Şimdi Ara

KOLA MARKALARININ BÜYÜK OYUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
8.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 96
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 26
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 45 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 258
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 96
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • DeutfOgrencisi (26 mesaj) Kuyucaklı Joseph (11 mesaj) jervis (5 mesaj) ggbahar (5 mesaj) ReflexAction (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (45 mesaj) Mobil (68 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (50 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> KOLA MARKALARININ BÜYÜK OYUNU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

bilgisizliğimden soruyorum kolaya asit eklemek çok masraflı bir olay mı ki? ekonominin ne durumda olduğunun ben de farkındayım ama bahsettiğim olay tamamen kapitalist firmaların açgözlülüğünden kaynaklanıyor bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    NeCroMaN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    172 Mesaj
    Bir kola bağımlısı olarak bu asit dengesizligini hepten üretici firmaya yüklememek gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ürünlerin bize gelene kadar ki süreçte yaşadıkları da önemli.Dışarıdan gördüğüm kadarıyla ne market rafına dizilirken bir özen var nede ürün markete gelene kadar ki süreçte bir özen var herkes gelişi güzel diziyor, gelişi güzel istifliyor.Böyle olunca ne kola da tat kalıyor nede asit çünkü ürün bu süreçte çalkalanıyor ve kapağını açınca fıss diye bir ses olay orada bitiyor. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mdoqan18 -- 1 Ağustos 2020; 0:53:48 >
  • Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam bu olay hep böyleydi ama eskiden asidi vardı kolanın

|
    |
    Mdoqan18 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

mantıklı olanı o aslında hocam doğru diyorsunuz. fakat maalesef kolanın alternatifi yok benim gözümde

|
    |
    BF.Skinner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kola içen enayi ama alkol, sigara, uyuşturucu içen değil mi o halde ? Hiçbir şey yapmayalım o zaman. İstediği içeceği içen insanlara enayi diyende gördüm ya daha ne demeli...

Kuyucaklı Joseph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2754 Mesaj
    Ajhsbdshjssj büyük oyunu görmüşsün kardesim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Çok haklısınız bunu geçen aylarda bende farketmiş artık le cola alıyorum coca coladan çok daha asitli ve ucuz

|
    |
  • Yarbay
    7118 Mesaj

Pepsinin kutusu hala çok iyi

|
    |
    jervis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12902 Mesaj
    Son zamanlarda bu kola kalitesinin gerek barındırdığı şeker gerekse asit durumu bakımından düşürüldüğüne dair başlıklar artmaya başladı. Ben de şahsen çok kola içen biri değilim ama tat olarak pek bi fark göremedim. Belki şekerden dolayı yine bir tat değişimi olmuştur ama asit yönünden hiç göremedim. 2.5 litrelik şişe kolalarda zaten bu asidin yetersiz olması olayı ya da kutu ve cam şişelere nazaran daha kötü, daha az asitli olmaları muhabbetleri hep vardı. Bu yeni bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 1 Ağustos 2020; 11:49:26 >
    |
    |
    Türkiye'de üretilenlerde kesinlikle eski tar yok buna bende hemfikirim. Ancak taşıma kısmında iyice batırdılar. Eskiden markanın soğutucu sistemli kamyonları çok daha fazla görürdüm bu son 1 2 yıldır kola fanta gibi içecekleri baya açık kasa taşıyorlar çok fazla denk geliyorum. Güneş altında kalmaktan kaynaklanıyor olabilir. Hele yakınımda bir zincir marketin dağıtım tesisi var bu içecekler 7/24 bahçede güneş altında duruyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    530 Mesaj

ayn

|
    |

Para birimin çuvallamış, firmalar ne yapsın?
    Zaten zamladılar her şeyi, biraz daha zamlasalar satışları dip yapacak kaliteyi ve gramajları düşürüyorlar bu sefer de.

Tükettiğin ürünlerin değeri, para biriminin değeri kadar olur.

|
    |
    1412 Mesaj
    Daha dün akşam yemekte bu muhabbeti yaptık hatta dedem dediki bu nasıl kola eskiden bi içerdik asit içimizi delerdi iyi gelirdi dedi. Şimdi içiyorum en sevdiğim pepsi bile saçma bi tadı var.. vallah geçen le cola içtim o daha güzel bunlardan

|
    |
  • Binbaşı
    1401 Mesaj

Kesinlikle gazli icecek .meyve suyu icmeyi kestim.Bunlarin vucuda cok zarari var.Enerji kaybi yapiyor.Organlari daha hizli yipranmasina yol aciyor.Sigara da keza oyle.
    Uzak durulmasi gerekenler;
    Fastfood tarzi urunler pizza hamburger vs.Kzartma urunleri .Yas ilerledikce cinsel fonksiyon kayiplarinada yol aciyor.Ozellikle alkol sigara kendiniz birazcik dusunuyorsaniz Sebze meyve agirlikli beslenin.Su .soda icin bol bol.Nescafe turu seyleride tuketmeyin ciddi soyluyorum yas ilerleyince hastaliklar bas gosterecek ve bunlardan dolayi aktif enerjik bi yasaminiz olmuycak.Birde seker den tatlida mumkun mertebe uzak durun.

Hayirli Bayramlar Dostlar.

|
    |

Orijinalden alıntı: Manhunt Three

Kola içen enayi ama alkol, sigara, uyuşturucu içen değil mi o halde ? Hiçbir şey yapmayalım o zaman. İstediği içeceği içen insanlara enayi diyende gördüm ya daha ne demeli...

Para verip 0 vitamin, mineral, protein içeren bir şey içiyorsun, enayisin. Maden suyu iç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuyucaklı Joseph -- 1 Ağustos 2020; 8:32:13 >

• Binbaşı
    1229 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kuyucaklı Joseph

Para verip 0 vitamin, mineral, protein içeren bir şey içiyorsun, enayisin. Maden suyu iç

Alıntıları Göster
    Sigara ic

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kola içmek aklıma bile gelmiyor benim. Yıllar önce ilişkimiz bitti. Bi bu yaz evde birkaç defa şişe aldım paket şeklinde ama onlar da dolapta duruyor. Ondan da uzak durmak lazım.

|
    |
    Yeditepe Üniversitesi - iPhone 11 - Macbook Air - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Alpha A37M 18:135mm
  • Yüzbaşı
    322 Mesaj

Kolanın zararlı olduğunu düşünecek kadar sevemedim yaşamayı.

sen şaka mısın arkadaşım. bu mantığa göre para verip havuza girmek de enayilik. para verip oyun oynamak da enayilik. böyle saçma bir düşünce yapısı mı olur :D aktiviteyi yaparken aldığın zevk önemlidir. sigara, alkol, kola vs. içerken zevk alıyorsam bunu sorgulamak senim haddine değil

|
    |
    Kuyucaklı Joseph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bitcoin
bankalar.org
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.