Şimdi Ara

Kodiaq vs 3008 Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
10.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kodiaq alıcaktık fakat hiç bir bayisinde 2017 kalmaması sebebiyle maalesef ki tekrar düşünüyoruz

Kodiaq 1.4(benzin) TSI 150 PS ACT DSG Prestige 199.900 TL / 3008(dizel) ALLURE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 200.000 TL

ne dersiniz lütfen bu arabalara bu fiyat verilir mi falan yazmayın biliyoruz bizde verilmeyeceğini yada bu fiyata daha performanslı sedanlar alabileceğimizi.Bilgili arkadaşlardan karşılaştırma almak istiyorum

Bunlar liste fiyatları tabiki bayiler 3-5 indirebiliyor fakat skoda o konuda biraz cimri peugeottan ise baya bir indirim alabiliyoruz eski arabamızında peugeot olması sebebiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuraladi -- 28 Mart 2018; 23:22:39 >

• Tamam araciniz hayırlı olsun ama Bu çakma SUVlere binenler trafikte herkesin onlara yol verdiğini veya vereceğini nerden çıkarıyor yani millet sizin sikodaniz büyük diye size yol mu veriyor şimdi

Bugün Kagithaneye inen Talatpaşa caddesi üzerinde ( tek iniş tek çıkış, sağlı sollu parklar, girenler çıkanlar vs yol hep bi hengame) bir tane devasa Range sürekli sol seride çıkmaya çalışıp milletin önüne atlıyor. Benim arabamda A sınıfı ufacık birşey yani. Taksiyi fln geçti trafiği karıştıra karıştıra arkama geldi benim önünde büyük bi kamyonet var . Tam beni geçecekti önüne kıracakken karşıdan dolmuş geldi ben de sokmadım araya öyle burnu hafif bizim şeritte arkası karşıda öyle sığır gibi kaldı koca Arabasıyla. Bekledi bekledi trafiği kilitleyip geriye taktı taksinin de arkasına girdi sokmadım araya.

Yani konu dışı olabilir ama tek özelliği yerden yüksek olan arabalarınızla kimseden yol almaya trafikte öncelik almaya kalkmayın derim.
  • allure/elegance pack ise 3008 tartışmasız alınır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 3008 i tercih ederdim
  • Dizel avantajı ile 3008.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kodiaq için Skoda çağrı merkezini arayın sorun. Liste fiyatı varsa, araba da bir bayide mutlaka vardır.

• Hasan7 kullanıcısına yanıt
    valla hocam adamlar 2018 lere bile sıra oluşturmuş sanmıyorum 2017 nin kaldığını ankara daki bayilerde yok
  • Daha uygun fiyata dizel otomatik karoq bulabilirsiniz. Sınıf olarak 3008 in karşılığı olur.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    hocam ona hiç bakmadık kodiaq ya da 3008 desek hangisi dersiniz
  • Hem yok çekecekler, hem benzinli, hemde muhtemelen buzdolabı beyazı bir skoda almak yerine tabi ki 3008.

• quote:

Orijinalden alıntı: onuraladi

hocam ona hiç bakmadık kodiaq ya da 3008 desek hangisi dersiniz

Kodiaq bir üst sınıf. Görünüş olarak daha heybetli ama benzinli. 3008 dikkat çekici ve dizel.

Benim tercihim kodiaq olurdu.

Yarın canlı destekten stok sorgulaması yapın. Eğer varsa hangi bayinin stoğunda olduğunu söylerler.

Şimdiden hayırlısı olsun.

• Ben kesinlikle 3008'i tavsiye ederim. Hem de Allure donanım çok zengin. Peugeot Dakar rallisini (Dünyanın en zor rallilerinden biri) son 3 yılda kazandı. Yani araçlarına güveniyorlar. Üstelik dizel motor. 1.4 benzinli ne kadar uzun ömürlü olur bilemiyorum. 3008 1.6 dizel motor 120 beygir,300 nm tork ve araç 1.315 kg. Cüssesine göre çok hafif. Bu size performans ve yakıt tüketimi olarak dönecektir. Benzin ve dizel fiyatları aldı başını gitti. Fakat dizel hem daha ucuz hem de daha fazla km yapabiliyorsunuz.
    1.4 TSI 150 beygir motorun torku 250 nm ve Kodiaq bu motorla 1.546 kg. Kodiaq da güzel araç ancak bu ikisi arasında 3008 daha mantıklı ve çekici. 200.000 lira verip 1.4 benzinli bir Suv alınmaz diye düşünüyorum naçizane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t821926

Ben kesinlikle 3008'i tavsiye ederim. Hem de Allure donanım çok zengin. Peugeot Dakar rallisini (Dünyanın en zor rallilerinden biri) son 3 yılda kazandı. Yani araçlarına güveniyorlar. Üstelik dizel motor. 1.4 benzinli ne kadar uzun ömürlü olur bilemiyorum. 3008 1.6 dizel motor 120 beygir,300 nm tork ve araç 1.315 kg. Cüssesine göre çok hafif. Bu size performans ve yakıt tüketimi olarak dönecektir. Benzin ve dizel fiyatları aldı başını gitti. Fakat dizel hem daha ucuz hem de daha fazla km yapabiliyorsunuz.
    1.4 TSI 150 beygir motorun torku 250 nm ve Kodiaq bu motorla 1.546 kg. Kodiaq da güzel araç ancak bu ikisi arasında 3008 daha mantıklı ve çekici. 200.000 lira verip 1.4 benzinli bir Suv alınmaz diye düşünüyorum naçizane.

Her şey tamam da performans saçma olmuş hocam. Kodiaq 1.5 saniye daha hızlı 3008 den 0-100 de.

• Kodiaq ın yaşam ve yükleme hacmi bariz olarak üstün ancak 3008 in de sürüşü çok daha çevik, bunun dışında dizel olması 3008 e ekonomi açısından avantaj da sağlıyor.

3008 daha dinamik sürüş + ekonomi, Kodiaq daha geniş iç mekan ve daha canlı performans sunuyor.

Ben olsam Skoda cephesinde Karoq 1.4 150Hp yi, Peugeot cephesinde 3008 1.6 165Hp yi tercih ederdim, sizin sorduğunuz 2 model arasından ise 3008 i alırdım

• nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
    İsterse 4 saniye hızlı olsun. Saniye sonuçta. 1,5 daha hızlı olmanın maliyeti çok fazla.
  • onuraladi O kullanıcısına yanıt
    Ankara'da yok dediler, bende İstanbul'dan Superb aldım. Gitmeyi gözünüz kesiyorsa araba mutlaka vardır başka bayide.

• Sınıfları farklı. 3008 çok güzel araç ama Kodiaq D suv olduğu için kodiaq diyorum . Ama motor olarak tabi ki 3008 güzel.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 18 Nisan 2021; 18:38:22 >
  • forumda bir arkadaşta,3008 dizel-otomatik var.Daha öncede aynı şanzıman -motor ikilisinin 308 olanınını kullanmış,3008 de bu ikilinin bariz daha iyi olduğunu yazmış.Ben de 3008 derdim.Şu 1.5 tsi 'ler bir gelmedi,eminim 1.4 'lerden iyi olacak.Ancak 3008 çok pahalı.Hadi onu da yazayım;1,5 tsi manuel karoq (galiba en ucuzu bu olurdu ,beklenirse gelebilir.Benim favorim).Ama kesinlikle ve kesinlikle 1.4 tsi kodiak almam o paralara,net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanjiro Kamado -- 30 Mart 2018; 1:0:55 >
  • Şu markalara 200 bin ₺ yi nasıl bağlıyorsunuz anlamıyorum.

• JanKlod kullanıcısına yanıt
    Sen bu şirketleri ne sanıyorsun ? Vag ve PSA avrupayı domine eden 2 firma bence sen buraya yorum yapmadan önce biraz kültürlen
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.