Şimdi Ara

Koca Koca Adamları Dize Getirdi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 7 ay
 • Cevaplayan Üyeler 24
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat 6 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Öner (7 mesaj) erkahn (4 mesaj) Fallen Angel by A.C (4 mesaj) asderty (3 mesaj) captain_turkiye (2 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (25 mesaj) Mobil (12 mesaj) Mini (5 mesaj) (1 mesaj)
 • @
17 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Koca Koca Adamları Dize Getirdi..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  6727 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Benim oyum bu çocuğa  

 • Hocam yandas yaziyorsun belli ama disimizi sikarken hepbirlikte diyorsunuz paralari ezerken tek basinasiniz ( sozum meclis disi) kokolar cekiliyor en luks arabalar super villalar yatlar katlar ihaleler

  millette dis birakmadiniz

  insanlar ac

  bebek mamalarina alarm takiliyor

  Karşısında 24 hükümet görmüş bir öğretmenin, kahvehane köşelerinde çay içip memlehett çohhh iyii yeaaa diyen kör cahil dayılardan farkı yok. Sadece onların okumuş versiyonu. Okumuş ama kafa sıfır. Bunun öğretim vereceği öğrenciye acırım. Akpartiyi savunurken yaptığı tek bir mantıklı açıklama yok. Hepsi ezber kelimeler. Bu ezber kelimeleri kahvedeki dayılarda söylüyor.

  Cümlelerine sırayla cevap veriyorum.


  Akp sandıkta tebrik edildi ve halk onlara yaklaşık 20 yıllık tek başına iktidar olma şansı verdi. Daha ne olsun. Üstelik tüm yetkiyi de ellerinde topladılar. Böylesi bir durumda tek başına iktidar olan partiyi nasıl, kim engelleyebilir. Engel görmek istiyorsan git İstanbul ve Ankara büyük şehir belediyelerine bak. Belediye el değiştirdi, sonrasın yetkileri kısıtlayan kanunlar çıkarmaya başladılar. Engelleme öyle değil böyle olur.


  Pkk 10 yıldır yoğun demişsin. Sanki son 10 yıldır var, 90 ları çabuk unutmuşsun. Ozaman sadece pkk da yoktu, hizbullah, asala bunun yanında mafyasıyla ayrı bir savaş veriliyordu.


  Kontrol dış ülkede olsa diyorsun, ülke kalkınır diyorsun. Bu ülke ambargo yedi, ekonomik krizler yaşadı, burada nasıl bir kontrol var acaba. İşinize geldiğinde ülke krizden çıkmıyor diyorsunuz, işinizde geldiğinde ülke amerikancı, onların kulu kölesiydi diyorsunuz. Maden eskiler amerikancıydı neden krizler yaşadık, halk zengin değildi diyorsunuz, neden zengin değildik ozaman. Bu nasıl bir çelişki. Bu ülkede hiçbir zaman bu halk dışa bağımlı, boyunduruk altında yaşamayı kabul eden bir halk olmadı, biz dedelerimizden dinledik kurtuluş savaşlarını, onların babalarının nasıl şehit olduğunu, yıllarca nasıl askerlik yaptıklarını. Yani akp ile milliyetçi olmadı bu halk, ulusuna akp ile sahip çıkmayı öğrenmedi, akpnin yaptığı sadece gaz vermekten milletin duygularını sömürmekten başka birşey değil.


  Akp oy için, daha fazla güç için, kürt vatandaşın oyunu alabilmek için pkk ya yanaştı. En büyük hatayı yaptı. Pkk, terörist bir oluşum olduğu ezelden belli iken teröristlerle masaya oturursan en büyük tavizi vermiş olursun. Verdi de, sonrasında yüzlerce şehit verildi. Onların lobisi daha da güçlendi bu ülkede. Ne uğruna, daha fazla oy uğruna.


  Halk bu partiye 20 yıla yakın tek başına iktidarlık şansı verdi. Bir seçim daha kazanırlarsa çeyrek asır bu ülkenin başında kalacaklar. 90 larda koalisyonlarla, erken seçimlerle bu ülke yönetiliyordu, bir seçilen sonraki seçimde bir daha gelemiyordu. Üstelik elinde bu kadar güçte yoktu. Eee sonuç, gelinen nokta ortada. Ne ekonomi kaldı, ne adalet mekanizması, ne liyakat kaldı nede dış siyaset. Hepsini yönetemeyip için ettiler. Sen zannediyormusun ki bir sonraki seçimde aldıklarında 5 senede hepsini düzelte bilecekler. Ülkenin temelleri sarsıldı.


  Togg için sırada bekleyen var demişsin. Bir marka oluşturmak bu kadar kolay mı. Dünyada tanıtmak, ülkelere bunun satış ve servis altyapısını kurmak, dünyadaki pazardan pay kapmak. Daha üretim için 3 sene var, oysaki son zamanlarda bu pazar ciddi biçimde büyüyor ve rakipler piyasaya çıkıyor. Üretilene kadar neler olacak kim bilir. Bu iş okadar kolay değil. Ayrıca halk, elbette isteyecektir, ucuz ve yerli araç, ancak durum ortada bir çok kişi fiyatı açıklanınca sadece bakacak.


  Kimse artık 10 yıl diş sıkmak istemiyor, 20 yıl gibi koca bir süre vardı önlerinde, yapamadılar, olmadı. Daha da 10 yıl bekleyen benim gözümde saftır.

  Umudunuz buysa işiniz zor.  Bu ağzı gevşek ve terbiyesiz çocuk, kendini bildiğinden beri ak parti hükümeti var. Başka hükümet görmemiş.

  Karşısında 24 hükümet görmüş bir öğretmen var.


  Bir halt bilmediği halde bildiğini sanan gerzek gençlik.

  Karşında bir öğretmen duruyor, saygı ile konuşup bir şey anlatmaya çalışıyor.

  Bu genç saygısızca karşısındakini susturmaya, söz hakkı vermemeye uğraşıyor.


  Cidden sağdan soldan duyduklarınızla bir şey bildiğinizi sanıyorsanız bu ülkeye en büyük kötülüğü ediyorsunuz demektir.

  Öğretmen terbiyeli biri ki terslememiş terbiyesizi.

  Suç bu çocukta değil ama, ona terbiye ve ahlak öğretemeyen ana babasında. Hatta belki onlarda da yoktur ki çocuğuna verememiştir.


  Bir şey öğrenmek istiyorsan dinle.

  Bildiğinle var olanı kıyasla, eski ve yeni seviyeyi kıyasla.


  Ne durumda olduğun değil, bu duruma hangi durumdan geldiğin önemli.


  Ülkenin şu anki halini beğenmiyorsanız sizi 20 sene önceki Türkiyeye bir götürebilsek keşke..

  Siz youtube'dan izlersiniz 20 yıl öncesini , bizler se yaşadık.

  Adam hala AKP hükümetinin 10 yıl ülkeyi iyi yönettiğini düşünüyor. TOGG filan demiş birde. Sıfır araba alırken 1.5 arabada vergi ile devlete alıyoruz gelmiş TOGG diyor. TOGG projeymiş. Hani şu her seçim önümüze sürülen yerli araba. Uçak filan demiş. Ancak lüks aracında pudra şekeri çekerken uçak üretirsin. O kafaya böyle ulaşılır. Paragraf paragraf yazmış birde. Hani hataları var ama demiş ama bu hataları düzeltmesi için daha aylara yıllara ihtiyacı varmış.


  Kardeşim senin hata yapma lüksün yok. Kişisel olarak milyonlarca hata yapabilirsin. Hata sadece seni olumsuz etkiliyorsa yap. Ama devlet yönetiminde hata olmaz. Bir hata milyonlarca kişiyi etkiler. Deneme yanılma yöntemi burada işe yaramaz. Ne geçmiş 10 senede ne gelecek 10 senede mevcut hükümetin başarılı bir adım atma şansı kalmadı. Ben 30 yaşındayım ve bir 10 sene daha hayatımdan çalınıp gidilmesini izleyemem.


  Ben o hataların ceremesini çekerken senin yandaşın ejder meyveli bilmem ne içip, 3 4 tane sıfır model araba çekip, içinde pudra şekerini çatır çatır çekiyorsa benin bekleyecek 4 5 senem değil 4 5 saniyem bile yok.


  Batan geminin mallarını sömürmek için 4 5 sene daha istemeyin üzülürsünüz.

  Sen yazdıklarıma cevap ver bırak geçiştirme cümlelerini. Sen yaşadıysan bende yaşadım o dönemleri. Ülkeyi ozamanın şartlarında değerlendiremiyorsun.


  Gel yazdığın cümleleri de cevaplayayım,


  Eskiden yapılan hata yüzünden millet 40 yaşında bile emekli olabiliyordu. Annem 42 yaşında emekli oldu, istemedi olmayı, çalışırım dedi, türlü engellerle emekli ettiler. Şimdi emekliliği hak edipte yaşa takıldığı için bir dolu insan var. Hakları gasp ediliyor, belki haklılar belki haksızlar. Ama şuan emekli olabilen sayısı az, haliyle sosyal güvenlik sistemi üzerinde baskıda azaldı. Ssk nın batması, siyasi politaksızlık ve ileriyi görememekten dolayıdır. Eğer emeklilik yaşı 55 li yaşlarda olmuş olsaydı ozamanlarda, şimdi milleti 65 lerine kadar süründürmek zorunda kalmayacaklardı. Eskiler hata yaptımı evet, akp hatayı düzeltti mi acı bir şekilde düzeltti ama düzeltti.


  Ben ozamanlar ,özel hastanelerde de devlete hastanelerinde de bulundum, yeri geldi tedavimi de oldum, halende aynı şekilde devam ediyor. Eskiden mr, röntgen, vs. aletler bu zamanki gibi teknolojik değildi. Kan tahlili olsun diğer birçok konuda teknolojik ilerlemeler işleri de hızlandırdı. Cihazlar online olarak bağlı, e-devletten bile çekilen görüntüleri ve raporları görüyorsun. Şimdi ki gibi mhrs den sıra alma durumu da yoktu. O dönem internet bile yaygın değildi, milletin evinde bilgisayar bile yoktu. Sence yokluktan mı? Elbette hayır, ozaman yaygın değildi. Peki gelelim asıl meseleye, şuan sıra beklenmiyormu sanıyorsun. Pandemi zamanı özel durum onu geçtim. Pandemiden önce sen hemen her istediğim bölüme randevu alabileceğini mi zannediyorsun. Randevu aldın diyelim, doktor mr verdi, hemen gidip mr çekildiğini mi zannediyorsun. Yeri geliyor 1-2 ay zaman veriyorlar. Eskiden hastanede beklediğin sırayı şimdi evde bekliyorsun, farkı bu. Bak güzel kardeşim, o sıralarda bende büyüklerim için sıra bekledim, onları dışarıda oturtup doktor kuyruğu, tahlil kuyruğu, ilaç kuyruğu ayrı ayrı beklerdim. Bizde çektik ozamanın zorluklarını ama bazı şeyleri değerlendirirken zamanın şartlarını da göz önüne almasını biliriz.


  Yani sadece sen yaşamadın o zamanda. Burada basit kelime oyunlarıyla insanları etkilemeye çalışmanın bir manası yok. Anlatacaksan enine boyuna anlat. Bak objektif bir şekilde yazdım, yanlışı da doğruyuda. Bu forumda beni herkes muhalif bilir, oysaki sadece 3 -4 sene öncesine kadar apolitik bir insandım, belki hiç akpye oy vermedim ama chp holiganıda olmadım.

  Hadi çocuğu geçtim. 24 hükümet görmüş öğretmen ne biliyor? Bırak mevkisini yaşını ne biliyor? Mesela videoda nasıl bir tespiti var?

  Geç bunları çocuk doğru söylemiş saygısız bir tarafida yok napmis hakaret mi etmiş kör olmayın sağır olmayin

  Ben gördüm 20 yil oncesini, daha oncesini de gordum. 2001 yilinda bundan cok daha iyi bir ulkeydik. Turkiye hic bu kadar kotu hale düşmemişti.

 • Yüzbaşı
  855 Mesaj
  alnı öpülesice..
  |
  |
 • Yarbay
  8673 Mesaj

  Umudunuz buysa işiniz zor.  Bu ağzı gevşek ve terbiyesiz çocuk, kendini bildiğinden beri ak parti hükümeti var. Başka hükümet görmemiş.

  Karşısında 24 hükümet görmüş bir öğretmen var.


  Bir halt bilmediği halde bildiğini sanan gerzek gençlik.

  Karşında bir öğretmen duruyor, saygı ile konuşup bir şey anlatmaya çalışıyor.

  Bu genç saygısızca karşısındakini susturmaya, söz hakkı vermemeye uğraşıyor.


  Cidden sağdan soldan duyduklarınızla bir şey bildiğinizi sanıyorsanız bu ülkeye en büyük kötülüğü ediyorsunuz demektir.

  Öğretmen terbiyeli biri ki terslememiş terbiyesizi.

  Suç bu çocukta değil ama, ona terbiye ve ahlak öğretemeyen ana babasında. Hatta belki onlarda da yoktur ki çocuğuna verememiştir.


  Bir şey öğrenmek istiyorsan dinle.

  Bildiğinle var olanı kıyasla, eski ve yeni seviyeyi kıyasla.


  Ne durumda olduğun değil, bu duruma hangi durumdan geldiğin önemli.


  Ülkenin şu anki halini beğenmiyorsanız sizi 20 sene önceki Türkiyeye bir götürebilsek keşke..

  Siz youtube'dan izlersiniz 20 yıl öncesini , bizler se yaşadık.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 15 Nisan 2021; 16:41:7 >
 • Yüzbaşı
  415 Mesaj

  Merhabalar öncelikle,akp hükümeti 2012 yılına kadar ülkemizi gerçekten iyi yönetmiş bir parti,2000 krizinden de bizi çıkarmış olan bir parti ancak siz geçmişe takılı kalırsanız ilerleyemezsiniz,şuan 100.000TL lik otomobilin neden ülkenizde 500.000TL ye satıldığını açıklar mısınız?Veya asgari ücret ile yemeden içmeden 10 yıl içerisinde bile ev alamıyor oluşunuz,sizce de ekonomi hakkında bir bilgi vermez mi?Ps 5 in 3500TL ye girmiş olduğu ülkede neden 7500TL ye satılıyor?Gerçekten yeter gençliğimi çaldınız yeter
  |
  |
  Öner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  8673 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: CrewShadYS

  Merhabalar öncelikle,akp hükümeti 2012 yılına kadar ülkemizi gerçekten iyi yönetmiş bir parti,2000 krizinden de bizi çıkarmış olan bir parti ancak siz geçmişe takılı kalırsanız ilerleyemezsiniz,şuan 100.000TL lik otomobilin neden ülkenizde 500.000TL ye satıldığını açıklar mısınız?Veya asgari ücret ile yemeden içmeden 10 yıl içerisinde bile ev alamıyor oluşunuz,sizce de ekonomi hakkında bir bilgi vermez mi?Ps 5 in 3500TL ye girmiş olduğu ülkede neden 7500TL ye satılıyor?Gerçekten yeter gençliğimi çaldınız yeter

  Peki 10 yıl ülkeyi iyi yöneten bir parti vardı da neden tüm projelerine destek yerine engel olunmaya çalışıldı?

  Ya da neden bu hükümet ilk 10 yılını iyi yönetmişken tebrik edilmedi ama ikinci 10 yılda kötü kararlar aldığında yerin dibine sokuldu?


  Daha değişik bir açıdan bakarsak, son 10 yıldır yoğun bir savaşın içindeyiz.

  Eskiden de var olan PKK ile son 10 yılda aşırı bir yüklenme durumu var.

  Bu sebepledir ki son 10 yıldır ülke kaynaklarının %70 i savunma sanayine aktarıldı.

  Senin ps alıp oyun oynamandan daha önemli olan bazı kaynaklara para bulunması gerekiyor.


  Sen şunu diyebilirsin:


  Ülkenin kontrolü dış ülkelerde olsun, biz boyunduruk altında yaşayalım, ama ben 1000 tl ye ps alıp oyun oynayabileyim.

  Ya da 10 tl ye 5kg yağ alabileyim. Ya da kaynaklarımızı başkaları kullansın ama ben 50 bin paraya BMW alabileyim.


  Bu da şuna geliyor.

  Bu zihniyet 1915 de olsaydı "ben üzüm hoşafıyla mı doyacam, bana ne savaştan, karnım aç" diyebilirdi.


  Çok şükür ki senin gibi düşünmemişler, kendi hayatlarını bile "gelecek nesil" için yok sayabilmişler.

  Senin asla yapmayacağın , yapamayacağın bir şey bu.  Bu hükümetin ikinci 10 yılında yaptığı bazı yanlışlar:

  Aşırı göç alması,

  Hazinenin başına yanlış kişiyi getirmesi,

  Parti içindeki yapılanmanın bir kısmını yanlış yapması,

  Bizden güçlü ülkelere olması gerekenden erken bir zamanda posta koymaya kalkması.


  Hepinizin "megri megri" diye alaya aldığı "barış harekatı" aslında iki taraflı bir olay oldu.

  Bu süreçte pkk ile anlaşma yapılıp silah bırakıldı. Uzun bir süre şehit vermedik.

  Ancak bu olayın hem getirisi hem götürüsü oldu. Şu şekilde:

  Bu barış süreci boyunca hükümet her ücra köşeye "zor anlarda" ulaşabilmek için yollar yaptı.

  Daha önce pkk kontrolünde olduğu için araç çıkaramadığı, asker gönderemediği , hatta hastası olana ambulans gönderemediği tüm kritik bölgelere yol yapıp ulaşılabilir hale getirdi.

  Bunun akabinde bugün pkk nın saklanacak pek bir yeri yok, nere girse techizatımız oraya gidebiliyor.


  Bunun kötü tarafı şu oldu: Maalesef bu yolların yapımında (bazı yerlerde) pkk yandaşları çalıştı.

  Artık hangi firma ihaleyi alıp çalıştırdı bilemiyorum, ama bu yollar yapılırken altlarına bomba döşenen yerler oldu.

  Bu bombaların patlamasıyla da şehitler verdik maalesef.


  Ben her iki şekilde de düşünüp , tartıp analiz yaptığımda şunu gördüm:


  Biz bir geçiş süreci yaşıyoruz, bu süreçte dişimizi sıkacağız.

  Eğer destek olursanız 5-6 yılda atlatırız, yok her şeye körlemesine muhalefet olup projelere çomak sokarsanız 15 yılda atlatamayız.


  Mesela TOGG...

  Hala burdaki bazı cahiller "çok para, ben alamam, gereksiz" diyor.

  Sen alma arkadaşım. Sen alacaksın diye yapmıyor. Sen almasan bile bunu alacak bir sürü yerli yabancı insan olacak.

  Ülke ekonomisi para kazanacak.

  Keza yine MMU projesi.. Bu proje bizim havacılıkta kurtuluş savaşımız.

  En az 10 yıla ihtiyaç var böyle bir uçak yapımı için. Dolayısızya 10 yıl dişini sıkman lazım ki 10 yıl sonra refaha eresin.


  Bunun gibi sana 10 larca proje sayarım da mesaj çok uzayacak diye okumazsınız.


  Yine söylüyorum, geçiş dönemindeyiz, birlik olup dişimizi sıkalım.

 • Yarbay
  5272 Mesaj

  Hocam yandas yaziyorsun belli ama disimizi sikarken hepbirlikte diyorsunuz paralari ezerken tek basinasiniz ( sozum meclis disi) kokolar cekiliyor en luks arabalar super villalar yatlar katlar ihaleler

  millette dis birakmadiniz

  insanlar ac

  bebek mamalarina alarm takiliyor


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  Öner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  3876 Mesaj

  AKP sayesinde bir yere gelmiş, kötü gidişat yüzünden elindekinden olma korkusuyla nasılda kuduruyorlar. Bunun örnekleri videoda da bu forumda da mevcut. İşin özeti bu '40 alimi 1 delille yendim, 1 cahili 40 delille yenemedim.'
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 15 Nisan 2021; 18:2:27 >
 • Yarbay
  2589 Mesaj

  Ülkenin kontrolü dış ülkelerde olsun, biz boyunduruk altında yaşayalım, ama ben 1000 tl ye ps alıp oyun oynayabileyim


  En basit örneği , daha dün yavuz sultan selim köprüsü çinlilere satılıyor, biliyorsun di mi?

  Senin gibilerin en basit örneği artık bütün örneklerini yazıp not edicem, gerçi not etsemde bıdı bıdıya devam edersiniz.

  Boğazlarda 1 tane türk yok, teknesi olan hepsi arap. Hani türk???

  Göç alması demişin, onuda chp aldı zaten

  İngiltere ile 5 milyar dolara anlaşma yapılıyor, o para sana bana mı kalıyor? yoksa kendilerine 2022 model mercedes almak için mi harcıcaklar sence?

  Gerçi hala böyle düşünüyorsan niye sence dediysem ...


  Edit: ayrıca düzeliceğini düşünüyorsan, verin bu kardeşinize yetkiyi dedikten sonra her şey dahada kötü oldu, sebebi gayet açık.. Satılacak bir şey kalmadı, dişini sıkcak diş yok artık. bundan sonra hiçbir şey iyi olmaz, hukuku görüyorsun, adamlar kongre yapıyor ama sokaktaki polis amca anca çocukla dalga geçsin, yiyorsa kongreye gitsinler, ceza yazsınlar ??
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fallen Angel by A.C -- 15 Nisan 2021; 18:1:55 >
  |
  |
  Öner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  8673 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Fallen Angel by A.C

  Ülkenin kontrolü dış ülkelerde olsun, biz boyunduruk altında yaşayalım, ama ben 1000 tl ye ps alıp oyun oynayabileyim


  En basit örneği , daha dün yavuz sultan selim köprüsü çinlilere satılıyor, biliyorsun di mi?

  Senin gibilerin en basit örneği artık bütün örneklerini yazıp not edicem, gerçi not etsemde bıdı bıdıya devam edersiniz.

  Boğazlarda 1 tane türk yok, teknesi olan hepsi arap. Hani türk???

  Göç alması demişin, onuda chp aldı zaten

  İngiltere ile 5 milyar dolara anlaşma yapılıyor, o para sana bana mı kalıyor? yoksa kendilerine 2022 model mercedes almak için mi harcıcaklar sence?

  Gerçi hala böyle düşünüyorsan niye sence dediysem ...


  Edit: ayrıca düzeliceğini düşünüyorsan, verin bu kardeşinize yetkiyi dedikten sonra her şey dahada kötü oldu, sebebi gayet açık.. Satılacak bir şey kalmadı, dişini sıkcak diş yok artık. bundan sonra hiçbir şey iyi olmaz, hukuku görüyorsun, adamlar kongre yapıyor ama sokaktaki polis amca anca çocukla dalga geçsin, yiyorsa kongreye gitsinler, ceza yazsınlar ??

  Yavuz Sultan Selim Köprüsü kimin? Kim hisselerinin %51 ini satıyor?


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  8673 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: 3qzotix

  AKP sayesinde bir yere gelmiş, kötü gidişat yüzünden elindekinden olma korkusuyla nasılda kuduruyorlar. Bunun örnekleri videoda da bu forumda da mevcut. İşin özeti bu '40 alimi 1 delille yendim, 1 cahili 40 delille yenemedim.'

  Akp oncesinde de maddi durumu iyi olan biriydim, hala iyiyim.

  Akp ile bi alakasi olmadi durumumun.

  Bilmediğin kisileri yaftalamaktan vazgeç. Bu sana birsey kazandırmaz.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  425 Mesaj

  Adam hala AKP hükümetinin 10 yıl ülkeyi iyi yönettiğini düşünüyor. TOGG filan demiş birde. Sıfır araba alırken 1.5 arabada vergi ile devlete alıyoruz gelmiş TOGG diyor. TOGG projeymiş. Hani şu her seçim önümüze sürülen yerli araba. Uçak filan demiş. Ancak lüks aracında pudra şekeri çekerken uçak üretirsin. O kafaya böyle ulaşılır. Paragraf paragraf yazmış birde. Hani hataları var ama demiş ama bu hataları düzeltmesi için daha aylara yıllara ihtiyacı varmış.


  Kardeşim senin hata yapma lüksün yok. Kişisel olarak milyonlarca hata yapabilirsin. Hata sadece seni olumsuz etkiliyorsa yap. Ama devlet yönetiminde hata olmaz. Bir hata milyonlarca kişiyi etkiler. Deneme yanılma yöntemi burada işe yaramaz. Ne geçmiş 10 senede ne gelecek 10 senede mevcut hükümetin başarılı bir adım atma şansı kalmadı. Ben 30 yaşındayım ve bir 10 sene daha hayatımdan çalınıp gidilmesini izleyemem.


  Ben o hataların ceremesini çekerken senin yandaşın ejder meyveli bilmem ne içip, 3 4 tane sıfır model araba çekip, içinde pudra şekerini çatır çatır çekiyorsa benin bekleyecek 4 5 senem değil 4 5 saniyem bile yok.


  Batan geminin mallarını sömürmek için 4 5 sene daha istemeyin üzülürsünüz.

 • Yarbay
  2589 Mesaj

  yandaş bir şirketi ve üzerinden geçmedğimiz halde vergisini verdiğimiz köprü ve evet artık çinlilerin, 5-10 sene sonra iyi olcak diyorsun ya, dur sn o suriler bi çoğalsın türkten sonra suriyeli olcak, kendi ülkende azınlık olcaksın, ekonomik durumum iyi demişsin, iyi artık birgün suriyeli sana bıçak çeker, sonra dava açarsın, o davadan hiçbir şey çıkmaz ve bıçağı yemenle kalırsın. o zaman görürsün ;)

  başka konudaki mesajını gördüm demişsin ki ; düzgün muhalefet yok

  olay o değil, bu adamlar ne yaparsa yapsın iktidarda kalacağını biliyor ve bu çok kötü bir şey, iyi veya kötü chpye iyi partiye verirsin, olmazsa başkası, hiçbir parti ben herkesi düdüklerim yinede partide kalcam nasıl olsa hehe şeklinde asla olmamalı.

  |
  |
  Öner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  2589 Mesaj

  Değil zaten, devlete ait ne varsa satıldı, kısa yoldan geçici çözüm oluşturuldu, o geçen seneler iyi gibi lanse edildi ama alakası yok.. günü kurtarmacaydı o sadece

  |
  |
  ImPerspektif kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  8673 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ImPerspektif

  Adam hala AKP hükümetinin 10 yıl ülkeyi iyi yönettiğini düşünüyor. TOGG filan demiş birde. Sıfır araba alırken 1.5 arabada vergi ile devlete alıyoruz gelmiş TOGG diyor. TOGG projeymiş. Hani şu her seçim önümüze sürülen yerli araba. Uçak filan demiş. Ancak lüks aracında pudra şekeri çekerken uçak üretirsin. O kafaya böyle ulaşılır. Paragraf paragraf yazmış birde. Hani hataları var ama demiş ama bu hataları düzeltmesi için daha aylara yıllara ihtiyacı varmış.


  Kardeşim senin hata yapma lüksün yok. Kişisel olarak milyonlarca hata yapabilirsin. Hata sadece seni olumsuz etkiliyorsa yap. Ama devlet yönetiminde hata olmaz. Bir hata milyonlarca kişiyi etkiler. Deneme yanılma yöntemi burada işe yaramaz. Ne geçmiş 10 senede ne gelecek 10 senede mevcut hükümetin başarılı bir adım atma şansı kalmadı. Ben 30 yaşındayım ve bir 10 sene daha hayatımdan çalınıp gidilmesini izleyemem.


  Ben o hataların ceremesini çekerken senin yandaşın ejder meyveli bilmem ne içip, 3 4 tane sıfır model araba çekip, içinde pudra şekerini çatır çatır çekiyorsa benin bekleyecek 4 5 senem değil 4 5 saniyem bile yok.


  Batan geminin mallarını sömürmek için 4 5 sene daha istemeyin üzülürsünüz.

  İyi de bu vergileri akp mi getirdi?

  Akp den önce bu vergiler yok muydu?


  Sence chp basa gelince bu vergileri iptal mi edecek?

  Ya da chp basa gelince sen sadece 1 araba parasi odeyip 1 arac alacağını mi düşünüyorsun?

  Neyse size hayal dunyanizda mutluluklar.

  Cin olmadan adm carpmaya calisan kisilere bisey anlatilmaz.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  3876 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Öner

  Akp oncesinde de maddi durumu iyi olan biriydim, hala iyiyim.

  Akp ile bi alakasi olmadi durumumun.

  Bilmediğin kisileri yaftalamaktan vazgeç. Bu sana birsey kazandırmaz.  Alıntıları Göster

  Vazgeçiyorum, zamanı gelince çoluğun çocuğun hesabını sorar.

  |
  |
 • Yarbay
  8673 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Fallen Angel by A.C

  yandaş bir şirketi ve üzerinden geçmedğimiz halde vergisini verdiğimiz köprü ve evet artık çinlilerin, 5-10 sene sonra iyi olcak diyorsun ya, dur sn o suriler bi çoğalsın türkten sonra suriyeli olcak, kendi ülkende azınlık olcaksın, ekonomik durumum iyi demişsin, iyi artık birgün suriyeli sana bıçak çeker, sonra dava açarsın, o davadan hiçbir şey çıkmaz ve bıçağı yemenle kalırsın. o zaman görürsün ;)

  başka konudaki mesajını gördüm demişsin ki ; düzgün muhalefet yok

  olay o değil, bu adamlar ne yaparsa yapsın iktidarda kalacağını biliyor ve bu çok kötü bir şey, iyi veya kötü chpye iyi partiye verirsin, olmazsa başkası, hiçbir parti ben herkesi düdüklerim yinede partide kalcam nasıl olsa hehe şeklinde asla olmamalı.

  Bu noktada yanılıyorsunuz.


  İlk olarak bu köprü devletin değil.

  Yap-işlet-devret ile yapılan bir köprü bu.

  Üstlenici şirket vadesi dolana kadar bu köprüyü belli şartlar dahilinde işletir.

  Bakımı, masrafları kendilerine aittir.

  Dolayısıyla kendilerine ait olan bu işletmeyi vadesi dolana kadar biri ile ortak kullanabilir, bir kısmını satabilir.

  Ne var ki, vade dolduğunda bütün borçlarından arındırılmış şekilde devlete bedelsiz olarak bırakılır.


  Bununla ilgili aşağıdaki kaynaklardan bilgi alabilirsiniz.  11.sayfaya bakabilirsin.

  https://fka.gov.tr/sharepoint/userfiles/Icerik_Dosya_Ekleri/FKA_ARASTIRMA_RAPORLARI/YAP%20İŞLET%20DEVRET%20MODELİ.pdf  Ya da bu belgedeki 35. dayfadaki devir kısmına bakabilrsin.

  https://sbb.gov.tr/wp-content/uploads/2018/11/EkveDegisiklikleriIle-Yap-Islet-DevretYID_Yap-IsletYIve_Kamu_Hizmeti_Imtiyazi_Mevzuati%E2%80%8B.pdf


  Her ne kadar inanmak istemeseniz de maalesef muhalif medya gazıyla hareket ediyorsunuz.


  Şu an bu hükümetin başlattığı projeler ülke için iyi olan ancak masraflı projeler.

  Ayrıca hadi AKP yi bu seçimde seçmedik. Sence bu projelere devam edecek ya da ülkeyi daha iyi duruma getirecek biri var mı?


  Mesela İBB seçimleri öncesi vatandaşın verdiği vaatleri sıralayayım, hatta videolarını koyayım buraya.

  Kaç tanesini yaptı diye sorsam bir elin parmakları kadar icraat sayamayacaksın.


  Yaşın kaç bilmiyorum ama ben 44 yaşına girdim.

  Bu ülke 17 senede 13 hükümet değiştiğini biliyorum. Bu durum istikrarsızlıktır.

  2-3 senede bir hükümet değiştirilen dönemleri sizler görmediniz ama o dönemlerin daha iyi olduğunu sanıyorsunuz.


  Arkadaş 3 araba parası verip 1 araba alıyorum diyor.

  1961 yılında devrim arabasının üretimini durdurmak için "1 buçuk milyona bunu alacağıma 2 tane mercedes alırım" diyerek muhalefet olup halkı galeyana getirmişler ve aracın üretimini iptal ettirmişlerdi.


  O zaman bunu yapmasaydılar 60 yıldır otomobil üreten bir ülke olurduk, sen de 1 araba için 3 araba fiyatı vermezdin.

  Geçmişte yapmadığımız teknolojilerin bedelini 60 yıl kayıpla ödüyoruz. O nedenle bırakın bu dönem ne yapabilirsek yapalım.

  Sen görmezsen çocukların görür ya da onların çocukları.

  Ülkeyi bireysele indirmeyin.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 15 Nisan 2021; 19:43:10 >
 • Yarbay
  6978 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Öner

  Peki 10 yıl ülkeyi iyi yöneten bir parti vardı da neden tüm projelerine destek yerine engel olunmaya çalışıldı?

  Ya da neden bu hükümet ilk 10 yılını iyi yönetmişken tebrik edilmedi ama ikinci 10 yılda kötü kararlar aldığında yerin dibine sokuldu?


  Daha değişik bir açıdan bakarsak, son 10 yıldır yoğun bir savaşın içindeyiz.

  Eskiden de var olan PKK ile son 10 yılda aşırı bir yüklenme durumu var.

  Bu sebepledir ki son 10 yıldır ülke kaynaklarının %70 i savunma sanayine aktarıldı.

  Senin ps alıp oyun oynamandan daha önemli olan bazı kaynaklara para bulunması gerekiyor.


  Sen şunu diyebilirsin:


  Ülkenin kontrolü dış ülkelerde olsun, biz boyunduruk altında yaşayalım, ama ben 1000 tl ye ps alıp oyun oynayabileyim.

  Ya da 10 tl ye 5kg yağ alabileyim. Ya da kaynaklarımızı başkaları kullansın ama ben 50 bin paraya BMW alabileyim.


  Bu da şuna geliyor.

  Bu zihniyet 1915 de olsaydı "ben üzüm hoşafıyla mı doyacam, bana ne savaştan, karnım aç" diyebilirdi.


  Çok şükür ki senin gibi düşünmemişler, kendi hayatlarını bile "gelecek nesil" için yok sayabilmişler.

  Senin asla yapmayacağın , yapamayacağın bir şey bu.  Bu hükümetin ikinci 10 yılında yaptığı bazı yanlışlar:

  Aşırı göç alması,

  Hazinenin başına yanlış kişiyi getirmesi,

  Parti içindeki yapılanmanın bir kısmını yanlış yapması,

  Bizden güçlü ülkelere olması gerekenden erken bir zamanda posta koymaya kalkması.


  Hepinizin "megri megri" diye alaya aldığı "barış harekatı" aslında iki taraflı bir olay oldu.

  Bu süreçte pkk ile anlaşma yapılıp silah bırakıldı. Uzun bir süre şehit vermedik.

  Ancak bu olayın hem getirisi hem götürüsü oldu. Şu şekilde:

  Bu barış süreci boyunca hükümet her ücra köşeye "zor anlarda" ulaşabilmek için yollar yaptı.

  Daha önce pkk kontrolünde olduğu için araç çıkaramadığı, asker gönderemediği , hatta hastası olana ambulans gönderemediği tüm kritik bölgelere yol yapıp ulaşılabilir hale getirdi.

  Bunun akabinde bugün pkk nın saklanacak pek bir yeri yok, nere girse techizatımız oraya gidebiliyor.


  Bunun kötü tarafı şu oldu: Maalesef bu yolların yapımında (bazı yerlerde) pkk yandaşları çalıştı.

  Artık hangi firma ihaleyi alıp çalıştırdı bilemiyorum, ama bu yollar yapılırken altlarına bomba döşenen yerler oldu.

  Bu bombaların patlamasıyla da şehitler verdik maalesef.


  Ben her iki şekilde de düşünüp , tartıp analiz yaptığımda şunu gördüm:


  Biz bir geçiş süreci yaşıyoruz, bu süreçte dişimizi sıkacağız.

  Eğer destek olursanız 5-6 yılda atlatırız, yok her şeye körlemesine muhalefet olup projelere çomak sokarsanız 15 yılda atlatamayız.


  Mesela TOGG...

  Hala burdaki bazı cahiller "çok para, ben alamam, gereksiz" diyor.

  Sen alma arkadaşım. Sen alacaksın diye yapmıyor. Sen almasan bile bunu alacak bir sürü yerli yabancı insan olacak.

  Ülke ekonomisi para kazanacak.

  Keza yine MMU projesi.. Bu proje bizim havacılıkta kurtuluş savaşımız.

  En az 10 yıla ihtiyaç var böyle bir uçak yapımı için. Dolayısızya 10 yıl dişini sıkman lazım ki 10 yıl sonra refaha eresin.


  Bunun gibi sana 10 larca proje sayarım da mesaj çok uzayacak diye okumazsınız.


  Yine söylüyorum, geçiş dönemindeyiz, birlik olup dişimizi sıkalım.  Alıntıları Göster

  Cümlelerine sırayla cevap veriyorum.


  Akp sandıkta tebrik edildi ve halk onlara yaklaşık 20 yıllık tek başına iktidar olma şansı verdi. Daha ne olsun. Üstelik tüm yetkiyi de ellerinde topladılar. Böylesi bir durumda tek başına iktidar olan partiyi nasıl, kim engelleyebilir. Engel görmek istiyorsan git İstanbul ve Ankara büyük şehir belediyelerine bak. Belediye el değiştirdi, sonrasın yetkileri kısıtlayan kanunlar çıkarmaya başladılar. Engelleme öyle değil böyle olur.


  Pkk 10 yıldır yoğun demişsin. Sanki son 10 yıldır var, 90 ları çabuk unutmuşsun. Ozaman sadece pkk da yoktu, hizbullah, asala bunun yanında mafyasıyla ayrı bir savaş veriliyordu.


  Kontrol dış ülkede olsa diyorsun, ülke kalkınır diyorsun. Bu ülke ambargo yedi, ekonomik krizler yaşadı, burada nasıl bir kontrol var acaba. İşinize geldiğinde ülke krizden çıkmıyor diyorsunuz, işinizde geldiğinde ülke amerikancı, onların kulu kölesiydi diyorsunuz. Maden eskiler amerikancıydı neden krizler yaşadık, halk zengin değildi diyorsunuz, neden zengin değildik ozaman. Bu nasıl bir çelişki. Bu ülkede hiçbir zaman bu halk dışa bağımlı, boyunduruk altında yaşamayı kabul eden bir halk olmadı, biz dedelerimizden dinledik kurtuluş savaşlarını, onların babalarının nasıl şehit olduğunu, yıllarca nasıl askerlik yaptıklarını. Yani akp ile milliyetçi olmadı bu halk, ulusuna akp ile sahip çıkmayı öğrenmedi, akpnin yaptığı sadece gaz vermekten milletin duygularını sömürmekten başka birşey değil.


  Akp oy için, daha fazla güç için, kürt vatandaşın oyunu alabilmek için pkk ya yanaştı. En büyük hatayı yaptı. Pkk, terörist bir oluşum olduğu ezelden belli iken teröristlerle masaya oturursan en büyük tavizi vermiş olursun. Verdi de, sonrasında yüzlerce şehit verildi. Onların lobisi daha da güçlendi bu ülkede. Ne uğruna, daha fazla oy uğruna.


  Halk bu partiye 20 yıla yakın tek başına iktidarlık şansı verdi. Bir seçim daha kazanırlarsa çeyrek asır bu ülkenin başında kalacaklar. 90 larda koalisyonlarla, erken seçimlerle bu ülke yönetiliyordu, bir seçilen sonraki seçimde bir daha gelemiyordu. Üstelik elinde bu kadar güçte yoktu. Eee sonuç, gelinen nokta ortada. Ne ekonomi kaldı, ne adalet mekanizması, ne liyakat kaldı nede dış siyaset. Hepsini yönetemeyip için ettiler. Sen zannediyormusun ki bir sonraki seçimde aldıklarında 5 senede hepsini düzelte bilecekler. Ülkenin temelleri sarsıldı.


  Togg için sırada bekleyen var demişsin. Bir marka oluşturmak bu kadar kolay mı. Dünyada tanıtmak, ülkelere bunun satış ve servis altyapısını kurmak, dünyadaki pazardan pay kapmak. Daha üretim için 3 sene var, oysaki son zamanlarda bu pazar ciddi biçimde büyüyor ve rakipler piyasaya çıkıyor. Üretilene kadar neler olacak kim bilir. Bu iş okadar kolay değil. Ayrıca halk, elbette isteyecektir, ucuz ve yerli araç, ancak durum ortada bir çok kişi fiyatı açıklanınca sadece bakacak.


  Kimse artık 10 yıl diş sıkmak istemiyor, 20 yıl gibi koca bir süre vardı önlerinde, yapamadılar, olmadı. Daha da 10 yıl bekleyen benim gözümde saftır.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 15 Nisan 2021; 20:26:23 >
 • Yüzbaşı
  697 Mesaj

  Ben CHP li değilim ama iktidarın değişmesi lazım.Burası kesin.Tayyip olduğu sürece,merkez bankasını avucunda tuttuğu sürece yabancı yatırımcı Türkiye’ye gelmez.Ee sen katma değerli mal üretip satan ülke de değilsin.Petrolün yok,doğalgazın yok.Ne satacaksınki para kazanabilirsin?Öyle yıldan yıla 3 ay turizmle ülke geçindirilmez.

  Akp nin tek iyi olduğu konu savunma sanayi şuan.Onun dışında zaten Akp yüzüne bakılacak parti değil.Aşırı bir güç zehirlenmesi var partide seçimle acilen gitmeleri gerekiyor.

  Ayrıca ülkede ölen bir adalet,hak,hukuk var.Bunların geri getirilmesi gerekiyor.Parlementer sisteme geçilmesi gerekiyor.Ülkenin yapması gereken çok iş var.Tayyip varken bunların hiçbiri yapılmaz.

  Bana göre Akp nin kullanım tarihi 2015 de doldu.2015 den beri şansa bala iktidardalar zaten 7 Haziran da gidiyolardı


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Öner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  8673 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Cem

  Cümlelerine sırayla cevap veriyorum.


  Akp sandıkta tebrik edildi ve halk onlara yaklaşık 20 yıllık tek başına iktidar olma şansı verdi. Daha ne olsun. Üstelik tüm yetkiyi de ellerinde topladılar. Böylesi bir durumda tek başına iktidar olan partiyi nasıl, kim engelleyebilir. Engel görmek istiyorsan git İstanbul ve Ankara büyük şehir belediyelerine bak. Belediye el değiştirdi, sonrasın yetkileri kısıtlayan kanunlar çıkarmaya başladılar. Engelleme öyle değil böyle olur.


  Pkk 10 yıldır yoğun demişsin. Sanki son 10 yıldır var, 90 ları çabuk unutmuşsun. Ozaman sadece pkk da yoktu, hizbullah, asala bunun yanında mafyasıyla ayrı bir savaş veriliyordu.


  Kontrol dış ülkede olsa diyorsun, ülke kalkınır diyorsun. Bu ülke ambargo yedi, ekonomik krizler yaşadı, burada nasıl bir kontrol var acaba. İşinize geldiğinde ülke krizden çıkmıyor diyorsunuz, işinizde geldiğinde ülke amerikancı, onların kulu kölesiydi diyorsunuz. Maden eskiler amerikancıydı neden krizler yaşadık, halk zengin değildi diyorsunuz, neden zengin değildik ozaman. Bu nasıl bir çelişki. Bu ülkede hiçbir zaman bu halk dışa bağımlı, boyunduruk altında yaşamayı kabul eden bir halk olmadı, biz dedelerimizden dinledik kurtuluş savaşlarını, onların babalarının nasıl şehit olduğunu, yıllarca nasıl askerlik yaptıklarını. Yani akp ile milliyetçi olmadı bu halk, ulusuna akp ile sahip çıkmayı öğrenmedi, akpnin yaptığı sadece gaz vermekten milletin duygularını sömürmekten başka birşey değil.


  Akp oy için, daha fazla güç için, kürt vatandaşın oyunu alabilmek için pkk ya yanaştı. En büyük hatayı yaptı. Pkk, terörist bir oluşum olduğu ezelden belli iken teröristlerle masaya oturursan en büyük tavizi vermiş olursun. Verdi de, sonrasında yüzlerce şehit verildi. Onların lobisi daha da güçlendi bu ülkede. Ne uğruna, daha fazla oy uğruna.


  Halk bu partiye 20 yıla yakın tek başına iktidarlık şansı verdi. Bir seçim daha kazanırlarsa çeyrek asır bu ülkenin başında kalacaklar. 90 larda koalisyonlarla, erken seçimlerle bu ülke yönetiliyordu, bir seçilen sonraki seçimde bir daha gelemiyordu. Üstelik elinde bu kadar güçte yoktu. Eee sonuç, gelinen nokta ortada. Ne ekonomi kaldı, ne adalet mekanizması, ne liyakat kaldı nede dış siyaset. Hepsini yönetemeyip için ettiler. Sen zannediyormusun ki bir sonraki seçimde aldıklarında 5 senede hepsini düzelte bilecekler. Ülkenin temelleri sarsıldı.


  Togg için sırada bekleyen var demişsin. Bir marka oluşturmak bu kadar kolay mı. Dünyada tanıtmak, ülkelere bunun satış ve servis altyapısını kurmak, dünyadaki pazardan pay kapmak. Daha üretim için 3 sene var, oysaki son zamanlarda bu pazar ciddi biçimde büyüyor ve rakipler piyasaya çıkıyor. Üretilene kadar neler olacak kim bilir. Bu iş okadar kolay değil. Ayrıca halk, elbette isteyecektir, ucuz ve yerli araç, ancak durum ortada bir çok kişi fiyatı açıklanınca sadece bakacak.


  Kimse artık 10 yıl diş sıkmak istemiyor, 20 yıl gibi koca bir süre vardı önlerinde, yapamadılar, olmadı. Daha da 10 yıl bekleyen benim gözümde saftır.  Alıntıları Göster

  Hocam çok yanlış biliyorsun ama artık cevap vermekten yoruldum.

  Zira siz şartlanmışsınız. Ne göstersem, ne delil sunsam gözünüze görünmeyecek.


  Ben "sen haklısın" deyip kesiyorum.


  Bu arada Türkiye başbakanları kimler diye sıralarsan bir sürü ismin tekrar tekrar başa geldiğini görürsün.


  Neyse , ben eskiyi de gördüm, yaşadım. Kılıçdaroğlunun yönettiği SSK zamanında süreyya paşa'da 1.5 ay yattım.

  o sefilliği çektim.

  sabah 5 de röntgen sırasına girmek için hastane kapısında, merdiveninde sıra bekleyen 60 yaşındaki insanları gördüm.

  İnşallah sen o yaşlara geldiğinde hastane önünde sıra beklemezsin.


  Dediğim gibi. Sen haklısın..

 • Onbaşı
  17 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Öner

  Peki 10 yıl ülkeyi iyi yöneten bir parti vardı da neden tüm projelerine destek yerine engel olunmaya çalışıldı?

  Ya da neden bu hükümet ilk 10 yılını iyi yönetmişken tebrik edilmedi ama ikinci 10 yılda kötü kararlar aldığında yerin dibine sokuldu?


  Daha değişik bir açıdan bakarsak, son 10 yıldır yoğun bir savaşın içindeyiz.

  Eskiden de var olan PKK ile son 10 yılda aşırı bir yüklenme durumu var.

  Bu sebepledir ki son 10 yıldır ülke kaynaklarının %70 i savunma sanayine aktarıldı.

  Senin ps alıp oyun oynamandan daha önemli olan bazı kaynaklara para bulunması gerekiyor.


  Sen şunu diyebilirsin:


  Ülkenin kontrolü dış ülkelerde olsun, biz boyunduruk altında yaşayalım, ama ben 1000 tl ye ps alıp oyun oynayabileyim.

  Ya da 10 tl ye 5kg yağ alabileyim. Ya da kaynaklarımızı başkaları kullansın ama ben 50 bin paraya BMW alabileyim.


  Bu da şuna geliyor.

  Bu zihniyet 1915 de olsaydı "ben üzüm hoşafıyla mı doyacam, bana ne savaştan, karnım aç" diyebilirdi.


  Çok şükür ki senin gibi düşünmemişler, kendi hayatlarını bile "gelecek nesil" için yok sayabilmişler.

  Senin asla yapmayacağın , yapamayacağın bir şey bu.  Bu hükümetin ikinci 10 yılında yaptığı bazı yanlışlar:

  Aşırı göç alması,

  Hazinenin başına yanlış kişiyi getirmesi,

  Parti içindeki yapılanmanın bir kısmını yanlış yapması,

  Bizden güçlü ülkelere olması gerekenden erken bir zamanda posta koymaya kalkması.


  Hepinizin "megri megri" diye alaya aldığı "barış harekatı" aslında iki taraflı bir olay oldu.

  Bu süreçte pkk ile anlaşma yapılıp silah bırakıldı. Uzun bir süre şehit vermedik.

  Ancak bu olayın hem getirisi hem götürüsü oldu. Şu şekilde:

  Bu barış süreci boyunca hükümet her ücra köşeye "zor anlarda" ulaşabilmek için yollar yaptı.

  Daha önce pkk kontrolünde olduğu için araç çıkaramadığı, asker gönderemediği , hatta hastası olana ambulans gönderemediği tüm kritik bölgelere yol yapıp ulaşılabilir hale getirdi.

  Bunun akabinde bugün pkk nın saklanacak pek bir yeri yok, nere girse techizatımız oraya gidebiliyor.


  Bunun kötü tarafı şu oldu: Maalesef bu yolların yapımında (bazı yerlerde) pkk yandaşları çalıştı.

  Artık hangi firma ihaleyi alıp çalıştırdı bilemiyorum, ama bu yollar yapılırken altlarına bomba döşenen yerler oldu.

  Bu bombaların patlamasıyla da şehitler verdik maalesef.


  Ben her iki şekilde de düşünüp , tartıp analiz yaptığımda şunu gördüm:


  Biz bir geçiş süreci yaşıyoruz, bu süreçte dişimizi sıkacağız.

  Eğer destek olursanız 5-6 yılda atlatırız, yok her şeye körlemesine muhalefet olup projelere çomak sokarsanız 15 yılda atlatamayız.


  Mesela TOGG...

  Hala burdaki bazı cahiller "çok para, ben alamam, gereksiz" diyor.

  Sen alma arkadaşım. Sen alacaksın diye yapmıyor. Sen almasan bile bunu alacak bir sürü yerli yabancı insan olacak.

  Ülke ekonomisi para kazanacak.

  Keza yine MMU projesi.. Bu proje bizim havacılıkta kurtuluş savaşımız.

  En az 10 yıla ihtiyaç var böyle bir uçak yapımı için. Dolayısızya 10 yıl dişini sıkman lazım ki 10 yıl sonra refaha eresin.


  Bunun gibi sana 10 larca proje sayarım da mesaj çok uzayacak diye okumazsınız.


  Yine söylüyorum, geçiş dönemindeyiz, birlik olup dişimizi sıkalım.  Alıntıları Göster

  puhahahah boomer'a bak. savunma sanayi filan diyorsun yandaşların ülkeyi yediğini görmüyorsun galiba, en basiti geçen ki pudra şekeri olayı ama işine gelmediği için görmezsin onları. 2023de görecez hükümeti :D akpnin cocukları hayatlarını yasasın ama bilal cıksın playstation herkesin alabileceği bi şey değil desin ahahahah.

  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
vp satın al
bankacılar
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
1,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.