Şimdi Ara

Kocaeli'de intihar eden 18 Yaşındaki gencin bıraktığı not;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
6.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
148 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Furkan Celep, sosyal medya hesabından intihar edeceğini belirten bir gönderi paylaştıktan sonra kayalıklardan atlayarak yaşamına son verdi.

Kendi özümü yetenegimi ögrenemedim, bunun için çok ugraştım ve çaba gösterdim.Neyi sevdigimi bilmiyorum, ne olmak istedigimi bilmiyorum, ne okumak istiyorum bunu dahi bilmiyorum.Benim yaşımdaki insanlara aramda uçurum var, her konuda benden daha üstünler.

Zaman geçtikçe kendi kişiligimden ayrılmaya başladıgımı hissediyorum.Gittikçe yalan söylemeye, argo hatta küfür kullanmaya başladım. İnsanlardan uzaklaşmaya onları önemsememeye, doğaya ve hayvanlara zaman ayıramamaya başladım.Kendimi zamanla duygusuz bir insana dönüşüyormuşum gibi hissediyorum.Bunlar bana göre değil ben böyle olmak, hayatımın geri kalanına duygusuz bir insan olarak devam etmek istemiyorum.Sorumluluk almak istemiyorum.Bir araba, bir ev veya herhangi bir şey uğuruna yıllarımı aylarımı harcamak istemiyorum.İş hayatı bana çok yorucu geliyor.Hem içten hem de dıştan yıpranıyorum.Bir şeyler uguruna bunca sorun yaşamak bana mantıklı gelmiyor.Bunun yerine her şeyi arkada bırakıp gitmek, her şeyi kapatmak daha mantıklı geliyor.

Aslında hiçbir şey için yaşamıyorum.Yaşamak için bir nedenim bir amacım yok.İnsanların yoluma sürekli taş koyup beni yoracaklarını biliyorum, bunun için çabalamak istemiyorum.

Burda kalmamı saglayan bir kaç şey vardı.Şarkılar, kitaplar, filmler, doga, gökyüzü (özellikle bulutlar ve gün batımı) ve birkaç tane de dost.Bunlar benim bir süreligine burda kalmamı sagladı, bunun için minnettarım.

Kocaeli'de intihar eden 18 Yaşındaki gencin bıraktığı not;

Bir çok gencin aklında düşünüp ve aklından çıkmayan bir gelecek kaygısı.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/20200924/kocaelide-18-yasindaki-genc-intihar-etti-1042904485.html/

• Hocam kerimcem diye biri yok.

O bir bot. Üstelik bug dolu. Kötü yazılmış, sürekli hata veren çirkin bir bot.

Böyle düşünün. İnsan olduğunu düşününce inanmak çok zor geliyor. Sinir oluyorsunuz canlı bir varlığın bu kadar saçma sapan olmasına, anlayamamasına.

O yüzden dalga geçin sadece o botla.

İntihar edecek birini dışarıdan bakarak anlayamazsın. Buradan bile söylediklerin hakkında hiçbir bilgin olmadığın net bir şekilde anlaşılıyor. Kimse intihar etsin demiyoruz lafı sağından solundan anlama. İnsan gibi şartlarda insan gibi yaşamak varken inadına "o gelse iyi mi olacağ, bu gelse şöyle mi olacağ" demen işte tam olarak söylediklerimi haklı çıkarıyor.

valla ben onun yaşında gittim gece akrabamın fırınında çalıştım,sabahıda öğlenide bir pc dükkanında çalıştım eve geldiğim saat gece 23-24 dü kemiklerimi kaslarımı hissetmiyordum bile, bacaklarımı havaya duvara kaldırıyordum yorgunluktan tamam sayıp sövdüğüm oluyorduda o intihar başka birşey yani hayat gümüş kaşıkla doğmadıysan zor yani herkes için oyle..

• Yeşil toplarda çıkıp sokaklar dolu araba, evlerde buzdolabı var desin.

Yazık olmuş gencecik çocuğa Allah rahmet eylesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim anladığım bu msjdan arkadaşlarım okudu yükseldi ,ben beceremedim okumadım vasıfsız kargo elemanı oldum intihar ediyorum bunalımı depresyonu (daha 18 yaşında bir çocuk hayatının başında) allah ailesine sabır versin.

siyasi bir ergüman çıkarmak nasıl oluyor hayret ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Eylül 2020; 15:59:10 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Kapitalizm ruhunuza işlemiş anladığı şeye bakKocaeli'de intihar eden 18 Yaşındaki gencin bıraktığı not; 

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Kapitalizm ruhunuza işlemiş anladığı şeye bak 

sizinde siyaset bu intiharın siyasetle yakından uzaktan alakası yok kapitalizim heryerde dünyada 5 milyardan fazla insanoğluda fakir yoksulluk şartlarında, zor şartlarda yaşıyor, toplu olarak herkes kendini sallandırsın bu düşünce yapısıda çok sağlıklı tebrikler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Eylül 2020; 16:1:34 >

"Siyasetle yakından uzaktan alakası yok"

PekiKocaeli'de intihar eden 18 Yaşındaki gencin bıraktığı not; 

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt

valla ben onun yaşında gittim gece akrabamın fırınında çalıştım,sabahıda öğlenide bir pc dükkanında çalıştım eve geldiğim saat gece 23-24 dü kemiklerimi kaslarımı hissetmiyordum bile, bacaklarımı havaya duvara kaldırıyordum yorgunluktan tamam sayıp sövdüğüm oluyorduda o intihar başka birşey yani hayat gümüş kaşıkla doğmadıysan zor yani herkes için oyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Eylül 2020; 16:7:55 >

Bir de demagoji yapıyorKocaeli'de intihar eden 18 Yaşındaki gencin bıraktığı not; 

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Bir de demagoji yapıyor 

rahat güzel şartlarda yaşayamayan çalışmayan babası anası zengin olmayan insanlar intiharmı etsin diyorsunuz ozaman sizi çözmek için decoder lazım yeminle,bu hükümet gidip yerine gelen ipek kundağa sarcak sanıyorsan oda bir ayrı polyana tabi birşey diyemiycem,bu çocuğun olayı bunalım keşke ailesi daha baştan anlasaymış durmunu yazık etmiş gençliğine daha çok genç.

• Bir sürü şey yazıp siliyorum sonra tartışmaktan uzak durmak için vazgeçiyorum ve uzatmıyacağım.Kim nasıl anlıyor ise arkadaşlar.

İntihar edecek birini dışarıdan bakarak anlayamazsın. Buradan bile söylediklerin hakkında hiçbir bilgin olmadığın net bir şekilde anlaşılıyor. Kimse intihar etsin demiyoruz lafı sağından solundan anlama. İnsan gibi şartlarda insan gibi yaşamak varken inadına "o gelse iyi mi olacağ, bu gelse şöyle mi olacağ" demen işte tam olarak söylediklerimi haklı çıkarıyor.

• 28 yaşındayım tamamen aynı durumdayım ve çok daha kötü şeyler olacağına inanıyorum.

O zaman iyilerin yanında mücadele etmek gerekirse ölmek için yaşıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • giittiği yerde bal börek var ne kazandı olan ailesine oldu iman yoksa yürek et parçasıdır.

• Su cocugun intiharini siyaset malzemesi yapan muhalefet her turlu kufru ediyor ya neyse.

Rabbim bu kalpsizleri muvaffak eylemesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

Su cocugun intiharini siyaset malzemesi yapan muhalefet her turlu kufru ediyor ya neyse.

Rabbim bu kalpsizleri muvaffak eylemesin.

Şu çocuğun intihar sebebini göremeyen, iktidarın payını reddedenler halen muhalefet falan zırvalayanlar her türlü küfrü hakediyor ya neyse.

Rabbim kul hakkı yetim hakkı yiyen, böyle acı olaylara sebep olan bir iktidarı destekleyenlere hakkettiklerini versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 24 Eylül 2020; 18:59:1 >
  • Aktrollere cevap vermek yerine bloklarsanız kimse görmemiş olur. Siz hala cevap veriyorsunuz.

• Kimse gelip aktrolcülük yapmasın nice insanlar geçim ve gelecek kaygısından intihar ediyor.

• Bir çok konuda olduğu gibi insanlarımız çocuk yetiştirme konusunda da yetersiz. Türkiye'de çocuk yetiştirmek ya çok sevip el bebek gül bebek - 'sen yaparsın', 'sen uğraşsan yaparsın', 'aslında sen en iyisini yaparsın', 'şu çocuk nasıl yaptı senin neyin eksik?' diyerek yetiştiriyor yada tam tersi, çocuk için onu bunu gösterip kıskanmayı yaşam biçimi haline getirmesine neden oluyorlar. Bunun peşinden de diğer insanların her sözüne veya eylemine alınma ve aşağılanma huyları geliyor.

Gerçek hayata atıldıklarında aslında hiçte ailelerinin söylediği gibi üstün bir çocuk olmadığını anlıyorlar. Diğer herkes gibi bir şeyler elde etmek için mecbur çalışıp sömürülmek zorunda olduklarını öğrendiklerinde bu seferde yıllarca buna alışacağım diyerek kendilerini kaybediyorlar. Çalışma hayatında hangi konumda olursan ol senin kara gözüne kara kaşına bir şeyler vermeyecekler.

Bu gibi intiharları epey duydum, gelip kapitalizm vs diyerek içi boş edebiyat kasmadan önce toplumca gerçekçi olmamız lazım. Nasıl ki sokakta ölmüş bir kedi veya satın alınan Bethesda için bile sağduyulu yaklaşıp hükümetimize atıflarda bulunuyorsak, bu gibi her konuda da dönüp kendimize, ailemize, yaşam biçimimize, diğer insanlara nasıl davrandığımıza bir bakmalıyız.

Çocuktan çok ailesine acıyorum. Çocuk ölmek istemiş ve bunu başarmış. Tek başarısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noir06 -- 24 Eylül 2020; 19:23:16 >

• babus0606 kullanıcısına yanıt

Dini tartışmaya gerek yok ama bence şuan daha iyi bir yerde.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.