Şimdi Ara

Koç Üniversitesi ücreti 120.000 liraya çıkarılmış

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
50
Cevap
1
Favori
3.665
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> Koç Üniversitesi ücreti 120.000 liraya çıkarılmış
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    9 Mesaj

Kardeşim Almancan varsa, aileni bırakıp gidebileceksen durma zaten. Ben tamamen yurtiçi olarak değerlendirdim.
    |
    |
    RickSanchezlol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Mithellius

Kardeşim Almancan varsa, aileni bırakıp gidebileceksen durma zaten. Ben tamamen yurtiçi olarak değerlendirdim.
    Hocam şu Koç'a giren öğrencilerin bakın en az %70 i hazırlık okuyor 1 sene Almanya'da kursa gidersin Almancan olur Türk'ler ile kanki olacağına (Alman'ca pratik yapmak istemiyorsan ol) Alman'larla yada Almanca konuşmaya istekli kurs arkadaşlarınla pratik yapsan 10 ayda halledersin ki ben 7 ayda C1 seviyesine gelen insanlar gördüm. Aile'den kopmamız lazım bir süre sonra arkadaş çevresi falanda kopmuş olacak ama acı gerçek şu ki arkadaşlarınla yada ailenin yanında kalarak başarı basamaklarında yükselemezsin. Bizim insanımız konfor alanından dışarı çıkmak istemiyor, sonra başarı yakalayacağını düşünüyor... Adam erken kalkmıyor her gün yaptıklarının dışına çıkmıyor komik yani bunlar avrupada 18 yaşında dışarı tekmeleniyorsun burda ise 30 yaşında koca adam hala baba evinde yaşıyor adam dediğime bakmayın kadında erkekde postalanmalı bir süre sonra eğitime için başka bir ülke yada başka şehirden bahsediyorum mesela İstanbul'da yaşıyorsan Ankara'ya git İTÜ yazacağına Bilkent ODTÜ yaz sonra özgüvensiz sap gibi ana kuzusu insanlar çıkıyor çok yazık yani. Birde hocam ben gideceğim Almanya'ya ailem destekliyor arkadaşlarımda yurt dışında okumaya gidiyor zaten 4 arkadaşım var (Lise'ye kadar kimseyle arkadaş olmazdım garip çocuktum kitap okumak falan daha hoşuma gidiyordu) 2 si gidecek biri Yale Üniversitesi'ne gidecek diğeri Michigan eyalet üniversitesi'ne gidecek falan ben o kadar zengin olmadığım için Almanya'ya gidiyorum

• Er
    9 Mesaj

Aileni bırakıp gidebileceksen dediğim mesela aile içi şiddet vardır, hastalık vardır, çekirdek ailesindir, ailen sana muhtaçtır vs. demek istedim. Bu durumda aileyi bırakıp gitmek her zaman mümkün olmuyor. Ama ailen normalse şartlar uygunsa Almanya>Koç. Gerçi okul ücreti+hayat harcamaları 120.000 tl üzeri tutabilir :D benim kuzenim İngiltere’ye gitmişti aylık 3.000 sterlin gideri oluyordu yani yıllık 250.000 tl yaklaşık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    RickSanchezlol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aileni bırakıp gidebileceksen dediğim mesela aile içi şiddet vardır, hastalık vardır, çekirdek ailesindir, ailen sana muhtaçtır vs. demek istedim. Bu durumda aileyi bırakıp gitmek her zaman mümkün olmuyor. Ama ailen normalse şartlar uygunsa Almanya>Koç. Gerçi okul ücreti+hayat harcamaları 120.000 tl üzeri tutabilir :D benim kuzenim İngiltere’ye gitmişti aylık 3.000 sterlin gideri oluyordu yani yıllık 250.000 tl yaklaşık.
    Hocam euro kuru etkilenmediği sürece bir sıkıntı yok ama zaten babam parayı 4 e bölmüş durumda Tl altın dolar ve euro cinsinde haksız kazanç olmasın ama para değerini kaybetmesin diye yapmıştı zamanında iyikide yapmış diyiyorum :) Ailem normal çok şükür aile konusunda bir sıkıntıda yok Almanya giden kişiler aylık 800 euro ya yaşanır diyiyor ama insandan insana değişir bu benim arkadaşlarım ABD de ne yapacak çok merak ediyorum okul ücreti + yaşam ücreti dehşet paralar tutuyor Almanyada ise okul ücreti yok harç var 400 euro yıllık birde yaşam parası bazı üniversiteler başvuru için ek para isteyebiliyor tabi ama o da 300 euro yu geçmiyor büyük ihtimal dışarda yemek yemeyeceğim gibi duruyor kendim hazırlarım gibi dışarıdan pahalıya patlıyormuş üniversitede koca koca profesörler bile evden yemek getiriyormuş. Ben şu aile ve çevreden ayrılamama durumlarına sinir oluyorum (imkan varsa) ya da yurt dışına okumaya gidip ağlaya ağlaya dönenlere daha da uyuz oluyorum...
    |
    |

• Yüzbaşı
    612 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Elward

Tıpı 4 yıl olarak almanızdan sonra devamını okumadım+ hazırlık sayarsak 6+1 7 yıl eder 840k
    mühendislik istiyorum diye kafa direkt oraya gitmiş
    hazırlıkta okumasın bir zahmet. 120000 verebilecek durumdaysa şu ana kadar özelde c seviye ingilizcesi vardır ve yurtdışına uzun süre çıkmıştır zaten. Ki hala kitapları toplam ne kadar saydığınızı da anlamadım.

Bir dönemde 5 komite oluyor her komite için 3-4kitap alsanız sizin hesabınızla 300tlden 4,5kyapar bir dönemde bunu 6yla çarparsabız 27kyapar.konaklama 23k hadi birkçaç kişiyle kaldınız 18k 6yla çarparsanız 108k etti. Ortalama koçta okuyan bir öğrenci ayda 1k harcar yemkekti,eğlenceydi dersek bir yılda 9k yapar 6yılda 54k 940k yaptı total Koçun hiç zam yapmadığını ve sizin USA ye gitmediğiniz varsayarak 60k lık bir yanılma payım var kusura bakmayın

|
    |
    mizyaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eskiden özel üniversiteler bu kadar yaygın değildi ve alayı çöptü. İyi devlet üniversitelerine kafası çalışan fakir de giderdi zengin de giderdi çünkü tek çare buydu. Ama artık Koç, Sabancı, Bilkent, vs. gibi iyi devlet üniversitelerine kafa tutan hatta onlardan daha iyi olan özel üniversiteler var. Eğer Koç'a gidersen anne babası doktor, kendisi mühendislik okuyan, dubleks evde oturan, yazları Bodrum'da yazlığa giden, altında arabası olan elit kesimle beraber okuyacaksın. Eğer devlete gidersen Kahramanmaraş'ın köyünden gelen, tek sosyal aktivitesi köy düğününde göbek atmak olan, hayat görüşü ve vizyonu yerlede, sosyoekonomik düzeyi düşük varoşlarla beraber okuyacaksın. İstisnalar olsa da %70 böyle olacak. O yüzden Koç 120.000 tl'yi hak eder kardeşim. Çünkü Koç sana sadece bir üniversite hayatı değil yaşam standardı sunuyor. Ailenizin durumu fena değilse şöyle %50-75 vs burs kazandıysanız düşünmeden Koç'a gidin.
    Sen nerenin köyündensin?

|| Lenovo Legion Y520 || Huawei P10 Lite || LG 43UF7787 || Asus RT-N12 Plus || iPad Mini 5 WI-FI ||

''Yarım kalan bir hikayeyiz artık seninle, ayrı yollara yürüyoruz hayat bu. Serseri bir rüzgar gibi estin sen şimdi uzaklara. Ben göğsümde solgun bir gülle yaşarım yıllarca, Yaşamaksa bu! Ayrı akşamlara yatıp ayrı sabahlara uyanırız bundan sonra, hataları aşk sanıp başka tenlerde avunuruz boşuna. Ve gizli gizli yaralanırız. Şunu bil ki daima en güzel yeri hatırana saklarım talan olmuş gönül bahçemde. Saçlarımda tel tel hüzünlerle, gözlerimde azalan güneşlerle, ben hep seni beklerim bu şehirde. Bir gün dönersin diye..''

• Er
    9 Mesaj

köylüler üzerine alındığına göre haklıymışım
    |
    |
    zero fear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sen şehirlisin ya ne yaptın hangi ünlü üniversitenin araştırma kadrosundasın?

|
    |
    Mithellius kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|| Lenovo Legion Y520 || Huawei P10 Lite || LG 43UF7787 || Asus RT-N12 Plus || iPad Mini 5 WI-FI ||

''Yarım kalan bir hikayeyiz artık seninle, ayrı yollara yürüyoruz hayat bu. Serseri bir rüzgar gibi estin sen şimdi uzaklara. Ben göğsümde solgun bir gülle yaşarım yıllarca, Yaşamaksa bu! Ayrı akşamlara yatıp ayrı sabahlara uyanırız bundan sonra, hataları aşk sanıp başka tenlerde avunuruz boşuna. Ve gizli gizli yaralanırız. Şunu bil ki daima en güzel yeri hatırana saklarım talan olmuş gönül bahçemde. Saçlarımda tel tel hüzünlerle, gözlerimde azalan güneşlerle, ben hep seni beklerim bu şehirde. Bir gün dönersin diye..''
  • Onbaşı
    39 Mesaj
    net yurtdışına giderim zerre umursamam yok koç muş yok şeymiş madem bu kadar üst seviye ünilerimiz var neden halen her bokta geriyiz gece gece deli oldum bu kadar parası olan adam yurtdışında okumasını da karşılar bence burda okumak gibi bir aptallık yapmaz bu kadar durumu iyi ise yemeyin arkadaş milleti yok imkanı iyi tamam eyvallah iyi ünide abi madem bu kadar her bokta iyiyiz de neden halen gerideyiz her şey de milletin kucagındayız neyse o kadar para olsa keşke net giderim ya bir an bile düşünmem düşünen adamın aklından şüphe ederim :D yok memleket hasretiymiş yok aile hasreti diyende kendini avutan yıkıktan başka bişi degil benim gözümde
    |
    |
Bey Azura
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
SEO
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.