmediğim doktor kalmamıştı son kez bi doktora gittim bana senin bir şeyin yok dedi gönderdi 1500 tl para vermiştim bir de en son tam intiharı düşünürken bu ilaçları son kez deneyeceğim dedim yani senin yazdıklarını.Bende psikolojik sorunlar da vardı o yüzden prozac antidepresan alıyorum sabahları, strese bağlı olduğunu da düşünüyorum çünkü senin ilaçları da akşam içtim bi kutu bitti daha kutunun ortasındayken geçmişti benimki ben ikinci kutuyu aldım 2 güne bir olmak üzere 5 tane daha bitirdim şu anda ilaç almıyorum her şey yolunda allah senden razı olsun intiharın eşiğinden birini alıp hayata döndürdün
  • 6 ay sonradan herkese merhabalar arkadaşlar bu lanet hastalık ilaçları bıraktıktan 8 ay sonra tekrar nüksetti vücudumda, beslenmeme pek dikkat etmiyorum galiba ondan oluyor bu sefer ki belirtileri sıcak basınca biraz mesafe yürüyünce saç diplerimde inanılmaz batma ve kaşıntılar oluyor aynı kaşıntı ve batmalar elimin üst kısımlarında da meydana gelmekte. Yarın uzman doktorlara tekrar gideceğim yaşanılan gelişmeleri buraya aktaracağım.

şimdiden bu hastalığa yakalanmış olan varsa sabır diliyorum düşmanımın başına gelmesin.
  • Mehmetgüler6327 M kullanıcısına yanıt
    Son durumunuz nedir detayli anlatirmisiniz bu ilaclar nedir ne degildir
  • Arkadaşlar Selamün aleyküm. Hepinize Allah acil şifalar versin. Ben ilacın dermanını Allahın izniyle buldum.
    Bende 25 yıldır ürtiker hastalığı vardır. sonbahara doğru gelir yazın ortasında veda eder. 25 senedir hiç ihmal etmez. Beni çok sever. yokluğuma hiç dayanamaz. kızdığımda, üzüldüğümde, çok güldüğümde, vücüt ısım arttığında, banyo yaparken, heyacan duyduğumda, soğuktan sıcağa girdiğimde, acılı yemek yerken, toplumda hararetli konuşurken hemen gelir. hiç ihmal etmez.
    Arkadaşlar Allah şafidir. her hastalığa şifa yartamıştır dünyada. yalnız şifayı sebeplerden bilmemek lazım. Aksi halde Derman araken sonuç hüsrandır. şifayı veren doktor veya ilaç değildir. onlar başvurulması gerekn sebetir. başvururkende mutlaka Allahı hatırlayalım şifayı ondan talep edelim. Boş yere bu hastalık için hiç bir doktora gitmeyiniz, ilaç kullanmayınız, tesiri olmayacaktır. deneyin isterseniz ama şifa orda değil.
    Bu hastalığın dermanı;
    günde veya iki günde bir sabırla terlemek. başlangıçta ilk yarım saat çok acı çekeceksiniz. ama sabır edin mutlaka. sabır çok önemli. veya sıcak bir ortamda spor yaparak sabırla en az iki saat süre ile terlemek. ilk kaşıntıdan sonra sizi terk edecektir. 2 gün boyunca asla gelmez. ama en fazla araya 3 gün koyabilirsin 3. gün gelmeden mutalaka aşırı terleme efor sarfetmeniz lazım.

yani kendinize 2-3 günde yapay bir yaz mevsimi oluşturmanız lazım. 2veya 3 saat terlemek 3 gün sizi idare ediyor. ondan sonra tekrar terleyin. bu hamam olur spor olur sauna olur sobanın karşısında oturma olur. ama mutlaka sabır başlangıçta çok acı çekeceksiniz. ondan sonra şifa bulacaksınız Allahın izniyle.
    Bu hastalık tembellerin hastalığıdır :)
    kesinlikle iddia ediyorum. Allahın izniyle şifa burdadır. hiç bir doktora ilaca başvurmayın. benim yapmadığım birşey kalmadı. hepsi boş. şifa burda ben 25 yıllık tecrübemdir. ve şuan kurtuldum. geç oldu ama Allaha şükür buldum

• ahmetyıldız1968 A kullanıcısına yanıt
    1,5 yıldır evde vücut geliştirme çalışıyorum bu yüzden. Haftada 3 gün. Evet, geçtiğimiz yıllara göre daha iyiyim. Ter atmak işe yarıyor fakat kış mevsimi geldi, havalar soğudu. Ürtiker yine kendini göstermeye başladı. Daha geçen aya kadar spor yaparken kaşıntılar yoktu ama 2-3 haftadır spor yaparken veya yürüyüp de vücut ısınmaya başladığında yine batmalar kendini göstermeye başladı. He eskisine göre daha az tabi ki. Mesela bu hastalık ilk başladığında kışın kar yağarken bile sokağa çıkamazdım. Biraz yürüyüp de vücudum ısınsa hemen başlardı. O kadar hassastı yani. Ama şimdi o kadar değil. Benim en sıkıntı çektiğim aylar ilkbahar ayları. Mart-Nisan-Mayıs aylarında bir de havada güneş varsa batmalar çok oluyor. İlk defa 2019 ilkbaharda rahat etmiştim. Sanırım spor yapıp ter atmamdan dolayı ama bakalım bu ilkbaharda ne olacak. Ter atmak kesin çözüm değil ama geçici çözüm. Ter atmayı keserseniz yine hastalık kendini gösterir. Bu hastalığın yazın geçme sebebi de bu zaten. Sürekli sıcak ve terleme olması. Ama buna kesin bir çözüm bulunması gerekiyor.

• Değerli kardeşim Allah şifa versin. tecrübelerimi anlatmadan önce hastalığımızı iyi anlayıp analiz etmemiz lazım. çünkü ben anlayıp şifa bulana kadar 20 seneyi geçti. Bendeki allerji sonbaharda başlar eylül ortası gibi hazirana kadar devam eder. haziran ağustos sıcağın en yoğun olduğu aylar hiç olmaz. bu hastalıkla bu aylarda kardeş gibiyiz çok iyi geçiniriz. ama ne oluyorsa sonbaharda kızıyor yaza kadar siniri hiç geçmez. tıpkı geçimsiz bir arkadaş gibi vicdansız. çok doktora gittim kullanmadığım ilaç kalmadı bir türlü kurtlumadım. acaip bir şey bu hastalık. birşeye kızdığım zaman hemen gelir vücudumun heryerine sanki binlerce iğne sokuyorlar sinirimi hemen içime atıp terkediyorum orayı, bir gün dostlarla otururuz tam gülmeye başlayacağım yine sanki binler iğne batırır yine gülmeyi keser kalkar giderdim. tam banyo keyfi yapayım derken vücut ısım 2 derece artıp keyfine varcakken yine gelir beni bıçakla doğrayıp hemen banyodan çıkartır vicansız. gece uyuyorken tam bir rüya görüyorken hemen aynı şeklide saldırırır uykumu böler kaldırtır oturtur. tv izlerken vesaire hep saldırır. böyle böyle yıllar geçti.
    neyse bir gün kış mevsiminde kapalı ve çok sıcak bir ortamda kalmak zorunda kaldım ve hareket halinde olmak zorunda kaldığım bir ortamdı. 15-20 dakika derken şiddetli bir şekilde saldırıya geçti Allahım dedim 10 dakika daha iğne gibi batırmaya devam etse bayıltacak vicdansız . o derece acı yani. neyse tam bir saat oldu derken baktım allerji birden kayboldu. güzel güzel terlemeye başladım sıfır batma. Dedim kendi kendime neoldu buna? neden gitti. hayret dedim şaşırdım. Ama birden Allahın inayeti ve ilhamıyla kafamda olayı çözmeye çalıştım şöyleki; iş icabı çok hareketsiz çalışıyorum hiç efor yok terleme yok spor yok. ama yaz mevsiminde sıcak ortam olduğu için vücut hep hararet halinde hastalık gelmiyor. nezamanki havalar soğuduğunda vucut ısısı az bir artmayla hemen hastalık başlıyor. çöcümüde burda buldum zaten. ozaman dedim kış soğuk aylarda yapay bir yaz havası oluşturmak lazım. önce kalın giyindim 2-3 kat yünlü elbise ufonun yarım metre önüne oturdum. aşırı terleme geldi fakat hastalık hemen kendini gösterdi ilk 10 dakikada kaşındım kaşındım. fakat sabır ettim çünkü düşmanımı tanımıştım artık. ne yapacağını önceden kestirebildiğim için sabır ettim. terlemeye devam dedim yarım saat sonra baktım kayboldu. ama şunuda biliyordum devam etmem lazımdı. çünkü kavgayı yarım saat içinde bırakırsam kaybedecektim çünkü geri gelecekti. devam ettim 1 saat oldu terledim gelmedi 2 saat boyunca sırısıklam ter içinde sobanın önünden ayrılmadım. artık savaşı ben kazandım. kayboldu kaçtı resmen kavgadan. birdaha gelmedi. neyse üzerimi değiştirdim. sosyal hayata çıktım baktım gülerken kızarken banyo yaparken bu hastalık bir daha gelmedi. çözümünü bulmuştum artık. ama bir sıkıntı vardı eğer bu terleme olayını 2-3 gün içerisinde tekrarlamazsam yine gelicekti bunu öğrenmiş oldum. bide bu terleme olayını nekadar uzun süre devam ettirirsek başarı oranı okadar yüksek oluyor. mesala yarım saat terledin bıraktın yine kaybediyorsun. püf noktası uzatmak en az iki saat . ama iki satlik bir terleme sonucunda muzaffer senin. ben terlemeyi bu şekilde yapıyorum tabi sporda olur fakat sporda aşırı terlemek lazım 15 dakika spor yapıp köşeye çekilip oturmakla bu sonuç alınmaz en az 1 saatten fazla yoğun efor vermek lazım. ondan osnra hastalığa elvade diyebilirsiniz.

• Bende yıllardır var bu 10 seneye yaklaşmıştır. Her şekilde olabiliyor. Yeni kullanmaya başladığım ilaçların yarısından çoğuna karşı alerjim var. Spor yaptığımda bazı pamuklu kıyafetlerde sıcak havalarda veya canı ne zaman isterse kol ve bacağımda yoğun olarak vücudumun her yerinde oluşuyor. Kesin tedavisini ben bulamadım. Ama zaman geçtikçe oluşmaması için neler yapmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Yine katlanılır hale geliyor, tabi sadece azalarak😂. Allah hepinize şifa versin.
  • Tam 4 aydır çekiyorum bir anda ortaya çıktı ilk doktora gidince seberoik dermatit saç egzaması dedi sonra vucuda yayıldı şu an saç diplerim ve gövde üstümde spor yürümek sinirlenmek olunca ortaya çıkıyor igne batması gibi ortalama 2dk geçiyir kabarma ve kızarıklık bu illetten kurtulan var mı
  • Evet arkadaşlar bütün gönderilerinizi okudum. Hepimizde genel olarak semptomlar aynı veya şiddeti biraz farklı seyrediyor. Genel olarak Azıcık eforla ortaya çıkıyor. Soğuk havada bile yürürken vücut ısınmaya başladığı zaman başlıyor. Ayrıca Sinirlilik,heyecan,Stres,panik atak,utangaçlık duygularında ortaya çıkıyor. Bende göbek çevresi,alın,sırt ve ayakları tutuyor ama efora devam ettimmi kayboluyor. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum . Bu durum 30 yaşıma kadar yoktu. Arkadaşlar şimdi bu hastalıgın kendime göre belirlediğim altında yatan nedenleri açıklıyacağım.Öncelikle hayatınızda hiç Zona veya Kabarma tarzı ürtiker geçirdinizmi?Zonaya yol açan Harpes zoster virüsü vücuttan atılamıyor ve bagışıklıgımız düştügündr bu virüs bizde bu durumamı yol açıyor acaba daha önce zona olan mesaj paylaşsın. İkinci olarak büyük ihtimal hepimizde Depresyon,Kaygı bozuklugu,obsesyon takıntı gibi psikolojik hastalıklarla sinir sistemimiz aşırı geriliyor ve vücutta bu şikayetleri yaşıyoruz. Ben işsiz oldugum ve Depresyon ve Obsesyon atakları yaşadıgım için vücudum kaldırmadı ve bu durumu yaşadığımı düşünüyorum. Siz bu düşüncelerime katıldıgınız noktaları yazabilirsiniz. Son olarak bu hastalıgı yenmek için hayatta hiç bir şeyi takmamaya ve rahat olmaya karar verdim ve sigarayı bırakıp spor yapıyorum 5 dk sonra batmalar ve kızarma geçiyor. Şiddetli yaşamıyorum.

• Allah hepinize tez zamanda şifa versin.
  • Kardeşim sen iyontoforeze bağlmışın okudum onceki yorumunu ben 1 yıldır yapıyorum ve son 3 ayda oldu kolinerjik ürtiker sen bıraktın mı ya da ilişkisini buldun mu var mı bir bağ
  • LTR L kullanıcısına yanıt
    Reis ben de iyontoforez yapıyorum 13 14 aydır ve son 3 4 ayda kolinerjik ürtiker tanisı kondu sen de yapmışın nedir alakası var mı sence oma göre bırakacam
  • Mbozcang M kullanıcısına yanıt
    Ben bi 15 gün falan yapmıştım o aralar urtiker oldum bi bağlantısı var mı bilmiyorum ama terlemeyle ürtikerin bağlantısı varsa iyontoforezle de alakalı olabilir diye düşünüyorum.Kesin ondan oldu diyemem
  • LTR L kullanıcısına yanıt
    Knka kaç ayda geçti kolinerjik ürtiker iyontoforezi bırakınca mı geçti
  • Şöyle oldu o kış başladı yaza kadar devam etti yazın geçti ertesi kış tekrar başladı ve hiç geçmedi ama aşırı da değildi 3-4 günde bir crebros alıyordum.Git gide azalttım ilacı ama haftada bir aldığımda falan rahat edebiliyordum.Geçen sene mayısta kullanmıcam dedim bıraktım arada bi kaşındı falan derken geçti sanırım ilacı bırakalı 1 sene olucak. Umarım tekrarlamaz. Bence iyileşme süreci kişiden kişiye değişiyor.Bende tetikleyiciler bir aradaydı o ara sinüzit yüzünden 3 kutu antibiyotik bitirmiştim.Doktor ona bağladı.Sınav stresi de vardı o dönem.Ama sen içini rahat tut.Bol bol ev yapımı yoğurt yemelisin.Ben bide düzenli spora da başladım.Onunda etkisi olabilir.Derdi veren Allah sonuçta çözümünü de vermiştir mutlaka.Kesin şu tarihte geçer diyemez kimse.Bana doktor kaşıntıların az anladığım kadarıyla sabret geçecektir demişti.Bu yüzden kortizonlu ilaç falan da vermedi.Tavsiyem kortizondan da uzak durman.Doktor 5-6 sene sürebilir de demişti ama bunu dediği zamandan 1 sene sonra geçti. Şuan bir sıkıntım yok.Allah umarım hepinize tez zamanda şifa verir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.