Şimdi Ara

Kolayca Japonca'yı sökün - Başlangıç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 6 saat 4 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kızgınjapon (2 mesaj) ilkel fonkisyon (1 mesaj) mhls1453 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Yabancı Diller ve Dil Eğitimi >> Diğer Diller >> Kolayca Japonca'yı sökün - Başlangıç
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    5 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Japonca yada yeni bir şeyler arayanlar için sizlere japon alfabesi olan Hiragana'yı kodladım(Da Vinci metodu).

Japonların birden fazla alfabesi olmaktadır. Bunlardan Hiragana en yaygın olanıdır.

kanji - her kelimenin bir işaret ile simgelendiği alfabe

romanji - latin harflerin bulunduğu

katana - yabancı kökenli kelimeleri yazmak için

Kanji ile yazılan bir dergiyi Japonlar %70 ni anca anlamakta

, bazen parantez içinde hiragana ile ne olduğundan bahsedilir.

Ekstra olarak kelimeler ayrılmaz, noktanın içi boştur çember 

Türklerin en kolay öğrenebileceği dillerden biridir.

Boş vaktimde davinci metodu ile kodladığım Hiragana alfabesini aşağıdaki uygulamayı indirerek görebilirsiniz, inceleyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rzmobile.davinciilejaponca 

Evet Çizimler Paint ile yapıldı, uygulama hakkında görüşlerinizi Play Store ve aşağıdan yorum bölümünden iletebilirsiniz.

POWERED BY PAINT

|
    |

• Binbaşı
    1219 Mesaj

Bizim en kolay öğrenebileceğimiz dil mi? Bir senede ingilizceyi sökmüş biri olarak söylüyorum: Japon alfabe sistemi dünyanın en zor sistemlerinden biridir. Okumayı ve yazmayı öğrenmeniz çok zor. Yaklaşık 3 senedir düzenli olarak kelime ve kanji çalışırım buna rağmen çizgi romanları bile okumakta zorlanıyorum. Hiragana(japonca kelimeler için), Katakana(yabancı kelimeler için) ve üstüne kanji diye çin alfabesinin sözde basitleştirilmiş versiyonunu kullanıyorlar. En az 5 yıl emek verecek sabrınız yoksa bu işe hiç girmeyin derim. O genki desu ka ve konnichiwa ile kalırsınız ortada.

• Onbaşı
    18 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Bizim en kolay öğrenebileceğimiz dil mi? Bir senede ingilizceyi sökmüş biri olarak söylüyorum: Japon alfabe sistemi dünyanın en zor sistemlerinden biridir. Okumayı ve yazmayı öğrenmeniz çok zor. Yaklaşık 3 senedir düzenli olarak kelime ve kanji çalışırım buna rağmen çizgi romanları bile okumakta zorlanıyorum. Hiragana(japonca kelimeler için), Katakana(yabancı kelimeler için) ve üstüne kanji diye çin alfabesinin sözde basitleştirilmiş versiyonunu kullanıyorlar. En az 5 yıl emek verecek sabrınız yoksa bu işe hiç girmeyin derim. O genki desu ka ve konnichiwa ile kalırsınız ortada.

Hocam romaji ile öğrensek nasıl olur ? En azından konuşma ve dinleme kısmını çözsek. Gramer olarak benzediğini söylüyorlardı. Bir de ortak dil ailesi mevzusu var ancak profesörler vs ikiye bölünmüş durumda. Japonca, alfabe ve harf sistemi dışında Türkçe'ye benziyor mu ? Gramer yapı vs. ?

• Binbaşı
    1219 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ilkel fonkisyon

Hocam romaji ile öğrensek nasıl olur ? En azından konuşma ve dinleme kısmını çözsek. Gramer olarak benzediğini söylüyorlardı. Bir de ortak dil ailesi mevzusu var ancak profesörler vs ikiye bölünmüş durumda. Japonca, alfabe ve harf sistemi dışında Türkçe'ye benziyor mu ? Gramer yapı vs. ?

Alıntıları Göster

Romaji ile bir noktaya kadar kendini geliştirirsin. Grammar da benzer noktalar var doğrudur. Yalnız alfabeleri işi aşırı zorlaştırıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Masal Oku
Pubg mobile uc
Sohbet
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.