Şimdi Ara

Kolanın Gazozun Tadının Kaçması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
8.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: por favor

Bu tür içecekler zaten sağlıksız. Hiç bulaşmayın. Gazlı içecek seviyorsanız maden suyuna 1 dilim limon atın. oh mis.
    onun da ayarı bozulmuş eskiden bim'in markaları lıkır lıkır içerdik , şimdi boğazdan geçmiyor, çok yakıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

Glikoz şurubu o maddelerden daha iyi değil hatta daha da kötü ki bisküvide almıyorum zira şurupsuz bisküvi kalmadı.

Çoluğunuza çocuğunuza kardeşinize içinde glikoz şuruplu, modifiye nişastalı, monosodyum glukomat (MSG) li şeyler yedirmeyin, en son cipslerde yüksek oranda kansorejen madde çıktı.

Köpüren meşrubat istiyorsanız alın 1lt lik sadee maden suyu +tatlı felan olsun dersenizde limonla reçelle vs. evdeki malzeme ile güzel karışımlar çıkıyor.
    Fabrikasyon kek yemeyin hocam evde yapin kek yapmak cok basit

Ayrica ev yapilan kekleri firinin icinde bekletin bozulmaz

Kola da cok icmeyin fabrikasyon hersey maliyetler yuzunden kaliteleri bozuldu

Glikoz surubundan uzak durun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batının senelerdir yaptığı en iyi iş Türkiye'de. Şeker deposu beyazları ve içecekleri bize pompalamak. Ekmek mesela. Bildiğin zehir olan beyaz ekmek.

Son 2 senedir yediğimiz her şey daha bir sağlıksız daha bir kalitesiz. Her şeyde glikoz şurubu dolmuş. Buna çanak tutan gene hükümet.
  • alvete A kullanıcısına yanıt
    1.si 1 tl olan bisküviler 2 tl oldu

2.si o yaşla alakalı çocukken severek yediğin şeyleri şimdi nasıl yiyorlar anlamıyorum yaş ilerledikçe tat alma duyun değişiyor tıpatıp aynı bile olsa 20 sene önce yediğin şey le bugün yediğin şeyin tadi sana aynı gelmez

• Erwin kullanıcısına yanıt
    Aynen Zaten sürekli hamburger tüketen amerika doğuda kalıyor

• Herkes kimyager biyolog doktor kesilmiş

Bizim millet bilmiyorum demeyi bilmiyor televizyondan ordan burdan bireseyler duyup hemen tamam diyorlar

Bu arada bu aralar baktığım tüm coca oclalarda şeker kullanılıyor şurup yerine ilden ile degisiyordur belkide

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Aynen Zaten sürekli hamburger tüketen amerika doğuda kalıyor

Kıstasın Amerika mı?

Avrupa'ya daha yakınsın.Fransa, Almanya vs bu konuda daha duyarlı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şeker depeso içecekler dediği kola icetea vs. Amerikali şirketlerin ürünleri fastfood restronlarids genelde amerikali

Batı dayıyor diyince ondan dolayı amerika geldi aklıma

• quote:

Bilindiği üzere, Türkiye’nin, endüstriyel beyaz un ve beyaz ekmekle tanışması 1948 yılındaki Marshall yardımı ile oldu. Zenginlik ve statü göstergesi olan olarak kabul edildi. Köylüler bile evlerine dönerken hediye diye beyaz ekmek, yaygın adıyla francala aldılar. Tam buğday unundan yapılmış ekmekler dışlandı.

Tam 70 senedir bu sebeple sağlıksız ekmekler yiyoruz. Yurtdışında ekmek yeseniz ne dediğimi anlarsınız. Bu insanı doyurmayan sağlığa zararlı ekmeği ülkeye sokan Amerikalılardır. Bir dönem bu ülkede sütten çok süt tozu tüketildi daha iyi diye düşünün.
  • Mümkün olduğunca yakın tarihte üretilmiş kolaları alın. Çok daha iyi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

onun da ayarı bozulmuş eskiden bim'in markaları lıkır lıkır içerdik , şimdi boğazdan geçmiyor, çok yakıyor

Alıntıları Göster
    Her maden suyu içilmez.
    Uludağ premium 6'lı paket satılıyor. Biraz daha pahalıdır diğer çakma maden sularına göre ama gerçek maden suyudur.
  • Hiç bir tat değişimi yok. Her gün içiyorum şu meretleri. Sizin ağzının tadı kalmamış. :(
  • Kola gazoz genel olarak zararlidir basta belirtmek gerekir.

Kola ve gazozlardaki kalite dusmesi yuksek ihtimalle az bir oranda olsa icerisine alkol katilmakta bu madde ya azaltilmistir ya da kaldirilmistir. Turkiye de alkol fiyatlari da ciddi artmistir....

Seker de herhalde glikoz surubu filan olsa gerek cok ucuzadir seker yerine tercih edilir lakin glikoz surubu da kendi basina kansere zemin hazirlamaktadir diabet filan gectim hani ...

Biskuvilerdeki sekerler de glikoz surubu olma ihtimali yuksektir. Bazilari glikoz surunu yoktur gercek seker filan dese de nasil anlasilacak ki dogru mudur diye ? ! ...

Biskuvi gibi maddelerdeki baska maddeler de zararli aklimda kalan nebati yaglar palm yaglari ( hurma filan adi da var ayni madde aslinda .. )

Kisacasi bahsettigin tum urunler klasik damak tadlarinda olsa dahi kabaca zehirdirler ...
  • Kolayı 4 yıldır,abur cuburu tamamen bırakalı 1 ay oluyor.Öyle rahatım ki anlatamam.Hayat varmış desem yeridir.Bunu önceden günde 2 paket bisküvi kraker fln yiyen biri olarak söylüyorum.Hazır gıdalardan uzak durun arkadaşlar.

Yarın dünya diyabet günü.Bunları kesmezseniz siz de birer diyabet adayısınız.Fiyatların zamlanması dolayısıyla üreticilerin maliyetten kısmak için yapmayacakları şey yoktur.Malzemeden illa ki çalacaktır çünkü yapacak başka bir şeyi yok.Siz siz olun bırakın bu tür içecekleri.
  • wolfestein kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir durum merak ediyorum ne gibi değişiklikler var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sırf kola ve gazoz değil her şeyin tadı bozuldu. Önceden çok sık tüketirdim şimdi neredeyse hiç içmiyorum. Sağlık açısından falan da değil tadı o kadar kötü geliyor ki içemiyorum. Arada sırada ice-tea içerim sadece

• sadece kolanın değil herseyın tadı kaçtı.30 yasındayım bu yasıma kadar hayatımdan abur cubur hiç eksık olmamıştı ama son 2 yıldır ülker ve eti'nin tüm ürünlerine konulan ''Kanola ve Palm'' yağı yüzünden hiç bir ürününü tüketmıyorum.Onun yerıne sadece çikolata yiyorum.Sağlığınızı dusunuyorsanız Şimdiki abur cuburlardan uzak durun...Hele beyaz ekmek konusuna değinen arkadaşlara tavsiyem Market'ten hazır tam buğday unlu ekmek var onu alsınlar.Beyaz ekmek yani Un işlem maddelerinin tümü kanserojen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bridget1988 -- 13 Kasım 2018; 14:12:50 >
  • Eti negro ve bimde 3lü pakette satılan finger mı neydi favorilerim onlar. Çaya banıp yemesi güzel.
    Gazoz kola farketmiyor artık tadı güzel felan kalmadı ayda bir bim.den le fer le cola aynı işi görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raz Muay -- 13 Kasım 2018; 14:37:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ben bim gazozu içiyorum arada. Adi da fer. Tadi baya iyi ve kalitesinden hic ödün vermiyor :D :D :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Canim cekti yine bu saglam fotorafini cekmistim

Kolanın Gazozun Tadının Kaçması

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.