Şimdi Ara

Koç Üniversitesi ücreti 120.000 liraya çıkarılmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
5.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okuyan arkadaşlarımdan duydum bugün. Ne düşünüyorsunuz? Hakediyor mu parasını? Bence kesinlikle hayır, türkiye dışında bir avuç kişinin bildiği bir yere dünyanın parasını bayılmak çok gereksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4yilmezun -- 7 Haziran 2019; 19:28:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fakülteye geçince anlarsınız ama adamların imkanı bizlerden 750 kat falan farklı ve orada gerçekten baya zenginler okuyor ama kafası çalışan zenginler .

Kendi okuduğum bölüm tıptan ege tıptan örnek vereyim . Bizde mesela hocayı falan görüp bulamazsın . İşte amfi dersi bitince hocaya bir yığın insan gider soru falan sormaya çalışırlar . Adamlarda hocam ben bunu anlamadım diyip kapısını çalıyosun . Adam sana 1 e 1 anlatıyor . Hiçbir devlet ünv herhangi bir bölümünde böyle bir şey yok . Mesela dünyada yeni bir şey icat oluyor pat adamlar alıyor . Dersler falan aşırı interaktif 30-50 kişi falanlar . Normal fakültede 400 kişi oluyosun hoca anlatıp çıkıyo gibi . Ayrıca stajlarının 1 senesi falan amerikada ve uzmanlığa yaşamaya çalışmaya bu sayede amerikaya veya avrupaya gidebiliyorlar . Evet sadece TR de biliniyor ama senin yurt dışında çalışmanı ve staj yapmanı sağlıyor . Yani parasına baya bi değiyor . Ayrıca diğer bölümleri de pahalı
    Kafasi calisan her yerde oluyor kardeşim

LSE ve Cambridge mezunuyum (tamam ikstisat, tiptan farkli ama) o dediginiz bizim okullarda vardi bir kere bile gitmedim

Hatta derslerin bile coguna gitmedim, first class honors la mezun oldum

O dediginizi yapan arkadaşlarimin hepsi benden dusuk aldi

Kitaplari bosuna yazmıyorlar
    Sadece imkan diye o paralar verilmez yani

Ha etiket veriyorsa verilebilir ama koc tip in pek bir etiketi olduguni da sanmıyorum sahsen diger iyi devlet tip fakultelerine gore
    Eskiden özel üniversiteler bu kadar yaygın değildi ve alayı çöptü. İyi devlet üniversitelerine kafası çalışan fakir de giderdi zengin de giderdi çünkü tek çare buydu. Ama artık Koç, Sabancı, Bilkent, vs. gibi iyi devlet üniversitelerine kafa tutan hatta onlardan daha iyi olan özel üniversiteler var. Eğer Koç'a gidersen anne babası doktor, kendisi mühendislik okuyan, dubleks evde oturan, yazları Bodrum'da yazlığa giden, altında arabası olan elit kesimle beraber okuyacaksın. Eğer devlete gidersen Kahramanmaraş'ın köyünden gelen, tek sosyal aktivitesi köy düğününde göbek atmak olan, hayat görüşü ve vizyonu yerlede, sosyoekonomik düzeyi düşük varoşlarla beraber okuyacaksın. İstisnalar olsa da %70 böyle olacak. O yüzden Koç 120.000 tl'yi hak eder kardeşim. Çünkü Koç sana sadece bir üniversite hayatı değil yaşam standardı sunuyor. Ailenizin durumu fena değilse şöyle %50-75 vs burs kazandıysanız düşünmeden Koç'a gidin.
  • forumda o parayı verebilecek insan sayısı 1 elin parmağını geçmez zaten
  • O para tıp bölümünün ücreti değil mi her bölüm o kadar değil. Ayrıca tıplarında tam ücretli almıyorlar aldıkları en düşük %50 burslu
  • Biz bilemeyiz hocam "okuyan" arkadaşlara sormak lazım
  • Yıllık 120k ona vereceğime gider yurt dışında okurum hem uluslararası olan bir diplomam olur hem de gittiğim ülkedeki dili ana dilim gibi konuşurum. Hemde yurt dışı.
  • RemyDeGourmont R kullanıcısına yanıt
    Yetmez bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1h062019

Yetmez bence
    Hocam değişkenlik gösterebilir ama tıp için usa'da %0 burs olarak yetmez haklısın bence ama Avrupa'da artar bile.
  • RemyDeGourmont R kullanıcısına yanıt
    Kanka o parayla bir şirket kurarsın ki zaten şimdi o parayı faize yatırsan 6 yıl sonra gelecek olan para senin doktor olarak kazandığın paradan fazla olur

• tıp fakültesidir o tıpı çok pahalı

• Fakülteye geçince anlarsınız ama adamların imkanı bizlerden 750 kat falan farklı ve orada gerçekten baya zenginler okuyor ama kafası çalışan zenginler .

Kendi okuduğum bölüm tıptan ege tıptan örnek vereyim . Bizde mesela hocayı falan görüp bulamazsın . İşte amfi dersi bitince hocaya bir yığın insan gider soru falan sormaya çalışırlar . Adamlarda hocam ben bunu anlamadım diyip kapısını çalıyosun . Adam sana 1 e 1 anlatıyor . Hiçbir devlet ünv herhangi bir bölümünde böyle bir şey yok . Mesela dünyada yeni bir şey icat oluyor pat adamlar alıyor . Dersler falan aşırı interaktif 30-50 kişi falanlar . Normal fakültede 400 kişi oluyosun hoca anlatıp çıkıyo gibi . Ayrıca stajlarının 1 senesi falan amerikada ve uzmanlığa yaşamaya çalışmaya bu sayede amerikaya veya avrupaya gidebiliyorlar . Evet sadece TR de biliniyor ama senin yurt dışında çalışmanı ve staj yapmanı sağlıyor . Yani parasına baya bi değiyor . Ayrıca diğer bölümleri de pahalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Robert Koleje git aynı paraya daha iyi eğitim

• Avrupa'ya gitmek daha mantıklı bence bu parayla. Zaten Kuzey Avrupa üniversiteleri parasız (ki ortalama ünileri bizim en iyi ünilerden iyi sıralamalarda :D), sadece kalmak ve yemek için para vermen gerek ki o da yeter diye düşünüyorum.
  • Evet bugün de şunu anladım ki para her kapıyı açıyor

• eee fenerbahçe'ye para lazım helal be Ali koç başkan
  • asgari ücretle çalışan bir baba 5 yıl yemeden içmeden, hiç para harcamadan 120 bin lira biriktirip çocuğunu yolayabilir. Türkiye şartları ve TL'nin değer kaybı düşünüldüğünde gayet güzel bir fiyat olmuş
    O kazığı yiyenler şöyle derin derin bir "OOooooh..." çeker artık

Yanıbaşında Avrupda'da kaliteli ve bedava eğitim varken Türkiye neden paralı Amerikan eğitim sistemine bu kadar özeniyor? Özel okul açmayan zengin kalmadı ülkede...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikigai -- 7 Haziran 2019; 22:16:32 >
  • ikigai kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 yılı 120 bindir onun tıp okuyacaksan 6*120.000=720.000 tlcik
  • 3.sınıf özel unilerden hicbir farkı kalmadı

• O kadar param olsa okumam zaten

• ya niye anlamıyorsunuz zaten orada okuyanların 15'i tam burslu 25'i yarı burslu. burssuz giren yok zaten.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.