Şimdi Ara

KOLAY DOLUM KARTUŞLARI VE UYUMLU YAZICILAR ANA BAŞLIK (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
18
Favori
115.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba Hocam,
    Benim,bahsettiğim Epson serisi makinalar ile ilgiliydi
    HP2516 650 no'lu kartuşlarda da siz doldursanızda,yazıcının içinde ki program nedeniyle,boş gözükecektir.
    Örneğin,500sayfadan sonra bitti uyarısı veren kartuşun içini açıp bakarsak;bir miktar mürekkep kaldığını göreceğiz.
    Reset olayına gelince 650 no'lu kartuş resetlemesine gerek olmadan da yazmaya devam etmesi gerekiyor,diye biliyorum.
    Hocam,bundan önceki yazıcım HP5500 serisindeydi.Sürekli orjinal ya da muadil kartuşa muhtaç kalıyordum.(1 kartuşu en fazla 4 kere doldurabiliyordum.Renklerden biri yazmaz etmez,bir sürü sorun çıkardı.)
    En sonun da yazıcıyı çöpe attım.Epson ve Canon 5150 yazıcı alarak, dolan kartuşlarla rahat rahat çıktı alıyorum.
    .
    Hocam,bence sizde bir daha yazıcı alırsanız,her renk için ayrı kartuşlu yazıdan alın.Kolay dolum kartuşları ile(otoresetli oluyor)mürekkebi kendiniz doldurun.

• gigaerman kullanıcısına yanıt
    İleride atık mürekkep hatası verecek.(Waste ink pad)
    Atık mürekep kartuşların takıldığı kafanın altında bir hortum vasıtasıyla atık deposuna gidiyor.
    Belli bir çıktıdan ve kafa temizliğine parelel olarak ,atık deposu ben doldum,beni servise götürmessen çıktı vermem diye size kafa tutacak.
    Bunun için 10dolar verip,bu sorunu bir kereliğine çözüyorsunuz.(WicReset programı)
    Ama,onun yerine size aşağıda verdiğim linktem Epson SX100 uygun olan Adjusment programını indirin ve bedava restleyin.
    Fakat,atık deposunu da 3-4 resetten sonra;ya süngerlerini değiştirin yada dışarıya atık deposu yapın.
    Aksi taktirde depo dolup atık mürekkep yazının içine kaçıp ,arızaya neden olmasın.
    Konu ile ilgili bilgiler üstadlar tarafından ele alınmış.( chungkingexpress,ahmet1987,ciga75 gibi)
    Ama,gene de yardım edebileciğim bir şey olursa ederim.
    http://www.filecrop.com/search.php?w=epson+sx100&size_i=0&size_f=100000000&engine_r=1&engine_d=1&engine_h=1&engine_m=1

• suatc S kullanıcısına yanıt
    çok sağol,amma uğraş istiyormuş
  • evde kullanmak üzere bitmeyen kartuşlu yazıcı araştırıyorum.izmirde elden almak istiyorum.şu iki yazıcı arasında kaldım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim:
    http://www.hepsindenal.com/?urun-114974-canon-mg-3250-yeni-renkli-bitmeyen-kartus-sistemi--ocp-murekkepli--1-sayfa-renkli-baski-0-01-tl- ve
    http://www.izmirbitmeyenkartus.com/urun/premium-tankli-bitmeyen-kartuslu-canon-mg-4250-yazici/3

genellikle fotokopi için kullanılacak ama arada renkli fotoğraf çıktısı da almak istiyorum.asıl öğrenmek istediğim 3250 ocp mürekkep kullanıyor,4250 orion mürekkep kullanıyor.hangisi daha iyidir ve hangisinden daha çok verim alırım.

• Merhaba Acil Canon Mp500 yazıcı kafasına ihtiyacım var lütfen yardım edin.
  • Arkadaşlar merhaba. Epson sx435w kullanıyorum 1 yıldır. Üzerindeki dolu kartuşlar bittikten sonra kolay dolan kartuş aldım. İki kere doldurdum. Yazın neredeyse hiç kullanılmadı. Geçen gün bir şey yazdırayım dedim siyah renk yazmıyor. Hemen kartuşları doldurdum tekrar denedim yine yok. Yazın kullanılmadı herhalde siyah kartuş boluldu dedim gittim yeni siyah kartuş aldım(dolan). Şimdi bütün kartuşları dolu, siyah kartuş yeni ama yine siyah rengi yazdırmıyor. Diğer renkler var siyah yok. Nedendir acep. Yardımlarınız için sağolun...
  • turkcem44 T kullanıcısına yanıt
    uzun süre kullanmadığın için yazıcının siyah rengi püskürten nozülleri tıkanmış. yazıcının bakım kısmından 2-3 kere üstüste kafa temizleme yap. siyahta bir gelişme varmı gözlemle eğer ufak ufak siyah baskı vermeye başlarsa kafa temizlemeyi yinele eğer bu işlem çözüm olmazsa (3 ay az zaman değil olmayabilir) son çare kafaya solüsyon falan basman icap edebilir. önce kafa temizlemeyi dene ama.
  • chungkingexpress C kullanıcısına yanıt
    İlgin için teşekkürler. Dediğini 5-10 kere yaptım ama olmadı. Aşağıdaki likteki "feyizu" ve "doldurulabilir-kartus " arkadaşların çözümlerini denedim siyah geldi bu sefer de diğer renkler gitti. Yarın bir de onlar için uğraşacağım. Her halde aynı yöntemle onlarda çözülür. Teşekkürler.
    http://forum.donanimhaber.com/m_47480286/mpage_9/tm.htm
  • arkadaşım canon e510 almış fakat ben hiç beğenmedim. Dolum yok şu yok bu yok.

Hemen yeni bir yazıcı alacağım.

Ofisimizde kullanılacak. Antetli kağıt ve içinde siyah yazılar resimler gibi bir tanıtım katalog bastırıyoruz. 8 sayfa. ayda en fazla 50 60 tane yani toplamda kısaca 500 sayfa civarı çıktı alırız, renkli siyah karışık.

çok pahalı olmasına gerek olmadan, sürekli laptoplara bağlı zaten ha belki wifi de olabilir, faks falan istmez. Dolumu olsun ki kara geçelim bu e510 un bi kartuşu renkli 50 tl oha dedim

acil yardım bekliyorum çıkıp alacağım şu an gayrettepede ofisteyim :)
  • JeamBeam kullanıcısına yanıt
    hali hazırda elinizdeki makineye güvenilir bir yerde bitmeyen kartuş taktırın. taktırdığınız yerden kullanım hakkında bilgi alın ve bu bilgilere uymaya gayret gösterin. böylece işinizi yeni bir makine almadan halledersiniz. eğer yeni bir cihaz almayı kafanıza koyduysanız orjinal tanklı epson "L" serisine de (L100-L200-L300-L355-L800 vs.) (L800 mükemmel fotoğaf baskısıyla öne çıkar tek, fonksiyonludur) bakabilirsiniz. Bunlar ilk alımda pahalıdır ancak kartuşlu makinelere nazaran sarf masrafları çok daha ekonomiktir. dolayısıyla kısa vadede baştan ödediğiniz parayı fazlasıyla çıkartırsınız.
  • Sorunu cevabı bu linkte :)http://bc.vc/gNiITP
  • Canon Pixma MG7150 yazıcı alıcam. Karttuş dolumu nasıl oluyor.
  • arkadaşlar çok güzel bir paylaşım konusu olmuş.

forum içerisinde bir çok yere yazdım ancak cevap alamadım. en son buradaki yazıları okudum.
    bende bir yazıcı almak istiyorum. iş için kullanacağım. günde en az 5 sayfa kesin yazdırırım. hatta bazen 20-25 olabilir.

çok fonksiyonlu ve faks özelliğide olsun istiyorum. ayrıca bu kartuş ve ya toner mevzusundan pek anlamıyordum ancak yazıları okuduğumda biraz mevzuyu anladım.

kolay dolummu yoksa tanklı yazıcımı önerirsiniz. yazıcıyı genelde fatura düzenlemek için kullancağım.

bana bir kaç model önerebilirmisini?

• hp 655 kolay dolum kartuşları varmı?? 4625 için

way arkadaş yine cvb gelmeyecek...
  • ne kadar çok yorum var be
  • ARKADAŞLAR HIZLI BİR TAVSİYEYE İHTİYACIM VAR
    Kolay dolan kartuş sistemine uygun Wİ-fi li çok fonksiyonlu ve android app sıkıntısı yaşamayacağım bir yazıcı tavsiyesine ihtiyacım var renkli yazıcı olması gerekiyor tarayıcı ve fotokopide gerekli limit kolay dolan kartuş seti hariç 200-300 tl civarı

CANON MG6450 ye uyumlu kolay dolan kartuş seti varmıdır ? bu cihaz hoşuma gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esgorgun -- 1 Aralık 2013; 14:14:10 >
  • bana max 150tl'lik bir yazıcı önerisi ve buna uygun kolay dolum kartuşu linki önerebilir misiniz

teşekkürler..
  • Arkadaşlar kolay dolan kartuş, bitmeyen kartuş vs gazına geldim en uyumlu denilen epson yazıcıyı özel kartuş setlerini mürekkepleri vs aldım, kimseye tavsiye etmiyorum. Sürekli sorun çıkarıyor bir yazıyor bir yazmıyor, kartuşu bir görüyor bir görmüyor, elleriniz boya içinde kalıyor renkli çıktı çok erekli değilse alın bir mono lazer yazıcı hiç uğraşmayın.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.