Şimdi Ara

KOLAY DOLUM KARTUŞLARI VE UYUMLU YAZICILAR ANA BAŞLIK (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
18
Favori
115.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selmand

merhabalar elimde bx300f var bu aletde kolay dolum kullanabilirmiyim ve eğer kullanırsam ve uzun süre kartuş kullanmazsam bir kaç ay gibi bir sorun olurmu?

teşekkürler

EPSON SX110 ile kolay dolabilen kartuşta 2 ay gibi zaman asiminda sorun yasamadim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: historick

Arkadaşlar yeni aldığımız bir yazıcıdaki orjinal kartuşu (kolay dolum kartuş özelliğine sahip olan)bir kez mi kullanabiliyoruz?

orjinal kartuşlarin dolum ozellikleri olmuyor.
    yeni,dolusunu aliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 13 Eylül 2011; 0:42:21 >
  • Çok faydalı bir konu, yardımcı olan herkese teşekkürler
  • teşekkürle çok yardımcı oldu
  • liste çok işime yaradı keşke güncellense
  • arkadaşlar bana asetata basabileceğim (epson) bir mürekkep lazım,netten araştırdım ama bulamadım,asetat yüzeyi emici olmadıgı ıcın mürekkebin çabuk kuruması gerekiyor sanırım,böyle bir mürekkep varmıdır epson yazıcımda kullanabılecegım.
  • asetat a murekkep baski farkli teknik yontemler ve tecrube gerektiriyor !
    web'te acik izahat bulabilirsen veya test amacli basilmis murekkebi genis zamanda kurutmayi dene.
    netice herne olursa burda biseyler yazarsan herkes icin faydali olur.
  • şu an elimde canon mg-8150 yazıcı var ve orjinal kartuşları yeni bitirdim ve c.. ile başlayan firmadan bir takım kartuş ve mürekkep aldım.
    Öncelikle şunu söyleyeyim tek başına bu makina bir canavardı ! Şimdi tek dişi kalmış canavarcağzıma bakalım:

Sırayla mürekkepleri kartuşlara doldurdum. Birde ne göreyim: C yazılı şişede meğersem Photo Siyah, Photo Siyah şişesinde de Cyan rengi var !!! (Normal siyahla photo siyahın karışmadığını farz ve kabul ediyoruz.) Şu an siyah yazılar mavi, mavi yazılarda siyah basılıyor. (Büyük siyah kartuşta hani o kalın olanda cyan rengi var şu an, C kartuşunda da siyah mürekkep var o yüzden chiplerini değiştirip kartuşlarıda yer değiştiremiyorum :( )
    şimdi bu kartuşların içindeki renkleri artık düzeltemeyiz değil mi ?

Hadi bunu geçtik, kırmızı ve sarı sürekli geçişli, pembeye kayarak çıktı veriyorlar. Ne yaptıysam olmadı, temizleme, yoğun temizleme, hava alma; galiba kartuşlar elimden gidiyor ben hava almaya devam edeceğim. :(

bide ikide bir temizleme zarar verir mi biraz çok denedimde bu muadil mürekkeplerle.

Şu an aynı set aynı firmada 90 lira offf.
    Bu arada deneme çıktılarından anladığım kadarıyla mürekkep renkleri orjinale çok yakın. Ama kullanamadıktan sonraaaa... Bide o firmadan aldığım 280 grlık parlak pro kağıtlarda orjinal canon kağıtları kesinlikle aratmadı. Hatta aynı sonuçları aldım, baskıların üzerinden 4 ay geçti ama hiç solma yok. (mürekkep orjinaldi)

Lütfen parası önemli değil, ama beni üzmeyecek bir çözüm istiyorum. Siyah-Beyaz çıktı için canon lazerim var ondan çok memnunum doldurtup kullanıyorum. Ben bol bol fotoğraf basıyordum bu güne kadar ama artık olmuyor.

artık bende ÇALIŞAN KARTUŞ İSTİYORUM !!!

orjinal kartuşlarım: 6 adet
    Siyah : CLI-526BK
    Siyah : PGI-525PGBK
    Sarı : CLI-526Y
    Eflatun : CLI-526M
    Camgöbeği : CLI-526C
    Gri : CLI-526GY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komikomik -- 4 Ekim 2011; 1:15:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: komikomik

şu an elimde canon mg-8150 yazıcı var ve orjinal kartuşları yeni bitirdim ve c.. ile başlayan firmadan bir takım kartuş ve mürekkep aldım.
    Öncelikle şunu söyleyeyim tek başına bu makina bir canavardı ! Şimdi tek dişi kalmış canavarcağzıma bakalım:

Sırayla mürekkepleri kartuşlara doldurdum. Birde ne göreyim: C yazılı şişede meğersem Photo Siyah, Photo Siyah şişesinde de Cyan rengi var !!! (Normal siyahla photo siyahın karışmadığını farz ve kabul ediyoruz.) Şu an siyah yazılar mavi, mavi yazılarda siyah basılıyor. (Büyük siyah kartuşta hani o kalın olanda cyan rengi var şu an, C kartuşunda da siyah mürekkep var o yüzden chiplerini değiştirip kartuşlarıda yer değiştiremiyorum :( )
    şimdi bu kartuşların içindeki renkleri artık düzeltemeyiz değil mi ?

Hadi bunu geçtik, kırmızı ve sarı sürekli geçişli, pembeye kayarak çıktı veriyorlar. Ne yaptıysam olmadı, temizleme, yoğun temizleme, hava alma; galiba kartuşlar elimden gidiyor ben hava almaya devam edeceğim. :(

bide ikide bir temizleme zarar verir mi biraz çok denedimde bu muadil mürekkeplerle.

Şu an aynı set aynı firmada 90 lira offf.
    Bu arada deneme çıktılarından anladığım kadarıyla mürekkep renkleri orjinale çok yakın. Ama kullanamadıktan sonraaaa... Bide o firmadan aldığım 280 grlık parlak pro kağıtlarda orjinal canon kağıtları kesinlikle aratmadı. Hatta aynı sonuçları aldım, baskıların üzerinden 4 ay geçti ama hiç solma yok. (mürekkep orjinaldi)

Lütfen parası önemli değil, ama beni üzmeyecek bir çözüm istiyorum. Siyah-Beyaz çıktı için canon lazerim var ondan çok memnunum doldurtup kullanıyorum. Ben bol bol fotoğraf basıyordum bu güne kadar ama artık olmuyor.

artık bende ÇALIŞAN KARTUŞ İSTİYORUM !!!

orjinal kartuşlarım: 6 adet
    Siyah : CLI-526BK
    Siyah : PGI-525PGBK
    Sarı : CLI-526Y
    Eflatun : CLI-526M
    Camgöbeği : CLI-526C
    Gri : CLI-526GY

Ürünü aldığınız firmayla irtibata geçin.Mürekkep şişelerinde dediğiniz gibi gerçekten renk karışması var ise; bu sizi kısmen bağlasa da Firmayı tamamen bağlar! Firma; yapmış olduğu bu hatayı size yığmadan sorunu sizin lehinize çözmeli.
    Çözüm; firmadan sıfır üzerinde chip olmayan biri aklın biri de ince 2 adet kartuş talep ediniz. Firmadan gelecek; yok kartuşları temizleyin yok böyle vs... yapın gibi tavsiyeleri kabul etmeyin.Belirttiğiniz gibi bir durum var ise; sorumlu firmadır gereğinide(talebinizi) yapması gerekir.

• firmayı ararsınız böyle bariz bir hatada size yardımcı olacaklardır. ben kadıköydeki yerlerine gittim, gayet ilgili davranmışlardı.
  • tamam saat dokuz gibi arayacağım, herkese teşekkürler
  • az önce arayabildim ancak, durumu izah ettim, hem şaşırdılar hem de tamam 2 tane boş kartuş gönderelim dediler. Zaten önceki alış verişlerim, kargo adresim kayıtlıydı (bol miktarda 280gr.lık fotoğraf kağıdı almıştım. Kağıtlar çok güzel)
    bakalım ne olacak şimdi?
    Bu arada şimdi aklıma geldi karışan siyah renk acaba hangi siyahtı ? Sordum fotoğraf siyahı daha ince olyormuş. Normal siyah ile fotoğraf siyahı ayırt etmenin daha garantili bir yolu var mıdır?

son not: bir arkadaş bu marka mürekkep alacağıma kartuşuma su doldurup yazdırırım daha iyi diyordu. Ben mürekkebine bir şey diyemeyeceğim ama başıma gelenlere inandıramadım sanırsam. (Muhtemelen bozduğum iki kartuşu böyle saçma bir yalan uydurarak bedavaya falan getireceğimi sandılar. Ben ancak yalan söylüyor olabilirim. ) O yüzden ben artık kendime yeni bir yer bulsam iyi olacak. İLGİ ALAKA VARMIŞ GİBİ DAVRANIP BAŞLARINDAN SALLAYIP DURDULAR. EN SON PARASI NEYSE GÖNDERİN DEDİMDE bari olanları kullanabileyim. Neyse bunlarıda Allaha havale ediyorum, cevap yazan herkese teşekkürler.

son not 2: insafa gelip cuma günü 2 tane kartuş gönderdiler, yanlış doldurulanlarıda geri istediler gönderdim. Kızınca hakkınızı veren bir şirket. Türkiye şartlarında 10 üzerinden 7 veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komikomik -- 16 Ekim 2011; 19:56:26 >

• merhaba,

sürekli besleme sistemleri ve 6 tl ye sıfır kartuşlar için aşağıdaki siteyede bakabilirsiniz, uğraşmadan orjinal kalitesinde çok uygun kartuşlar
    www.kartussan.com
  • ikinci el hp photosmart 6380 aldım fakat arkadaş sağolsun eski kartuşları atmış. Hp 364 doldurulabilir kartuşları varmış ebayda buldum fakat baktım ki çipleri yanında yok onlarda satılıyor alacağım fakat görmez diyenler var sizce reset çipi almalımıyım iş görür mü yoksa çlışır mı dersiniz lütfen yardım

• 2 tane Epson Stylus SX515W Yazıcı aldım. Buna uyumlu Epson T0711-T0714 Kolay Dolum Kartuşu ve mürekkep (pigment tercihim) alacağım..
    dolabilen kartuş ve mürekkeplerden Hangi markaları tavsiye edersiniz...
    Tavsiyelerinizi bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muyace

2 tane Epson Stylus SX515W Yazıcı aldım. Buna uyumlu Epson T0711-T0714 Kolay Dolum Kartuşu ve mürekkep (pigment tercihim) alacağım..

Direkt aşağıdaki KartuşMatik paketini alabilirsiniz:
    http://kartus.web.tr/EPSON-T0711-T0714-SERISI-KOLAY-DOLUM-KARTUSLARI-+-4-RENK-PIGMENT-MUREKKEP-KAMPANYA-PAKETI-KARTUSMATIK-MARKA-pid-554.html

• Kolay dolum kartuşlarını baradanhttp://www.cescesor.com/Epson-T0711-T0714-Uyumlu-CESCESOR-Kolay-Dolum-Kartusu-Dolan-Kartus-Seti-Dolabilen-Kartuslari,PR-2.html alın. Sipariş notuna siyah kartuşun(711 nolu) chipinin 711HR (yüksek kapasiteli chip, daha fazla baskı sayısı almanızı sağlar) olmasını isteyin...
    Pigment mürekkepleri de buradanhttp://www.kartusmatik.com.tr/EPSON-T0711-T0714-KARTUSLARA-OZEL-4-RENK-PIGMENT-MUREKKEP-TAKIMI-4-X-100-ML--pid-1040.html
    veya buradanhttp://www.cescesor.com/category/140/epson-durabrite-uyumlu-150-ml-ultra-murekkepler.html alın... Her iki markanın pigment mürekkepleri hem kaliteli hemde renk uyumluluğu mükemmel.Orjinalin aynısı gibi...

• quote:

2 tane Epson Stylus SX515W Yazıcı aldım. Buna uyumlu Epson T0711-T0714 Kolay Dolum Kartuşu ve mürekkep (pigment tercihim) alacağım..

Yazıcıları kaça ve nereden aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

Yazıcıları kaça ve nereden aldınız?

bildiğim kadarı ile Piyasada fazla yok.. internette de fazla bulunmuyor. üretimi de yok galiba ama iyi bir yazıcı, daha önce kartuşmatiktem takım olarak 297 ye almıştım. şimdi yazıcı ayrı alınca daha ucuza geldi. bunu da ev de kullanacağım...
    159 TL Migrostan aldım.

Bu arada daha önce de alıp kullandığım, sorun yaşamadığım
    http://www.kartus.web.tr/EPSON-T0711-T0714-SERISI-KOLAY-DOLUM-KARTUSLARI-+-4-RENK-PIGMENT-MUREKKEP-KAMPANYA-PAKETI-KARTUSMATIK-MARKA-pid-554.html
    takımı şipariş ettim.. (103 TL + 159=toplam 262 oldu)
    yorum yapan arakadaşlara teşekkürler..

• bende sx515'i kartuşmatik'ten almıştım kampanya paketi olarak.Dediğiniz gibi piyasada pek bulunmayan bir model.Migrostan almış olduğunuz fiyat çok iyi. Yeni mi aldınız ve haleen satışı var mı(stoklarda mevcutmu)?
    Gidip 1 tane daha almayı düşünüyorum...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.