Şimdi Ara

Kol saati sağ kola mı takılır sol kola mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
189.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: TriaThlon

erkekler sola bayanlar sağa takar...

Bu ne yaa Bakalım daha ne saçmalıklar duyacağız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: baba_muhtar

quote:

Orjinalden alıntı: M@XWeLL

quote:

Orjinalden alıntı: / AzuRiLL \

quote:

Doğru. Arkadaşı kötülemeyin.

• bende erkekler sola takar die biliyorum. ama ben sağ elimi kullanıyorum ve taktığım aksesuarımın çizilmemesi için sola takarım mantıken. yani solaksan sağa takman maddi açıcan ve görüntü açısından güzellik yaratır ^^
  • elbette saatin takılacağı tarafı kullananların alışkanlılarının beliriemesi doğal ama saat sol kola takılır hatta çok ünlü markalar ürettikleri gömleklerin sol manşetlerini sağa nazaran daha geniş yaparlar ki gömleğin kol uçları saate sürtünerek aşınmasın ;)
  • Solağım sola takarım sağ elle kibrit bile yakamam öyle yeteneksizim ya
  • bizim cami hocası vaaz vermişti bize: saati sağa takanları namaz kılanlar olarak görüyorum diye( hani sağ el sol elin üstüne konur ya ayaktayken).. bence çok yanlış düşünüyo..bu ülkede milyonlarca insan bbelki sol eline takıp namaz kılıyo.. değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurdeniz65

bizim cami hocası vaaz vermişti bize: saati sağa takanları namaz kılanlar olarak görüyorum diye( hani sağ el sol elin üstüne konur ya ayaktayken).. bence çok yanlış düşünüyo..bu ülkede milyonlarca insan bbelki sol eline takıp namaz kılıyo.. değil mi?

mantığını anlayamadım bu hocanın
    namazdayken saate mi bakacakmışız
    7 yıl ihl okudum bu vaazı ilk defa duydum

• "Baba kaç dakika oldu bitiremedi şu hoca namazı!!!" diye bakıyorsa yandı zaten...
  • hangi elinizle yazıyorsanız karşısındakine takacaksınız.

O kadarrr
  • Data Bank'ı mı sol bileğime takıyorum. Sağ elim ile işlemleri gerçekleştirmek daha kolay. Sağ bileğime ise analog takıyorum. bakmak daha rahat.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nman

sağ elimi kullanıyorum, sağ elime takıyorum.

bende böyleyim ve bayanlar şu kola erkekler şuraya veya sağlaklar sola takar vs şeylere inanmıyorum, oraya takınca rahat hissediyorum kendimi
  • Önceden sağ koluma takıyordum sınavlarda falan saati çıkarmak zorunda kalıyordum, sonra sol koluma takmaya başladm ve daha rahat olmaya başladı. Kullanmadığınız (!) bileğinize takmanız daha uygundur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: colleger26

"Baba kaç dakika oldu bitiremedi şu hoca namazı!!!" diye bakıyorsa yandı zaten...

ya mantık şu aslında..hani sağ eli solun üstüne getirince daha rahat bir şekilde tutarız..yani adam sağ eline takanlara bakıyomuş yolda..diyo ki bize
    -'' bakıyorum ara sıra yolda sağ eline saat takanları görünce aaa bu adam namaz kılıyomuş diyorum '' diyo mutlu oluyomuş
    söylediklerim makara değil gerçektr..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Revolucionist -- 6 Haziran 2008; 9:21:04 >

• Dev SOL !
  • Veled üken, saati sol koluma takıyodum. sonra baa birisi dedi kü, "Saati sol koluna takma, onun içindeki mekanik ritim kalbin ritmini bozar, aynı zamanda hiristiyanlarda sola takıyor onlara uymamak için sağa tak" demişti. Ogünden bugüne sağa takıyorum . Ayrıca solağım
  • Sola takılırsa daha rahat olur çünkü çoğu saatte, ayarlama zımbırtısı bize göre sağ taraftadır ve sol koldayken sağ elinizle ayarlamak daha kolay olur. Ama sağa takarsanız ayarlamak için sol elinizi garip bir pozisyona getirmeniz gerekebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMEGALUL -- 6 Haziran 2008; 10:05:36 >
  • Saat sola takılır sağa takılmaz genelde sağa takanlara gülüyorum

Ama Polat Alemdar sağa takıyor

Özel bir durum veya farklı olmak düşüncesi
    yoksa insanların çoğunluğu saatlerini sol bileklerine takarlar. İlk anda
    insanların çoğunun sağ ellerini kullanmaları, bu kolun daha hareketli olması
    dolayısıyla saatin bir yerlere çarpıp zarar görme olasılığının da daha yüksek
    olması nedeniyle sol bileğe takılmasının tercih edildiği düşünülebilir.

Bu düşünce şüphesiz doğrudur. Sağ ellerini kullanan insanların, sağ kol
    düğmelerini iliklerken ne kadar zorlandıkları malumdur. Peki sol ellerini daha
    çok kullanan solaklar da niçin saatlerini yine sol bileklerine takıyorlar?

Saatin ilk kullanılma yıllarında insanlar çoğunlukla cep saati kullanıyorlardı.
    Bu saatlerin kurma düğmesi sağda ‘3′ rakamının yanındaydı. Sık sık kurulması
    gereken bu saatleri cepten çıkartıp sol elle kurmak (hangi el daha baskın olursa
    olsun) çok zordu. İnsanlar bu saatleri zaten yeleklerinin sol tarafında bulunan
    ceplerinden sol elleri ile çıkarıp bakmaya ve sağ elleri ile kurmaya alıştılar.

Daha sonra kol saatleri de yaygınlaşıp kurma yerleri yine ‘3′ rakamının yanında
    olunca bunlar da sol kola takılır oldu. Zaten sağ ellerini kullananlar bu elleri
    meşgulken ister cep ister kol saati olsun saate sol kollarım kullanarak bakmayı
    tercih ediyorlardı.

Her iki taraf da durumdan memnun olduklarından, saat üreticilerine kurma yeri
    solda olan bir saat üretmeleri için piyasadan bir talep hiç bir zaman gelmedi.
    Artık pilli, güneş enerjili veya hareketle kendi kendine kurulan saatler
    kullanılıyor ve kurmalı saatler neredeyse tarihe karıştıysa da insanlar
    saatlerini sol bileklerine takmaya devam ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M£L!H -- 6 Haziran 2008; 10:07:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: John Locke

quote:

Bu ne yaa Bakalım daha ne saçmalıklar duyacağız?

ya kardeşim bi kere de bilmediğiniz konular hakkında karşı tarafı karalayıcı yorumlarda bulunmayın.

ben bunu söylerken kesin hüküm mü koydum kanun mu yani erkekler illa sola takacak diye. bana ne nerene takarsan tak. ama her şeyin bir adeti vardır. saatin de adeti budur. ama uymak zorunda değilsiniz. cahilliğinizi de benim yüzüme değil kendi yüzünüze vurun. sadece alıntı yaptığım arkadaşa değil bu sözlerim böyle düşünen herkese...

• quote:

Orjinalden alıntı: UmuT

Deli cevaatttttt

güzel cevap arada oraya takıp denemek lazım anlayan anladı mazoşist gibi muhahhaha şöle büyüklerinden takıp
  • Sağ elini kullanıyosan sola,sol elini kullanıyosan sağa...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.