Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

KodlaSam Projesi ile Samsun’da öğretmenlere robotik ve kodlama eğitimleri verilmeye başlandı

4
Cevap
0
Favori
139
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> KodlaSam Projesi ile Samsun’da öğretmenlere robotik ve kodlama eğitimleri verilmeye başlandı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      23587 Mesaj
      30 Nisan 2018 16:00:26 Konu Sahibi

Yeni eğitim yöntemleri konusunda öğretmenleri bilgilendirmek ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Samsun Öğretmen Akademi’nin “KodlaSam Projesi” kapsamında tasarım, robotik ve kodlama eğitimleri veriliyor.

Gelecek kodlamada

Çelikel Eğitim Vakfı iş birliğiyle düzenlenen projeye 36 öğretmen katılıyor. Robotik Eğitici Eğitimleri bu ay başladı ve Mayıs sonuna kadar toplam 16 gün boyunca verilmiş olacak.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Öğretmenler elde ettikleri tecrübeyi daha sonra öğrencilere de aktaracaklar. İldeki 17 ilçenin tamamında birer Robotik & Kodlama Atölyesi açılacak. Bu atölyelerde öğrencilere 3D Tasarım (Mekanik Tasarım), Algoritma, Blok Tabanlı Kodlama, Metin Tabanlı Kodlama ve Robotik eğitimleri verilecek. 5, 6, 7,8’inci sınıf öğrencileri ile orta öğretim 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri bu eğitimlerden yararlanabilecekler.

Kodlama dersi bu yıl 5 ve 6’ncı sınıflarda zorunlu hale getirildi. 7 ve 8’inci sınıflarda ise seçmeli olarak veriliyor. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında ise lise düzeyinde de kodlama dersi verilmesi planlanıyor.

|
      |

• Binbaşı
      1085 Mesaj
      30 Nisan 2018 16:17:46
      Güzel proje her ilde olması gerekiyor
      |
      |
    • Yüzbaşı
      304 Mesaj
      30 Nisan 2018 16:46:26
      Memur kafasının kodlama öğretebileceğinden şüpheliyim. Ama kim bilir belki öğrencilerin ilgisini çeker de bu bakımdan faydalı bir iş olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      11501 Mesaj
      30 Nisan 2018 17:00:26
      Cok gec kalindi yillar once baslanmisti.
      |
      |
    • Yarbay
      2479 Mesaj
      30 Nisan 2018 20:47:10
      Beyin yanmış arkadaşlar , Samsun'u Samsung diye okuyorum.
      |
      |
Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Satılık Köpek
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.