Şimdi Ara

KOÇ ÜNİVERSİTESİNİN BAŞARILARI ( Uluslararası )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KOÇ ÜNİVERSİTESİNİN BAŞARILARI ( İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Başarılarını da Bonus Olarak Ekledim )

Koç Üniversitesinin ULUSLARASI Başarıları..
    -----------------------------------------------------
    --
    QS Business Masters Rankings - Finance 52. Sıra ( 129 Üniversite arasından )
    QS Business Masters Rankings - Managament 93. Sıra ( 120 Üniversite arasından )
    QS Graduate Employability Rankings 2018 301-500 Sıralaması ( İstihdam )
    QS Top 50 Under 50 2019 61-70 Sıralaması ( 50 Yaşın altındaki en iyi üniversiteler )
    --
    THE Emerging Economies University Rankings 2018 16. Sıra ( Hızlı yükselen ekonomilerdeki en iyi üniversiteler )
    THE University Rankings 2018 301-350 Sıralaması ( Üniversite genel kıyaslaması )
    THE Asia University Rankings 2018 31. Sıra ( Asya en iyi üniversiteler )
    THE Young University Rankings 2018 40. Sıra ( En genç üniversiteler )
    --
    BONUSLAR :
    Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi (EQUIS) Akreditasyonu (( Dünyadaki iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin %1 inde var, Türkiye de Tek )
    CEMS Global Alliance for Management Education üyesi ( 29 Farklı ülke bir arada )
    --

Dipnot : Boğaziçi Bilkent ve Sabancı nın da başarılarını paylaşacağım, ilgisi olan 3-5 kişiye bile yardımcı olursam ne mutlu bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MIT Yolcusu -- 15 Ağustos 2018; 18:21:57 >

• Uplayalım daha çok kişi görsün ilgisi olanlar için faydalı konu
  • uppp
  • başarılarını paylaştım diye fanboy diyecekler bile gelmemiş konu o derece arka sayfalara atılmış
  • Koç fanboyu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.O.R.J.B S kullanıcısına yanıt
    hoş geldiniz.
  • Koçun başarılarını objektif bir şekilde yazdım hadi oyalanma gel koç fanboyu laflarını bir de senin ağzından duymak istiyorum
  • Bu ülkeyi hangi alanda kalkındırdılar?

• Türkiyenin en başarılı mühendislerini, ekonomistlerini, doktorlarını, hemşirelerini, işletmecilerini yetiştiren okullardan biridir kendileri.
    Mezunlarının %25 i yurtdışında çalışmaktadır.
    %75 i ise türkiyededir.
    %75 inin büyük bir faydası olduğuna emin olabilirsiniz, bu ülkeye hizmet ediyorlar.
    %25 i ise yurtdışında ülkemizi temsil etmektedir, daha geçen gün youtube da koç elektrik elektroniği bitirir bitirmez stanforda tam burslu yüksek lisans + doktora programına giden birisini gördüm.
  • MIT Yolcusu M kullanıcısına yanıt
    Aslında bahsetmek istediğim. Neden bizim uluslararası bir şirketimiz yok?(yazılım gibi) Veya neden universitelerimuz Nobel ödülü alan öğrenci yetiştiremiyor?

• İnşaat sektörüne yatırılan paranın 10 da 1 i ile o dediklerin en iyi şekilde yapılabilirdi ama devlet asla desteklemeyi seçmedi, beyin göçleri her sene arttı, tubitakın kabul etmediği projeler yurtdışından kabul alıyor....

Bizim insanımıza yazılım desen boş boş bakar onların tek anladığı şey ev buzdolabı çay oralet kek.
  • Genel Bir kural var

Parası olan ülkeler QS THE dinlemez.Cin için ciddi bir haksizlik yapiliyor zaten.Bizdeki anket şirketleri gibi komik kriterler ve American dream usulü hizmet gibi .

Çindeki tıbbi gelişmeler Ve askeri ilerlemeler Nazilerin bir vakit yaptığı gibi saman altından yürütüldüğü için Usa Dünyada kamuoyu oluşturuyor.

Harvarda para verip diploma alan insanlar var.mezun değil onların bazıları:)

• Dostum böyle siralamada şu kadarlar gibi veriler çöp veriler bir şey ifade etmez

-Yabanci Hocalari analiz et bilkent felsefe 10dan 9u yabanci bounda koçta nasil bunu yap

-Yayinlanan makale sayilarini bul

-Mezunlarin Yurtdışı çıkışlarından örnekler ver

Daha somut veriler ver yani bu sıralamalara 10 sn bakip insan sıkılıp çıkıyor zaten bir de ifade etmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: MIT Yolcusu

İnşaat sektörüne yatırılan paranın 10 da 1 i ile o dediklerin en iyi şekilde yapılabilirdi ama devlet asla desteklemeyi seçmedi, beyin göçleri her sene arttı, tubitakın kabul etmediği projeler yurtdışından kabul alıyor....

Bizim insanımıza yazılım desen boş boş bakar onların tek anladığı şey ev buzdolabı çay oralet kek.
    Aman diyim benim dediklerimden sakin beni giskanio deme sonra . Sadece hasbelkader girdim konuna normalde gırgıra alırım sadece. Senin boş yapan biri olmamandan normal yazdim heheheh.

• Bi de bounmus kocmus bilkentmis bunlari artık uluslararası arenada havai fişek gibi değil de kalıcı olarak görmek isteriz.yani bizdeki sıralamalar hep kendi içinde değişiyor en iyi olan üniversitemiz 130 dan ileriye asla gidemiyor 8 yıldır böyle neredeyse.Zaten niyetlense de gidemez 19 trilyon nere 800 milyar nere ..

Neyse işte yapabildiğin max puanlı yere gidilebilir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.