Şimdi Ara

Kocaeli Nasıl Bir Şehir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JustClark

quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

quote:

quote:

Bunu tercihleri yapmadan önce soracaktın, şimdi değil. Geçmiş olsun kardeş...

Valla diger bir secenegim Bursa idi.Sanirim egitim olarak kocaeli daha iyimis.Sehir olarak bursa sanki bi tık onde.Neden gecmis olsun dedin?

Şimdi telefonunu çıkar ve takvimi açarak bundan 1 yıl sonrasına alarm çalacak şekilde kayıt düş. 1 yıl sonra bu konuya gel ve görüşlerini bildir. Güzel şehir diyenler de görsünler yazdıklarını.

Kucuk bir yerden gelicem belki beklentilerimi karsilar

O zaman beğenirsin ama çok pahalı bir şehir. İzmit, karamürsel ve değirmendere güzeldir. Gebze'ye ben hiç gitmedim sende gitme istanbul'a giderken içinden geçmiştim birkere o kadar

• Beklentin nedir bilmiyorum ama Ordu'nun mis gibi havasından sonra buranın havası sana çok ağır gelebilir. Tabiki bir İstanbul değil burası ama gayet yaşanılabilir bir yer. Gece hayatın yoksa okuluna gider gelirsin çarşıya iner gezersin, rahat edeceğini düşünüyorum. Okula başlayınca uplayıp görüşlerini bildirirsen iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Bu arada hangi şehirden geldiğini sormayı unuttum. Çünkü beğeni kıstasında bu çok önemli bir durum. Ben doğma büyüme buralıyım, ve benim yakın arkadaşlarım da doğma büyüme buralı. Ve doğma büyüme bu şehirden bu şehrin insanlarından ve bu şehrin fabrika bacalarından, kanser yapan havasından nefret edenleriz. Bu yüzden geldiğin şehir önemli.

Ordu

Ordu yaşam ve gençlerin güzel vakit geçirebilmesi açısından nasıldır bilmiyorum ama temiz havasını kesinlikle özleyeceksindir. Ayrıca Türkiye'nin en pahalı ulaşımı da Kocaeli'de. Bunun dışında ulaşım araçlarını kullanmadan da bir yerden bir yere gitmek çok zor. Umuttepe kampüs ile izmit merkez arası bile 10 kilometreden fazla.

• theobserver kullanıcısına yanıt
    Uni. Hayati sosyallik gibi beklentiler iste.

• Haplo kullanıcısına yanıt
    Hocam soyle kocaeli gezip dolasabilecegim sosyal imkanlar bulabilecegim bir yer mi

• okumaya gelıyosan guzel yer
    kız ortamı bulurum hayatımı yasarım dıyosan hıc gelme
  • En guzel yeri istanbula giden yolu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gebze center = apaçi center , bi kez zorla götürdüler aman tanrım didim
  • quote:

Orijinalden alıntı: YediyuzYetmisYedi

En guzel yeri istanbula giden yolu

bunu sakarya'dakiler de çok diyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonelyhawk84 -- 24 Temmuz 2014; 17:24:22 >
  • quote:

Bu arada hangi şehirden geldiğini sormayı unuttum. Çünkü beğeni kıstasında bu çok önemli bir durum. Ben doğma büyüme buralıyım, ve benim yakın arkadaşlarım da doğma büyüme buralı. Ve doğma büyüme bu şehirden bu şehrin insanlarından ve bu şehrin fabrika bacalarından, kanser yapan havasından nefret edenleriz. Bu yüzden geldiğin şehir önemli.

+ kesinlikle katılıyorum.
    Birde olumlu yorumları görünce şaşırdım doğrusu. Kocaelinin gencini hiç sevmem. Arizona kerkenkelesi gibi yürüyüş yolunda gezerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: poset cay

gebze center = apaçi center , bi kez zorla götürdüler aman tanrım didim

+1

bayramoğlu plajından uzak durun gerisi güzel.

bayramoğlu plajı - kekolar diyarıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: insan.

quote:

+ kesinlikle katılıyorum.
    Birde olumlu yorumları görünce şaşırdım doğrusu. Kocaelinin gencini hiç sevmem. Arizona kerkenkelesi gibi yürüyüş yolunda gezerler.

Arizona kertenkelesi :))

• quote:

Orijinalden alıntı: HorseWhisper

quote:

+1

Bizde istanbula felan kacariz napalim hocam :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HorseWhisper

quote:

+1

Bizde istanbula felan kacariz napalim hocam :)

hocam bu arada kaç puanla girdiniz ?

• Çok fazla gece hayatının olduğu mekanlar yoktur, öyle bir ortam arıyorsan o sıkıntı olacaktır. Onun dışında sosyal imkan olarak her türlü ortam vardır. Arkadaşların dediği gibi dünyanın en kötü ve en pahalı ulaşımı kocaeli de. Karadeniz havasından sonra sanayi havası ağır gelecektir o sıkıntı olabilir.
  • ibrahim1213 kullanıcısına yanıt
    Gece hayatim yok hocam.Benimki sadece arkadaslarimla rahatca dolasmak,yemek yemek,gezmek felan iste.

• JustClark kullanıcısına yanıt
    O zaman sıkıntı olmayacaktır merak etme her türlü kafe,restaurant, oyun salonları bulabilirsin. Kendi ortamınıda kurduktan sonra keyifli geçecektir
  • Ünye Fatsa mı merkez mi hocam. Bizim okulda çok Ünye li varmış ondan merak ettim

• kocaelinde yaşayan biri olarak nefret ederim hocam ama artık hayırlı olsun

• 4 yıl önce kız arkadasım Kocaeli'de okuyordu. Ben de haftasonları İstanbul'dan yanına giderdim. Tam bir sanayi sehri, sosyal acıdan oldukca kısıtlıydı bence. Yapacak bir sey bulamazdık. Birkac guzel park ve kafe vardı donup dolasıp oralara mahkum kalırdık. 4 yılda ne degismistir bilemem tabi. Bursa'da dogdum buyudum. Keske Bursa'yı yazsaymıssın. Sosyal acıdan ve eglence olanakları acısından Bursa kat kat ondedir. Gezecek yerler ve nezih semtler acısından da oyle. Nilufer, Fsm, Cekirge, Kukurtlu, Uludag bile tek basına yeterdi. Olan olmus ama, kafana takma. Kendine guzel bir cevre edinmeye calıs, yoksa sıkıntıdan patlarsın o sehirde. Tebrikler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.