Şimdi Ara

Kolanın zararları. 5 dakikanızı ayırıp okuyun birşey kaybetmezsiniz. (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
9
Favori
6.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: fLaVa

Yiyeceklerin bozulmaması için içerisine katılan katkı maddeleri en az kola kadar zararlıdır.

Ayrıca tüm gazlı ve gazsız içecekler, normal şartlarda hızlı bozulan fakat sanayi üretimi olunca her ne hikmetse aylarca dayanan gıdalarda en az kola kadar zararlıdır.

Burada kolayı savunmuyorum fakat meyve suyunu, hazır yogurdu, salamı, sosisi ve daha sayamayacağım onlarca şeyi es geçip direk bir gıdaya giydirmek mantıksız.

Sırf kola içmeyip katkı maddeli sanayi üretimi gıdaları tüketmek sonucu hiç değiştirmeyecektir.

Kolanın ve benzeri meşrubatların birinci sıkıntı aşırı şeker içermesidir. Bu sebeple mümkün mertebe her türlü abur cubur ve hazır içeceği az tüketmeliyiz.

Dostum burda direk kolaya abanmamızın sebebi gerçekten başlı başlına bir zarar olması. Diğer ürünler hakkındada bir yorum yazmıştım. Devletimiz tamamen bize sağlıklı ürünler sunsa hem toplum sağlıklı ve mutlu olur biz kazanırız hemde devlet daha çok verim alır onlarda kazanır. Ama devlet gram umursamıyor milletini. Bu böyle olmamalı. Zaten yakında onlarla alakalı bu katkı maddelerini hakkında falan konular açacağım şu sıralar yoğunum sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerççekten kola içmeyin. içen varsa da benim konuya gelsin.

https://forum.donanimhaber.com/m_121120921/tm.htm

hastalıkların en kötüsü kola bağımlılığından bulaşıyor. kola diyorsun küçücük bişey ama bir kere hasta etti mi ömüründen ömür gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhardware

gerççekten kola içmeyin. içen varsa da benim konuya gelsin.

https://forum.donanimhaber.com/m_121120921/tm.htm

hastalıkların en kötüsü kola bağımlılığından bulaşıyor. kola diyorsun küçücük bişey ama bir kere hasta etti mi ömüründen ömür gidiyor.

Geçmiş olsun dostum: (

• Her yanımız gdo,hormon,suni yiyeceklerle dolmuşken hangi birinden kaçacaksın ?

Köyde yaşarsın a'dan z'ye herşey doğal olsa bu tür şeylere dikkat etmeyi anlarım da şehir de soluduğun hava bile zehirliyken anlamsız bir kamu spotu oluyor.

Kararında tüketilirse bir zararı olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starcloth -- 18 Ekim 2016; 20:25:44 >
  • Kola benim bu hayatta en çok sevdiğim içecek.Çok seviyorum nedense.Yıllardır içiyorum zararını görmedim desem yalan söylemiş olurum.Kilo alamıyorum kola yüzünden.Aşırı abarttığım zamanlarda da kalbimde çarpıntı oluyor.Elimden geldiğince azaltmaya çalışıyorum.
  • 1 ml kola ictim icindeki bocekler midemi yedi zehirlendim ve öldüm.

• Kolaya gelinceye kadar akşam olur,
  • Ben bu tarz yazilari okuduktan sonra icemez oldum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: starcloth

Her yanımız gdo,hormon,suni yiyeceklerle dolmuşken hangi birinden kaçacaksın ?

Köyde yaşarsın a'dan z'ye herşey doğal olsa bu tür şeylere dikkat etmeyi anlarım da şehir de soluduğun hava bile zehirliyken anlamsız bir kamu spotu oluyor.

dediğin gibi köyde yaşıyor olsan kolanın kötü tadını alıp içemezsin bile.

hadi diyelim içebildin, asıl köydeki adama daha az zarar verir, adam zaten beton gibi bi kola mı yıkacak.

tehlikede olan bizleriz.

kahve kola sigara vs derken erkenden boka benziyor suratlarımız, erken yaşlanıyoruz ve erken öleceğiz. En azından bunlardan uzak durmalı.
  • Hocam öğrenciyim bir ayran var katkısız. Ne içebilirim ki başka?

• quote:

Orijinalden alıntı: mega_north

quote:

Orijinalden alıntı: starcloth

Her yanımız gdo,hormon,suni yiyeceklerle dolmuşken hangi birinden kaçacaksın ?

dediğin gibi köyde yaşıyor olsan kolanın kötü tadını alıp içemezsin bile.

hadi diyelim içebildin, asıl köydeki adama daha az zarar verir, adam zaten beton gibi bi kola mı yıkacak.

tehlikede olan bizleriz.

kahve kola sigara vs derken erkenden boka benziyor suratlarımız, erken yaşlanıyoruz ve erken öleceğiz. En azından bunlardan uzak durmalı.

Orası öyle köyde yaşayan insan her zaman şehirdekinden daha sağlıklı ve güçlüdür.

Ben hafta da 1 bardak içersem içiyorum onun dışında pek tüketmem.

Asıl tehlike 2-3 litre civarı içenler de...

• starcloth kullanıcısına yanıt
    şirkette su gibi içen arkadaşlar vardı, alayına yasakladım.

şimdi benden kaçak kuytu köşelerde anca içiyorlar.

azı da çoğu da zarar bunun.

kefir için çay için.
  • Bir bardağa 20 küp şeker sığmaz sığsa bile kolayı nereye sığdıracan bide 32 küp şeker diyor iyi sıkmışsınız😀

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.