Şimdi Ara

Kod sonsuz döngüye giriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekrana koltukları bastırıyorum. Klavyeden bilet sayısı girmesini istiyorum. Bilet sayısı yerine harf girerse mesaj verip tekrardan sormasını istiyorum. Başlangıçda int değişkenime -1 verdim. Klavyeden harf girerse içine almadığından -1 olarak kalıyor. Eğer -1 se sorma kısmına goto ile geri çekip tekrardan bilet sayısı giriniz denmesi lazım ama sonsuz döngüye girip -1 le lütfen bilet sayısı giriniz arasında kalıyor. Bilet sayısı girinizden sonra cin komutu var onu nasıl esgeçiyor anlamıyorum. Yardımcı olurmusunuz?[goto yerine fonksiyonu tekrardan çağırdım olmayınca gotoda kaldı]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kodları buraya yazarsan yardımcı olabilirim
  • Karma kod yazarsam

Void bas()

{

İnt seçim=-1;

İf(yanlis==1)// clasımdaki bir değişken yanlis

{cout<<"Hatalı giriş. Kontrol ediniz"; yanlis=0;}

-Koltukları ekrana basan kod-

Cout<<"Bilet sayısı giriniz"

Cin>>seçim;

İf(seçim==-1){yanlis=1; bas();} [bas yerine gotuda olabilir]

Else bilet satın alma işlemleri
    }
    İnternette en son araştırmamda yanlış girdi olduğundan cin bayrağı temizlenmesi gerekiyor deniliyordu. Ordada cin.clear()[işe yaramadı yada ben tam anlamayadım] birde cin.ignore() var. Bunu daha deneyemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet1055 -- 28 Aralık 2017; 12:34:20 >
  • Mehmet1055 M kullanıcısına yanıt
    Goto kullanma kodu okunmaz hale getiriyor döngü ile yapmaya çalış.
  • String ifade girişini engellemek istiyorum. Şimdi ilk başta koltukları yazdı. Sonra giriş istiyor. Ben string girdim hata mesajı, dolu koltuk girdim hata mesajı... Bu mesajlar döngüye koyarsam alt alta koltukların altında gelicek ve bu kötü bi görüntü

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.