Şimdi Ara

Kolanın zararları. 5 dakikanızı ayırıp okuyun birşey kaybetmezsiniz. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
9
Favori
6.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali_6195

Çook faydalı bir konu hocam üste taşıyalım

Teşekkurler dostum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk günü atlattık bakalım

• Aga hergun bizi öldüren çok şey yaşıyoruz sadece kolayla bitse keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafarob

Aga hergun bizi öldüren çok şey yaşıyoruz sadece kolayla bitse keşke

Orası öyle biryerden başlamak lazım bu zararlardan kurtulmaya.

• Aşırı şekerli tüm gazlı içecekler zararlı, yapay meyve suları dahil..
    Yapay tatlandırıcı içeren tüm içecekler nırmalinden çok daha zararlı, tatlandırıcı içeceğinize normalini için..dünya Sağlık örgütü alzaimer yaptığını açıkladı..
    Şeker yerine Mısır şurubu içeren tüm şeker, çikolata vs..neredeyse tüm market çikolataları zararlı,Mısır şurubu dünyada amerika kıtası ve sadece Türkiyede legal,kalanında yasak..bu çok acı...
    Biz eve soda ve ayran dışında içecek almıyoruz,çocuklar kola ve türevleri ile tanışmadılar.. Çikolata nadiren alıyoruz. dondurma vs alıyoruz,algıda hariç..

• Kola bağımlısıydım karaciğerim yağlandi insulin direnci oluştu hemen bıraktım sizde bence bırakın zararın neresinden dönerseniz kardır

• quote:

Orijinalden alıntı: the minutemen

Kola bağımlısıydım karaciğerim yağlandi insulin direnci oluştu hemen bıraktım sizde bence bırakın zararın neresinden dönerseniz kardır

Kolada çok şeker olduğu için aşırı insülin salgılanıyor. Geçmiş olsun dostum. Şuan durumun nasıl acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Miu

Aşırı şekerli tüm gazlı içecekler zararlı, yapay meyve suları dahil..
    Yapay tatlandırıcı içeren tüm içecekler nırmalinden çok daha zararlı, tatlandırıcı içeceğinize normalini için..dünya Sağlık örgütü alzaimer yaptığını açıkladı..
    Şeker yerine Mısır şurubu içeren tüm şeker, çikolata vs..neredeyse tüm market çikolataları zararlı,Mısır şurubu dünyada amerika kıtası ve sadece Türkiyede legal,kalanında yasak..bu çok acı...
    Biz eve soda ve ayran dışında içecek almıyoruz,çocuklar kola ve türevleri ile tanışmadılar.. Çikolata nadiren alıyoruz. dondurma vs alıyoruz,algıda hariç..

Teşekkürler desteğiniz ve yorumunuz için Gerçekten devletinde buna bir el atması lazım. Bu tür şeyleri ülkeye sokmayıp çalışmalar başlatsa üretim yapsa hem devletimiz için daha iyi olur insanlar sağlıklı ve dinç olur hemde insanlar huzur ve mutluluk içinde yaşarlar.

• huseyinadukeeee kullanıcısına yanıt
    meyveler gdolu
    damacanadaki sular sağlıksız
    çay kanserli

vs vs. uzar gider.
  • Nasıl kola bağımlısı oluyorsunuz olm? Kola o kadar güzel bişey değil ki? Ben ayda yılda bir dışarda yemek yerken içerim kolayı o kadar. Onun dışında evde takılacaksam,abur cubur aldıysam yanına ya limonata alırım yada ice tea.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heyea

Nasıl kola bağımlısı oluyorsunuz olm? Kola o kadar güzel bişey değil ki? Ben ayda yılda bir dışarda yemek yerken içerim kolayı o kadar. Onun dışında evde takılacaksam,abur cubur aldıysam yanına ya limonata alırım yada ice tea.

Hemde öyle bağımlıları var ki hayalin şaşar.

• Kör Gardiyan kullanıcısına yanıt
    Sen elinden geleni yapiyosun hocam.dalga geçenleri hic umursama sen uyarini yaptın gerisini kendileri bilir.

• babam 53 yasında 20-30 senedir her gun bira alkol sigara iciyor. abartısız hergun. hicbirsey olduguda yok. su icinler olmuyor sanki. nerde ne zaman olecegini kimse bilemez. karsıdan karsıya gecerkende olebilirsin. alın yazın neyse odur.
  • Sigaranın zararları konusu açılacağı yerde şuna bak arkadaş ne kolaymış.

Not: İçmiyorum gastrit reflü ülser var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kör Gardiyan

quote:

Teşekkürler desteğiniz ve yorumunuz için Gerçekten devletinde buna bir el atması lazım. Bu tür şeyleri ülkeye sokmayıp çalışmalar başlatsa üretim yapsa hem devletimiz için daha iyi olur insanlar sağlıklı ve dinç olur hemde insanlar huzur ve mutluluk içinde yaşarlar.

Sağlık konusunda büyük oyun dönüyor ve maalesef bu konu pek çok insan tarafında hafife alınıyor, devletimiz bile kendi eliyle mısır şurubu üretim kotasını arttırdı..Amerika azaltmaya çalışıyor, Avrupa ise yasakladı. Kanseri arttırdığı kesin olan bir üründen bahsediyoruz...
    Markette satılan pek çok ürün tüketilecek durumda değil, televizyonlar boy boy reklam döndürüyor ama kapitalist dünyanın kuralları, insan sağlığının hele bizim ülkemizde önceliği düşük..Sigara ve alkol yasağı nasıl varsa, bu tarz özellikle çocuklara yönelik şekerleme ürünlerine reklam yasağı gelmeli..Ama çocuk kanallarında yayınlanıyor reklamları, pes..
    Yedik, içtik ama işte bişey olmuyor diyenler var...Birkere 40 yaş üstü olanlar bu tarz ürünlere özellikle çocukluk ve gençlik yaşlarında çok az maruz kaldı, asıl yeni nesil çok maruz kalıyor, zaten kanser istatistikleri hızla genç yaşlara kaymaya başladı...
    Amaaan boşver diyenlerdenseniz, şimdiden iyi bir sağlık sigortası başlatın, para biriktirin, ilerde kimseye yük olmayın derim..

Birde 50 li yaşları gözünde büyütenler var, bu yaşlar orta yaş olarak geçiyor, 75-80 üstü yaşlı kabul ediliyor gelişmiş ülkelerde.
    Bizde ise sıradan vatandaş 50-60 yaşında hastalıklarla boğuşmaya başlıyor, ilaç sektörüne tüm birikimini teslim edip 70 civarı göçüyor..
    Amerikada ki iki başkan adayı da 70 yaşında ve dünyanın lideri olmaya hazırlanıyorlar...

Uzun yazdım ama sağlık hafife alınacak bir konu değil.."Her şey sağlıksız, kaçış yok" diyemezsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: msqonn

babam 53 yasında 20-30 senedir her gun bira alkol sigara iciyor. abartısız hergun. hicbirsey olduguda yok. su icinler olmuyor sanki. nerde ne zaman olecegini kimse bilemez. karsıdan karsıya gecerkende olebilirsin. alın yazın neyse odur.

İyi o zaman sen nede olsa ölecez diye atla köprüden. Hatta vadem dolunca ölecem de sık kendine sonra deki vadem dolmamışsa ölmem. Önlemini alacaksın. Senin düşüncenle gidersek uçaktan falan paraşütsüz atlayalım nede olsa alın yazımda varsa ölürüm yoksa ölmem değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: FiFAMaster10

Sigaranın zararları konusu açılacağı yerde şuna bak arkadaş ne kolaymış.

Not: İçmiyorum gastrit reflü ülser var

Ne saçmalıyorsun dostum ? Onuda açacağımı söyledim ama okumasan direk yorum yazıyorsunuz. Madem bu kadar istiyorsun gir kendin aç. Sanki sigara yararlı demişim gibi gelip atar yapıyorsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kör Gardiyan

quote:

Sağlık konusunda büyük oyun dönüyor ve maalesef bu konu pek çok insan tarafında hafife alınıyor, devletimiz bile kendi eliyle mısır şurubu üretim kotasını arttırdı..Amerika azaltmaya çalışıyor, Avrupa ise yasakladı. Kanseri arttırdığı kesin olan bir üründen bahsediyoruz...
    Markette satılan pek çok ürün tüketilecek durumda değil, televizyonlar boy boy reklam döndürüyor ama kapitalist dünyanın kuralları, insan sağlığının hele bizim ülkemizde önceliği düşük..Sigara ve alkol yasağı nasıl varsa, bu tarz özellikle çocuklara yönelik şekerleme ürünlerine reklam yasağı gelmeli..Ama çocuk kanallarında yayınlanıyor reklamları, pes..
    Yedik, içtik ama işte bişey olmuyor diyenler var...Birkere 40 yaş üstü olanlar bu tarz ürünlere özellikle çocukluk ve gençlik yaşlarında çok az maruz kaldı, asıl yeni nesil çok maruz kalıyor, zaten kanser istatistikleri hızla genç yaşlara kaymaya başladı...
    Amaaan boşver diyenlerdenseniz, şimdiden iyi bir sağlık sigortası başlatın, para biriktirin, ilerde kimseye yük olmayın derim..

Birde 50 li yaşları gözünde büyütenler var, bu yaşlar orta yaş olarak geçiyor, 75-80 üstü yaşlı kabul ediliyor gelişmiş ülkelerde.
    Bizde ise sıradan vatandaş 50-60 yaşında hastalıklarla boğuşmaya başlıyor, ilaç sektörüne tüm birikimini teslim edip 70 civarı göçüyor..
    Amerikada ki iki başkan adayı da 70 yaşında ve dünyanın lideri olmaya hazırlanıyorlar...

Uzun yazdım ama sağlık hafife alınacak bir konu değil.."Her şey sağlıksız, kaçış yok" diyemezsiniz..

Dostum sonuna kadar sana katılıyorum. Bu ülkede yasak olsada yine o yasak çiğneniyor bunu devlette yapar millette yapar. İnsanız biz makine değilizki bir yerimiz bozulunca hemen oraya yenisini koyalım. Devlet önemsemiyor ama halk bunu önemsemeli bilinçlenmeli. Tabi bizim milletimize laf geçmiyor. Herkes burnunun doğrusuna gidiyor. Şu zararlı desen "hadi ordan hiçbir zararı yok,olsa bilirdim bak sapasağlamım" diyorlar. Ama bilmiyorlarki artık yaş ilerledikçe o zararlar tek tek ortaya çıkacak. Yaşlanınca hastaneye bağımlı olduklarında bu sefer pişman olup kendileri öğüt vermeye başlarlar. Bakın zararın neresinden dönerseniz kardır. Hiçbirşey için geç değil sağlıklı bir gelecek için bunlara dikkat edin. Hayatınızda kola olmasa ne kaybedeceksiniz ya da herhangi bir zarar veren bir ürün olmasa ne kaybedeceksiniz ? Hiçbirşey aksine çok şey kazanacaksınız. Özellikle sağlık ve bu sağlıktan kaynaklanan mutluluk.

• Ayda 1 kere 3-5 bardak içerim. İçmesem de olur.
    Bilgiler için teşekkürler
    Kola içmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Giresunlufuk

Ayda 1 kere 3-5 bardak içerim. İçmesem de olur.
    Bilgiler için teşekkürler
    Kola içmeyin.

Teşekkürler dostum desteklediğin için.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.